X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Aplikacja - interpretacja cykli i wykresów Prośba o pomoc w interpretacji wykresu
Odpowiedz

Prośba o pomoc w interpretacji wykresu

Oceń ten wątek:
  • lithe123 Autorytet
    Postów: 883 452

    Wysłany: 20 grudnia 2013, 09:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, zerknijcie jeszcze raz na mój wykres plizzz. Już nic nie rozumiem. Owulka była, będzie, nie będzie...?
    Subiektywne objawy miałam w 17/18DC. Skoku byłam pewna w 19DC. Tymczasem jest płasko, moze minimalnie wyzej (wczesniej oscylowało ok 36,6 teraz 36,7).
    Są 2 różnice w stosunku do poprzednich cykli: z powodu choroby męża całkowita abstynencja w okresie domniemanej owulki. I córcia zredukowała sobie karmienia, tak że teraz mam około 20h przerwy pomiędzy karmieniami (cysia max 2 razy dziennie).

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 grudnia 2013, 10:17

    weronika86 lubi tę wiadomość

    l22ncwa1tzbcr78f.png
    relgdf9hi0edx5om.png
  • Młoda Przyjaciółka
    Postów: 196 46

    Wysłany: 20 grudnia 2013, 10:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Testy pozytywne ,a tempka jakaś taka niesmiała...nie wiem może owu się zbliża , może zrób jeszcze testy

    Młoda
    glxfp0ykf5qmdvkk.png

    uch5hdgeomm520qo.png
  • weronika86 Autorytet
    Postów: 5828 6376

    Wysłany: 20 grudnia 2013, 10:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aga.just wrote:
    Weronika czyli wpisać lepiej tą z godz 6 gdzie było 36,64? Dodam, że między 6 o której otowrzyłam oczy, a 7.30 gdzie mierzyłam kolejny raz temp. spałam, a nie tylko leżałam.
    .
    dokladnie aga...znam metode rotzera jak wlasna kieszen i trzeba zaraz po przebudzeniu.

    5f81898964.png
    14ed59f4a5.png
  • weronika86 Autorytet
    Postów: 5828 6376

    Wysłany: 20 grudnia 2013, 10:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lithe123 wrote:
    Dziewczyny, zerknijcie jeszcze raz na mój wykres plizzz. Już nic nie rozumiem. Owulka była, będzie, nie będzie...?
    Subiektywne objawy miałam w 17/18DC. Skoku byłam pewna w 19DC. Tymczasem jest płasko, moze minimalnie wyzej (wczesniej oscylowało ok 36,6 teraz 36,7).
    Są 2 różnice w stosunku do poprzednich cykli: z powodu choroby męża całkowita abstynencja w okresie domniemanej owulki. I córcia zredukowała sobie karmienia, tak że teraz mam około 20h przerwy pomiędzy karmieniami (cysia max 2 razy dziennie).


    Sluz sie zmienil na nieplodny, skok moze byc do 3 dni po owulacji. Temperatura moze sie delikatnie piac..bedzie wiadomo dopiero za 3 dni niestety czy byla czy nie.

    5f81898964.png
    14ed59f4a5.png
  • weronika86 Autorytet
    Postów: 5828 6376

    Wysłany: 20 grudnia 2013, 10:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lithe123 wrote:
    Dziewczyny, zerknijcie jeszcze raz na mój wykres plizzz. Już nic nie rozumiem. Owulka była, będzie, nie będzie...?
    Subiektywne objawy miałam w 17/18DC. Skoku byłam pewna w 19DC. Tymczasem jest płasko, moze minimalnie wyzej (wczesniej oscylowało ok 36,6 teraz 36,7).
    Są 2 różnice w stosunku do poprzednich cykli: z powodu choroby męża całkowita abstynencja w okresie domniemanej owulki. I córcia zredukowała sobie karmienia, tak że teraz mam około 20h przerwy pomiędzy karmieniami (cysia max 2 razy dziennie).
    Na Twoim miejscu zaczelabym sprawdzac szyjke kochana, u mnie jedynie szyjka daje mi pewnosc co do dni okoloowulacyjnych.

    5f81898964.png
    14ed59f4a5.png
  • aga.just Autorytet
    Postów: 3047 1300

    Wysłany: 20 grudnia 2013, 11:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki Weronika.
    Tylko w takim wypadku będzie kiepsko z mierzeniem cały czas o tej samej godzinie, a wtedy wykres też może nie być wiarygodny.
    Czy wg Ciebie owu o ile miała miejsce mogła być 22 dc, czyli wczoraj w tym spadzie czy tak jak wyznaczył program?

    weronika86 lubi tę wiadomość

  • weronika86 Autorytet
    Postów: 5828 6376

    Wysłany: 20 grudnia 2013, 13:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aga, wazne zeby temperatura byla zmierzona od 6 do 8 rano i zaraz po wstaniu, wtedy na pewno nie bedzie zaburzona. Wg mnie owulacja byla tak jak wyznaczyl rpogram lub dzien wczesniej...zreszta program okresla owulacje mniej wiecej, wiec mogla ona byc 3 dni przed skokiem i do 3 dni po skoku, wiec w twoim przypadku okres okoloowulacyjny przypada na 15 do 22dc, w tym przedziale musiala byc i na pewno byla. Troszke slaby wzrost tempki, ale niektore kobitki tak maja...powolny wzrost zamiast blyskawicznego skoku. Teraz sie zrelaksuj i spokojnie, bez nerwow czekac na wyniki serduszek :)

    aga.just lubi tę wiadomość

    5f81898964.png
    14ed59f4a5.png
  • lithe123 Autorytet
    Postów: 883 452

    Wysłany: 20 grudnia 2013, 13:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    weronika86 wrote:
    Na Twoim miejscu zaczelabym sprawdzac szyjke kochana, u mnie jedynie szyjka daje mi pewnosc co do dni okoloowulacyjnych.
    Polecasz jakies dobre materiały na temat szyjki? Bo dla mnie to czarna magia, umiem tylko ocenić twardość, i to też tak bez pewności.
    I dzięki dziewczyny za pomoc :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 grudnia 2013, 13:49

    l22ncwa1tzbcr78f.png
    relgdf9hi0edx5om.png
  • weronika86 Autorytet
    Postów: 5828 6376

    Wysłany: 20 grudnia 2013, 13:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dobrze, ze sa serduszka po kresce czerwonej, bo wiele babek na ovu przestaje wspolzyc jak sie pojawi tylko czerwona kreska a to jest blad, bo ovu moze wystapic u niektorych babek w dzien skoku, u niektorych dzien przed...zalezy bo jesli np u mnie w ostatnim cyklu czulam wyraznie, ze temperatura sie zwiekszyla...i faktycznie z rana tempka byla juz wysoko..czyli wylapalam termometrem skok, ale owulacja mogla byc dwa dni wczesniej, bo czulam wyraznie wzrost tempki wieczorem poprzedniego dnia a wzrost mniej wiecej wystepuje ok 24hr po owulacji.

    Wiele kobiet uwaza, ze mierzenie dodatkowo temperatury ciala wieczorem nie ma sensu...polowicznie sie z tym zgadzam, bo kobiety ktore sie obserwuja dopiero 2-4 cykle nie zauwaza zadnych zmian w temperaturze i moze to wprowadzic chaos...ja mierze z rana po przebudzeniu i mierze ok godz 21.00 po spoczynku...po tylu miesiacach obserwacji wiem juz, ze moja temperatura przedowulacyjna poznym wieczorem waha sie mniej wiecej od 36.9-37.1 ...natomiast ( tak udalo mi sie wychwycic ostatnia owulke) raz zaobserwowalam ogromny spadek o godz 18.00- bylo 36.4 ( tyle co mam po przebudzeniu), wiec wiedzialam, ze owulacja nadchodzi...3 godziny pozniej temperatura byla 37.6 ( moje temperatury wieczorne poowulacyjne wahaja sie od 37.3- 38.00) i juz wiedzialam, ze owulka byla zanim rano zmierzylam temperature...mozna to zaobserwowac, ale po wielu miesiacach staran, znajac swoj organizm...nie zapisuje wogole wynikow mierzenia wieczorem, robie to bardziej dla siebie...takie osobisty eksperyment.

    5f81898964.png
    14ed59f4a5.png
  • aga.just Autorytet
    Postów: 3047 1300

    Wysłany: 20 grudnia 2013, 14:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    WEronika podziwiam za wiedzę i dziękuję za wskazówki. Mój pierwszy cykl z ovu i nie orientuje się co i jak.
    W poniedziałek ok godz 16 miałam usg - jajo było 20 mm, więc może pękło wieczorem? No nic. Jeśli tak było to mam nadzieję, że zdążyliśmy bo serducha były w pt i od pn codziennie jak kazał gin.
    A czy myślisz, że pęcherzyk mógł nie pęknąć? Byłoby to widać jakoś na wykresie?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 grudnia 2013, 14:25

    weronika86 lubi tę wiadomość

  • weronika86 Autorytet
    Postów: 5828 6376

    Wysłany: 20 grudnia 2013, 14:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jesli by nie peknal to temperatura podniosla by sie przez pierwsze 3 dni i 4ego dnia runela by w dol. Tak wygladaly moje wykresy przy niepekajacym jajeczku. Ale wydaje mi sie, ze 20mm jajeczko to ciezko zeby nie peklo..moglo penac ok 2 dni po usg bo mniej wiec rosnie prawidlowo ok 0.2mm dziennie i peka zazwyczaj w wartosci ok 20-24mm, wiec mogla byc owulka nawet 18dc

    aga.just, Młoda lubią tę wiadomość

    5f81898964.png
    14ed59f4a5.png
  • aga.just Autorytet
    Postów: 3047 1300

    Wysłany: 20 grudnia 2013, 14:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie rosło tak ok 1mm na dobę.
    19dc było to usg 20 mm. Więc wg mnie i lek owu jeśli była to 20-22 dc
    Mam nadzieję, że jutro temp się utrzyma, a daj Boże pójdzie w górę :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 grudnia 2013, 14:27

  • weronika86 Autorytet
    Postów: 5828 6376

    Wysłany: 20 grudnia 2013, 14:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No trzymam kciukasy...wazne ze roslo i ze peknelo :)

    5f81898964.png
    14ed59f4a5.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 grudnia 2013, 14:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny czy to możliwe że po skoku temperatury czwartego dnia wyższych temp. mam śluz rozciągliwy przypominający kurze białko? czy to normalne...wcześniej sprawdzałam śluz ale nie co dziennie i śluz "wodnisty" miałam w pierwszy dzień skoku temp. dwa koleje dni nie sprawdzałam i dziś sprawdziłam i mam "rozciągliwy" czy to normalne? wrzucam mój wykres na tablice...

  • Unlike Autorytet
    Postów: 587 358

    Wysłany: 20 grudnia 2013, 15:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nikt mi mie doradzi :( ?

    48f411ed51.png
  • Młoda Przyjaciółka
    Postów: 196 46

    Wysłany: 20 grudnia 2013, 15:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    weronika86 wrote:
    Jesli by nie peknal to temperatura podniosla by sie przez pierwsze 3 dni i 4ego dnia runela by w dol. Tak wygladaly moje wykresy przy niepekajacym jajeczku. Ale wydaje mi sie, ze 20mm jajeczko to ciezko zeby nie peklo..moglo penac ok 2 dni po usg bo mniej wiec rosnie prawidlowo ok 0.2mm dziennie i peka zazwyczaj w wartosci ok 20-24mm, wiec mogla byc owulka nawet 18dc


    Weronika , 4 dnia runęła by w dół i co dalej? Znowu w górę czy utrzymywałaby się na niskim poziomie? Ja miałam problemy z niepękającymi pęcherzykiem dlatego jest to dla mnie wazne info

    Młoda
    glxfp0ykf5qmdvkk.png

    uch5hdgeomm520qo.png
  • aga.just Autorytet
    Postów: 3047 1300

    Wysłany: 20 grudnia 2013, 15:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    weronika86 wrote:
    No trzymam kciukasy...wazne ze roslo i ze peknelo :)

    Nie wiadomo czy pękło, spr dopiero w pn :)

  • aga.just Autorytet
    Postów: 3047 1300

    Wysłany: 20 grudnia 2013, 15:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Unlike wrote:
    Dziewoje powiedzcie mi, czy dobrze myślę, że owulka była 15stego dnia, mimo, że owu jej nie wyznaczył jeszcze? Patrze po teście, śluzie i notatkach i wszystko by mi na to wskazywało...12dc miałam 12mm pęcherzyk, a endo 9mm, 14dzien pecherzyk 16.9mm czy to nie byłoby za wcześnie?

    hmm znawcą nie jestem, ale skoro w 14 dc miałaś prawie 17 mm, to dzień później pęcherzyk chyba był za mały, żeby pęknąć?
    I pytanie czemu teraz jest tak nisko?
    Idziesz na kolejny monitor?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 grudnia 2013, 15:57

  • Unlike Autorytet
    Postów: 587 358

    Wysłany: 20 grudnia 2013, 16:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aga.just wrote:
    hmm znawcą nie jestem, ale skoro w 14 dc miałaś prawie 17 mm, to dzień później pęcherzyk chyba był za mały, żeby pęknąć?
    I pytanie czemu teraz jest tak nisko?
    Idziesz na kolejny monitor?

    Nie, nie idę już, bo ginek kazał brać od 17stego luteinę i powiedział przy lutce nie ma już sensu robić usg. Ja to widzę tak, że skoro przez dwa dni urosło 5mm, to na dzień 2.5 to 15stego by miał jakieś 19.5. Bo potem już w ogóle śluzu nie było, a tempka w sumie się tylko wtedy minimalnie podniosła :/

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 grudnia 2013, 16:00

    48f411ed51.png
  • weronika86 Autorytet
    Postów: 5828 6376

    Wysłany: 20 grudnia 2013, 16:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Młoda wrote:
    Weronika , 4 dnia runęła by w dół i co dalej? Znowu w górę czy utrzymywałaby się na niskim poziomie? Ja miałam problemy z niepękającymi pęcherzykiem dlatego jest to dla mnie wazne info

    Spadla by w dol i utzrymywalaby sie na niskim poziomie...takie bardzie tylko proba owulacji ...przy pcos w moich wykresach w cyklack 150 dniowych mialam takie podejscia nwet 5/6 razy w ciagu cyklu.

    5f81898964.png
    14ed59f4a5.png
‹‹ 54 55 56 57 58 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

100% nauki, czyli badania i rozwój w OvuFriend!

OvuFriend to jedna z nielicznych aplikacji na rynku, których działanie opiera się na wieloletnich pracach badawczo-rozwojowych, a jej skuteczność została potwierdzona badaniami naukowymi. Od 10 lat najlepszej klasy naukowcy i lekarze pracują nad tym, aby OvuFriend z najwyższą wiarygodnością analizowało cykl miesiączkowy, wyznaczało dni płodne, owulację i miesiączkę. W rezultacie wielu badań naukowych system OvuFriend uczy się płodności każdej kobiety, jej indywidualnych cech, trendów i zależności w cyklu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Naprotechnologia - naturalna metoda podczas starania o dziecko i nie tylko.

Naprotechnologia (Natural Procreatice Technology, w skrócie: NPT lub NaPro) to metoda naturalnego wsparcia prokreacji. Ma wiele zwolenników, jak i całkiem sporo przeciwników, zanim wypowiesz swoją opinię, przeczytaj informacje jakie dla Ciebie zebraliśmy. Przeczytaj, na czym dokładnie polega naprotechnologia, czy jest przeznaczona tylko dla kobiet, czy również wspiera mężczyzn, w jakich przypadkach okazuje się najskuteczniejsza, a w jakich raczej się nie sprawdzi. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Metody leczenia endometriozy - techniki leczenia, skuteczność, koszty

Endometrioza jest w dalszym ciągu bardzo tajemniczą chorobą. Nic dziwnego, że zarówno diagnostyka, jak i leczenie nie należą do łatwych. Jakie metody stosuje się w zależności od postaci endometriozy? Na czym polegają? Czy są one skuteczne? Jakie czynniki zwiększają szanse na powodzenie leczenia operacyjnego? Czy leczenie endometriozy jest drogie? 

CZYTAJ WIĘCEJ