X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr początki
Odpowiedz

początki

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 kwietnia 2015, 05:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jezu...juz dzisiaj 15 tydzień zaczynamy...masakra...Jak to się stało? :)

    Caramel, Renia7910, aneczka1983 lubią tę wiadomość

  • minnie_ Autorytet
    Postów: 252 140

    Wysłany: 24 kwietnia 2015, 07:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja wczoraj w 5tyg4dniu na usg tylko pęcherzyk, brak zarodka. Mam nadzieję, że "jeszcze" brak a nie w ogóle, ale martwię się bardzo :( za 2 tyg kolejne usg.


    13.05.2015 - Aniołek 8/6 tc [*]
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 kwietnia 2015, 11:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    minnie_ wrote:
    A ja wczoraj w 5tyg4dniu na usg tylko pęcherzyk, brak zarodka. Mam nadzieję, że "jeszcze" brak a nie w ogóle, ale martwię się bardzo :( za 2 tyg kolejne usg.
    To jeszcze wcześnie,wiec nie masz co się martwic.Za dwa tygodnie,to juz i zarodek i serduszko będzie.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 kwietnia 2015, 11:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wlasnie dlatego nie ma co się spieszyć z usg,chociaż kazda z nas chciałaby wiedzieć jak najszybciej,bo potem niepotrzebnie jest zmartwienie...

  • aneczka1983 Autorytet
    Postów: 793 378

    Wysłany: 24 kwietnia 2015, 16:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak, minni
    możliwe, że to jeszcze zbyt wcześnie. Ja zaczęłam doceniać swojego lekarza, który mnie w dużych odstępach na badania wysłał. Chyba dzięki temu dziś jestem spokojniejsza.

    Jeśli jesteś w 5 tygodniu to dzidzia może mieć 3 tygodnie chyba, że podajesz wiek dzidzi).

    Zazwyczaj widać przy 6 tygodniu dziewczyny poprawcie mnie jeśli kłamię).

    Domyślam się Twoich nerwów. Ja prawie rodzinę wydziedziczyłam za to że twierdzi, że przesadzam ;)

    Tylko matka wie jak to jest

    qq87sg18m5aefiow.png
    f2w3rjjg3orltc4z.png
  • aneczka1983 Autorytet
    Postów: 793 378

    Wysłany: 24 kwietnia 2015, 16:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dodi! No to jest co świętować! Wypiję za wasze zdrowie napój mleczno-bananowy ;)
    super!!

    No nie jesteśmy pierwszej młodości jak to mówią, może stąd komplikacje, ale damy radę!

    dddodiii lubi tę wiadomość

    qq87sg18m5aefiow.png
    f2w3rjjg3orltc4z.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 kwietnia 2015, 19:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję:)
    To ja wode dopije za Was :)
    Nooo...wszystkiemu trzeba stawić czoła :)
    Pewno,ze sobie poradzimy-lekko :D
    No pierwszej młodości moze juz nie,ale Aneczka ja Cie prosze-nie przesadzaj:) Cale życie jeszcze przed nami i pewnie jeszcze masa problemów -oby jak najmniej...no to i za to wypije wode :)

  • minnie_ Autorytet
    Postów: 252 140

    Wysłany: 24 kwietnia 2015, 19:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    5 tydzień wg OM. Ale to wtedy serduszko widać w 6 tygodniu wg OM czy wg wieku dziecka? :)


    13.05.2015 - Aniołek 8/6 tc [*]
  • aneczka1983 Autorytet
    Postów: 793 378

    Wysłany: 24 kwietnia 2015, 21:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to siup - bo ja mam z wodą nie lada problemy!

    Minnie 6 według OM. Nawet od 7 OM dopiero często wyraźniej widać maleństwo, serduszko czasem później.

    Czasami rzeczywiście pośpiech może wywołać nie lada strach... Masz lekarza prowadzącego? Ja odpukać chyba trafiłam na dobrego.... Teraz dopiero po usg poszłam na badanie krwi i wyniki są dobre. Podobno wszystko należy robić w takiej kolejności.

    Uściski!

    Ps. idę zmierzyć się z mini ptysiami. A nóż wyjdą :D
    no i muszę coś wypić bo nie wyrabiam normy .../

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 kwietnia 2015, 21:03

    qq87sg18m5aefiow.png
    f2w3rjjg3orltc4z.png
  • Anuśka Autorytet
    Postów: 7295 8646

    Wysłany: 24 kwietnia 2015, 21:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aneczka1983 wrote:

    No nie jesteśmy pierwszej młodości jak to mówią, może stąd komplikacje, ale damy radę!

    Hi hi wyniuchałam temat :) Powiem Wam że ja jestem 1980 i jak powiedziałam mojemu byłemu ginowi że chcę się starać o dziecko to pierwsze co powiedział to że w tym wieku to trochę późno na starania o potomstwo o.O Myślałam że go wywalę przez okno... Of course zmieniłam gina :D

    aneczka1983, fresa lubią tę wiadomość

  • aneczka1983 Autorytet
    Postów: 793 378

    Wysłany: 24 kwietnia 2015, 21:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Świetna decyzja potwierdzona suwaczkiem :)
    Brawo Anuśka!
    Gratulacje!

    Anuśka lubi tę wiadomość

    qq87sg18m5aefiow.png
    f2w3rjjg3orltc4z.png
  • aneczka1983 Autorytet
    Postów: 793 378

    Wysłany: 24 kwietnia 2015, 22:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przesoliłam ciasto :( dobre dopóki na języku nie zostanie sam smak soli... Ale pierwsze kroki za płoty.

    Właśnie się dowiedziałam o śmierci Bartoszewskiego. Zawsze wydawało mi się że to człowiek, który zawsze był i będzie...

    Jestem zmęczona.
    Jutro na obiad barszcz czerwony, dla męża kotlet schabowy z pomidorami posypanymi cebulką i kartoflami, dla mnie penne w sosie jogurtowym na ostro, a na deser przesolone ptysie... Ufff.... dobrze, że nie muszę już nic więcej gotować.

    Może uda mi się jakąś szufladę kolejną ruszyć... Korzystam z okazji i robię porządki na które nie mam zwykle czasu...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 kwietnia 2015, 22:23

    qq87sg18m5aefiow.png
    f2w3rjjg3orltc4z.png
  • 19ewelaaa89 Autorytet
    Postów: 1214 1274

    Wysłany: 24 kwietnia 2015, 22:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziewczyny strasznie boję się wyników. Nie wiem dlaczego ale zawsze jak robię jakies badania boję się że może wyjść coś złego. Nie mogę tego przezwyciężyć :/ wczoraj robilam badania ogólne krew, mocz, TSH już dzisiaj miały byc wyniki do odbioru a mimo to nie poszłam bałam się! Dlaczego ze mnie taka panikara jest :P

    xnw43e3ksrhr28ji.png
    74di3e5eyeeino0z.png
  • minnie_ Autorytet
    Postów: 252 140

    Wysłany: 24 kwietnia 2015, 22:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bo masz tak jak ja - jak na coś nie masz wpływu i nic nie możesz zrobić, to panikujesz ;)

    aneczka1983 lubi tę wiadomość


    13.05.2015 - Aniołek 8/6 tc [*]
  • 19ewelaaa89 Autorytet
    Postów: 1214 1274

    Wysłany: 24 kwietnia 2015, 22:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ale to jest straszne, przeszkadza mi to w normalnym funkcjonowaniu, nie mówiąc o moim hipohondryźmie :D ale z drugiej strony gdyby coś było nie tak, to oni od razu dzwonią chyba nie ;p

    xnw43e3ksrhr28ji.png
    74di3e5eyeeino0z.png
  • aneczka1983 Autorytet
    Postów: 793 378

    Wysłany: 24 kwietnia 2015, 22:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzwonią! Ja się uspokoiłąm jak zobaczyłam maleństwo. Jakoś doszło do mnie, że teraz to muszę dbać o siebie. Często się modlę a w myślach powtarzam że maleństwo urodzi się zdrowe. Zabrałam za prace w domu i mniej myślę. Dla mnie najtrudniejsze były najwcześniejsze początki. Wtedy straciłam dziecko. Teraz już się tak nie boję. Martwimy się bo już wiemy, że mamy coś co jest w nas i jest bezbronne i pragniemy obronić tę bezbronną osóbkę.
    A wyników nie możesz sprawdzić na stronie?

    qq87sg18m5aefiow.png
    f2w3rjjg3orltc4z.png
  • 19ewelaaa89 Autorytet
    Postów: 1214 1274

    Wysłany: 24 kwietnia 2015, 22:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no wlasnie nie moge sprawdzić...to trochę mnie uspokoiłaś, nikt dzisiaj nie zadzwonił ani wczoraj, więc wyniki są chyba w normie ;) tylko na toxoplazmozę trzeba dłużej czekać dopiero w środę bede wiedziała co i jak.

    xnw43e3ksrhr28ji.png
    74di3e5eyeeino0z.png
  • aneczka1983 Autorytet
    Postów: 793 378

    Wysłany: 24 kwietnia 2015, 23:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja najtrudniejsze chwile przesypiam... wtedy nie myśl negatywnie, czasem tylko sny mam złe... ale to tylko pokazuje mi, że mam naładowaną głowę brudem.

    qq87sg18m5aefiow.png
    f2w3rjjg3orltc4z.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 kwietnia 2015, 06:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ptysie...mniam mniam...
    Ewela,a jakie masz te wyniki? Nie masz podanych norm dla laboratorium?
    Nic się nie martw,ja tez panikowalam z wynikami-ryłam w necie i jiz sie stresowałam,bo wyczytałam,ze tego za dużo,tamtego za Malo,a jak poszłam do Gina,to dokladnie przejrzał wyniki i powiedzial -idealne:)
    Ja to dopiero jestem panikara-w nocy się budzę i sprawdzam,czy dalej mam brzuszek...czy cycki nie zmalały...Na łeb dostaje :D

    aneczka1983 lubi tę wiadomość

  • aneczka1983 Autorytet
    Postów: 793 378

    Wysłany: 25 kwietnia 2015, 07:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wydaje mi się, że są dwa objawy, którym warto lub trzeba przyglądać: papier toaletowy - trzeba, mdłości - warto (choć to bardzo oczywiste nie jest bo nie wszystkie dziewczyny mają ale to chyba jeden z takich najmniej zmieniających się nagle objawów; cycki maleją, brzuch opada po gazach a mdłości zazwyczaj trzymają - i dobrze).

    Także chyba te dwie bo reszta to często kwestia albo wzdęcia albo zamazanych oczu śpiochami z rana ;)

    usg chyba jest najważniejsze ale nie warto go robić zbyt wcześnie co by zawału nie dostać. Jak masz możliwość to zawsze możesz dla poczucia, że coś zrobiłaś i coś wiesz, zrobić testy krwi beta hcg w odstępach dwóch dni i porównać wyniki czy idą w górę (jak idą w górę to supcio). Jeden test to ok. 50 zł.

    qq87sg18m5aefiow.png
    f2w3rjjg3orltc4z.png
‹‹ 2 3 4 5 6 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Endometrioza a starania o ciążę - poruszające historie trzech kobiet

Endometrioza jest na tyle niezbadaną jeszcze do końca chorobą, że postawienie prawidłowej diagnozy może zająć lata... A właściwa diagnoza i szybkie podjęcie odpowiedniego leczenia, to najważniejsza kwestia szczególnie w przypadku kobiet, które starają się o dziecko. Trzy kobiety podzieliły się z nami swoimi doświadczeniami w drodze do diagnozy endometriozy i upragnionego macierzyństwa. Przeczytaj historie, które dodają skrzydeł i nadziei, że pomimo trudów będzie dobrze! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Test Panorama – jeszcze dokładniejszy dzięki sztucznej inteligencji!

Jeszcze do niedawna wykonywanie dokładnych badań prenatalnych, takich jak amniopunkcja, wiązało się z ryzykiem dla rozwijającego się maleństwa. Rozwój technologii i medycyny przyczynił się powstania nieinwazyjnych testów prenatalnych nowej generacji (NIPT). Jednym z nich jest test Panorama, który jako jedyny wykorzystuje sztuczną inteligencję. Jak wykonuje się test? Na czym polega jego skuteczność? Jakie choroby i schorzenia mogą zostać dzięki niemu wykryte? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z zajściem w ciążę - 13 niepokojących objawów

Czy problemy z zajściem w ciążę można przewidzieć? Przeczytaj listę 13 potencjalnych symptomów, którym powinnaś się bliżej przyjrzeć. Nieregularme miesiączki, obfite miesiączki, niskie libido czy utrata włosów - nie ignoruj tych i innych symptomów mogących świadczyć o zaburzeniach hormonalnych czy innych schorzeniach powodujących problemy z zajściem w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ