X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poronienie Aniołkowe Mamy [*]
Odpowiedz

Aniołkowe Mamy [*]

Oceń ten wątek:
  • gosia86 Autorytet
    Postów: 7757 4712

    Wysłany: 22 maja 2014, 11:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie wróciłam od gina tego na nfz
    zbadał mnie tylko i mówi że wszystko ładnie, macica zwinięta (cokolwiek miałoby to oznaczać, znaczy tyle że dobrze)
    szlaban na przytulanie zdjęty
    ale powiedział że do września o ciąży mam zapomnieć ;(
    we wrzesniu mam zrobic poziom hormonow wlaczyc dupka po owulacji i wtedy zaczac starania
    nie wytrzymam tyle czasu
    nawet nie zrobił usg a już wydaje wyroki, kazał przyjść po miesiączce lub jeśli jej nie będzie to za miesiąc
    poza tym to poprzednio przepisal mi gynalgin który bralam tylko 3 dni, oczywiście powiedziałam że biorę cały czas a on że bardzo dobrze i że teraz mam brać co drugi dzień
    więc jak mu wierzyć?
    skoro twierdzi że lieki których nie biorę na mnie działają?

    8p3os65gknud0twt.png
    iv09tgf6v8u0j0rv.png
  • gosia86 Autorytet
    Postów: 7757 4712

    Wysłany: 22 maja 2014, 12:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W czerwcu mam jeszcze wizytę u dr Belki mam nadzieję że on pozwoli starać się szybciej

    8p3os65gknud0twt.png
    iv09tgf6v8u0j0rv.png
  • Miru Autorytet
    Postów: 2039 4149

    Wysłany: 22 maja 2014, 12:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gosia skoro wszystko jest ok to czemu tak długo masz czekać?
    Tu jest o tym artykuł.
    http://zdrowie.gazeta.pl/Zdrowie/1,105912,8234406,Po_poronieniu_lepiej_szybko_zajsc_w_ciaze.html

    Mi się wydaje ,że polscy lekarze jeszcze mają inne podejście.

    Nath <3 27.07.2015
    (*) mama 5 aniołków
    w4sqflw1dflkbldc.png
    6 cykl starań
  • eM Autorytet
    Postów: 1567 1531

    Wysłany: 22 maja 2014, 12:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Każdy lekarz mówi co innego i jak tu być mądrą? Nam niby pozwoliła już przed 1@ i teraz się schizuje, bo może za wcześnie? No ale co ma być to będzie, owu jednak była 3dni temu i nie zostaje mi nic innego niż wierzyć, że będzie dobrze.

    Aniołek 12tc -18.04.2014 [*]
    Aniołek 8tc -25.08.2014 [*]
    Maks - ur 08.09.2015
    Nataniel 18tc - 20.12.2017 [*]
  • gosia86 Autorytet
    Postów: 7757 4712

    Wysłany: 22 maja 2014, 12:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny mi się po prostu teraz chce płakać czuję że znowu łapię doła a kilka dni już było odrobinę lepiej :(
    nie rozumiem tego dlaczego mam czekać skoro zagoiło się dobrze
    a jak się zapytałam czy możemy starać się wcześniej to chamsko mi odpowiedział że na mózg mi siadło i chyba muszę iść do psychiatry
    kuźwa co lekarz to opinia
    ten z nfz mówi że muszę brać dupka jeszcze przed zajściem w ciążę (ale teraz kwasu foliowego nie kazal brać)
    dr belka mówi że nie ma takiej potrzeby, że mam brać dopiero jak test wyjdzie pozytywny
    chyba oszaleję :'(

    8p3os65gknud0twt.png
    iv09tgf6v8u0j0rv.png
  • gosia86 Autorytet
    Postów: 7757 4712

    Wysłany: 22 maja 2014, 12:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miru wrote:
    Gosia skoro wszystko jest ok to czemu tak długo masz czekać?
    Tu jest o tym artykuł.
    http://zdrowie.gazeta.pl/Zdrowie/1,105912,8234406,Po_poronieniu_lepiej_szybko_zajsc_w_ciaze.html

    Mi się wydaje ,że polscy lekarze jeszcze mają inne podejście.

    no właśnie nie powiedział czemu. Ryczeć mi się chce :(
    przeczytalam ten artykuł
    pokażę go mężowi jak wróci z pracy

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 maja 2014, 12:29

    8p3os65gknud0twt.png
    iv09tgf6v8u0j0rv.png
  • MartaAlvi Autorytet
    Postów: 1242 2269

    Wysłany: 22 maja 2014, 12:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Matko, lekarz powiedział że masz nie brać kwasu foliowego? to jakiś szaleniec, serrio! Moja też mi kazała czekać 6 miesięcy, ale ja odczekam tylko 3 cykle :)
    Co do dupka, moja gin jak jej zasugerowałam, że może miałam niski poziom progesteronu bo nie miałam większych dolegliwości ciążowych, powiedziała ze mam przestać się schizować, bo skoro zaszałam w ciążę za pierwszym podejściem to na bank wszystko jest ok. Ale jak chce to dla własnego spokoju jak już będe w ciaży to mi go może przepisać.

    Też czytałam ten artykuł i właśnie też dlatego postanowiłam mieć w nosie zalecone 6 miesięcy :P
    Oryginał: http://www.bmj.com/content/341/bmj.c3967

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 maja 2014, 12:33

    24.04.2014r. Zawsze będziemy Cię kochać Aniołku [*] 10tc
    fQ2H26U.jpgfQ2Hp2.png
  • PauLLa Autorytet
    Postów: 1152 1423

    Wysłany: 22 maja 2014, 12:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zobaczymy jeszcze...narazie do sierpnia jest czas, bo jak juz to wtedy chcialabym jechac. No tak tylko czy to nie bedzie dziwnie wygladalo? Dostalismy zasilek pogrzebowy...znaczy sie czekam na jego wplate no i z pzu pieniazki tez. No i musze mamie tysiac za pochowek oddac bo ona ze swoich teraz dala a jeszcze musimy znalesc aniolka na grobek. Moja mama zaproponowala wgl zeby nasza kruszynka lezala z moimi dziadkami i zgodzilismy sie bo to ona wszystko zalatwiala szybko zeby zdarzyc z pochowkiem i nie chcielismy jej robic problemow zeby do ksiedza czy na cmentarz tu do chlopaka jezdzila...tesciowa nic nie pomogla...niby gadaly i sie umawialy ale ona taka jest ze tu wszystko chce zrobic i pomoc a jak przychodzi co do czego to nagle ona nic nie wie...ehhh mama bardzo przezyla strate wnusi. Odkad sie dowiedziala ze nie zyje plakala ciagle...nigdy nie zapomne jak przyjechala w te noc okropna i glaskala brzuszek...po porodzie jak bylam na salce porodowej a ona z moim chlopakiem w sali poporodowej to jak ukochany dostal na rece od poloznych Karinke, on zaczal tak glosno plakac i tulic malenka a moja mama plakala z nim i go przytulala...zeby czul ze nie jest sam...


    Ahh i dodam bo nie skonczylam...:/ nie bedzie to dziwnie wygladalo ze jedziemy na takie wakacje a nie mamy pieniedzy? Na dwa tygodnie chcialabym jechac albo chociaz na tydzien. Tylko ze wlasn czy nie bedzie problem z tymi pieniedzmi. Zeby sie nie czepiali ze wzielismy pieniazki za dzidzie, bo one zostaja na nastepna kruszynke.nie wiem czy zrozumiecie ale strasznie chaotycznie pisze :/

    bi7y7ddlfmn3ut49.png

    74dii09kdzbtm8xb.png
  • eM Autorytet
    Postów: 1567 1531

    Wysłany: 22 maja 2014, 12:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też... ale ten lekarz naprawdę mega chamski. My nie uczyłyśmy się tego co oni i jedyne co mamy to ich opinie, wiec powinni nam cierpliwie tłumaczyć.
    Zupełnie nie wiem co mam robić. W teorii jeżeli do 6tyg nie dostane okresu to powinnam iść do ginekologa, moja przyjmuje w środy i albo pójdę dzień przed terminem, albo poczekam i tydzień później pójdę? Według tego że owu miałam dopiero co, to okres powinnam mieć za półtora tygodnia, a nie do tygodnia...

    Aniołek 12tc -18.04.2014 [*]
    Aniołek 8tc -25.08.2014 [*]
    Maks - ur 08.09.2015
    Nataniel 18tc - 20.12.2017 [*]
  • Miru Autorytet
    Postów: 2039 4149

    Wysłany: 22 maja 2014, 12:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziwne. Mi w szpitalu poweidział " teraz o ciąży zapomnieć przze min 6 miesięcy i starać się przez kolejne 6 miesięcy"
    Wyszłam załamana, pojechałam do swojej gin i ona zrobiła USG. Wszystko zagojone, "ładna "macica, czysta.
    Powiedziałą jak tylko skończy sę @ starać się można.
    Kazała brać kwas foliowy dużą dawkę.
    w lutym okaząło się że mam zespół antyfos. i kazała brać acard do tego.
    Ijest ok.
    Teraz mój organizm zrobiłmi psikusa. Test był pozytywny>beta wyszła 2,0
    Ico ja mam teraz myśleć? Owulacja mogła mi się przesunąć o tydzień bo miałam taki dziwny skok temp. A szyjke mam wysoko twardą i zamkniętą na amen...
    Nie czuje nic żebym miałą dostać @. Ale pewnie wredota przyjdzie na dniach.
    I będę się starać bo mi się wydaje że jak ciało jest gotowe i psychika to samo się zajdzie :)

    Nath <3 27.07.2015
    (*) mama 5 aniołków
    w4sqflw1dflkbldc.png
    6 cykl starań
  • kasika8303 Autorytet
    Postów: 2647 2340

    Wysłany: 22 maja 2014, 12:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gosiu bo są 2 rodzaje ginekologów, młodzi i starzy. Mi stary każe rok czekać a młody 3 miesiące max. Lekarze starej daty uważają, że jak się zaczniemy starać wcześniej niż rok po poronieniu to się nie uda, a to nie jest prawdą. U mnie mija 5 miesiąc, dopiero zaczynam staranka bo mąż był chory, ale miałam zacząć już w kwietniu. Młody ginekolog już w marcu nam pozwolił.

    gosia86 lubi tę wiadomość

    c77352d493.png
    Mój kropeczek 9tc [*] 10.01.2014
    Mój 2 kropeczek 5tc [*] 26.06.2014
  • PauLLa Autorytet
    Postów: 1152 1423

    Wysłany: 22 maja 2014, 12:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Biedne Wy dziewczynki no :( nie dosc ze stres macie przez problemy swoje to jeszcze oni Wam dokladaja kolejne...ogolnie to faktycznie co lekarz to inna opinia ale ja chodzilam do jednej gin i tylko jej sluchalam a jak w szpitalu inny cos mowil to konsultowalam to ze swoja gin a ona na nfz jest. Wczesniej bylam na forum gdzie byly wszystkie mamusie ktore mialy termin na maj jak ja no i bylo to samo ze kazdy lekarz coinnego gada. Ciezko ocenic kto ma racje...


    Gosiu nie lam sie :* poczekamy razem najwyzej bo ja na wrzesien chce zaczac sie starac:*

    eM, gosia86 lubią tę wiadomość

    bi7y7ddlfmn3ut49.png

    74dii09kdzbtm8xb.png
  • Miru Autorytet
    Postów: 2039 4149

    Wysłany: 22 maja 2014, 12:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja postanowiłam nie brać już leków , odizolować się od medycyny. Zastanawiam się nad ziołową kuracją z CASTAGNUS .
    Dużo czytałam i dużo kobietn jeszcze dobrze nei było po 30 dniach kuracji i ciąża. Może dzięki temu się uda..

    Nath <3 27.07.2015
    (*) mama 5 aniołków
    w4sqflw1dflkbldc.png
    6 cykl starań
  • gosia86 Autorytet
    Postów: 7757 4712

    Wysłany: 22 maja 2014, 13:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    On nie kazal mi nie brać tego kwasu ale w ogóle nic na ten temat nie powiedział
    zastanawiam się czy nie zasięgnąć opini 3 lekarza ale już po @
    choć dr belka powiedział że jeśli zajdę wcześniej niż miną 3 miesiące to nie powinno być źle

    każdy dzień jest teraz dla mnie dniem straconym :(

    Paula też często mam takie wątpliwości co mama lub ktoś pomyśli że na to czy na tamto wydaliśmy pieniądze
    ale w końcu jesteśmy dorośli i zarabiamy sami na siebie
    jeśli potrzebujecie tego wyjazdu to jedźcie i nie patrzcie na to co sobie pomyślą inni

    8p3os65gknud0twt.png
    iv09tgf6v8u0j0rv.png
  • gosia86 Autorytet
    Postów: 7757 4712

    Wysłany: 22 maja 2014, 13:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cieszę się że mi nie zapisał antykoncepcji, bo tego bym nie chciała
    zapomniałam tego gina zapytać o tampony, jakoś się przemęczę, a jeśli będę akurat pracować to po prostu będę je częściej zmienić i tyle

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 maja 2014, 13:07

    8p3os65gknud0twt.png
    iv09tgf6v8u0j0rv.png
  • Miru Autorytet
    Postów: 2039 4149

    Wysłany: 22 maja 2014, 13:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula jedźi się niczym nie przejmuj .My też mieliśmy do Chowrwacjo jechać a teraz nam kasy szkoda...
    A ja bym bbardzo chciała, pojechać , odpocząć, zapomnieć o tym wszystkim.
    A mój woli remont zrobić ...Przekonywać go nie będę ale mi strasznie żal :(

    Nath <3 27.07.2015
    (*) mama 5 aniołków
    w4sqflw1dflkbldc.png
    6 cykl starań
  • gosia86 Autorytet
    Postów: 7757 4712

    Wysłany: 22 maja 2014, 13:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miru a to już pewne że w tym cyklu nic z tego?

    zastanawiam się czy umówić się na wizytę do ginekologa-endokrynologa, jest taki specjalista w ramach pakietu jaki mam z pracy?
    może warto jak myślicie?
    do endo i tak muszę chodzić bo mam niedoczynność

    8p3os65gknud0twt.png
    iv09tgf6v8u0j0rv.png
  • kasika8303 Autorytet
    Postów: 2647 2340

    Wysłany: 22 maja 2014, 13:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny pamiętajcie, teraz w tak ciężkim czasie jakim jesteśmy, trzeba myśleć o sobie, a nie o tym co sobie ludzie pomyślą. PauLLa jedź na wakacje, odpoczniesz, organizm troszkę sił zyska i będzie dobrze. Nie patrz na to co kto powie.

    c77352d493.png
    Mój kropeczek 9tc [*] 10.01.2014
    Mój 2 kropeczek 5tc [*] 26.06.2014
  • MartaAlvi Autorytet
    Postów: 1242 2269

    Wysłany: 22 maja 2014, 13:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My od zeszłych wakacji odkładaliśmy pieniążki żeby w tym roku pojechać gdzieś dalej ale w lutym stwierdziliśmy że chyba wolelibyśmy kupić wózek, w sensie, ze czas na dzidziusia.
    Pieniążki dalej leżą, ale mimo tego, że ciąży już nie ma, trochę szkoda mi je wywalić na wakację skoro i tak planujemy zaraz wznowić starania. A niestety, do bogatych nie należymy :P

    24.04.2014r. Zawsze będziemy Cię kochać Aniołku [*] 10tc
    fQ2H26U.jpgfQ2Hp2.png
  • gosia86 Autorytet
    Postów: 7757 4712

    Wysłany: 22 maja 2014, 13:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Poczytałam opinie o tym gin-Endo i trochę mnie zniechęciły
    pozostanę przy mojej pani dr i przy dr belce

    8p3os65gknud0twt.png
    iv09tgf6v8u0j0rv.png
‹‹ 157 158 159 160 161 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Koronawirus a problemy z płodnością - o emocjach w obliczu pandemii

Pandemia koronawirusa szczególnie mocno uderza w pary starające się o dziecko lub zmagające się z niepłodnością. Jak radzić sobie z emocjami w tym trudnym czasie? Na czym skupić swoją energię i uwagę? Jak obecny czas może przysłużyć się płodności? Czy z obecnej sytuacji można wyciągnąć dobrą lekcję? O tym wszystkim opowiada doświadczona psycholog, każdego dnia wspierająca pary w drodze do rodzicielstwa - Justyna Kuczmierowska. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Test owulacyjny. Jak działają testy owulacyjne i czy są skuteczne?

Testy owulacyjne są jednym z najprostszych narzędzi do samodzielnego wykrywania dni płodnych i zbliżającej się owulacji. Przeczytaj jak działają testy owulacyjne, jak je prawidłowo wykonać, ile kosztują i czy można im zaufać w 100%. Podpowiemy Ci również jak skutecznie zwiększyć działanie testów owulacyjnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Smog - czy smog w Polsce może obniżać płodność?

Polska jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych krajów na świecie. To niestety przykry fakt. Jesteśmy świadomi, że smog negatywnie wpływa na nasz organizm - płuca, serce. Ale czy może również upośledzać naszą płodność? Czy może dodatkowo obniżać parametry nasienia? Czy możemy mądrze się przed tym zabezpieczać, czy to już histeria? Zadaliśmy to pytanie ekspertom, przeczytaj co usłyszeliśmy!  

CZYTAJ WIĘCEJ