X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum II trymestr Ile przytyłyście w I trymestrze?
Odpowiedz

Ile przytyłyście w I trymestrze?

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 lutego 2016, 12:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja do 13 tc przytyłam 1,8 kg, ale teraz się boję, że już poszło i jest pewnie z +5...
    ale cóż, staram się nie szaleć, ale co ja poradze, że nie mogę patrzeć na warzywa, a najchętniej jadłabym białe bułki i mięso pod każdą postaci.

    mloda1995 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 lutego 2016, 08:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja na szczęście nic, ale też zaczynam z wysokiego pułapu :) przed ciążą ważyłam 83 kg, w trakcie nawet 81 (w pierwszych tygodniach poranne mdłości i niski apetyt), teraz już na szczęście odpuściło i w 15 tygodniu mam 82,8. Mam przykazane przytyć nie więcej niż 8-10 kg, więc trochę się pilnuję :)

  • nowatorka Autorytet
    Postów: 4185 3392

    Wysłany: 8 lutego 2016, 00:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jestem na poczatku 5 m-ca i ostatnio jak sie wazylam to wyszlo tyle samo co przed ciaza

    Gagaga lubi tę wiadomość

    iv09mg7y3g8rfy1m.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 lutego 2016, 14:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kot_bury wrote:
    Ja na szczęście nic, ale też zaczynam z wysokiego pułapu :) przed ciążą ważyłam 83 kg, w trakcie nawet 81 (w pierwszych tygodniach poranne mdłości i niski apetyt), teraz już na szczęście odpuściło i w 15 tygodniu mam 82,8. Mam przykazane przytyć nie więcej niż 8-10 kg, więc trochę się pilnuję :)

    ja też mam przykazane 8-10 kg - zobaczymy jak to wyjdzie.
    Apetyt mam dość mały, ale na to na wszystkie syfy świata - ostatnio poszłam na kebab, po to, żeby przemycić warzywa, bo mam wstręt do warzyw, a za to mięso wręcz przeciwnie...

  • mloda1995 Autorytet
    Postów: 326 176

    Wysłany: 9 lutego 2016, 14:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jutro zaczne 22 tydzien i dzis mam 62.5 czyli +5kg od poczatku ciazy. Tylko w czwartek u lekarza mialam 61.5 :/
    Moglabym jesc samo slodkie i owoce. I mieso. Trzeba sie zaczac troche pilnowac chyba heh

    dxomzbmhjk9kajsy.png
  • nuska_ Przyjaciółka
    Postów: 76 42

    Wysłany: 9 lutego 2016, 18:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny .. ja przed ciążą ważyłam 62kg .. za dwa dni wchodzę w II trymestr. Pierwszy był masakrą.. codzienne wymioty kilkanaście razy dziennie, dosłownie po wszystkim ..woda..owoce.. herbata.. warzywa.. a na mięso patrzeć ani myśleć nie mogę ;) Dziś widzę lekką poprawę.. nie wymiotowałam i nawet mogłam śniadanie zjeść. Schudłam do dnia dzisiejszego do wagi 56,3 kg.. Piersi mi urosły i brzuszek zaczął byc widoczny.. Mam nadzieję że wymioty już powoli ustaną i będę mogła zacząć przybierać powoli na wadzę.. słyszałam tez że dużo osób które schudły znacznie w pierwszych miesiącach później tyją szybciej niz te ktore nie straciły na wadze.. Trochę się tego obawiam, ale najważniejsze ze dzidzia rozwija sie prawidłowo. Ja na każdej wizycie swojej lekarce mowie że mam dość ze nic nie jem wymiotuje .. ale ona twierdzi ze wymioty to oznaka dobrze rozwijającej sie ciąży.. nie waży mnie wiec w sumie nie wie ile tracę.. Teraz idę w przyszły czwartek wiec będę musiała ja uświadomić ile juz straciłam.. nie chce by maluch był jakos niedożywiony..

  • marl202 Przyjaciółka
    Postów: 119 101

    Wysłany: 10 lutego 2016, 10:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja przed ciążą ważyłam ok. 58 kg a w chwili obecnej 19+5 tc. 63 kg. Bardzo mi skoczyła waga w ostatnich dniach jak wkroczyłam w 19 tc i brzuch się znacznie powiększył. Jem wszystko ok. 5 razy dziennie nie mam zachcianek i nie za dużo sie ruszam bo do pracy nie chodzę..

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 lutego 2016, 11:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej, ja weszlam w koncu w II trymestr i przybralam narazie 700 gram...az sie zdziwilam bo ani nie wymiotowalam, a jadlam sporo bo przez glod mialam mdlosci, bardzo duzo slodyczy wciagalam i naprawde sie zdziwilam, ze nawet 1 kg na plusie nie ma :)

    Gagaga lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 lutego 2016, 15:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja mam jeszcze dwa tygodnie do 2 trym, ale waga stoi w miejscu:D tez właśnie zaczęłam jeść białe pieczywo a wcześniej saa piekłam zdrowy domowy chlebek, no ale wazne żeby cos jeśc :D nie gradze też mc donaldem :D
    zobaczymy jak będzie później :D
    mam straszne mdlosci takze duzo nie jem, ale no srednio zdrowo :D

  • Mammija Znajoma
    Postów: 30 12

    Wysłany: 12 lutego 2016, 11:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    u mnie 4,5 kg na plusie z waga startową 53kg, w pierwszej ciązy podobnie tyłam, a po 6tygodniach po porodzie juz miałam wagę sprzed ciązy wiec coż poradzisz przytyć trzeba....


    dev198pr___.png
  • bluszczynka Przyjaciółka
    Postów: 128 40

    Wysłany: 16 marca 2016, 23:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja obecnie 18 tc nie przytylam nic. Nie mialam tez wymiotów, jem normalnie bez szaleństw i waga stoi w miejscu. Brzuszek juz wystaje i maleństwo niemałe :). Dodam ze tez mam ochote na Mcdonalda i pizze, chociaż słodyczy nie ruszam bo nie lubie.

    bluszczynka
  • Motylkowa1 Przyjaciółka
    Postów: 185 43

    Wysłany: 18 marca 2016, 08:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja do 17tyg 1kg od 17 do 20 3kg. Jem tak samo. Chodzę na basen.

    Nasza myszka jest już z nami
  • Niuniusia Autorytet
    Postów: 863 329

    Wysłany: 18 marca 2016, 12:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    25 tydzień 5 kg

    Kornelia ur. 27.06.2016 r. g.21.20 cc <3 3700g 57 cm <3
    iv09roeqwleydr1q.png[/url]
    Wiara i nadzieja dziala cuda!
  • Molly Przyjaciółka
    Postów: 153 28

    Wysłany: 30 marca 2016, 19:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie na chwilę obecną w 17 tc - 1 kg na minusie (waga sprzed ciązy to 57 - teraz 56 kg). Z tym że miałam ciężki 1 trymestr ;/

    atdcpx9i1fej5hn5.png
  • mychakruszyna Autorytet
    Postów: 1359 1305

    Wysłany: 2 kwietnia 2016, 13:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja 17tc na plusie 3,5kg ale według bbf to po środku zalecanego przyrostu wagi więc jest ok:) pozatym gdzieś wyczytałam że powinnam od 2,5-4,5 na tym etapie więc jest idealnie. Ale przyznam porcja słodyczy dzienna zaliczona:)

    74di6iyek3xe528u.png

    20140724580117.png
  • Jola1985 Autorytet
    Postów: 350 388

    Wysłany: 6 kwietnia 2016, 10:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rozpoczynam 14tc i na razie pół kg na minusie. Nie jem słodyczy, ale za to od czasu do czasu pozwalam sobie na pizze :)
    Zobaczę jak będzie z wagą dalej :) Wreszcie poczułam się lepiej po pierwszym, ciężkim trymestrze, więc mogę wrócić do lekkiej aktywności fizycznej.

    ex2bwn15260327bu.png
  • Leticia Autorytet
    Postów: 1973 1864

    Wysłany: 6 kwietnia 2016, 10:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja w pierwszym trymestrze przytyłam ok. 2 kg, z 54 do 56 kg.
    Starałam się jeść zdrowo, prawie nie jadłam słodyczy, bo nawet nie miałam na nie ochoty. Liczyło się tylko mięcho ;)
    Piersi urosły mi w tym czasie do rozmiaru F, a brzuszek ciążowy pojawił się już w połowie 3 miesiąca. Teraz jestem w 16 tyg i brzuchol mam już taki, że mi ludzie ustępują miejsca w autobusach ;)

    Gagaga lubi tę wiadomość

    km5se6yd8tj60462.png
    km5stv73q64rb58y.png
  • aneta93 Autorytet
    Postów: 751 630

    Wysłany: 6 kwietnia 2016, 10:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja z 51,4 do 52 :) i wszystko poszło w brzuch, nie mam jeszcze ciążowego, ale wcześniej miałam prawie płaski, a teraz jest widoczna już górka :)

    bl9ci09k5h6xkmfc.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 kwietnia 2016, 15:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Leticia wrote:
    Ja w pierwszym trymestrze przytyłam ok. 2 kg, z 54 do 56 kg.
    Starałam się jeść zdrowo, prawie nie jadłam słodyczy, bo nawet nie miałam na nie ochoty. Liczyło się tylko mięcho ;)
    Piersi urosły mi w tym czasie do rozmiaru F, a brzuszek ciążowy pojawił się już w połowie 3 miesiąca. Teraz jestem w 16 tyg i brzuchol mam już taki, że mi ludzie ustępują miejsca w autobusach ;)


    Dobrze,że nie masz ochoty na słodycze - ta faza pewnie przyjdzie :) ja teraz w 26 tygodniu mogłabym się żywić słodyczami, na przemian z mięsem i cebulą :)

  • aneta93 Autorytet
    Postów: 751 630

    Wysłany: 6 kwietnia 2016, 15:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja mam straszny odrzut od kurczaka, wcześniej jadłam tylko kurczaka z mięs, a teraz na samą myśl o nim zbiera mnie na wymioty...

    bl9ci09k5h6xkmfc.png
‹‹ 11 12 13 14 15 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

100% nauki, czyli badania i rozwój w OvuFriend!

OvuFriend to jedna z nielicznych aplikacji na rynku, których działanie opiera się na wieloletnich pracach badawczo-rozwojowych, a jej skuteczność została potwierdzona badaniami naukowymi. Od 10 lat najlepszej klasy naukowcy i lekarze pracują nad tym, aby OvuFriend z najwyższą wiarygodnością analizowało cykl miesiączkowy, wyznaczało dni płodne, owulację i miesiączkę. W rezultacie wielu badań naukowych system OvuFriend uczy się płodności każdej kobiety, jej indywidualnych cech, trendów i zależności w cyklu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Suchość pochwy - jakie mogę być jej przyczyny i jak sobie z nią radzić?

Problem z odpowiednim nawilżeniem pochwy dotyczy bardzo dużej liczby kobiet. Najczęściej problemy występują w okresie okołomenopauzalnym, ale z różnych przyczyn mogą pojawiać się na każdym etapie życia kobiety. Suchość pochwy może znacząco obniżać jakość życia seksualnego, z powodu bólu i dyskomfortu odczuwanego podczas zbliżeń... Skąd się bierze suchość pochwy? Jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Metody leczenia endometriozy - techniki leczenia, skuteczność, koszty

Endometrioza jest w dalszym ciągu bardzo tajemniczą chorobą. Nic dziwnego, że zarówno diagnostyka, jak i leczenie nie należą do łatwych. Jakie metody stosuje się w zależności od postaci endometriozy? Na czym polegają? Czy są one skuteczne? Jakie czynniki zwiększają szanse na powodzenie leczenia operacyjnego? Czy leczenie endometriozy jest drogie? 

CZYTAJ WIĘCEJ