X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy zylaki powrozka nasiennego
Odpowiedz

zylaki powrozka nasiennego

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 stycznia 2015, 09:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gratulacje!

  • Anja89 Autorytet
    Postów: 450 108

    Wysłany: 29 stycznia 2015, 16:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pierwsze parametry z maja (zabieg w lipcu), drugie z października (3 miesiące po) i ostatnie aktualne (pół roku po). Dwa pierwsze badania ogólne, a to aktualne wspomagane komputerowo stąd pewnie niższa morfologia, bo dokładniej zrobione.
    Abstynencja 4 - 4 - 4
    Objętość 3,5 - 4 - 2,5 (>/= 1,5 ml)
    Czas upłynnienia 50 - 15 – upłynnienie zupełne(<60 min)
    pH 7,8 - 7,6 – 7,6 (>/=7,2)
    Całkowita liczba 66 - 100 – 111,8 (>39 mln)
    Koncentracja 19 - 25 - 44,7 (>15 mln/ml)
    Ruch całkowity 8% - 20% - 52% (>40%)
    Ruch postępowy 4% - 10% - 37% (>32%)
    Prawidłowa budowa 7% - 10% - 4% (>4%)
    Aglutynacja: stopień I - brak – brak

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 stycznia 2015, 16:28

    ila1987, FasUla lubią tę wiadomość

    svchvfxmiau6k2p0.png
  • klara88 Znajoma
    Postów: 21 2

    Wysłany: 29 stycznia 2015, 16:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wow rewelacja :) zazdroszczę i gratuluję :)

    Anja89 lubi tę wiadomość

  • Anja89 Autorytet
    Postów: 450 108

    Wysłany: 29 stycznia 2015, 16:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    klara88 wrote:
    Wow rewelacja :) zazdroszczę i gratuluję :)
    Klara u Was też pewnie to kwestia czasu i wyniki się poprawią :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 stycznia 2015, 16:57

    svchvfxmiau6k2p0.png
  • Lili266 Przyjaciółka
    Postów: 73 26

    Wysłany: 29 stycznia 2015, 18:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej dziewczyny, rzadko się udzielam, ale takie dobre informacje trzeba jakoś skomentować ;-) Gratulacje Betti :)
    mój mąż miał usunięcie żylaków w lipcu 2014. teraz 06.02 będzie robił badanie nasienia -strasznie się boję, czy bedzie w ogóle poprawa. wcześniej mial 4% prawidłowych form i 0% ruchu A :( ruchu B było 27%, więc może się coś już ruszyło ... trzymacie kciuki :) pozdrawiam!

    Anja89 lubi tę wiadomość

  • Betti-85 Ekspertka
    Postów: 158 130

    Wysłany: 29 stycznia 2015, 19:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anja super wyniki!
    Lili dziękuję i trzymam kciuki!

    Anja89 lubi tę wiadomość

  • Anja89 Autorytet
    Postów: 450 108

    Wysłany: 29 stycznia 2015, 20:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lili mój też miał w lipcu :) trzymam kciuki ;) daj znać jak będziecie mieć wyniki!

    Betti jak się czujesz? Kiedy wizyta?

    svchvfxmiau6k2p0.png
  • ila1987 Koleżanka
    Postów: 54 15

    Wysłany: 29 stycznia 2015, 22:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wow! Niesamowita poprawa! Zazdroszczę, bo u nas pół roku po wyniki jakie były każdy widział. Niby lepiej, a jednak jakoś i tak mnie smucą.
    Teraz tylko wyczekuj zielonej kropy :)

    Lili, trzymam kciuki mocno!

    Betti, gratuluję! Takich wiadomości nam trzeba

    Anja89, Betti-85 lubią tę wiadomość

  • Anja89 Autorytet
    Postów: 450 108

    Wysłany: 30 stycznia 2015, 05:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ila każdy organizm jest inny. Może Twój M.potrzebuje więcej czasu. Ja wierzę, że i u Was się poprawi :)

    ila1987 lubi tę wiadomość

    svchvfxmiau6k2p0.png
  • ila1987 Koleżanka
    Postów: 54 15

    Wysłany: 30 stycznia 2015, 07:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    :* Modlę się o to każdego dnia. Aż mi się dzisiaj śniły 2 kreski :D Pocieszam się trochę rygorem kkinik w ocenie plemników. Pewnie w innym labie wyszłoby znacznie lepiej ;)

    Anja89 lubi tę wiadomość

  • Betti-85 Ekspertka
    Postów: 158 130

    Wysłany: 30 stycznia 2015, 08:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anja89 wrote:
    Lili mój też miał w lipcu :) trzymam kciuki ;) daj znać jak będziecie mieć wyniki!

    Betti jak się czujesz? Kiedy wizyta?

    Czuję się ok na wizycie byłam w środę i był póki co pęcherzyk 6 mm. Ale dopóki nie zobaczę bicia serca to chyba nie przestanę się denerwować. No ale tak to ze mną jest :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 stycznia 2015, 10:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anja ale super wyniki, to juz niedlugo pewnie bedzie zielony kropek!
    Betti nie denerwuj sie, trzymam kciuki, żebyś juz niedługo zobaczyła serduszko;) gratuluje Wam dziewczyny, oby ssmevtskie dobre wiadomości były:)

  • Anja89 Autorytet
    Postów: 450 108

    Wysłany: 30 stycznia 2015, 10:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ila1987 wrote:
    :* Modlę się o to każdego dnia. Aż mi się dzisiaj śniły 2 kreski :D Pocieszam się trochę rygorem kkinik w ocenie plemników. Pewnie w innym labie wyszłoby znacznie lepiej ;)
    Może to dobry znak? :) Widzisz jakie tu dziewczyny historie opisują ;) Cuda się zdarzają, a dziecko jest cudem :) Uda się, zobaczysz.

    Betti-85 wrote:
    Czuję się ok na wizycie byłam w środę i był póki co pęcherzyk 6 mm. Ale dopóki nie zobaczę bicia serca to chyba nie przestanę się denerwować. No ale tak to ze mną jest :)
    Doskonale Cię rozumiem. Kiedy kolejna wizyta? Pochwal się konkretami :)

    ila1987 lubi tę wiadomość

    svchvfxmiau6k2p0.png
  • Anja89 Autorytet
    Postów: 450 108

    Wysłany: 30 stycznia 2015, 10:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    FasUla wrote:
    Anja ale super wyniki, to juz niedlugo pewnie bedzie zielony kropek!
    Betti nie denerwuj sie, trzymam kciuki, żebyś juz niedługo zobaczyła serduszko;) gratuluje Wam dziewczyny, oby ssmevtskie dobre wiadomości były:)
    Chciałbym :)
    Ale pierwszy raz modlę się, żeby tym razem się nie udało... Byłam dziś u dentysty i zrobił mi w ustach totalną masakrę, mam przepisany antybiotyk, ketonal i czeka mnie kolejne zdjęcie RTG :/ zostawił mi w dziurze połowę zęba :/

    svchvfxmiau6k2p0.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 stycznia 2015, 12:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ojoj, to współczuje, a masz jakiegos dobrego chirurga?bo rozumiem, ze to do usuniecia bedzie?ale jakby co to sie nie przejmuj, mozna zrobic zdjęcie rvg i ono ponoć ma w zasadzie bezpieczna dawkę...ale najlepiej zrobic test przed wizyta, bo wyniki macie super, tez chciałabym kiedysbtakie zobaczyć:)

  • Anja89 Autorytet
    Postów: 450 108

    Wysłany: 30 stycznia 2015, 12:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fasula na pewno zobaczycie takie wyniki, albo prędzej II kreski na teście :)

    Mam chirurga z polecenia, ma też dobre opinie w internecie. Mam u niego wizytę prywatną umówioną na 20 lutego, ale w poniedziałek będę dzwonić jeszcze czy mają wcześniejsze terminy.

    Wyczytałam już, że RTG zęba nie powinno zaszkodzić, ale stres i tak jest. Na dodatek ten antybiotyk...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 stycznia 2015, 12:42

    svchvfxmiau6k2p0.png
  • Betti-85 Ekspertka
    Postów: 158 130

    Wysłany: 31 stycznia 2015, 11:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ila, Fasula dziękuję wam kochane i trzymam za was kciuki dziewczyny :*
    Anja89 wrote:
    Doskonale Cię rozumiem. Kiedy kolejna wizyta? Pochwal się konkretami :)

    Anja u was przy takich wynikach to pewnie tylko kwestia czasu kiedy zobaczysz upragnione II kreseczki na teście. Co do zęba to przed rentgenem zrób sobie betę na wszelki wypadek. Podobno dawka promieniowania nie jest duża, ale lepiej żeby lekarz wiedział jeśli byłabyś w ciąży. Współczuje tych przebojów z zębem, ja ostatnio też miałam powtórne leczenie kanałowe zęba po 20 latach okazało się, że w kanale miałam ułamane narzędzie sprzed 20 lat. Masakra. Wydałam 2000 żeby zęba doprowadzić do jakiegoś stanu a i tak niewiele z niego zostało.
    Kolejną wizytę ciążową mam 11 lutego, mam nadzieję że zobaczę coś już wtedy :) Wczoraj znowu byłam u lekarza bo zrobiłam powtórne badanie progesteronu i był sporo niższy niż wcześniej. także oczywiście panika :/ ostatecznie okazało się że przez to że robiłam w innym laboratorium to są inne normy i ciężko to porównać więc w przyszłym tygodniu muszę powtórzyć znowu. na szczęście na usg okazało się, że pęcherzyk urósł prawie 3 mma w dwa dni, także mam nadzieję, że będzie dobrze... Ależ się rozpisałam :)

    Anja89 lubi tę wiadomość

  • Anja89 Autorytet
    Postów: 450 108

    Wysłany: 31 stycznia 2015, 13:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Betti-85 wrote:
    Ila, Fasula dziękuję wam kochane i trzymam za was kciuki dziewczyny :*



    Anja u was przy takich wynikach to pewnie tylko kwestia czasu kiedy zobaczysz upragnione II kreseczki na teście. Co do zęba to przed rentgenem zrób sobie betę na wszelki wypadek. Podobno dawka promieniowania nie jest duża, ale lepiej żeby lekarz wiedział jeśli byłabyś w ciąży. Współczuje tych przebojów z zębem, ja ostatnio też miałam powtórne leczenie kanałowe zęba po 20 latach okazało się, że w kanale miałam ułamane narzędzie sprzed 20 lat. Masakra. Wydałam 2000 żeby zęba doprowadzić do jakiegoś stanu a i tak niewiele z niego zostało.
    Kolejną wizytę ciążową mam 11 lutego, mam nadzieję że zobaczę coś już wtedy :) Wczoraj znowu byłam u lekarza bo zrobiłam powtórne badanie progesteronu i był sporo niższy niż wcześniej. także oczywiście panika :/ ostatecznie okazało się że przez to że robiłam w innym laboratorium to są inne normy i ciężko to porównać więc w przyszłym tygodniu muszę powtórzyć znowu. na szczęście na usg okazało się, że pęcherzyk urósł prawie 3 mma w dwa dni, także mam nadzieję, że będzie dobrze... Ależ się rozpisałam :)
    Tak chyba zrobię :) Zależy na kiedy będzie wolny termin RTG. Miałam plan zrobić w przyszłym tyg.ale nie wiem czy tak szeroko buzię otworzę. Na pewno mnie to nie ominie, bo bez tego nie będę mogła usunąć reszty.
    O matko! Współczuję przeżyć, Ty to dopiero miałaś problem z zębem!
    Myślę, że wszystko będzie dobrze :) Powtórzysz progesteron i się uspokoisz. Pęcherzyk rośnie, więc powinnaś być spokojniejsza :) Trzymam kciuki!
    No ja mam nadzieję, że też niedługo będę mamą, zresztą jak każda z nas :)

    svchvfxmiau6k2p0.png
  • lawendowa Znajoma
    Postów: 26 46

    Wysłany: 1 lutego 2015, 15:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam,
    jestem tu nowa, mam nadzieję, że piszę mój post w odpowiednim miejscu :)
    Staramy się od 4 cykli o drugie dziecko. W pierwszą ciążę zaszłam za pierwszym razem. Planując drugie dziecko myśleliśmy, że będzie równie łatwo. Ale niestety, na razie nam się nie udało. Mąż 7 lat temu miał operowane żylaki powrózka. Badania nasienia przed i po zabiegu były dobre. Niestety wystąpiło dość częste powikłanie - wodniak jądra. Prawie dwa tygodnie temu mąż miał operacyjnie usunięty wodniak. Był dość duży. Czy miałyście podobny przypadek? Lekarz powiedział, że nie powinno mieć to wpływu na płodność. Badanie nasienia dopiero przed nami. Napiszcie, jak było u Was.

    201512214965.png
    6tqpc5v.png
  • lawendowa Znajoma
    Postów: 26 46

    Wysłany: 1 lutego 2015, 15:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anja, nie martw się koniecznością wykonania RTG. To jest niewielka dawka promieniowania celowana na ząb, postaraj się zrobić RVG zamiast tradycyjnego zdjęcia (mniejsza dawka promieniowania). Powiedziałaś lekarzowi, że jesteś w ciąży? Powinien zapisać Ci antybiotyk najbardziej odpowiedni dla kobiet w ciąży. Jestem dentystką i jak jest konieczność, to też robię zdjęcia moim pacjentkom. Znieczulenie też można robić. Głowa do góry :)

    Anja89 lubi tę wiadomość

    201512214965.png
    6tqpc5v.png
‹‹ 6 7 8 9 10 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Pierwsza wizyta w klinice leczenia niepłodności – jak się przygotować?

Nadszedł ten czas - przed Wami pierwsza wizyta w kierunku diagnostyki problemów z płodnością. Jak wygląda? Na co się przygotować? Czy przed wizytą warto wykonać wstępne badania? Jakie znaczenie mają obserwacje cyklu miesiączkowego podczas diagnostyki? Jak wygląda wywiad medyczny? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Brak ochoty na seks... - najczęstsze przyczyny niskiego libido u kobiet

Czym jest libido i jakie czynniki mają największy wpływ na popęd seksualny? Co robić, kiedy brak ochoty na seks? Przeczytaj o najczęstszych przyczynach niskiego libido u kobiet oraz dowiedz się, jak możesz poradzić sobie z tym problemem. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - jak zrobić to bezpiecznie?

Wiele kobiet uważa, że odstawienie tabletek antykoncepcyjnych, plastrów, czy innych środków hormonalnych to bardzo prosta sprawa - wystarczy przestać zażywać. Tymczasem warto znać kilka zasad, które sprawią, że odstawienie antykoncepcji będzie bezpieczne, łagodne dla organizmu i pozwoli jak najbardziej zminimalizować ryzyko wystąpienia skutków ubocznych. 

CZYTAJ WIĘCEJ