X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poronienie Ciąża po poronieniu...
Odpowiedz

Ciąża po poronieniu...

Oceń ten wątek:
  • Ewelcia Autorytet
    Postów: 2050 2915

    Wysłany: 31 maja 2014, 21:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a progesteron też zrobiłam i był oczywiście za niski 11,88 o ile dobrze pamiętam miałam w 6tyg ciąży :/ dostała od razu luteinę 2x1.

    Teraz też jak zajdę w ciążę to mam przykazanie na acard i luteinę...
    A gosia pamiętasz w którym dniu cyklu najlepiej progesteron? 9dcpo?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 31 maja 2014, 21:05

  • gosia86 Autorytet
    Postów: 7757 4712

    Wysłany: 31 maja 2014, 21:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no to ja miałam jeszcze niższy w 8 tygodniu 10,23 brałam dupka 3x1 i luteine 2x2

    ale teraz jeden lekarz mówi że będę musiała brać dupka jeszcze przed zajściem w ciążę, dlatego najpierw chcę zrobić badania na progesteron i resztę hormonów i podejmiemy dyecyzję czy jest taka potrzeba żeby brać dupka wcześniej

    ja mam zrobić pomiędzy 22-25 dniem cyklu bo cykle mam 32-35 dniowe, owulację mam około 16-19 dzień, więc chyba coś koło 6-7 dni po owu
    w sumie to mam skierowanie na 4 razy na progesteron, 3 razy w jednym cyklu dla sprawdzenia jak przyrasta w trakcie cyklu (choć w każdym cyklu może to być innaczej) w 7,9 i 11 dniu po owulacji
    w sumie dla stiwerdzenia czy konieczne jest u mnie stosowanie progesteronu w fazie lutealnej powinnam zrobić progesteron w 3 cyklach pod rząd i to dopiero daje jakiś obraz

    Ewelcia a jak ze staraniami u was? udaje się od razu?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 31 maja 2014, 22:00

    8p3os65gknud0twt.png
    iv09tgf6v8u0j0rv.png
  • Ewelcia Autorytet
    Postów: 2050 2915

    Wysłany: 31 maja 2014, 22:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gosiu od września 2013 próbowaliśmy ale bez żadnego wyliczania dni płodnych - była ochota to były <3 :) w grudniu był pierwszy cykl z monitorowaniem temperatury i w styczniowym cyklu się udało. Później w lutym poronienie i bezowulacyjny cykl w marcu. kolejny raz się udało w marcowo/kwietnowym cyklu ale zakończony w maju... w sumie tak nie mam problemu raczej z zajściem w ciąże a z jej utrzymaniem :/
    Ciąże kończą się poronieniem samoistnym. W obu przypadkach w 5 tyg zaczyna za wolno przyrastać beta po czym w 6/7 tyg następuje poronienie.
    Wszystko wskazuje na to że mam problem z tarczycą aczkolwiek sama już nie wiem.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 31 maja 2014, 22:52

  • gosia86 Autorytet
    Postów: 7757 4712

    Wysłany: 1 czerwca 2014, 09:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewelcia a lekarz co mówi o staraniu?pozwoliła od razu czy każe czekać?

    8p3os65gknud0twt.png
    iv09tgf6v8u0j0rv.png
  • Ewelcia Autorytet
    Postów: 2050 2915

    Wysłany: 1 czerwca 2014, 21:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gosia moja gin powiedziała że Ona nie widzi przeciwwskazań. Jeśli to tarczyca, cytuję: "to i tak będą wahania i problemy w ciąży a strach będzie taki sam jak teraz więc ja nie widzę powodu żeby Pani czekała. Trzeba próbować bo nie wiadomo kiedy uda się utrzymać ciążę do końca".

    Endo powiedział że nie mówi nie dla ciąży lecz gdyby okazało się że zaszłam to od razu mam się do niego zgłosić.

    W sumie mam zielone od endo i od gin. USG po poronieniu było ok, endometrium w porządku, jajniki też...

    gosia86 lubi tę wiadomość

  • Magic Autorytet
    Postów: 3887 3148

    Wysłany: 2 czerwca 2014, 11:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewelcia ja tez mam się odrazu zgłosic do endo jak wyjdzie mi test. I niestety może zbyt bezpośrednie było to stwierdzenie lekarza z tą utrzymaną ciążą, ale ma trochę racji. Trzeba być dobrej myśli :)

    Ewelcia lubi tę wiadomość

    Lilianka 1.05.2015
    Oliwierek 17.08 2016
    Kornel 23.06.2018
  • Ewelcia Autorytet
    Postów: 2050 2915

    Wysłany: 2 czerwca 2014, 12:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi chyba zaczynają się płodne a męża nie ma - wraca w pojutrze więc jeszcze może się załapie :P W każdym razie biegnę do apteki po acard, lutkę dowcipkową mam w domu więc od razu 2x1 po 100, euthyrox i witaminki i zobaczymy czy się uda tym razem zajść i utrzymać.

    Najgorszy jest ten strach :/ A no i jeszcze wszystko zależy od tego jakie mi wyjdą wyniki TSH. Odbieram jutro ok 15 więc zdążę przed mężem :) jak się okaże że jest ok to jedziemy a jak nie to niestety jeszcze poczekam :/

  • Ewelcia Autorytet
    Postów: 2050 2915

    Wysłany: 2 czerwca 2014, 12:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magic kochana czekam na dobre wieści od Ciebie :)

    Magic lubi tę wiadomość

  • Magic Autorytet
    Postów: 3887 3148

    Wysłany: 2 czerwca 2014, 13:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewelcia kazał Ci brać lutkę po owulacji?? mi dopiero jak beta hcg mi wyjdzie ciążowe... kochana mogę Ci podpowiedzieć, bo przy tarczycy nieodczynności zwłaszcza trzeba zażywac dodatkowo jod... ja nie jestem zwolennikiem zbytnio leków, biorę tylko te które muszę (euthyrox i kwas foliowy) ale jak się okazało, że jeszcze jod musze brać to powiedziałam NIE! A mianowicie dlatego, że jod jest w wodzie, którą można kupić w sklepie, chyba ustronianka z jodem, jest jeszcze z magnezem, pije obie, na zmainę, po 250ml dziennie każdej bo taka ilość pokrywa dzienne zapotrzebowanie. Troszkę trzeba zadbać o wątrobę, bo od tych cholernych leków się wykończyć można ;)

    Lilianka 1.05.2015
    Oliwierek 17.08 2016
    Kornel 23.06.2018
  • Ewelcia Autorytet
    Postów: 2050 2915

    Wysłany: 2 czerwca 2014, 15:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiesz co Magic ja tak na prawdę nie mam jeszcze na 100% stwierdzonej niedoczynności więc tez endo nie kazał mi brać jodu. Pierwsze badania TSH robiłam jeszcze w trakcie poronienia więc na wynik złożyło się i TSH i HCG, dzisiaj pobrali mi krew więc zobaczymy co wyjdzie po tym euthyroxie.

    Gin mi powiedziała że dopiero jak wyjedzie II kreska to mam zacząć przyjmować lutkę i acard więc grzecznie jej posłucham i poczekam na kreseczki o ile mąż się załapie na owulację :P

    Magic mam nadzieję że u Ciebie wszystko będzie dobrze. Ja jeszcze zrobię sobie progesteron bo wynik w 6tyg miałam tragiczny :/

  • gosia86 Autorytet
    Postów: 7757 4712

    Wysłany: 2 czerwca 2014, 15:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewelcia u mnie TSH teraz bardzo niskie ale edno mówi że jeśli zajdę zanim tsh wróci do normy to na pewno nie zaszkodzi jak jest takie niskie
    mi gin też powiedział że luteinę i dupka mam brać dopiero jak będą. II kreseczki, ale dla spokojności zrobię jeszcze progesteron bo też miałam niski

    8p3os65gknud0twt.png
    iv09tgf6v8u0j0rv.png
  • Magic Autorytet
    Postów: 3887 3148

    Wysłany: 2 czerwca 2014, 16:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a jakie miałyście wyniki? ja nie będąc w ciąży najnowszy wynik mam:
    TSH 1,85
    ft4 1,49
    ft3 3,25
    nie zmieniła mi się dawka, ja dotąd mam idealną, 5x 75N, 2x50N, zapytałam się czy to nie za wysoki wynik powiedziała, że staramy się o ciążę to powiedziała, że jeśli badanie robiłam bez tabletki to po przyjęciu jej jeszcze spada TSH także mam idealne wyniki :)

    Lilianka 1.05.2015
    Oliwierek 17.08 2016
    Kornel 23.06.2018
  • gosia86 Autorytet
    Postów: 7757 4712

    Wysłany: 2 czerwca 2014, 17:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ostatnie w ciąży przy dawce 100
    tsh 1.08
    ft4 1.69
    a teraz też przy dawce 100
    tsh 0.035
    ft4 2.08
    po badaniach biorę 88
    wyniki przed tabetka

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 czerwca 2014, 17:19

    8p3os65gknud0twt.png
    iv09tgf6v8u0j0rv.png
  • Magic Autorytet
    Postów: 3887 3148

    Wysłany: 2 czerwca 2014, 17:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wow to w ciąży miałaś ładny wynik...mój najniższy jaki udało się osiągnąć to 3,69... miałam na samym początku 4,29. A ciekawe ile ci wyjdzie po tych badaniach po dawce 88. Strasznie dziwna dawka :)

    Lilianka 1.05.2015
    Oliwierek 17.08 2016
    Kornel 23.06.2018
  • Ewelcia Autorytet
    Postów: 2050 2915

    Wysłany: 3 czerwca 2014, 12:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny odebralam wyniki
    Tsh 1,65
    ft3 3,09 Przy normie do 4,40
    ft4 1,29 przy normie do 1,70
    Csy to możliwe żeby przy dawce euthyroxu 25 spadło aż o połowę w 1,5msc?
    Gosia zastanawiam sie teraz czy to jednak nie progesteron byl przyczyna u mnie. I zamiast sie cieszyc ze wyjiki sa w miatre ok to ja znow doszukuie sie problekow:-/

  • gosia86 Autorytet
    Postów: 7757 4712

    Wysłany: 3 czerwca 2014, 15:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    możliwe że tyle spadło, ja dawkę za dużą brałam tylko około 3 tygdoni i spadło mi tsh z 1.08 na 0.035
    magic ja mam świetną endokrynolog i przed ciążą badałam tsh co 6 tygodni
    najwyżesze bez leku miałam 4,87 i wtedy rok była obserwacja aż w końcu ktoś zalecił leki

    Ewelcia a Euthytox brałaś już w trakcie ciąży czy dopiero po?
    ja progesteron zbadam po @ ale teraz nie wiem co to miałam, bo miałam plamienia przez 7 dni i nie wiem jak to traktować

    8p3os65gknud0twt.png
    iv09tgf6v8u0j0rv.png
  • Ewelcia Autorytet
    Postów: 2050 2915

    Wysłany: 3 czerwca 2014, 15:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Euthyrox zaczęłam brać po poronieniu a właściwie jescze w trakcie krwawienia. Zastanawiam się caly czas czy próbować w tym cyklu czy jeszcze się wstrzymać bo to 2cpp więc... sama nie wiem. Niby TSH i Ft w normie więc powinno być dobrze. Chciałam jeszcze zrobić progesteron ale nie zdążę przed @ do gin żeby mi ustaliła kiedy mam zrobić więc.... no sama nie wiem... ah to czekanie zabija ja bym chciała już! Ale pewnie jak się okaże że ciąża to umrę ze strachu:/

  • MartaAlvi Autorytet
    Postów: 1242 2269

    Wysłany: 3 czerwca 2014, 15:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewelcia - progesteron się robi 7 dni po ovu. Mam dokładnie taki sam dylemat i nie wiem czy zrobić ten progesteron teraz czy jak już zobaczę II po prostu... A też chyba bym chciała zacząć się starać po 2@...

    24.04.2014r. Zawsze będziemy Cię kochać Aniołku [*] 10tc
    fQ2H26U.jpgfQ2Hp2.png
  • mala1407 Znajoma
    Postów: 23 6

    Wysłany: 3 czerwca 2014, 18:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    progesteron się robi w 22 dniu cyklu a PROLAKTYNĘ w 3-7 dc .......

    12.02.2014 :(
  • MartaAlvi Autorytet
    Postów: 1242 2269

    Wysłany: 3 czerwca 2014, 18:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    np.:
    "Cykl kobiety określa się jako dwufazowy: pierwsza faza przypada na czas do owulacji, druga - po niej. W pierwszej fazie stężenie progesteronu jest dość niskie. Dopiero na około półtora doby przed jajeczkowaniem zauważyć można jego nieznaczny wzrost. Następnie z każdym kolejnym dniem cyklu stężenie progesteronu wzrasta, co ma związek z wytworzeniem się ciałka żółtego. Szczyt stężenia tego hormonu możemy zaobserwować w 7, 8 dniu po uwolnieniu komórki jajowej. Jeśli doszło do ciąży, hormon produkowany jest nadal najpierw przez ciałko żółte, potem przez łożysko. Jeśli do ciąży nie doszło, poziom progesteronu stopniowo opada."

    Jak ktoś ma krótkie cykle to raczej nie zbada sobie progesteronu w 22dc :) Badanie tego hormonu jest kwestią indywidualną i trzeba się odnieść do swojej owulacji a nie 'standardowej' 28 dniowej.

    24.04.2014r. Zawsze będziemy Cię kochać Aniołku [*] 10tc
    fQ2H26U.jpgfQ2Hp2.png
‹‹ 62 63 64 65 66 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak zajść w ciążę? 4 składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w koktajlach.

Jak zajść w ciążę? Jak w naturalny, łatwy, a przy tym smaczny sposób możesz poprawić swoją płodność? Wystarczy, że każdego dnia będziesz przygotowywać super-odżywczy koktajl płodności. Jakie dobroczynne składniki możesz znaleźć w naszych przepisach? Jaką rolę odgrywają one w kontekście płodności? Oto 4 najważniejsze składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w smoothies! 

CZYTAJ WIĘCEJ

5 rzeczy, które wesprą Twoje starania o dziecko!

Rozpoczynacie starania o dziecko. Wykonujesz kolejne testy ciążowe i… nic. Zastanawiasz się, dlaczego to tyle trwa, skoro „wszyscy” wokół informują o tym, że spodziewają się dziecka. Tak naprawdę wiele starań kończy się sukcesem dopiero po pewnym czasie, a niepłodność dotyczy już blisko 15-20% par. Sprawdź, co możesz zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na szczęśliwe poczęcie.

CZYTAJ WIĘCEJ

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych a zajście w ciążę

Bierzesz tabletki antykoncepcyjne i czujesz, że przyszedł czas na odstawienie tabeletek, bo chciałabyś już zajść w ciążę? Podobnie jak w przypadku przyjmowania tabletek, odstawienie ich także musi być świadomym działaniem. Zanim podejmiesz taką decyzję, warto dowiedzieć się, jakie mogą być ewentualne objawy odstawienia tabletek antykoncepcyjnych. Jak cały proces wpływa na organizm kobiety? Czy przyczynia się ona do komplikacji związanych z zajściem w ciążę? Odpowiadamy!  

CZYTAJ WIĘCEJ