X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poronienie Ciąża po zabiegu łyżeczkowania
Odpowiedz

Ciąża po zabiegu łyżeczkowania

Oceń ten wątek:
  • liliana Ekspertka
    Postów: 162 133

    Wysłany: 2 czerwca 2014, 12:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magic, u mnie po zabiegu 3 cykle miałam totalnie nadzwyczajne. Bolał mnie krzyż i cała miednica przed miesiączką, a w czasie okresu to już w ogóle wychodziłam z siebie (straszny ból podbrzusza,a jeszcze większy - miednicy).
    Teraz jestem w ciąży w 6 tygodniu.
    Pęcherzyk i węzeł zarodkowy został wykryty w ubiegłym tygodniu na Izbie Przyjęć.
    W środę idę na kolejną wizytę do mojego gina.

    1. Niestety, od samego początku mam problemy :( od owulacji plamienia się utrzymują (od wczoraj można powiedzieć, że są bledsze (lekko kremowo-żółte) i przypominają kolorem i konsystencją normalne upławy)
    2. początkowo brałam luteinę dopochwową (6x dziennie), a od środy duphaston 4 x dziennie
    3. mam typowe (mdłości, ból i obrzęk piersi, przebarwienie na skórze, trądzik, ciągnięcie pod pachami) i nietypowe objawy ciąży, takie jak:
    - skurcze i kłucie macicy wszerz i wzdłuż (praktycznie non stop - w skali od 1-10: 5
    - (czasami) kłucie w pochwie i w okolicach
    - promieniujący ból między pośladkami (kość ogonowa) - w skali od 1-10: 5
    = stale czuję miednicę (z przodu jestem w stanie zrozumieć, ale z tyłu?) Lekarz niby powiedział,że tak się może zdarzyć w ciąży jak byłam na IP. Niepokoi mnie jednak,że to tak długo trwa :(

    Nie chcę się stresować, tyle że chciałabym znaleźć racjonalną przyczynę mojego stanu. Wiem,że diagnozę postawić może lekarz, ale może póki co Wy mi pomożecie. Może Was też to spotkało. Gdybam:
    a) nacisk miednicy na nerw kulszowy? w 6 tc raczej niemożliwe...
    b) przypadłość po łyżeczkowaniu? (w końcu okresy miałam bolesne po zabiegu, wcześniej nigdy)
    c) symptomy zwiastujące poronienie? (tfu, tfu)

    Zapewne napiszecie,żeby się nie stresowała. Leżę od 2 tygodni plackiem w domu. Staram się cieszyć moim stanem i w większości chwil naprawdę mi się to udaje, jednakże dziś jest zdecydowanie ciężej :(

    relgcwa11d8kpmkr.png
  • liliana Ekspertka
    Postów: 162 133

    Wysłany: 2 czerwca 2014, 12:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    oczywiście Magic, chciałam tylko dodać, że może ten ból krzyża to nic groźnego. Czytałam o tym troszkę w internecie i wiem,że inne dziewczyny też borykały się z tym problemem przez jakiś czas po poronieniu :)

    relgcwa11d8kpmkr.png
  • Magic Autorytet
    Postów: 3887 3148

    Wysłany: 2 czerwca 2014, 12:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    liliana to mnie uspokoiłaś, choć chciałam to brać pod uwagę jako objaw ciążowy, ale nie chce się nakręcać. Wiem, że jak sie udało to niczego nie przyśpieszę i musze uzbroić się w cierpliwość.
    co do Twoich gdybań, to myslę, że to sprawa zabiegu/poronienia, że tak odczuwasz te swoje dolegliwości. Nie można zakładać najgorszego, ale zdumiewająca jest Twoja dawka luteiny( razy dziennie???) jaką masz luteinę 50 czy 100?

    liliana lubi tę wiadomość

    Lilianka 1.05.2015
    Oliwierek 17.08 2016
    Kornel 23.06.2018
  • liliana Ekspertka
    Postów: 162 133

    Wysłany: 2 czerwca 2014, 13:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magic 3mam kciuki, żeby to jednak była ciąża :) nam się udało przy 1. podejściu po 3 wstrzymanych cyklach.Wierzę więc,że i Tobie się uda :)

    Co do luteiny, chciałam napisać 6 tabletek 50(3 x 2 dziennie). Na prośbę lekarza luteinę odstawiłam na rzecz duphastonu...

    chciałabym, żeby to były jedynie niegroźne skutki łyżeczkowania :)

    Maluszek lubi tę wiadomość

    relgcwa11d8kpmkr.png
  • liliana Ekspertka
    Postów: 162 133

    Wysłany: 2 czerwca 2014, 13:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    i wszystkiego naj, naj z okazji 1. rocznicy :) może ta "jedynka" okaże się szczęśliwa :D

    relgcwa11d8kpmkr.png
  • Magic Autorytet
    Postów: 3887 3148

    Wysłany: 2 czerwca 2014, 13:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziękujemy za życzenia :) a mam pytanie, czy jak dowiedziałaś się o ciąży to miałaś jakis inny śluz?? w poprzedniej nie miałam go dużo, ale był taki gęsty i na zamiane z wodnisto-kremowym :)

    Lilianka 1.05.2015
    Oliwierek 17.08 2016
    Kornel 23.06.2018
  • liliana Ekspertka
    Postów: 162 133

    Wysłany: 2 czerwca 2014, 13:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nie pamiętam dokładnie, ale chyba nie miałam go w ogóle. Tak jak wspomniałam, mam plamienia od owulacji (długo!), więc ciężko jest mi realnie określić, czy typowy śluz występował czy nie. Z drugiej strony plamienia były dość gęste, więc może to właśnie kwestia zabarwionego śluzu :)

    relgcwa11d8kpmkr.png
  • Magic Autorytet
    Postów: 3887 3148

    Wysłany: 2 czerwca 2014, 13:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    acha... ale luteine brałaś po owulacji? czy dopiero jak dowiedziałaś się o ciąży?

    Lilianka 1.05.2015
    Oliwierek 17.08 2016
    Kornel 23.06.2018
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 czerwca 2014, 13:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej a ja po wizycie dalej na zwolnieniu powiedziala ze mam poczekac do pierwszej @a jeszcze lepiej po drugiej i wtedy sie starac powiedziala tez ze normalnie to nie szkodzi ale zeby znow sie nic nie stalo Mam zamiar normalnie sie kochac bo co ma byc to bedzie my i tak nie mamy na to wplywu ale to i tak po pierwszej @

  • liliana Ekspertka
    Postów: 162 133

    Wysłany: 2 czerwca 2014, 13:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magic, dopiero od 1. dnia spodziewanej miesiączki

    relgcwa11d8kpmkr.png
  • Magic Autorytet
    Postów: 3887 3148

    Wysłany: 2 czerwca 2014, 14:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    acha, bo ja pamiętam jak brałam ją to mi osłonka wylewała się w postaci śluzu białego :) zobaczymy... boję się, że próbuję się za bardzo nakręcać...
    Thalia pewnie, nie pilnujcie ani dni płodnych ani temperatur bo to ma być owoc Waszej miłości...będzie dobrze :)

    Lilianka 1.05.2015
    Oliwierek 17.08 2016
    Kornel 23.06.2018
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 czerwca 2014, 14:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magic i tak mam zamiar wlasnie zrobic a co ma byc to i tak bedzie :*

    Magic, Maluszek, gosia86 lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 czerwca 2014, 17:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wiecie co jak tak czytam ze dostajecie ta lutenie i to drugie to sie dziwie czemu mi lekarka tu nic nie daje tylko kwas

  • Mimi86 Autorytet
    Postów: 1993 2112

    Wysłany: 2 czerwca 2014, 18:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magic ja sie tak nakrecalam w tamtym miesiacu masakra jakas, dwa razy mialam zawroty glowy i juz myslalam ze to ciaza heh mam nadzieje ze w tym cyklu az tak nie bede nakrecona... liliana trzymam kciuki :)

    Magic lubi tę wiadomość

    maj- krótki protokół- 6 mrozaczków :)
    15 czerwiec crio 2x8a beta: 9dpt- 31,20 /11dpt- 124,8/13dpt -306

    2r8rj48at734p213.png

  • Magic Autorytet
    Postów: 3887 3148

    Wysłany: 2 czerwca 2014, 18:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mimi86 ja już chyba świruje :) obecnie mnie boli tylko krzyż i podbrzusze, ale jestem jakaś...otępiała... nie umiem się skupić na niczym i leżeć to ja mogę cały dzień :)

    Lilianka 1.05.2015
    Oliwierek 17.08 2016
    Kornel 23.06.2018
  • Magic Autorytet
    Postów: 3887 3148

    Wysłany: 2 czerwca 2014, 18:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Thalia wrote:
    wiecie co jak tak czytam ze dostajecie ta lutenie i to drugie to sie dziwie czemu mi lekarka tu nic nie daje tylko kwas

    wiesz, co kraj to inna opieka i podejście

    Lilianka 1.05.2015
    Oliwierek 17.08 2016
    Kornel 23.06.2018
  • Mimi86 Autorytet
    Postów: 1993 2112

    Wysłany: 2 czerwca 2014, 18:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    magic tak czy siak trzymam kciuki zeby sie udalo :) ja zaczelam wlasnie nowe staraka :)

    Ewelcia lubi tę wiadomość

    maj- krótki protokół- 6 mrozaczków :)
    15 czerwiec crio 2x8a beta: 9dpt- 31,20 /11dpt- 124,8/13dpt -306

    2r8rj48at734p213.png

  • Magic Autorytet
    Postów: 3887 3148

    Wysłany: 2 czerwca 2014, 19:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mimi musi się udać :) tym razem będzie wszystko jak powinno :) trzymam kciuka za Wasze owocne staranka ;*

    Lilianka 1.05.2015
    Oliwierek 17.08 2016
    Kornel 23.06.2018
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 czerwca 2014, 19:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magic za nasze starania ty tez sie w to wliczasz :*

    Magic lubi tę wiadomość

  • Magic Autorytet
    Postów: 3887 3148

    Wysłany: 2 czerwca 2014, 19:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Thalia musimy wierzyć, że następny raz będzie już tym szczęśliwym :) ja znam dziewczynę, która poraniała dwa razy a trzecia donosiła i synka mają :) wiara czyni cuda :)

    Ewelcia, Thalia lubią tę wiadomość

    Lilianka 1.05.2015
    Oliwierek 17.08 2016
    Kornel 23.06.2018
‹‹ 19 20 21 22 23 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Poronienie - stres, obniżony nastrój i depresja po poronieniu.

Poronienie - bolesna strata, często przeżywana w ukryciu, samotności, niezaopiekowana i nienazwana. Dlaczego jest taka trudna? Czy kobieta, która straciła swoje dziecko jeszcze przed przyjściem jego na świat, ma prawo do żałoby? W jaki sposób sobie z nią poradzić? Jak przetrwać? Co zrobić, kiedy pojawi się depresja po poronieniu? Dowiedz się dlaczego warto pozwolić sobie na przeżycie żałoby i gdzie szukać pomocy. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niepłodność a nietolerancja pokarmowa - czy istnieje związek?

Dlaczego coraz częściej przyszli rodzice nie mogą doczekać się upragnionego potomstwa? Czy nieodpowiedni styl odżywiania może przyczyniać się do powstawania zaburzeń płodności? Czy nietolerancja pokarmowa może wpływać na obniżenie płodności, a nawet powodować niepłodność? Jakie testy na nietolerancje pokarmowe warto wówczas wykonać?  

CZYTAJ WIĘCEJ

4 składniki diety wspierające owulację!

Problemy z owulacją są bardzo częstą przyczyną trudności z zajściem w ciążę. Dowiedz się, jak za pomocą diety możesz wesprzeć jajeczkowanie! Poznaj, które składniki diety mogą pozytywnie wpływać na owulację, a które mogą przyczyniać się do niepłodności owulacyjnej. Poznaj propozycje propłodnościowych posiłków od Ani i Zosi z Akademii Płodności! 

CZYTAJ WIĘCEJ