X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poronienie Ciąża po zabiegu łyżeczkowania
Odpowiedz

Ciąża po zabiegu łyżeczkowania

Oceń ten wątek:
  • M@linka Autorytet
    Postów: 2099 1543

    Wysłany: 25 lutego 2016, 15:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej mój ginekolog powiedział mi, że nie muszę czekać i że mogę się starać już w tym cyklu rozpoczętym przez łyżeczkowanie. Endometrium po zabiegu regeneruje się ok 5 dni. Przez zabieg znów jesteśmy w plecy ze staraniami o 3 miesiące więc od razu przechodzę do rzeczy - nie mam nic do stracenia.

    jnmqdzu5ponocqze.png
    uch5ha00mu9kkjgg.png
    uch520mm81yzf57p.png


  • laila_25 Autorytet
    Postów: 1041 572

    Wysłany: 25 lutego 2016, 15:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kiedy mialas zabieg? Kiedy miesiaczka? U mnie dzis 25 dnien po i czekam na @...mi wlasnie tez szkoda po prostu tych 3 miesiecy..

    ckai43r82q8wblmu.png
    aniołek 01.02.2016r
  • M@linka Autorytet
    Postów: 2099 1543

    Wysłany: 25 lutego 2016, 15:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zabieg miałam 14.02 - teraz 12dc po łyżeczkowaniu i czekam na ovu.

    Na forum jest dziewczyna o nicku s1985 i widziałam, że ona zaszła w ciążę od razu w cyklu po stracie - niestety z tego co widzę w jej stopce to nie skończyło się happy endem :(

    tu możesz ją spotkać: https://ovufriend.pl/forum/poronienie/ciaza-po-poronieniu,314,982.html

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 lutego 2016, 15:50

    jnmqdzu5ponocqze.png
    uch5ha00mu9kkjgg.png
    uch520mm81yzf57p.png


  • laila_25 Autorytet
    Postów: 1041 572

    Wysłany: 25 lutego 2016, 16:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    u mnie ovul byla normalnie bo mierzyłam temp i sprawdzalam sluz nie bylo jakis zaburzen... ;) Ja planuje w 1 normalnym cyklu, tą owulacje omijalismy szerokim łukiem nie odważyłabym sie tak od razu.

    ckai43r82q8wblmu.png
    aniołek 01.02.2016r
  • M@linka Autorytet
    Postów: 2099 1543

    Wysłany: 25 lutego 2016, 16:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Życzę powodzenia laila :)

    jnmqdzu5ponocqze.png
    uch5ha00mu9kkjgg.png
    uch520mm81yzf57p.png


  • laila_25 Autorytet
    Postów: 1041 572

    Wysłany: 25 lutego 2016, 16:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    bede sie odzywac jak cos tam zakwitnie :D dzieki ;)

    ckai43r82q8wblmu.png
    aniołek 01.02.2016r
  • Domi2222 Znajoma
    Postów: 25 10

    Wysłany: 26 lutego 2016, 08:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    cześć dziewczyny! piszę, bo chcę Was wesprzeć!! straciłam pierwsze dzieciątko we wrześniu 2015, zabieg i czekanie w nieskończoność na pierwszą @... Ja tylko okres się skończył od razu wzięliśmy się do dzieła i dziś jestem szczęśliwie 18 tygodniu ciąży! :) Oczywiście teraz też nie obeszło się bez strachu, bo w 8-9 tyg dostałam plamienia... okazało się, że miałam jakiś krwiaczek, który się opróżnił i stąd te plamienia.. dwa tygodnie byłam na zwolnieniu i od tamtej pory wszystko dobrze :) pracuje, czuję się świetnie! :) Najlepiej brać się do roboty po pierwszej @, ponieważ w organizmie jeszcze ciągle buszują hormony po wcześniejszej ciąży i jest łatwiej od razu zajść w ciążę. Ale oczywiście trzeba być też gotowym psychicznie. Ja o niczym innym nie myślałam, tylko żeby znowu być w ciąży.. także jak czujecie się na siłach to do roboty :) A i niestety na pierwszą @ po zabiegu czekałam aż 40 dni.. trzeba uzbroić się w cierpliwość, a to wcale nie jest łatwe.. wiem!

    bobo_frut, laila_25, M@linka, Effy lubią tę wiadomość

    34bwskjoihqbmc8d.png
  • laila_25 Autorytet
    Postów: 1041 572

    Wysłany: 29 lutego 2016, 16:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gin nie "krzyczał"? :P ze tak szybko? super gratuluje! dziekujemy za pozytywna informacje :)

    Domi2222 lubi tę wiadomość

    ckai43r82q8wblmu.png
    aniołek 01.02.2016r
  • zuzkaa Przyjaciółka
    Postów: 103 21

    Wysłany: 29 lutego 2016, 20:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja dziewczyny odczekalam te 3 cykle teraz wlasnie mam 3 @ i ostro biorę się za robotę bo o niczym innym nie myślę jak o byciu w ciąży naprawdę czasami aż myślę że mam już coś z głową non stop o tym myślę...

    Zuzka
  • Domi2222 Znajoma
    Postów: 25 10

    Wysłany: 1 marca 2016, 08:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nie gin nie krzyczał :P ;)

    34bwskjoihqbmc8d.png
  • laila_25 Autorytet
    Postów: 1041 572

    Wysłany: 1 marca 2016, 14:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Domi a jak sie czujesz? Wszystko ok? Strasznie ci zazdroszcze ;P Zuzka powodzenia! Ja juz wygladam @ ale cos sie nie zapowiada..;/ po jakim czasie od zabiegu u was sie 1 @ pojawila?

    ckai43r82q8wblmu.png
    aniołek 01.02.2016r
  • Domi2222 Znajoma
    Postów: 25 10

    Wysłany: 2 marca 2016, 15:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ogólnie czuje się dobrze :) na pierwszą @ musiałam czekać niestety 40 dni...

    34bwskjoihqbmc8d.png
  • margarytka Debiutantka
    Postów: 6 0

    Wysłany: 5 marca 2016, 08:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej. Ja poronilam 21.02. Byłam już na kontrolnej wizycie u gina. Pomimo zabiegu jaki mialam doktor dal nam już zielone światło. Kazał włączyć luteine i powiedzial że powinnam zdazyc jeszcze w tym cyklu bo jestem przed @. Obserwowal pęcherzyki i powiedział że wszystko jest w jak najlepszym porządku. Teraz z mężem zastanawiamy się czy faktycznie już próbować czy jednak odczekać ten jeden cykl i zacząć w przyszłym miesiącu.

    margarytka
  • laila_25 Autorytet
    Postów: 1041 572

    Wysłany: 5 marca 2016, 09:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie juz okres sie pojawil teraz musze leciec do ginka na kontrole i spytac czy mozna sie juz starac :P a moze nie bede pytac tylko zrobie po swojemu :D nigdy tak nie czekalam na @ jak dzis :P Margarytka ja na twoim miejscu do tej 1 normalnej @ bym poczekala.

    ckai43r82q8wblmu.png
    aniołek 01.02.2016r
  • margarytka Debiutantka
    Postów: 6 0

    Wysłany: 5 marca 2016, 12:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też chyba zrobimy tak jak radzisz i poczekamy. Teraz @ za jakieś 15 dni dopiero, jeśli dobrze policzylam biorąc moje poronienie za spóźniony okres w ubiegłym cyklu. Jeśli się pomyliłam to pewnie natura zweryfikuje wszystko sama. Dziś owulacja na pewno bo jajniki ciągną na przemian od rana i śluz sie piękny pojawił. Laila a powiedz prosze Twoja @ po zabiegu była taka jak zwykle?

    margarytka
  • laila_25 Autorytet
    Postów: 1041 572

    Wysłany: 5 marca 2016, 22:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie do konca z tym, że wczesniej byłam na tab anty. wiec byl krotszy i lzejszy okres. Teraz jest bardziej krwista, wiecej, taka żywa jasniejsza krew mniej skrzepow. Nie wiem jeszcze ile potrwa bo dopeiro 2 dzien. Dosc mocno tez mnie bola plecy ;/ mocniej niz normalnie chyba. Opoznienie około 2-3 dni

    ckai43r82q8wblmu.png
    aniołek 01.02.2016r
  • Anuszka88 Nowa
    Postów: 2 0

    Wysłany: 7 marca 2016, 14:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej. Jestem nowa na tym forum. Tak jak wy również poroniłam. Ciąza obumarła w 6 tygodniu, nie pojawiło sie tetno :( 22 stycznia miałam zabieg łyżeczkowania (w 8 tygodniu). 23 lutego dostałam pierwszą @ po zabiegu. Na kontroli u gin byłam 3 tygodnie po zabiegu, na początku mówiła żeby poczekac ze dwa cykle, ale jak już konczylam wizyte to powiedziala zeby przynajmniej jedną @ przeczekac ze staraniem sie o kolejnego dzidziusia. Powiedziała tez ze jesli po trzech cyklach starań nie zajde w ciaze, to zeby zglosic sie do niej to da mi cos "na wspomaganie". Z pierwszą ciążą staralismy sie 1,5 roku. Mam nadzieje ze tym razem uda nam sie szybciej, bo bardzo chcemy zostac rodzicami.

  • margarytka Debiutantka
    Postów: 6 0

    Wysłany: 8 marca 2016, 12:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anuszka Sciskam na pocieszenie. Nie załamuj się, będzie dobrze, musi nam sie udać. To Twoja pierwsza ciąża? Moja była pierwsza i też nie udało sie od razu, ale mam nadzieję, że tym razem będzie szybciej:) Ja wyżej pisałam, że gin dał nam już zielone światło, ale zdecydowaliśmy odczekać i starać sie dopiero po @. Też czekam na nią z utęsknieniem, jak nigdy. Lekarz od razu zapisał mi luteinę, wiec zgodnie z zaleceniami dziś zaczęłam już ją brać. Owulacja była już na pewno u mnie bo takich objawów jak w tym cyklu to chyba nigdy jeszcze nie miałam. Mam nadzieję, że po @ będzie tak samo i będziemy mogli starać się znowu:)

    margarytka
  • zuzkaa Przyjaciółka
    Postów: 103 21

    Wysłany: 8 marca 2016, 20:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    margarytka a po co Ci przepisała luteine?

    Zuzka
  • margarytka Debiutantka
    Postów: 6 0

    Wysłany: 9 marca 2016, 15:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dostałam luteine jako wspomagacz. Ten cykl,w którym zaszlam w ciążę był drugim właśnie z luteina. Wcześniej chyba osiem cykli bezowocnych wiec wierzę że ona mi w pewnym stopniu pomogła. Teraz też gin mi kazał przyjmować razem z kwasem foliowym i brać się do roboty. Dziś odebrałam wynik badania histopatologicznego i tez nie ma w nim nic co mogłoby niepokoić lub dawać podstawy do przeprowadzenia badań. Ginekolog powiedział "do roboty, starać się i zachodzić drugi raz"

    margarytka
‹‹ 32 33 34 35 36 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Ciąża pozamaciczna - czym jest i jakie są objawy ciąży pozamacicznej?

Ciąża pozamaciczna (ektopowa) zdarza się raz na 90-100 przypadków ciąży. Jest to ciąża, która zamiast w macicy rozwija się poza nią. Objawy ciąży pozamacicznej nie są jednoznaczne. Trudno ją czasem rozpoznać, bo na początku objawy są podobne do ciąży o prawidłowym przebiegu. Na późniejszym etapie pojawia się ból podbrzusza, krwawienie oraz brak prawidłowego przyrostu hormonu hCG. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Pierwsze objawy ciąży - po czym poznać, że możesz być w ciąży

Starając się zajść w ciążę, często nie potrafimy przestać interpretować każdego, nawet najmniejszego ukłucia w jajniku i nie traktować go jako potencjalnego objawu ciąży. Które z objawów mogą faktycznie coś znaczyć i z czym możemy je pomylić? Które z objawów ciążowych na wczesnym etapie ciąży są po prostu rzadko spotykane? Zapoznaj się z listą pierwszych objawów ciążowych!

CZYTAJ WIĘCEJ

Koronawirus a problemy z płodnością - o emocjach w obliczu pandemii

Pandemia koronawirusa szczególnie mocno uderza w pary starające się o dziecko lub zmagające się z niepłodnością. Jak radzić sobie z emocjami w tym trudnym czasie? Na czym skupić swoją energię i uwagę? Jak obecny czas może przysłużyć się płodności? Czy z obecnej sytuacji można wyciągnąć dobrą lekcję? O tym wszystkim opowiada doświadczona psycholog, każdego dnia wspierająca pary w drodze do rodzicielstwa - Justyna Kuczmierowska. 

CZYTAJ WIĘCEJ