X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy test MAR IgG pozytywny
Odpowiedz

test MAR IgG pozytywny

Oceń ten wątek:
  • Aneczka34 Autorytet
    Postów: 396 110

    Wysłany: 1 lutego 2017, 22:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nom to ten program. Ale faktycznie źle trafiłaś bo były różne odcinki.

    Niedoczynnosc tarczycy - Eutyrox 50
    XII 2016- HSG- OK, 16 V 2017 Histeroskopia- OK
    I IUI- 21 II 2017 :(
    II IUI- 23 III 2017 :( :(
    III IUI- 12 VIII 2017 :(:(:(
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 lutego 2017, 22:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aneczka to super. Trzymam kciuki i informuj nas na bieżąco kiedy inseminacja itd.

  • Sugarfree Przyjaciółka
    Postów: 79 25

    Wysłany: 2 lutego 2017, 08:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ewa81 wrote:
    Sugarfree skąd jesteś? Nie przypuszczałam że tak pięknie mówicie o moim rodzinnym mieście :)


    Ja jestem z Gliwic, więc do Cieszyna mam niedaleko :)

    O matko, Morgana, to teściowie faktycznie brzmią okropnie, współczuję!


    Dziewczyny, podczas procedury in vitro ile bierze się te zastrzyki i sterydy? Bo tak naprawdę to mnie najbardziej przeraża.

    asik13 lubi tę wiadomość

  • asik13 Autorytet
    Postów: 438 112

    Wysłany: 2 lutego 2017, 09:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wszystkie blisko siebie mieszkamy.
    Ja jestem z Rybnika.

    :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 lutego 2017, 09:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam rodzine w Rybniku :)

    ----

    O pechrzu mowi internista ze wyglada jej na to ze miz byc nawrot ale nie musi wyniki w srodku a dobrze jakby byly blizej dolnej granicy jesli chodzi o ciezar moczu i ph za jakis czas zrobie ponownie badanko ;)

  • asik13 Autorytet
    Postów: 438 112

    Wysłany: 2 lutego 2017, 10:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    opu ja ciągle często mam zapalenie pęcherza... w sumie teraz też biorę antybiotyk bo tydzień temu wyniki były tragiczne... byłam nawet już u urologa który stwierdził, że taka moja natura... Ale na szczęście ginekolog nie odpuszcza i leczy do końca... dzisiaj powtarzałam badania i ciekawe co wyjdzie.

  • morganaa Autorytet
    Postów: 1753 1025

    Wysłany: 2 lutego 2017, 10:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szlak mnie trafia jak słyszę przy problemach z pęcherzem, taka już Pani natura. Ja miałam nawracające zapalenia pęcherza, brałam co chwile furagin, jakieś szczepionki, chodziłam do urologa i też słyszałam taka już Pani natura, kobiety tak mają po stosunku, itd.. Odkąd staramy się o dziecko zero nawrotów, okazało się, że mam dziwne uczulenie na prezerwatywy, tylko, że żaden lekarz na to nie wpadł i tylko rozkładał ręce - także dobrze dziewczyny, że wy trafiłyście w lepsze ręce :) ale to też zadziwiające, że współczesna medycyna nie potrafi sobie poradzić z zapaleniem pęcherza raz a dobrze :)

    mbnotr8.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 lutego 2017, 10:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej

    Dziś byłam w lidlu, bo były ciuszki dziecięce i zaszalałam. Piękne mają :)
    Współczuję Wam dziewczyny zapalenia pęcherza, miałam to, to nic przyjemnego brrr.
    U mnie taka bajkowa zima jest, bialutko, puchutko i słoneczko się świeci.
    Sugarfree, trochę zastrzyków jest. Procedura zaczyna się stymulacją - brałam gonapeptyl, potem menopur na wyhodowanie jajeczek i na koniec ovitrelle na uwolnienie jajeczek z jajnika. To nie jest straszne, na początku może być ciężko, ale potem nabierze się wprawy :). Nie zrażaj się, ja sama nie cierpiałam zastrzyków, mdlałam przy pobieraniu a jednak dałam radę :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 lutego 2017, 11:00

  • morganaa Autorytet
    Postów: 1753 1025

    Wysłany: 2 lutego 2017, 10:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szalej Ewa, szalej :)

    mbnotr8.png
  • morganaa Autorytet
    Postów: 1753 1025

    Wysłany: 2 lutego 2017, 10:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szalej Ewa, szalej :)

    mbnotr8.png
  • Aneczka34 Autorytet
    Postów: 396 110

    Wysłany: 2 lutego 2017, 12:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewa na pewno dam znać. Teraz czekam na okres chyba jeszcze nigdy tak go nie wyczekiwałam jak teraz.

    Ciuszki w lidlu są super (są też dobre gatunkowo), nieraz kupowałam mojej chrześnicy a do tego mój mąż zrobił jej nadruk. I na przykład na nogawce od spodenek miała nadrukowane Zuzia.
    Wyobrażam jak Cie takie zakupy muszą bawić. Ciesze się razem z tobą.

    Niedoczynnosc tarczycy - Eutyrox 50
    XII 2016- HSG- OK, 16 V 2017 Histeroskopia- OK
    I IUI- 21 II 2017 :(
    II IUI- 23 III 2017 :( :(
    III IUI- 12 VIII 2017 :(:(:(
  • Aneczka34 Autorytet
    Postów: 396 110

    Wysłany: 2 lutego 2017, 12:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Acha Ewa mam jeszcze pytanie. Czy ty podchodziłaś do inseminacji ? Czy od razu in vitro? Nie pamiętam czy pisałaś jeśli tak to sorki.

    Niedoczynnosc tarczycy - Eutyrox 50
    XII 2016- HSG- OK, 16 V 2017 Histeroskopia- OK
    I IUI- 21 II 2017 :(
    II IUI- 23 III 2017 :( :(
    III IUI- 12 VIII 2017 :(:(:(
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 lutego 2017, 13:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aneczka pytaj się śmiało :). Na początku jak zaczęliśmy jeździć na wizyty do klinki niepłodności, chodziłam do innego lekarza, który mi zlecił inseminację. Potem lekarza zmieniłam, bo mi nie odpowiadał i zaczęliśmy chodzić do dr P. Już byliśmy gotowi i nastawieni na inseminację, a tu lekarka nam powiedziała, że w naszym przypadku nie ma sensu robić inseminację, bo u męża jest wysoki procent MAR. Kazała zrobić mojemu mężowi jeszcze raz badanie nasienia. Inseminacja jest skuteczna jak test mar jest poniżej 60 procent plus badanie fragmentacji plemników czy coś takiego. A mąż miał koło 90 procent, więc tylko in vitro i na to się zdecydowaliśmy. Oczywiście to są statystyki, co nie oznacza, że się nie uda, bo niektórym się udaje. Przykładem takim jest Lili i jej mąż.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 lutego 2017, 13:50

  • morganaa Autorytet
    Postów: 1753 1025

    Wysłany: 2 lutego 2017, 15:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewa a czy mogłabyś powiedzieć ile Was to kosztowało? procedura, leki, wizyty, badania, itd.?

    mbnotr8.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 lutego 2017, 16:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Morganaa nam to wyszło gdzieś tak około 9.000 zł, w tym 1.000 zł na przechowanie zamrożonych zapłodnionych zarodków na rok.
    Oczywiście to też zależy od tego jakie leki są przepisywane, myśmy się załapali na refundację leków. Teraz chyba nadal ta refundacja jest, bo program rządowy już się skończył

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 lutego 2017, 16:16

  • morganaa Autorytet
    Postów: 1753 1025

    Wysłany: 2 lutego 2017, 16:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki Ewa za info.

    mbnotr8.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 lutego 2017, 17:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moj przypadek tez bagatelizuja. A ja nigdy w zyciu nie mailam problemow to uslyszalam ze zawsze jest ten pierwszy raz i teraz juz bedzie ciagle nawracalo !

    Sugar ja bralam menopur chyba jakos od 20 dnia cyklu poprzedzajacego ten cykl z stymulacja albo od polowy chklu ... Nie pamietam . Potem do gonapeptylu dolaczgl mi gonal i menopur przez 12 dni potem ovitrelle na pecherzyk i po transferze az do bety fragmin liczylam do do punkcji bylo cos okolo 60 zzastrzykow

  • Aneczka34 Autorytet
    Postów: 396 110

    Wysłany: 3 lutego 2017, 08:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ewa81 wrote:
    Morganaa nam to wyszło gdzieś tak około 9.000 zł, w tym 1.000 zł na przechowanie zamrożonych zapłodnionych zarodków na rok.
    Oczywiście to też zależy od tego jakie leki są przepisywane, myśmy się załapali na refundację leków. Teraz chyba nadal ta refundacja jest, bo program rządowy już się skończył

    Ewa a jak się załapaliście na refundację? Jak to się załatwia?

    Niedoczynnosc tarczycy - Eutyrox 50
    XII 2016- HSG- OK, 16 V 2017 Histeroskopia- OK
    I IUI- 21 II 2017 :(
    II IUI- 23 III 2017 :( :(
    III IUI- 12 VIII 2017 :(:(:(
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 lutego 2017, 08:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aneczka, nic się nie załatwia żeby mieć refundację leków. Wtedy jak podchodziliśmy do ivf, to leki miały się skończyć jakoś w czerwcu i dlatego też tak pospieszyliśmy się z procedurą. Ale potem okazało się, że przedłużyli refundację leków, ale program rządowy skończył się już w czerwcu. Nie wiem czy dalej jest ta refundacja, musiałabyś zapytać dziewczyn które są w trakcie procedury albo lekarza

  • morganaa Autorytet
    Postów: 1753 1025

    Wysłany: 3 lutego 2017, 11:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziewczyny tu można sprawdzać czy lek jest refundowany: http://www.sluzbazdrowia.com.pl/leki.php?lek=gonal

    a tu lista leków ze strony ministerstwa: http://www.mz.gov.pl/wp-content/uploads/2016/12/zalacznik-do-obwieszczenia-1.pdf

    listy obowiązują chyba 3 miesiące potem trzeba sprawdzać

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 lutego 2017, 11:44

    mbnotr8.png
‹‹ 84 85 86 87 88 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak liczyć, który to tydzień ciąży?

Udało Wam się zajść w ciążę? Gratulacje! Określenie tygodnia ciąży jest kluczowe z wielu powodów. Przede wszystkim pozwala ustalić, czy dziecko rozwija się prawidłowo oraz umożliwia wykrycie wcześniejszego porodu bądź poronienia. Pozwala też rodzicom przygotować się do momentu przywitania nowego członka rodziny na świecie. Zobacz, w jaki sposób można ustalić wiek ciąży.

CZYTAJ WIĘCEJ

Krew miesiączkowa - kolor krwi podczas okresu

Czy to normalne, że krew miesiączkowa zmienia swój kolor i konsystencję? Czy brązowy kolor krwi podczas okres powinien Cię niepokoić, czy jest to zjawisko naturalne? Kiedy krwawienie miesiączkowe wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Mięśniaki macicy - przyczyny, objawy, leczenie

Mięśniaki macicy mogą występować nawet u 3 na 4 kobiety, w dowolnym momencie życia. U kogo jednak występują najczęściej? Czy znane są przyczyny powstawania mięśniaków macicy? Jakie są najczęstsze objawy i co powinno skłonić do wizyty u lekarza?

CZYTAJ WIĘCEJ