X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na testowanie Zabija mnie ciekawość
Odpowiedz

Zabija mnie ciekawość

Oceń ten wątek:
  • agniecha2101 Autorytet
    Postów: 3812 2452

    Wysłany: 19 lutego 2019, 21:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochane nadrobię resztę jutro :-*

    alicjaaa_d lubi tę wiadomość

    👶 20.09.2022 💙
    👧 29.07.2020 💗
    👦 8.12.2018 💙
  • werka93 Autorytet
    Postów: 831 243

    Wysłany: 19 lutego 2019, 21:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    agniecha2101 wrote:
    Wow zazdroszczę sesji :-) Jak Ci się udało ją wygrać? ;-) Koniecznie pochwal się jakąś fotką później :-)
    Ja w ogóle nie mam ładnych zdjęć z okresu ciąży :-( Mam jakieś niby jak byliśmy w górach, ale średnio na nich w ogóle widać, że jestem w ciąży, bardziej poprostu wyglądam jakbym była gruba :-P
    Generalnie do wygrania była metamorfoza i sesja, ale nie udało mi się tego wygrać (A byłam skłonna nawet ściąć włosy :D), ale wygrałam sesje z makijażem i fryzura, wystarczyło na fb napisać w komentarzu dlaczego akurat ja zasługuje na nagrodę no i się udało :)
    A wcześniej też nie miałam żadnego fajnego zdjęcie oprócz selfiaków i jakichś fotek w lustrze, więc tym bardziej się cieszyłam :D
    Wstawię Wam moje dwa ulubione, nie będę bawić się w zapisywanie twarzy, bo trochę się już dziewczyny znamy :)
    https://zapodaj.net/2d8dfe7d0405b.jpg.html
    https://zapodaj.net/f946286d0a32f.jpg.html

    alicjaaa_d lubi tę wiadomość

    qb3c9vvjanos7puq.png
    ckaidqk3a2bynsca.png
  • werka93 Autorytet
    Postów: 831 243

    Wysłany: 19 lutego 2019, 21:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    agniecha2101 wrote:
    A co masz konkretnie na myśli, w sensie jak ubierać łóżeczko? Ja tylko wyjęłam wcześniej materac, żeby się przewietrzył i to w sumie tyle... Prześcieradło założyłam dopoero jak wróciliśmy ze szpitala... karuzelę powiesiłam dopoero niedawno, bo wcześniej by się nawet nią nie interesował...
    No i oczywiście wszystkie ubranka małego, kocyki, prześcieradła itp piorę w delikatnym płynie dla niemowląt.
    Chodziło mi właśnie o prześcieradło itp. Ja mam już wszystko uszykowane, a w zasadzie tylko ochraniacz i poduchę, żadnej kołderki na razie nie szykowalam, bo mały i tak będzie póki co spał w rozku albo w kokonie :)
    Ogólnie mamy jeszcze 2 tygodnie do terminu a i tak już siedzę jak na szpilkach :(
    Ostatnio zaczęłam nawet brać ze sobą wszędzie podręczny zestaw do higieny, bo boję się, że poród mnie zaskoczy np. jak bede u mojej mamy i będę się musiała na szybko ogarnąć, a nie będę miała nic przy sobie ;D

    qb3c9vvjanos7puq.png
    ckaidqk3a2bynsca.png
  • alicjaaa_d Autorytet
    Postów: 1610 2151

    Wysłany: 20 lutego 2019, 07:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    werka93 wrote:
    Generalnie do wygrania była metamorfoza i sesja, ale nie udało mi się tego wygrać (A byłam skłonna nawet ściąć włosy :D), ale wygrałam sesje z makijażem i fryzura, wystarczyło na fb napisać w komentarzu dlaczego akurat ja zasługuje na nagrodę no i się udało :)
    A wcześniej też nie miałam żadnego fajnego zdjęcie oprócz selfiaków i jakichś fotek w lustrze, więc tym bardziej się cieszyłam :D
    Wstawię Wam moje dwa ulubione, nie będę bawić się w zapisywanie twarzy, bo trochę się już dziewczyny znamy :)
    https://zapodaj.net/2d8dfe7d0405b.jpg.html
    https://zapodaj.net/f946286d0a32f.jpg.html


    Werka ale ślicznie wyglądasz!!!!!

    17.05.2018 - AMH - 0,946 ng/ml
    20.04.2019 - Aniołek 13 tc ❤️
    25.09.2019 - II
    25.05.2020 - Leon 💙
    11.08.2021 - II
    13.04.2022 - Iga ❤️
  • Magdoczka Autorytet
    Postów: 1329 462

    Wysłany: 20 lutego 2019, 09:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Werka, przepięknie wyglądasz :-) Cudnie :*

    qdkk3e5eblysdnic.png
    qdkkanliu6452qjx.png
  • Oleczka94 Autorytet
    Postów: 2272 441

    Wysłany: 20 lutego 2019, 11:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    werka93 wrote:
    Generalnie do wygrania była metamorfoza i sesja, ale nie udało mi się tego wygrać (A byłam skłonna nawet ściąć włosy :D), ale wygrałam sesje z makijażem i fryzura, wystarczyło na fb napisać w komentarzu dlaczego akurat ja zasługuje na nagrodę no i się udało :)
    A wcześniej też nie miałam żadnego fajnego zdjęcie oprócz selfiaków i jakichś fotek w lustrze, więc tym bardziej się cieszyłam :D
    Wstawię Wam moje dwa ulubione, nie będę bawić się w zapisywanie twarzy, bo trochę się już dziewczyny znamy :)
    https://zapodaj.net/2d8dfe7d0405b.jpg.html
    https://zapodaj.net/f946286d0a32f.jpg.html
    Woow Weka, cudowne zdjecia no i jaka Ty ladna jestes!:-) cudowne!

    10.09.2019 Marcel
  • agniecha2101 Autorytet
    Postów: 3812 2452

    Wysłany: 20 lutego 2019, 21:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magdoczka wrote:
    Cześć dziewczyny :) Czytam Was regularnie, ale jak tylko próbuję coś napisać, to mały mi nie pozwala ;-)
    Chyba przechodzi teraz skok rozwojowy, bo jest strasznie marudny. W ogóle nie chce spać w dzień, szybko się nudzi i płacze, a ja nic nie mogę zrobić, bo ślęczę non stop nad nim. Kiedyś zasypiał przy karmieniu, a teraz nie chce.
    Ostatnio byliśmy na pierwszym szczepieniu. Stresowałam się strasznie. Ale przy wkłuciu był całkiem spokojny, a darł się wnieboglosy przed i po, bo mu się nie podobało nowe miejsce i to,że go rozbierają i badają ;-) I waży ponad 4700g.

    Werka, to już tylko 16 dni do terminu porodu zostało? Bo Twój suwaczek pokazuje więcej :-) Czy cc będziesz miała? I nie ma się co stresować, podczas porodu czas naprawdę szybko leci :-)

    Oleczka, 1 cm to już kawał dzidzi :-) Trzymam kciuki, żeby wszystko było dobrze.

    Aga, Ty też widzę pochłonięta dzieciaczkiem ;-) Jak tam u Was? Ile waży Marcelek?
    U nas też niedawno były szczepienia. Mały trochę ttlko popłakał przy samym wkłuciu. Na szczęście obyło się bez żadnej gorączki itp, był tylko trochę spokojniejszy i więcej spał dwa dni.
    Ostatnio Marcel był ważony jak skończył dokładnie dwa miesiące i ważył 6900g i miał 62cm. Kawał chłopa :-D Siatek centylowych na niego nie starcza :-D
    Mamy ostatnio trochę problem z usypianiem w dzień, ale za to noce się poprawiły. Ostatnio śpi od około 20.00 do 7.00 z tylko jedną pobudką na jedzenie około 3.30 :-)
    Kupkę Marcel ostatnio robi raz na tydzień :-)

    U nas poprzedni tydzień i ten super pogoda, 12-15° w cieniu, to korzystamy i codziennie chodzimy na długie spacerki :-)

    Przepraszam ale będę Was nadrabiać na raty, może mi się to w końcu uda ;-)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 lutego 2019, 21:17

    👶 20.09.2022 💙
    👧 29.07.2020 💗
    👦 8.12.2018 💙
  • werka93 Autorytet
    Postów: 831 243

    Wysłany: 21 lutego 2019, 10:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dziewczyny, oczywiście nie wyglądam tak na codzień, tu miałam zrobione włosy, makijaż :D A ostatnio nawet nie chce mi się wyprostować włosów, ten ostatni miesiąc jest dla mnie jakiś tragiczny :(

    Agnieszka to już faktycznie duży chłopiec :))
    Z tym spaniem to super, że masz tylko jedna pobudkę, syn mojej znajomej ma 2 lata i dopiero niedawno zaczął przesypiac całe noce :O
    Ale z tą kupką to nie wiem czy dobrze, że tak rzadko :(

    Alicja! Nie dałaś znać jak beta z środy, czekamy niecierpliwie :)

    qb3c9vvjanos7puq.png
    ckaidqk3a2bynsca.png
  • alicjaaa_d Autorytet
    Postów: 1610 2151

    Wysłany: 21 lutego 2019, 11:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    werka93 wrote:
    Dzięki dziewczyny, oczywiście nie wyglądam tak na codzień, tu miałam zrobione włosy, makijaż :D A ostatnio nawet nie chce mi się wyprostować włosów, ten ostatni miesiąc jest dla mnie jakiś tragiczny :(

    Agnieszka to już faktycznie duży chłopiec :))
    Z tym spaniem to super, że masz tylko jedna pobudkę, syn mojej znajomej ma 2 lata i dopiero niedawno zaczął przesypiac całe noce :O
    Ale z tą kupką to nie wiem czy dobrze, że tak rzadko :(

    Alicja! Nie dałaś znać jak beta z środy, czekamy niecierpliwie :)


    Sorki, dopiero dziś odebrałam wynik, bo w necie w profilu pacjenta wczoraj mi sie nie pojawiło, bo robiłam jednoczesnie tez inne badania takie jak np. b12 na które czeka się 3 dni, no i od rana dzwoniłam do informatyków przychodni czemu nie mam wyniku, ale powiedzieli, że wlasnie jak to na jeden rachunek było z tymi co sie czeka to, że beda dopiero jutro w necie, ale ze moge odebrac stacjonarnie w przychodni te co wynik tego samego dnia miał być.

    Także kochane, beta z wczoraj 995,70 ! :) Czyli chyba ładnie rośnie! :) Jak myślicie?

    Zrobiłam jeszcze ferrytyne, niby mam w normie ale wynik 43 (norma 10-150) wiec pewnie troche malo jak na ciaże i pewnie powinnam brac zelazo, tym bardziej, ze na diecie weganskiej tylko to niehemowe mam w roslinkach, a ono jest trudniej wchlanialne.

    Magdoczka, agniecha2101 lubią tę wiadomość

    17.05.2018 - AMH - 0,946 ng/ml
    20.04.2019 - Aniołek 13 tc ❤️
    25.09.2019 - II
    25.05.2020 - Leon 💙
    11.08.2021 - II
    13.04.2022 - Iga ❤️
  • werka93 Autorytet
    Postów: 831 243

    Wysłany: 21 lutego 2019, 12:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale super wiadomość! Beta rośnie pięknie! Bardzo się cieszę :*
    Możesz kupić sobie żelazo, na pewno Ci nie zaszkodzi :)

    alicjaaa_d lubi tę wiadomość

    qb3c9vvjanos7puq.png
    ckaidqk3a2bynsca.png
  • alicjaaa_d Autorytet
    Postów: 1610 2151

    Wysłany: 21 lutego 2019, 12:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki!:* Też jestem przeszcześliwa :) mój M. to w ogóle jest w takim szoku, że na niczym się skupić nie może :P i ciągle do mnie pisze jak się czuje, czy zjadłam śniadanie, jakie ile.. matko ja z nim zwariuje :P A wczoraj wyciągnał chipsy z szafki i chciałam mu trochę podebrać to mi zabronił i powiedział, że nie ma opcji, żebym jadła takie rzeczy ...

    I założył excela kontrolowania ciąży :P Powiedział, że bedzie tam zapisywał wyniki badań, wizyty itd. Szaleniec :P

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 lutego 2019, 12:55

    agniecha2101 lubi tę wiadomość

    17.05.2018 - AMH - 0,946 ng/ml
    20.04.2019 - Aniołek 13 tc ❤️
    25.09.2019 - II
    25.05.2020 - Leon 💙
    11.08.2021 - II
    13.04.2022 - Iga ❤️
  • alicjaaa_d Autorytet
    Postów: 1610 2151

    Wysłany: 21 lutego 2019, 12:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a Ty Werka jak się czujesz?

    17.05.2018 - AMH - 0,946 ng/ml
    20.04.2019 - Aniołek 13 tc ❤️
    25.09.2019 - II
    25.05.2020 - Leon 💙
    11.08.2021 - II
    13.04.2022 - Iga ❤️
  • werka93 Autorytet
    Postów: 831 243

    Wysłany: 21 lutego 2019, 16:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    alicjaaa_d wrote:
    Dzięki!:* Też jestem przeszcześliwa :) mój M. to w ogóle jest w takim szoku, że na niczym się skupić nie może :P i ciągle do mnie pisze jak się czuje, czy zjadłam śniadanie, jakie ile.. matko ja z nim zwariuje :P A wczoraj wyciągnał chipsy z szafki i chciałam mu trochę podebrać to mi zabronił i powiedział, że nie ma opcji, żebym jadła takie rzeczy ...

    I założył excela kontrolowania ciąży :P Powiedział, że bedzie tam zapisywał wyniki badań, wizyty itd. Szaleniec :P
    Ale super, że się tak przejął :)
    Dobrze mieć w mężu takie wsparcie :*
    A co do chipsów to ja jadłam akurat :D generalnie jak miałam ochotę na coś ostrego czy slodkiego to też sobie nie rozmawiałam jakoś specjalnie :)

    Ja czuję się dobrze, oprócz tego kręgosłupa cały czas :( ale podejrzewam, że ustąpi to dopiero po porodzie, bo mały uciska na te nerwy i nic nie pomaga, więc jedynym rozwiązaniem jest urodzić :D
    Aczkolwiek nie mam jeszcze żadnych objawów, więc pozostaje czekać :)

    qb3c9vvjanos7puq.png
    ckaidqk3a2bynsca.png
  • alicjaaa_d Autorytet
    Postów: 1610 2151

    Wysłany: 21 lutego 2019, 16:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    werka93 wrote:
    Ale super, że się tak przejął :)
    Dobrze mieć w mężu takie wsparcie :*
    A co do chipsów to ja jadłam akurat :D generalnie jak miałam ochotę na coś ostrego czy slodkiego to też sobie nie rozmawiałam jakoś specjalnie :)

    Ja czuję się dobrze, oprócz tego kręgosłupa cały czas :( ale podejrzewam, że ustąpi to dopiero po porodzie, bo mały uciska na te nerwy i nic nie pomaga, więc jedynym rozwiązaniem jest urodzić :D
    Aczkolwiek nie mam jeszcze żadnych objawów, więc pozostaje czekać :)

    No tak musisz się przemęczyć z bólem jeszcze trochę. Maluszkowi się nie śpieszy na świat :P Wśród moich znajomych to co druga przenosi i rodzą z tydzień albo nawet 10 dni po terminie.
    Aczkolwiek absolutnie Ci tego nie życzę! 3 mam kciuki, żebyście na samym początku marca byli już w komplecie :)

    Ja też uważam, że nie należy przesadzać, od 5 chipsów nic się nikomu nie stanie :)

    17.05.2018 - AMH - 0,946 ng/ml
    20.04.2019 - Aniołek 13 tc ❤️
    25.09.2019 - II
    25.05.2020 - Leon 💙
    11.08.2021 - II
    13.04.2022 - Iga ❤️
  • agniecha2101 Autorytet
    Postów: 3812 2452

    Wysłany: 22 lutego 2019, 19:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    alicjaaa_d wrote:
    Jeszcze dzis sie z radości z mężem kochalismy i sie zastanawiam czy mozna ??? Nie bylam w ciazy wariowalam, jestem i jest jeszcze gorzej !!
    Jeśli jest wszystko ok, nie ma plamień, ciąża nie jest zagrożona, to można... Ja się do pierwszej wizyty wstrzymałam, a później już kochaliśmy się normalnie :-) dopóki nie straciłam całkowicie ochoty :-P

    👶 20.09.2022 💙
    👧 29.07.2020 💗
    👦 8.12.2018 💙
  • agniecha2101 Autorytet
    Postów: 3812 2452

    Wysłany: 22 lutego 2019, 19:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    werka93 wrote:
    Jeszcze jeśli chodzi o seks mi na przykład lekarz powiedział, że lepiej z tym uważać w 1. trymestrze, nie wiem czy mówił tak wszystkim pacjentom czy ze względu na to, że u mnie występowało tyłozgiecie, a podobno wtedy jest większe ryzyko poronienia :)
    Werka z tym większym ryzykiem poronienia przy tyłozgięciu to nieprawda. Też mam, więc trochę się w tym temacie orientowałam. Może mieć wpływ na starania, bo że tak powiem, plemniki mają trochę utrudnioną drogę, ale nie ma nic wspólnego z poronieniami.
    Co najgorsze przy tyłozgięciu, to skurcze krzyżowe :-/ Choć też podobno nie każda, która ma tyłozgięcie ich doświadcza. Obyś była tym wyjątkiem ;-)

    👶 20.09.2022 💙
    👧 29.07.2020 💗
    👦 8.12.2018 💙
  • agniecha2101 Autorytet
    Postów: 3812 2452

    Wysłany: 22 lutego 2019, 20:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    alicjaaa_d wrote:
    haha no pewnie ciesz się i relaksuj póki możesz:) Jak maluszek się urodzi to pewnie cieżko będzie znaleźć chwilę dla siebie.
    A to czop to odchodzi tak na raty? Myślałam, że to za jednym razem odchodzi.

    Wczoraj kupiłam sobie 2 książki "cieżarówką przez 9 msc" i "abc ciaży i porodu" bo mój M. zabronił mi siedzieć całe dnie na necie i czytać:P Obiecałam mu, ze będę zaglądać tylko do Was, a reszte wiedzy będę czerpać z książek :)

    Mój gin mi nie odpisał, pewnie miał kupe roboty, a potem zapomniał... no trudno, zapisałam sie na wizytę na 8 marca to będzie 6t5d. Chciałam w sumie iść szybciej, ale to chyba nie ma sensu, a 8 marca to może już serduszko będzie :) Mam nadzieję, że będę miałą miłą niespodziankę na dzień kobiet:)

    Jutro idę zbadać znowu bhcg i do tego progesteron, tsh, b12 i ferrytyne, bo jako weganka mogę mieć z tym problem, aczkowiek b12 suplementuje już dłuugi czas, wiec powinno byc ok.

    Kiedy mówiłyście najbliższym tj. rodzicom i rodzenstwu o ciąży? Zastanawiam się, czy zrobić to po wizycie u gin, czy czekać do 12 tyg.

    W weekend przyjeżdzają do nas moi rodzice na 2 dni. Muszę jakąś wymówkę wymyslić, czemu nie pije wina. Bo ja wina nigdy nie odmawiam. Serio nigdy :P No i co ja teraz powiem ?:P Może jakąs akcję z antybiotykiem sobie wymysle i że mnie zoladek boli hmm...
    U mnie czop właśnie tak odchodził po trochu.

    "Ciężarówką przez 9 miesięcy" mam i powiem szczerze, że na początku czytałam rozdziały z wyprzedzeniem ;-) a potem jak odłożyłam, bo nie miałam czasu, tak potem zapomniałam, później nie chciało się czytać wstecz i jak leżała tak leży do tej pory :-P

    Nie pamiętam dokładnie kiedy powiedziałam mamie, ale napewno dość szybko :-) Reszcie po 12 tygodniu.

    U mnie wymówką na niepicie był antybiotyk na zatoki :-P a że z zatokami mam faktycznie problemy, to nikt nic nie podejrzewał :-) dopiero później jak ten antybiotyk przeciągnął się na cały miesiąc :-P

    👶 20.09.2022 💙
    👧 29.07.2020 💗
    👦 8.12.2018 💙
  • agniecha2101 Autorytet
    Postów: 3812 2452

    Wysłany: 22 lutego 2019, 20:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magdoczka wrote:
    Werka, no to już poważnie się robi, jak czop odchodzi :-) Dziewczyny na innym wątku pisały, że tak mniej więcej tydzień po odejściu czopa już rodziły :-) Więc bądź w gotowości :*
    Chociaż u mnie czop odszedł razem z wodami i nic mnie nie bolało :-) W ogóle cały czas się zastanawiam nad tym moim porodem. Nie miałam zupełnie żadnych objawów przepowiadających. Po prostu tak sobie wody odeszły :-) I mój synek też kopał do samego końca :-)

    Alicja, ja rodzicom swoim powiedziałam jakoś zaraz po pierwszej wizycie u lekarza. W pracy i bliskim znajomym po 12 tygodniu.
    A reszta dowiedziała się z facebooka już po narodzinach :-D
    Magdoczka u mnie czop zaczął odchodzić ponad miesiąc przed terminem, a skończyło się wywoływaniem 10 dni po , więc nie ma reguły i nie ma co się nastawiać ;-)

    👶 20.09.2022 💙
    👧 29.07.2020 💗
    👦 8.12.2018 💙
  • agniecha2101 Autorytet
    Postów: 3812 2452

    Wysłany: 22 lutego 2019, 20:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    werka93 wrote:
    Generalnie do wygrania była metamorfoza i sesja, ale nie udało mi się tego wygrać (A byłam skłonna nawet ściąć włosy :D), ale wygrałam sesje z makijażem i fryzura, wystarczyło na fb napisać w komentarzu dlaczego akurat ja zasługuje na nagrodę no i się udało :)
    A wcześniej też nie miałam żadnego fajnego zdjęcie oprócz selfiaków i jakichś fotek w lustrze, więc tym bardziej się cieszyłam :D
    Wstawię Wam moje dwa ulubione, nie będę bawić się w zapisywanie twarzy, bo trochę się już dziewczyny znamy :)
    https://zapodaj.net/2d8dfe7d0405b.jpg.html
    https://zapodaj.net/f946286d0a32f.jpg.html
    Jejj jakie cudowne zdjęcia :-) Ślicznie wyglądasz :-) W ogóle to piękna kobietka z Ciebie ;-) Fajny taki zgrabniutki brzusio :-)

    👶 20.09.2022 💙
    👧 29.07.2020 💗
    👦 8.12.2018 💙
  • agniecha2101 Autorytet
    Postów: 3812 2452

    Wysłany: 22 lutego 2019, 20:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    werka93 wrote:
    Chodziło mi właśnie o prześcieradło itp. Ja mam już wszystko uszykowane, a w zasadzie tylko ochraniacz i poduchę, żadnej kołderki na razie nie szykowalam, bo mały i tak będzie póki co spał w rozku albo w kokonie :)
    Ogólnie mamy jeszcze 2 tygodnie do terminu a i tak już siedzę jak na szpilkach :(
    Ostatnio zaczęłam nawet brać ze sobą wszędzie podręczny zestaw do higieny, bo boję się, że poród mnie zaskoczy np. jak bede u mojej mamy i będę się musiała na szybko ogarnąć, a nie będę miała nic przy sobie ;D
    U nas do tej pory jest w łóżeczku tylko prześcieradełko i teraz śpoworek, a wcześniej rożek. Żadnych ochraniaczy, poduszek... Naczytałam się o śmierci łóżeczkowej i trochę zeshizowałam :-P ale przynajmniej nie ma zbieraczy kurzu i mniej sprzątania :-)

    👶 20.09.2022 💙
    👧 29.07.2020 💗
    👦 8.12.2018 💙
‹‹ 140 141 142 143 144 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Znaczenie jakości męskiego nasienia

Jest wiele czynników, które wpływają na szanse na zajście w ciążę u pary, która marzy o rodzicielstwie. Jednak niewątpliwie wśród najważniejszych jest odpowiednia jakość komórki jajowej i plemników. Wyjaśniamy, dlaczego jakościowe komórki jajowe czasami nie gwarantują sukcesu. Jakie znaczenie odgrywa jakość męskiego nasienia? Jak wygląda diagnostyka i leczenie?

CZYTAJ WIĘCEJ

Telemedycyna – co to jest? Zalety telemedycyny

Telemedycyna to pojęcie, z którym coraz częściej można się spotkać w obszarze usług zdrowotnych. Sprawdź, co ono oznacza i jakie korzyści wiążą się dla pacjenta z tym rozwiązaniem.

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak liczyć, który to tydzień ciąży?

Udało Wam się zajść w ciążę? Gratulacje! Określenie tygodnia ciąży jest kluczowe z wielu powodów. Przede wszystkim pozwala ustalić, czy dziecko rozwija się prawidłowo oraz umożliwia wykrycie wcześniejszego porodu bądź poronienia. Pozwala też rodzicom przygotować się do momentu przywitania nowego członka rodziny na świecie. Zobacz, w jaki sposób można ustalić wiek ciąży.

CZYTAJ WIĘCEJ