X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy test MAR IgG pozytywny
Odpowiedz

test MAR IgG pozytywny

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 czerwca 2017, 16:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    doncia, jest różnica między tymi zabiegami, ale sama nie wiem czym, ja miałam laparo i histero za jednym razem właśnie z powodu podejrzenia endometriozy. Przeczytałam przed chwilą w internecie, że laparoskopia jest bardziej dogłębniejsza - podczas zabiegu ogląda się jajniki, jajowody a w histeroskopii tylko szyjka,kanał macicy, ujście do jajowodów. A żeby sprawdzić czy endometrioza nie zaatakowała jajniki, jajowody to musi być laparoskopia.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 czerwca 2017, 16:04

  • morganaa Autorytet
    Postów: 1753 1025

    Wysłany: 6 czerwca 2017, 07:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Doncia ja miałam oba tylko w odstępie 4 miesięcy. Generalnie laparo jest bardziej inwazyjna, ale jak mówi Ewa tylko tak można potwierdzić endometrioze - u mnie dopiero laparo wykazało, że ma endometriozę 1 stopnia, wcześniej lekarze nawet nie podejrzewali. Przy laparo robią Ci trzy dziurki w brzuchu i wprowadzają kamerkę i inne narzędzia, u mnie jeszcze sprawdzali drożność i dawali jakiś płyn, podają Ci znieczulenie ogólne i potem masz kilka szwów. Przy histero tylko wprowadzają narzędzia do macicy ale przez pochwę i oglądają co masz w środku :) zarówno w jednym jak i drugim badaniu jeśli zachodzi konieczność pobierają próbki do badania histopatologicznego i jak widzą, że trzeba to rozszerzają zabieg np. usunięcie polipów :) tak obrazowo mówiąc :)

    Lily gratuluję awansu :) ja sobie nawet nie potrafię wyobrazić co czuję Twoja przyjaciółka :( ogromnie mi przykro.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 czerwca 2017, 07:42

    mbnotr8.png
  • Aneczka34 Autorytet
    Postów: 396 110

    Wysłany: 6 czerwca 2017, 08:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak jak pisze morganaa. Ja miałam histeroskopię a moja kupela laparo. Ja po zabiegu wyszłam do domu wieczorem a ona została do następnego dnia.
    Po tym zabiegu podeszli do in vitro. Pierwsza próba podane dwa zarodki - nieudana. Druga podana 1 zarodek (ostatni) i udało się.

    Lili gratuluję :)

    Niedoczynnosc tarczycy - Eutyrox 50
    XII 2016- HSG- OK, 16 V 2017 Histeroskopia- OK
    I IUI- 21 II 2017 :(
    II IUI- 23 III 2017 :( :(
    III IUI- 12 VIII 2017 :(:(:(
  • doncia82 Przyjaciółka
    Postów: 183 50

    Wysłany: 7 czerwca 2017, 13:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dziewczyny za wyjaśnienie. HSG miałam w zeszłym roku na szczęście ok. Ewcia a powiedz czy miałaś jakieś objawy endometriozy i czy to się leczy?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 czerwca 2017, 15:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie nie było żadnych objawów endometriozy. Miałam jedynie bolesne miesiączki i skąpe. Dopiero badanie potwierdziło że już mam trzeci stopień. Nie da się wyleczyć endometriozy. Mi wypalili podczas zabiegu ogniska endo, mam torbiel na jajniku prawym.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 czerwca 2017, 15:20

  • Nula30 Ekspertka
    Postów: 286 75

    Wysłany: 7 czerwca 2017, 17:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny,jak to jest z testem MAR? Kiedy warto go robić,a kiedy robić ASA? Czy może zrobić i to o to? W Invimed powiedzieli,że robią tylko ASA.

    rfxg43r8qq0glx30.png
  • doncia82 Przyjaciółka
    Postów: 183 50

    Wysłany: 7 czerwca 2017, 21:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja myślę że warto to sprawdzić też chodziłam do invimedu i to właśnie lekarz z invimedu nam to zlecił ale u nich tego nie robią ale wskazali nam gdzie to wykonać

  • morganaa Autorytet
    Postów: 1753 1025

    Wysłany: 13 czerwca 2017, 23:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej :) co tam słychać?

    u mnie dziś 14 dzień cyklu, ale chyba cykl stracony, brałam tylko 1/2 tabl. clo bo miałam wysoki estradiol na początku cyklu, jutro wizyta, póki co testy owulacyjne bardzo negatywne :( dziś się zdołowałam - dalsi znajomi są w 6 miesiącu - od tak, wpadka :( każdego byśmy podejrzewali, ale nie ich - wiadomo życzę im szczęścia i trzymam kciuki, ale ukłucie zazdrości jest. na bank znacie to uczucie.

    mbnotr8.png
  • asik13 Autorytet
    Postów: 438 112

    Wysłany: 14 czerwca 2017, 19:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    morganaa nie smutaj się... rozumię co czujesz... ja też zawsze przeżywam to, że inni zachodzą w ciążę od tak... normalnie czasami mam wrażenie, że inne kobiety są płodne więcej dni niż ja...

    U nas cykl bez stymulacji... cykl poświęcony badaniom... na luzie... dziś 10 dzień cyklu...

    morganaa jak po dzisiejszej wizycie?

  • Aneczka34 Autorytet
    Postów: 396 110

    Wysłany: 15 czerwca 2017, 10:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Morganaa wszystkie cię doskonale rozumiemy.
    U mnie ten miesiąc stracony. Czekam na @ i nie wiem kiedy przyjdzie. Wygląda na to że to krwawienie po zabiegu (12 do 27 dzień cyklu ) było połączone z @.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 czerwca 2017, 10:22

    Niedoczynnosc tarczycy - Eutyrox 50
    XII 2016- HSG- OK, 16 V 2017 Histeroskopia- OK
    I IUI- 21 II 2017 :(
    II IUI- 23 III 2017 :( :(
    III IUI- 12 VIII 2017 :(:(:(
  • Lili87 Autorytet
    Postów: 616 193

    Wysłany: 15 czerwca 2017, 14:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny!

    Morgana - zazdrość, to w tym wypadku moje drugie imię :P W takich sytuacjach zawsze życzę przyszłym rodzicom dużo szczęścia, ale mimo to w głębi serca czuję ogromny ból, żal, niesprawiedliwość i wściekłość, że to ja powinnam nosić to dziecko.. Cóż, nigdy nie pogodzę się z tym, że nie mam dzieci i nie wiem czy kiedykolwiek mieć będę i uważam, że to najbardziej normalne uczucie na świecie...:D

    A poza tym mam 13dc - testy owu negatywne, śluzu brak, żadnego kłucia jajników... za to dostałam dziś plamień... wnioskuję, że to cykl bezowulacyjny...Tak więc pewnie z tego cyklu już nic nie będzie... :/
    Pozdrawiam Was gorąco :)

    25cs -12.10.16 8t4dc >tęsknię< co dzień bardziej



  • morganaa Autorytet
    Postów: 1753 1025

    Wysłany: 16 czerwca 2017, 10:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej, po wizycie masakra - moje jajniki są po prostu puste - nic w nich nie było, cykl wybitnie bezowulacyjny i to pomimo 1/2 tb. clo i początkowo dobrych wyników estradiolu. Moje jajniki się obraziły, akurat teraz. Najgorsze jest jednak to, że w 15 dc dostałam plamień jak na okres, także prawdopodobnie rozjechało się wszystko i lada dzień rozpocznę nowy cykl, pewnie bez stymulacji, bo jak się rozjechało to doktor będzie pewnie ostrożny :( także wiadomość, że znajomi są w ciąży jeszcze bardziej dobija. Jak się wali to wszystko, super wakacje się zapowiadają.

    mbnotr8.png
  • Aneczka34 Autorytet
    Postów: 396 110

    Wysłany: 16 czerwca 2017, 10:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lili zgadzam się z tobą w 100 % . Też już zaczynam wątpić że się nam uda.
    Wczoraj byliśmy na spacerze i gdzie się nie ruszyliśmy tam matki z wózkami albo jeszcze z brzuchami. To jest dobijające....

    Niedoczynnosc tarczycy - Eutyrox 50
    XII 2016- HSG- OK, 16 V 2017 Histeroskopia- OK
    I IUI- 21 II 2017 :(
    II IUI- 23 III 2017 :( :(
    III IUI- 12 VIII 2017 :(:(:(
  • asik13 Autorytet
    Postów: 438 112

    Wysłany: 21 czerwca 2017, 10:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ach, dziewczyny... my tak bardzo walczymy o swoje marzenia, że zapominamy o najważniejszych rzeczach...
    Ja właśnie odkryłam to w tym cyklu... przez 5 lat toczę walkę o dziecko... w tym wszystkim jest ze mną mój mąż, przeszliśmy razem wszystkie etapy starań... przeżyliśmy stratę Rozalki... Ale w tym wszystkim przestaliśmy się cieszyć... cieszyć sobą, cieszyć innymi...

    ten cykl jest nastawiony na naturalne starania, chociaż bardziej są to eksperymenty: cykl bez leków stymulujących, cykl bez zastrzyku na pęknięcie pęcherzyka, cykl bez IUI, za to cykl z testami owulacyjnymi i dziką namiętnością ;) ... i to jest cykl naprawczy... cieszymy się sobą i bawimy się w łóżku ;)... szansa znikoma, że coś z tego będzie ale ile frajdy, bliskości i czułości... wiem, że tego nam trzeba było...

    Tęsknię za byciem w ciąży ale też wierzę w to, że jak raz się udało i mam swojego małego aniołka... o tam-u góry... to uda się kolejny raz...

    Trzymam kciuki za Nas wszystkie... i wyrzućmy z siebie zazdrość bo nam prędzej czy później się też uda i będziemy najlepszymi mamusiami na świecie...

    Musiałam podzielić się z Wami moimi przemyśleniami :) :) :)

    Miłego dnia :) :) :)


    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 czerwca 2017, 20:49

    doncia82 lubi tę wiadomość

  • doncia82 Przyjaciółka
    Postów: 183 50

    Wysłany: 21 czerwca 2017, 19:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Masz całkowitą rację asik. Ja też ostatnio zastanawiałam się nad swoim życiem, czy będę umiała cieszyć się życiem jeśli nam się nie uda? I doszłam do wniosku, że nie umiem cieszyć się swoim małżeństwem tak jak kiedyś bo za duże parcie na dziecko. A przecież inni mają gorzej sama znam pare fajnych kobiet, które nie znalazły do tej pory drugiej połówki a my mamy aż tyle (siebie) :)

    asik13 lubi tę wiadomość

  • morganaa Autorytet
    Postów: 1753 1025

    Wysłany: 21 czerwca 2017, 20:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asik ma rację, trzeba w tym wszystkim cieszyć się sobą :) cykle bez lekarza są zawsze dużo przyjemniejsze :) my nie myślimy jak to będzie bez dziecka, bo taką czy inną drogą będziemy je mieć. A pomyśleć, że kiedyś mówiłam, że nie będę mieć dzieci, a teraz robię wszystko żeby je mieć.

    asik13 lubi tę wiadomość

    mbnotr8.png
  • Aneczka34 Autorytet
    Postów: 396 110

    Wysłany: 22 czerwca 2017, 08:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny nie wiem czy wiecie ale są bezpłatne inseminacje w Warszawie, poniżej link

    https://www.invimed.pl/a/150,bezplatne-inseminacje-dla-120-par

    Niedoczynnosc tarczycy - Eutyrox 50
    XII 2016- HSG- OK, 16 V 2017 Histeroskopia- OK
    I IUI- 21 II 2017 :(
    II IUI- 23 III 2017 :( :(
    III IUI- 12 VIII 2017 :(:(:(
  • Aneczka34 Autorytet
    Postów: 396 110

    Wysłany: 27 czerwca 2017, 13:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Strasznie tu cicho :(
    Co u Was? Jak tam starania?
    My dalej czekamy na @, podchodzimy jeszcze dwa razy do IUI a potem in vitro. Taki mamy plan. Zobaczymy...
    Dziś mamy rocznicę ślubu, przygotowałam niespodziankę :)

    asik13 lubi tę wiadomość

    Niedoczynnosc tarczycy - Eutyrox 50
    XII 2016- HSG- OK, 16 V 2017 Histeroskopia- OK
    I IUI- 21 II 2017 :(
    II IUI- 23 III 2017 :( :(
    III IUI- 12 VIII 2017 :(:(:(
  • asik13 Autorytet
    Postów: 438 112

    Wysłany: 27 czerwca 2017, 21:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aneczka wszystkiego najlepszego z okazji rocznicy ślubu... dużo, dużoo, dużooo miłości...

    Aneczka trzymam kciuki za Wasz plan działania jeżeli chodzi o dzidzię...

    A na tym wątku faktycznie bardzo cicho...

  • Aneczka34 Autorytet
    Postów: 396 110

    Wysłany: 28 czerwca 2017, 09:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asik dzięki :)

    Ewcia jak dzidziuś?

    Doncia kiedy zabieg? Masz już dokładną datę?

    Morganaa, Lili a jak u Was?

    asik13 lubi tę wiadomość

    Niedoczynnosc tarczycy - Eutyrox 50
    XII 2016- HSG- OK, 16 V 2017 Histeroskopia- OK
    I IUI- 21 II 2017 :(
    II IUI- 23 III 2017 :( :(
    III IUI- 12 VIII 2017 :(:(:(
‹‹ 122 123 124 125 126 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - jak zrobić to bezpiecznie?

Wiele kobiet uważa, że odstawienie tabletek antykoncepcyjnych, plastrów, czy innych środków hormonalnych to bardzo prosta sprawa - wystarczy przestać zażywać. Tymczasem warto znać kilka zasad, które sprawią, że odstawienie antykoncepcji będzie bezpieczne, łagodne dla organizmu i pozwoli jak najbardziej zminimalizować ryzyko wystąpienia skutków ubocznych. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Objawy ciąży i testy ciążowe – co powinnaś wiedzieć?

Czy to nietypowe zachcianki, czy zmiany nastroju zwiastują nowy etap w Twoim życiu? Poznaj kluczowe objawy ciąży oraz najpopularniejsze testy ciążowe, które rozwieją Twoje wątpliwości i pozwolą odkryć, czy naprawdę zostaniesz mamą. Podajemy ważne informacje! Sprawdź!

CZYTAJ WIĘCEJ

O tym jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko - relacja ze spotkania Ovu dzieci!

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałaś się co sprawia, że kobiety, matki są tak silne i wytrzymałe, to musisz to przeczytać! My znamy już odpowiedź – nasza moc leży w relacjach jakie potrafimy tworzyć z innymi kobietami. Wsparcie jakie sobie dajemy i energię do działania jaką sobie nawzajem przekazujemy jest wartością o której należy mówić głośno! Dowodem na to jest ta relacja z wyjątkowego zdarzenia – zlotu użytkowniczek OvuFriend i BellyBestFriend, wspaniałych kobiet, cudownych Mam! Przeczytaj, jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko  

CZYTAJ WIĘCEJ