X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na testowanie Wrześniowe staraczki
Odpowiedz

Wrześniowe staraczki

Oceń ten wątek:
  • firanki na duszę Autorytet
    Postów: 324 128

    Wysłany: 5 września 2014, 12:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pysia i inne dziewczyny,
    jak Wy badacie tą nieszczęsną szyjkę??
    mi jakoś nie wychodzi...
    ale jutro idę do gina i będę u niego siedzieć tak długo, aż mnie nie nauczy :D

    gosi_a lubi tę wiadomość

    uwo93e3kxvexoenv.png
  • Amerie Autorytet
    Postów: 286 343

    Wysłany: 5 września 2014, 12:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szyjkę najlepiej badać codziennie o tej samej porze, gdyż zmienia ona swoje położenie w ciągu dnia. Najlepiej badac ją na stojąco z jedną nogą opartą np o toaletę, albo na "kucaka". Jeżeli szyjka jest nisko to od razu po rozpoczeciu badania ją poczujesz, jezeli wysoko to może Ci się nie udać jej dosięgnąć. Jeżeli chodzi o twardość to porównuje się ją do czubka nosa. Otwarta czy zamknięta? Z tym mam największy problem, bo podobno po porodzie daje wrażenie jakby była delikatnie otwarta i ciężko mi powiedzieć kiedy jest zamknięta a kiedy otwarta:/ Badanie szyjki macicy powinno byc wykonywane regularnie, codziennie, jednorazowe badanie nie jest miarodajne ponieważ nie możesz się odnieść do badania np dzien wczesniej. Przy codzinnych obserwacjach twardośc i wysokość nie jest już problemem:)Pozdrawiam

    Eilen lubi tę wiadomość

    relgh371rrya3inl.png
  • shaja88 Ekspertka
    Postów: 175 321

    Wysłany: 5 września 2014, 13:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczynki beta hcg 27,48. Czy to nie za malo?? Nie mam norm.. dzis 4 tydz 2 dni od ostatniej miesiaczki.

    w57vrjjgp900ebr8.png

    Nasz pierwszy cud 1.04.2015 Kornelia :*
  • Amerie Autorytet
    Postów: 286 343

    Wysłany: 5 września 2014, 13:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jest dobrze ja w 28 dc mialam wynik 9 potem bylo coraz wiecej:) gratulacje:)

    Eilen lubi tę wiadomość

    relgh371rrya3inl.png
  • czar-nula Autorytet
    Postów: 796 493

    Wysłany: 5 września 2014, 14:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przykładowe normy beta hCG dla poszczególnych tygodni ciąży, gdy ciąża liczona jest od dnia ostatniej miesiączki:

    3 tydzień ciąży: 5 – 50 mIU/ml
    4 tydzień ciąży: 5 – 426 mIU/ml
    5 tydzień ciąży: 18 – 7340 mIU/ml
    6 tydzień ciąży: 1080 – 56500 mIU/ml
    kobiety nie będące w ciąży: poniżej 5.0 mIU/ml

    więc shaja88 chyba nie za mało :)

    4 lata walki, 3 nieudane transfery
    leczenie immuno JP i...
    crio 7dpt 58,78 9dpt 104,23 12dpt 540,27 :)
    tb73e6yd8jub8trg.png
    2019 naturalsik :)
    w5wqroeqgd7aoonm.png
  • shaja88 Ekspertka
    Postów: 175 321

    Wysłany: 5 września 2014, 14:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    uffff... ;) dzieki Dziewczyny! W pon powtorze bete. Jeszcze raz przesylam ciązowe wiruski i pamietajcie dziewczyny negatywny test w dniu miesiaczki nie jest jeszcze wyrokiem!!!! ;) ;)

    sury_cat, Audobrandessa, mik82 lubią tę wiadomość

    w57vrjjgp900ebr8.png

    Nasz pierwszy cud 1.04.2015 Kornelia :*
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 września 2014, 14:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    shaja gratulacje kochana :) nałapałam już wirusów hahahhaa powtórz bete koniecznie w poniedziałek :)
    Paulina nie załamuj się, będzie dobrze kochana

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 września 2014, 15:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    shaja gratulacje :) ja czekam na jutrzejsza tempke mam nadzieje ze wszystko wyjasni bo zawsze warto mieć nadzieje dopóki nie ma @

  • gosi_a Autorytet
    Postów: 704 1172

    Wysłany: 5 września 2014, 16:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Shaja gratuluję :-) życzę zdrówka dla dzidziusia i dla Ciebie :-)

    wnidt5odau6o2x80.png
  • Agaja Ekspertka
    Postów: 137 271

    Wysłany: 5 września 2014, 17:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Shaja, wielkie gratulacje!!! :)

    Paulina, jest jeszcze nadzieja, także głowa do góry. A jak nie teraz, to jest przecież kolejny cykl, będzie dobrze! :)

    A ja chciałam Was dziewczyny podpytać o miesiączkę. Bo dopiero wczoraj zaczęłam czytać o czymś, co mnie zaniepokoiło. A mianowicie moja miesiączka już od co najmniej kilku cykli wygląda tak, że po ok. 3 dniach krwawienia mam dodatkowe 3 dni plamienia, w kolorze raczej brązowym, a ostatniego dnia, to już jest czysta czerń...
    I wcześniej się nad tym nie zastanawiałam, ale wczoraj wyczytałam, że to może świadczyć o różnych zaburzeniach, czy któras z Was ma podobne doświadczenia?

  • gosi_a Autorytet
    Postów: 704 1172

    Wysłany: 5 września 2014, 17:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiesz, u mnie jest tak że pierwszego dnia mam czarne plamienie, później 3 dni normalne i ostatni dzień ciemno brązowy. Nie wydaje mi się że to oznaka jakichś problemów. To po prostu stara sluzowka.

    wnidt5odau6o2x80.png
  • firanki na duszę Autorytet
    Postów: 324 128

    Wysłany: 5 września 2014, 17:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Amerie wrote:
    Szyjkę najlepiej badać codziennie o tej samej porze, gdyż zmienia ona swoje położenie w ciągu dnia. Najlepiej badac ją na stojąco z jedną nogą opartą np o toaletę, albo na "kucaka". Jeżeli szyjka jest nisko to od razu po rozpoczeciu badania ją poczujesz, jezeli wysoko to może Ci się nie udać jej dosięgnąć. Jeżeli chodzi o twardość to porównuje się ją do czubka nosa. Otwarta czy zamknięta? Z tym mam największy problem, bo podobno po porodzie daje wrażenie jakby była delikatnie otwarta i ciężko mi powiedzieć kiedy jest zamknięta a kiedy otwarta:/ Badanie szyjki macicy powinno byc wykonywane regularnie, codziennie, jednorazowe badanie nie jest miarodajne ponieważ nie możesz się odnieść do badania np dzien wczesniej. Przy codzinnych obserwacjach twardośc i wysokość nie jest już problemem:)Pozdrawiam

    Dziękuje za poradę ! :)
    będę badać od przyszłego cyklu, bo czuję, że okropna @ się zbliża...
    tym bardziej, że progesteron poleciał na łeb na szyję od przedwczoraj... Co jednak dziwne - temperatura jest na stałym poziomie....

    Amerie lubi tę wiadomość

    uwo93e3kxvexoenv.png
  • aina Znajoma
    Postów: 27 0

    Wysłany: 5 września 2014, 20:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agaja, też tak mam z miesiączką i nigdy się nie zastanawiałam czy to jest coś nie tak, wydaje mi się, że to jest normalne.


    byłam dziś na badaniach prolaktyny i wychodzi na to że mam hiperprolaktynemię czynnościową... wynik mam w normie, ale po teście MTC przyrosło 15 razy :( jak zadzwoniłam do ginekologa to terminy dopiero na koniec miesiąca i znów stracony miesiąc :(

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 września 2014, 20:07

  • mik82 Autorytet
    Postów: 4529 4848

    Wysłany: 5 września 2014, 20:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Shaja gratulacje! Nudnych 8 miesięcy Ci życzę:-)

    wrzesień 2008 - Mikołaj <3
    Starania od 12.2012
    maj 2014 - córeczka 16 tc [*]
    maj 2015 - cb
    grudzień 2016 - cb
    201709292743.png
  • martika Autorytet
    Postów: 1445 870

    Wysłany: 5 września 2014, 21:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aina, strasznie mi przykro, ale nie załamuj się, nad tym da się zapanować. Ja miałam badać progesteron i prolaktynę w tym cyklu, ale odpuszczę chyba sobie, i tak nie wierzę,że w tym cyklu coś wyjdzie, a wystarczy mi stresów z tą tarczycą. Chociaż skoro już zaczęłam robić badania to może zrobię i to i od następnego cyklu zaczniemy starania pełną parą...sama już nie wiem.

  • Agaja Ekspertka
    Postów: 137 271

    Wysłany: 5 września 2014, 22:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aina, Ja mam podobny stopień hiperprolatynemii, także spoko, damy radę :) U mnie teraz leci ostatni cykl bez leków na PRL.
    I nie ukrywam, pokładam spore nadzieje w uregulowaniu PRL...

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 września 2014, 08:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    u mnie dzisiaj tempka lekko w góre hm czekam do poniedziałku i najwyżej powtórze testa

  • Storczyk3 Przyjaciółka
    Postów: 194 43

    Wysłany: 6 września 2014, 08:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paulina83-1983 wrote:
    u mnie dzisiaj tempka lekko w góre hm czekam do poniedziałku i najwyżej powtórze testa
    Super :)

  • shaja88 Ekspertka
    Postów: 175 321

    Wysłany: 6 września 2014, 10:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aina- ja mam taki sam wynik prolaktyny tzn na czczo jest ok okolo 13, a po obciazeniu 14 krotny skok, nie bralam na to zadnych lekow i jestem w ciąży!! :D

    w57vrjjgp900ebr8.png

    Nasz pierwszy cud 1.04.2015 Kornelia :*
  • gosi_a Autorytet
    Postów: 704 1172

    Wysłany: 6 września 2014, 10:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny mam do Was pytanie. Czemu badalyscie poziom prolaktyny? Bo ja nie słyszałam o tym badaniu, nikt mi tego nie zalecił. Cykle mam regularne, usg prawidłowe a staram się o dzidziusia dopiero drugi cykl.

    wnidt5odau6o2x80.png
‹‹ 10 11 12 13 14 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Ranking TOP produktów zwiększających szanse na zajście w ciążę

Wybrane produkty, które mogą zwiększyć szanse na zajście w ciążę, skrócić starania o dziecko i szybciej przybliżyć Cię do wymarzonego celu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak szybko zajść  w ciążę? Unikaj tych 7 rzeczy!

Na pierwszy rzut oka poczęcie dziecka wydaje się proste – wystarczy kochać się i potem tylko czekać na brak miesiączki. Dla potwierdzenia zrobić test ciążowy i załatwione! W rzeczywistości często wygląda to nieco inaczej. Dla wielu par podjęcie decyzji o powiększeniu rodziny i pojawienie się pozytywnego testu ciążowego nie następuje w tym samym miesiącu, kwartale bądź roku. Dlaczego? Przeczytaj, co może utrudniać zajście w ciążę i czego unikać, aby szybko zajść w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

14 zasad dobrego odżywiania podczas starania - co i jak jeść, aby szybciej zajść w ciążę

Odpowiednia dieta płodności może nie tylko polepszyć twoje zdrowie i dobre samopoczucie, ale również wspomóc twoją płodność oraz zapewnić zdrowy rozwój twojego dziecka jak już zajdziesz w ciążę. Co zatem oznacza „odpowiednia dieta”? Znajdziesz tutaj 14 wskazówek, które pomogą Ci lepiej zaplanować posiłki.

CZYTAJ WIĘCEJ