X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poronienie Ciąża po poronieniu...
Odpowiedz

Ciąża po poronieniu...

Oceń ten wątek:
  • mala1407 Znajoma
    Postów: 23 6

    Wysłany: 15 marca 2014, 14:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeśli Twój lekarz jest świadomy zagrożenia jakie niesie ze sobą Twoja ciąża i chce ją utrzymać to uważam że encorton powinien zostać włączony. Ja mam ana 1 graniczne, musze powtórzyć badania ale mój lekarz powiedział mi że przy następnej ciąży encorton musi zostać włączony.

    Jest mnóstwo kobiet ( na forach ) które przy dodatnich ana rodziły zdrowe dzieci będąc tylko na acardzie i claxanie. Ale Twoja sytuacja jest poważna skoro już 3 razy poroniłaś i na Twoim miejscu porozmawiałabym o tym z Twoim lekarzem albo poszukałabym takiego który Ci to zleci.

    12.02.2014 :(
  • Paulenka Znajoma
    Postów: 22 26

    Wysłany: 15 marca 2014, 17:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czarna no ja dalej czekam:) w przyszłym tygodniu wszystko się okaże;) Ale coś czuje że @ zawita:( bo brzusio pobolewa.. no ale zobaczymy:) co do encortonu to się nie wypowiadam bo nie wiem..

  • Rubi Autorytet
    Postów: 2197 2052

    Wysłany: 17 marca 2014, 12:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny...ja również zamierzam niedługo podjąć drugą próbę. Poroniłam pod koniec stycznia (łyżeczkowanie w 8 tc,ale ciąża obumarła prawdopodobnie już w 5tc) i lekarz zalecił odczekać 3 @...ja się jednak cały czas waham czy nie zacząć już po 2@, ale puki co na nią czekam...
    Wszystkim starającym się duuuużo wytrwałości i cierpliwości..

    Anette lubi tę wiadomość

    Styczeń 2014 [*] 9t
    Marzec 2015 ♡ moja mała wielka miłość
    Grudzień 2016 [*] 11t
    Marzec 2018 ❤️
  • Paulenka Znajoma
    Postów: 22 26

    Wysłany: 17 marca 2014, 20:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rubi moja rada: odczekaj 3 miesiące:) myślę ze jeden miesiąc to nie długo a na pewno wzmocni cię psychicznie:) no i przede wszystkim się zregenerujesz lepiej:)
    trzymaj się kochana:)

    Rubi, OctAngel lubią tę wiadomość

  • Rubi Autorytet
    Postów: 2197 2052

    Wysłany: 17 marca 2014, 20:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paulenka, ciągle mam mieszane uczucia...ale myślę, że zrobię jak mówisz..wiadomo, że chciałoby się już..ale potem jeśli coś by było nie tak....to winiłabym siebie;/

    Styczeń 2014 [*] 9t
    Marzec 2015 ♡ moja mała wielka miłość
    Grudzień 2016 [*] 11t
    Marzec 2018 ❤️
  • zielarka Autorytet
    Postów: 2092 3375

    Wysłany: 17 marca 2014, 21:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rubi ja radzę by działać, im wcześniej tym lepiej, jeśli wróciła normalna owulacja, to znaczy, że organizm zregenerował się i jest gotowy nosić kolejna ciążę. Lekarze przesadzają. Jeśli TY czujesz się na siłach to wg mnie nie ma na co czekać.

    Rubi lubi tę wiadomość

    FITop1.png
  • Rubi Autorytet
    Postów: 2197 2052

    Wysłany: 17 marca 2014, 22:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ehhh i to tak właśnie jest :( czytam 10 postów na różnych portalach, żeby nie czekać, a drugie 10 żeby czekać...sporo kobitek zachodzi szybko ale nie mają zabiegu...ja się zastanawiam, czy po prostu nie iść do lekarza jeszcze raz żeby mi powiedział, że mogę działać...bo 3 tygodnie po zabiegu byłam u lekarza i powiedział, że jeszcze się wszystko goi, a potem byłam tydzień później u innego, który będzie mi prowadził ciąże i nie mógł mnie zbadać bo miałam akurat @ a na wizytę się długo czeka więc mimo @ poszłam..i on kazał czekać 3 m-ce ale bez badania, może powinnam dać mu się teraz zbadać po 2 @
    sory, że się tak rozpisałam :)

    Styczeń 2014 [*] 9t
    Marzec 2015 ♡ moja mała wielka miłość
    Grudzień 2016 [*] 11t
    Marzec 2018 ❤️
  • moremi Autorytet
    Postów: 9224 46976

    Wysłany: 17 marca 2014, 22:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zielarka wrote:
    Rubi ja radzę by działać, im wcześniej tym lepiej, jeśli wróciła normalna owulacja, to znaczy, że organizm zregenerował się i jest gotowy nosić kolejna ciążę. Lekarze przesadzają. Jeśli TY czujesz się na siłach to wg mnie nie ma na co czekać.
    Lekarze nie przesadzają. 3 cykle są zalecane ze względu na psychikę. Jednak jak mi powiedział lekarz - jeżeli czuję się gotowa psychicznie to mogę starać się po pierwszej @
    Rubi decyzja jest Twoja, nie ma co się oglądać na opinie forumowiczek, bo jak widzisz są podzielone. To Ty musisz być gotowa, nie my. Niezależnie od decyzji życzę powodzenia :)

    Rubi lubi tę wiadomość

    -Jack, jestem w ciąży!
    -Nie przypominam sobie, żebyśmy...
    -Byłeś pijany!
    -Aż tak - nigdy!
  • zielarka Autorytet
    Postów: 2092 3375

    Wysłany: 17 marca 2014, 22:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przesadzają jeśli chodzi o ciało, o to mi chodziło. Psychika to inna historia.
    Jeśli po zabiegu wrócił normalny okres, to znaczy, że wszystko wróciło do normy.

    Rubi lubi tę wiadomość

    FITop1.png
  • Rubi Autorytet
    Postów: 2197 2052

    Wysłany: 18 marca 2014, 10:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    moremi wrote:
    Lekarze nie przesadzają. 3 cykle są zalecane ze względu na psychikę. Jednak jak mi powiedział lekarz - jeżeli czuję się gotowa psychicznie to mogę starać się po pierwszej @
    Rubi decyzja jest Twoja, nie ma co się oglądać na opinie forumowiczek, bo jak widzisz są podzielone. To Ty musisz być gotowa, nie my. Niezależnie od decyzji życzę powodzenia :)
    Jasne, że moja decyzja :P tylko człowiek się tak nastawia jak kilka osób napisze, że nie czeka tylko działa...a potem trzeźwieje jak ktoś napisze, ja czekam bo za szybko zaczęłam starania i znów nie wyszło...więc i tak mam mętlik, ale jestem coraz bliżej...dni mijają i do 3 @ pewnie zaczekam...

    Styczeń 2014 [*] 9t
    Marzec 2015 ♡ moja mała wielka miłość
    Grudzień 2016 [*] 11t
    Marzec 2018 ❤️
  • Ewelcia Autorytet
    Postów: 2050 2915

    Wysłany: 18 marca 2014, 12:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rubi jeśli miałaś zabieg to ja bym poczekała. Co innego jest poronienie samoistne a co innego zabieg! Mogłaś dostać normalny okres, mogła być owulacja ale to nie oznacza że macica jest w 100% zregenerowana. Mogą być wciąż jakieś mikro urazy, nie daj Boże w tym miejscu zagnieździ się pęcherzyk ciążowy, który się nie utrzyma - będziesz siebie obwiniała :/

    Moja rada - decyzję musisz podjąć sama bo żadna z nas nie jest Tobą i nie wie co się dzieje w Twoim organizmie. Nie znamy Twoich cykli więc możemy tylko dgybać. Zapisz się do lekarza, poczekaj jeszcze nawet te 2 tyg na wizytę ale niech Ci zrobi usg i stwierdzi czy z macica jest wszystko ok. Nawet jakbyś miała iść do innego gin to idź zrób usg. Ja byłam po poronieniu samoistnym na usg i lekarz mi powiedział że wszystko zagoiło się idealnie - jak usłyszysz taką informację myślę że będziesz starała się o maluszka z mniejszym stresem w innym przypadku podejrzewam, że z każdym dniem będziesz się zastanawiała czy dobrze zrobiłaś :/ - po co Ci to?

    OctAngel lubi tę wiadomość

  • Ewelcia Autorytet
    Postów: 2050 2915

    Wysłany: 18 marca 2014, 12:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Powiem Ci Rubi więcej ja po poronieniu samoistnym byłam przekonana że zacznę starania nie czekając do pierwszej@. Lekarz powiedział że wszystko się zregenerowało więc dlaczego nie? Teraz w sumie się cieszę że pierwszy cykl był bezowulacjny bo teraz jakoś jestem spokojniejsza :)

  • Rubi Autorytet
    Postów: 2197 2052

    Wysłany: 18 marca 2014, 12:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewelcia, do lekarza się na pewno wybiorę, a jeśli chodzi o ciąże...to nie wiadomo też czy od razu się wszystko uda więc ja mogę się zastanawiać czy za miesiąc czy za dwa a natura może podyktować to inaczej i dać mi szansę o wiele później.
    Nawet nie wiem czy dostanę w terminie 2 @, ale jeśli tak, to to już będzie jakiś sygnał, że moja gospodarka hormonalna ma się dobrze...potem pozostaje tylko kwestia USG, które mi potwierdzi gotowość...bo psychicznie to już dawno się zdecydowałam...

    Styczeń 2014 [*] 9t
    Marzec 2015 ♡ moja mała wielka miłość
    Grudzień 2016 [*] 11t
    Marzec 2018 ❤️
  • maja35 Autorytet
    Postów: 1141 921

    Wysłany: 18 marca 2014, 13:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi lekarz powiedzial ze po pierwszej @ moge zaczac sie starac,bo mialam porod naturalny ale ja wole odczekac 2 cykle .
    Dzisiaj dostalam pierwsza@ planowo jak zawsze wiec sie bardzo ciesze,ze nic mi sie nie poprzestawialo.Jeszcze jeden cykl i zaczynamy staranka :-)))
    Dzisiaj jestem pierwszy dzien w pracy w przedszkolu i na razie daje rade choc czasem sie lezka zakreci,ze nie dlugo moi chlopcy mogli by tak biegac itd.

    moremi lubi tę wiadomość

    yn3dsvl.png
    córcie 17 lat i 19 lat.
    Moi 2 Anielscy synkowie [*] [*] 20.02.2014. (18tc)
    Ciocia aniołka Julci (*) 24.01.2015 (37tc)
  • Rubi Autorytet
    Postów: 2197 2052

    Wysłany: 18 marca 2014, 13:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maja35, podziwiam Cię, ja jak widzę małe dzieciątka to od razu mi smutno...a jakbym miała z nimi pracować..nie wiem czy dałabym radę. Trzymam kciuki za Twoje starania. Jak dobrze pójdzie to będziemy w jednym czasie pielęgnować nasze fasolki :) tego nam życzę :)

    Styczeń 2014 [*] 9t
    Marzec 2015 ♡ moja mała wielka miłość
    Grudzień 2016 [*] 11t
    Marzec 2018 ❤️
  • maja35 Autorytet
    Postów: 1141 921

    Wysłany: 18 marca 2014, 17:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No i poległam pod koniec pracy i ryczałam jak bóbr przez pytania rodziców aż musiałam sobie zapalić :-(

    yn3dsvl.png
    córcie 17 lat i 19 lat.
    Moi 2 Anielscy synkowie [*] [*] 20.02.2014. (18tc)
    Ciocia aniołka Julci (*) 24.01.2015 (37tc)
  • Rubi Autorytet
    Postów: 2197 2052

    Wysłany: 18 marca 2014, 18:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    maja35, jak to się mówi pierwsze koty za płoty...pewnie jeszcze wiele razy zrobi Ci się przykro, ale dobrze, że się próbujesz z tym zmierzyć...

    Styczeń 2014 [*] 9t
    Marzec 2015 ♡ moja mała wielka miłość
    Grudzień 2016 [*] 11t
    Marzec 2018 ❤️
  • mala1407 Znajoma
    Postów: 23 6

    Wysłany: 18 marca 2014, 18:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rubi rób jak Ci serce podpowiada. Dowiedz się tylko od lekarza co z macicą. Ja miałam zabieg w połowie lutego, macica na "6" jak to określił mój lekarz ale ciałko żółte rozrosło się u mnie do rozmiarów 7 cm i musiałam wziąć zastrzyk antykoncepcyjny depo provera który działa teoretycznie 3 miesiące, ale płodnośc po nim wraca nawet rok ... Ja też chciałam od razu.. Życie samo zweryfikuje Twoje plany. Jeśli wszystko u Ciebie ok ja bym nie czekała.

    12.02.2014 :(
  • Rubi Autorytet
    Postów: 2197 2052

    Wysłany: 18 marca 2014, 18:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dzięki mala1407, myślę, że wizyta u lekarza utwierdzi mnie w słusznej decyzji czy czekać czy się starać...:)

    Styczeń 2014 [*] 9t
    Marzec 2015 ♡ moja mała wielka miłość
    Grudzień 2016 [*] 11t
    Marzec 2018 ❤️
  • moremi Autorytet
    Postów: 9224 46976

    Wysłany: 18 marca 2014, 20:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maja, pytania innych mnie też dzisiaj doprowadziły do płaczu. Już zastanawiałam się nad pójściem na zwolnienie ze względu na psychikę, ale i tak bym musiała się zmierzyć z tym problemem. Takie wieści się rozchodzą lotem błyskawicy, więc istnieje szansa, że niedługo nie będzie takich niedyskretnych pytań. Trzymaj się cieplutko :*
    Rubi, również miałam zabieg i dostałam zielone światło po pierwszej @. Teraz na nią czekam z niecierpliwością. Dzisiaj poszłam po zaświadczenie od lekarza i na szybko mnie zbadał. Jutro idę na "porządne" badanie, ale wygląda na to, że się ładnie zagoiło :)

    -Jack, jestem w ciąży!
    -Nie przypominam sobie, żebyśmy...
    -Byłeś pijany!
    -Aż tak - nigdy!
‹‹ 45 46 47 48 49 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Krew miesiączkowa - kolor krwi podczas okresu

Czy to normalne, że krew miesiączkowa zmienia swój kolor i konsystencję? Czy brązowy kolor krwi podczas okres powinien Cię niepokoić, czy jest to zjawisko naturalne? Kiedy krwawienie miesiączkowe wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Mierzenie temperatury podczas starań o dziecko - kiedy owulacja i dni płodne?

Temperatura ciała jest reakcją naszego organizmu na to co się w nim dzieje. Prawie wszyscy wiedzą, że temperatura ciała informuje nas, o tym, że nasz organizm walczy z infekcją. Niewiele osób zaś wie, że temperatura ciała może również dawać zaskakująco dokładne informacje na temat płodności kobiety! Wystarczą zaledwie 3 minuty dziennie, a nie wydając ani grosza dowiesz się więcej niż możesz przypuszczać. Sprawdź, po co mierzyć temperaturę podczas starania o ciążę. Dowiedz się, jak prawidłowo mierzyć temperaturę i w jaki sposób OvuFriend Ci w tym pomoże! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o ciążę a badanie AMH - 6 rzeczy, o których warto wiedzieć

Badanie AMH może bardzo dużo powiedzieć o kobiecej płodności... Kiedy warto je wykonać? Jakich informacji może dostarczyć? Jakie są normy AMH i jak przebiega badanie? Poznaj 6 faktów o badaniu AMH!

CZYTAJ WIĘCEJ