X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poronienie Ciąża pozamaciczna ( ektopowa)
Odpowiedz

Ciąża pozamaciczna ( ektopowa)

Oceń ten wątek:
  • TyŚ Autorytet
    Postów: 1015 890

    Wysłany: 11 czerwca 2022, 21:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Meggi110818 wrote:
    Wiesz co, przeczucie, coś mi się dawało spokoju, miałam iui między nimi, oczywiście nic nie wyszło.
    Przez przypadek koleżanka powiedziała mi o tej drugiej metodzie i tak siedziało mi w głowie
    Poszłam do gina co robi drożność kontrastem i się zdecydowałam ma nią. Bolało niemiłosiernie. Zdziwiony był że przy sono, nic nie czułam, w sumie to nie wyskoczyła z w czasie przerwy w pracy 🤦🙈. Przy kontraście sama na monitorze widziałam, że za nic nie idzie.. I kolejny cykl i w ciąży byłam.
    Albo sono nie zadziało u mnie w ogóle, albo lekarz który robił był do du..y😅
    Ja miałam mtx, jajowody mam, ciąży nie namierzono nawet przy becie 1000. Więc ja 6 miechów muszę czekać, drożność będę miała w piątym


    Ok rozumiem. No nic mam mieszane odczucia czy robić ta drożność (sono hsg) wg zaleceń lekarza prowadzącego czy nie.. napewno mam zlecone badania na chlamydie i te inne paskudztwa i 3 miesiące przerwy od operacji (dwie laparoskopię w ciągu 3 tyg, bi w pierwszej nie usunęli wszystkiego :( ) i tak siedzę i myśle, co robić..

    A w. Warszawie znacie jakiegoś lekarza godnego polecenia w ramach drugiej konsultacji?

    ————————-
    Ona 35, cykle OK, hiperprolaktynemia czynnościowa
    On 38, słabe parametry. Czynnik męski, jako przyczyna niepowodzeń.

    preg.png

    Chłopiec 💙 termin 7.04.2024

    20 dpt 8833 prog 50.80
    17 dpt 3412 prog 59.60
    12 dpt 408.8 progr 53.07
    10 dpt bhcg 136.9 prog 30.46
    8dpt bhcg 58.1 prog 46.28

    VII transfer mrozaczka. Cykl naturalny.
    VI 2023 stymulacja Gameta, pobieranie jajeczek. 17 pobrano, 10 zaplodniono. IMSI-MSOME. Tylko jedna ❄️ 4BA. Transfer odroczony. Hiperka 🥲
    V 2022 CP, usunięcie jajowodu
    2016 naturalnie 👶🏼
  • TyŚ Autorytet
    Postów: 1015 890

    Wysłany: 11 czerwca 2022, 21:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Milan wrote:
    Jakie miałyście objawy cp?

    Ja miałam okres zwykły tylko krótszy. Nawet nie wiedziałam ze w ciąży jestem. Aż złapał mnie okrutny ból zwalajacy z nog potem nagle krwawienie 3 tyg później…

    ————————-
    Ona 35, cykle OK, hiperprolaktynemia czynnościowa
    On 38, słabe parametry. Czynnik męski, jako przyczyna niepowodzeń.

    preg.png

    Chłopiec 💙 termin 7.04.2024

    20 dpt 8833 prog 50.80
    17 dpt 3412 prog 59.60
    12 dpt 408.8 progr 53.07
    10 dpt bhcg 136.9 prog 30.46
    8dpt bhcg 58.1 prog 46.28

    VII transfer mrozaczka. Cykl naturalny.
    VI 2023 stymulacja Gameta, pobieranie jajeczek. 17 pobrano, 10 zaplodniono. IMSI-MSOME. Tylko jedna ❄️ 4BA. Transfer odroczony. Hiperka 🥲
    V 2022 CP, usunięcie jajowodu
    2016 naturalnie 👶🏼
  • Asia11 Autorytet
    Postów: 928 1118

    Wysłany: 11 czerwca 2022, 22:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja próbowałam zajść w ciążę, więc jak spóźniał mi się okres robiłam testy. Były pozytywne. Potem betę z krwi. Mimo 7 tygodnia i wysokich wyników bety w macicy nic nie było widać. Fizycznych objawów zero.

  • Bella1290 Koleżanka
    Postów: 60 2

    Wysłany: 12 czerwca 2022, 09:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, czy mozecie mi powiedziec jakie mialyscie objawy pozamacicznej, jaki progesteron. Bardzo sie boje. W dniu spodziewanej miesiaczki test negatywny, 16dpo beta 30, prog 21. 18 dpo beta 49 :/ prog 23. Jestem zalamana, mialam juz jedno poronienie i jedna zdrowa ciaze zakonczona cc. Mialam teraz teleporade, lekarz mowi ze albo bedzie poronienie albo CP w jajowodzie lub bliznie po cc, beta ewidentnie zle rosnie i w ogole pozno zaczela byc pozytywna a owulacji jestem pewna na 100% bo byla pptwierdzona. strasznie sie obawiam, bo to albo 2 poronienie czyli juz nawykowe albo CP. Jestem zalamana, ze wytna mi cala macice, ze bedzie krwotok wewnetrzny. Jak poznac czy to pozamaciczna, lekarza mam dopiero w przyszla sobote, nie wiem czy jest sens przepisac sie na srode? Na usg pewnie nic nie bedzie widac.

  • Meggi110818 Autorytet
    Postów: 4400 3540

    Wysłany: 12 czerwca 2022, 13:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Milan wrote:
    Jakie miałyście objawy cp?

    Nie bolały mnie piersi jak przy pierwszej prawidłowej ciąży i beta w dniu okresu wyszła bardzo niska, mimo że 2 przyrosty były prawidłowe później. Od początku czułam że coś jest nie tak, ja mam niestety cholernie sprawdzające się te przeczucia...

    preg.png
  • Viaterek Debiutantka
    Postów: 8 2

    Wysłany: 13 czerwca 2022, 00:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Milan wrote:
    Jakie miałyście objawy cp?

    U mnie spóźniający się okres, zrobiłam test ale był negatywny.. kilka dni później dostałam okres więc nie miałam podejrzeń ciąży... bolały mnie piersi i zanim
    dostałam okres miałam jednodniowe plamienie (jasna krew nie jak przy okresie) kłujący ból.. dopiero później połączyłam kropki.

    W dniu kiedy trafiłam do szpitala z pęknięta cp, już w nocy miałam objawy: omdlenia, promieniujący bój podczas oddychania do żeber i barku poza tym delikatnie napiety brzuch jak przy normalnej miesiączce, lekarze nie mogli wyjść z szoku, że mnie nic nie boli. Wizyta u ginekologa potwierdziła pękniętą ciąże w jajowodzie i pilne skierowanie do szpitala, kilka godzin później byłam już operowana.

    Kluska95 lubi tę wiadomość

  • Anula91 Nowa
    Postów: 4 0

    Wysłany: 13 czerwca 2022, 13:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bella1290 wrote:
    Dziewczyny, czy mozecie mi powiedziec jakie mialyscie objawy pozamacicznej, jaki progesteron. Bardzo sie boje. W dniu spodziewanej miesiaczki test negatywny, 16dpo beta 30, prog 21. 18 dpo beta 49 :/ prog 23. Jestem zalamana, mialam juz jedno poronienie i jedna zdrowa ciaze zakonczona cc. Mialam teraz teleporade, lekarz mowi ze albo bedzie poronienie albo CP w jajowodzie lub bliznie po cc, beta ewidentnie zle rosnie i w ogole pozno zaczela byc pozytywna a owulacji jestem pewna na 100% bo byla pptwierdzona. strasznie sie obawiam, bo to albo 2 poronienie czyli juz nawykowe albo CP. Jestem zalamana, ze wytna mi cala macice, ze bedzie krwotok wewnetrzny. Jak poznac czy to pozamaciczna, lekarza mam dopiero w przyszla sobote, nie wiem czy jest sens przepisac sie na srode? Na usg pewnie nic nie bedzie widac.

    U mnie kilka dni przed okresem pojawiło się plamienie, tknęło mnie to i zrobiłam test. Wyszedł pozytywny, jeszcze tej samej nocy, bol po prawej stronie ogromny, myślałam że padnę i dużo krwi.
    Betę wykonywałam co 48h, raz rosła, raz spadała, potem znowu rosła.
    Byłam u 3 różnych ginekologów. Dwóch mi mówiło że ciaza biochemiczna, poronienie albo że to torbiel na jajkiku i dlatego mam bete podwyższona. Dopiero 3 dal mi od razu skierowanie do szpitala. Miałam mieć leczenie farmakologiczne, ale jak przyjeli mnie na oddział okazało się że już krwawie do brzucha. Szybko na stół i laparoskopia.

  • Bella1290 Koleżanka
    Postów: 60 2

    Wysłany: 13 czerwca 2022, 14:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anula91 wrote:
    U mnie kilka dni przed okresem pojawiło się plamienie, tknęło mnie to i zrobiłam test. Wyszedł pozytywny, jeszcze tej samej nocy, bol po prawej stronie ogromny, myślałam że padnę i dużo krwi.
    Betę wykonywałam co 48h, raz rosła, raz spadała, potem znowu rosła.
    Byłam u 3 różnych ginekologów. Dwóch mi mówiło że ciaza biochemiczna, poronienie albo że to torbiel na jajkiku i dlatego mam bete podwyższona. Dopiero 3 dal mi od razu skierowanie do szpitala. Miałam mieć leczenie farmakologiczne, ale jak przyjeli mnie na oddział okazało się że już krwawie do brzucha. Szybko na stół i laparoskopia.
    A jak wysoka mialas bete? Ja dzis 72, ona rosnie ale malo, przyrosty po 50%. Jestem zalamana, kiedy to sie skonczy :(

  • Janina33 Nowa
    Postów: 4 0

    Wysłany: 13 czerwca 2022, 23:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, czy to normalne, że po usg transwaginalnym boli jajnik?
    Jestem po cp (luty/marzec). W tym cyklu starania, dziś byłam na usg, widać było zarówno pęcherzyk w macicy, jak i "jakieś przepływy" w lewym jajniku. Tak jakby dwa zarodki - w macicy i poza nią. Jeszcze za wcześnie, żeby na pewno powiedzieć co to (5t5d). W każdym razie gin tak mi gmerał i gmerał tym sprzętem, że mnie teraz ostro boli właśnie w okolicy tego lewego jajnika. Co najlepsze, przy poprzedniej cp też mi tak gmerał (tylko inny lekarz akurat), a później okazało się, że z prawej strony, gdzie gmerał, mam torbiel krwotoczną 5x5 cm, w pakiecie oczywiście z cp. Czy to możliwe, że to od usg tak się zrobiło ( w sensie ta torbiel, bo po badaniu pojawił się ból jajnika, a podczas kolejnego badania trzy dni później miałam już taką torbiel)? I dlaczego mnie dzisiaj znowu tak boli?

  • Anula91 Nowa
    Postów: 4 0

    Wysłany: 14 czerwca 2022, 22:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bella1290 wrote:
    A jak wysoka mialas bete? Ja dzis 72, ona rosnie ale malo, przyrosty po 50%. Jestem zalamana, kiedy to sie skonczy :(

    100, 159, 239 w szpitalu ponad 300

  • Bella1290 Koleżanka
    Postów: 60 2

    Wysłany: 15 czerwca 2022, 07:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anula91 wrote:
    100, 159, 239 w szpitalu ponad 300
    Rozumiem a w ktorym tc zaczelas krwawic? :( ja sie zaczynam bac, bo mi tez mowianze raczej poronienie... i lekarz prywatny dopiero w sobote, nie wiem co sie do twgo czasu wydarzy a to juz sie zaczyba 5tc

  • Anula91 Nowa
    Postów: 4 0

    Wysłany: 16 czerwca 2022, 07:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bella1290 wrote:
    Rozumiem a w ktorym tc zaczelas krwawic? :( ja sie zaczynam bac, bo mi tez mowianze raczej poronienie... i lekarz prywatny dopiero w sobote, nie wiem co sie do twgo czasu wydarzy a to juz sie zaczyba 5tc

    Można powiedzieć że krwawienie miałam od samego początku, w dniu testu czyli powiedzmy w okolicach miesiączki.
    Później w szpitalu tj 8 tydzień, leciały mi ciemno czerwone galaretowate skrzepy.

  • Oli123 Autorytet
    Postów: 400 456

    Wysłany: 4 lipca 2022, 11:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny,

    Pisząc ten post trochę nie wiem od czego zacząć..
    Niestety jest to moja 2 ciąża pozamaciczna. Pierwsza została przerwana w styczniu 2022, usunięciem laparoskopowo prawego jajowodu, przy becie ok. 4800.

    W tym przypadku lekarze zdecydowali się na metotreksat. Pierwszą dawkę dostałam 13.06 (beta 1500). Niestety nie zadziałała beta wzrosła w 7 dniu do 2200. 19.06 decyzja o 2 dawce, która ruszyła i 7 dnia od jej podania beta wynosiła już 1245. Niestety po 4 dniach dopadły mnie okropne bóle, rano, który trwał jakąś godzinę oraz podobnie wieczorem, po którym zdecydowałam się na wizytę w szpitalu. Stwierdzili tam Płyn w zatoce, beta wynosiła już 599. Więc spadek jest, płyn podobno czasami się zdarza, ale jest możliwe że się wchłonie. Przez 3 dniowy pobyt, zjadłam jedynynie śniadania, ból był tylko delikatny.. i zostałam wypisana w piątek z betą 541. Zaczęłam jeść, co prawda staram się jeść małe porcje i nie za dużo, ale w niedzielę ból wrócił, na jakieś 30 min.. delikatnie słabo mi się robiło.. nie pojechałam do szpitala, staram się znowu jeść mniej, bo poprostu już się boję..

    Moje pytanie do dziewczyn, które przeszły leczenie tym lekiem, jak wyglądała wasza walka po tym leku? Czy te ostre, ale przechodzące bóle mogą być jego skutkiem ubocznym? Od pierwszej dawki minęły 3 tygodnie,od 2 dwa.. ile to u Was trwało?

    👩 29
    💊Euthyrox 25
    🧬MTHFR, Czynnik V - układ heterozygotyczny - 💊Acard 75, Clexane
    💊B-Komplex MSE, Magnez, Duphaston, Feroplex

    01.2022 -1cs -cp, laparoskopia i
    usunięcie prawego jajowodu
    06.2022 - 3cs -cp lewy jajowód, metotreksat..
    02.01.2023 -Histerolaparoskopia

    14.02 ⏸️🧐
    15.02 ⏸️🥹✊️
    20.02 - beta 459, prog 28ng/ml
    22.02 - beta 1010 (116,6%), prog 24,10ng/ml 🤞
    23.02 - jest pęcherzyk! 😍🥹
    27.02 - beta 7707 (127%), prog 19,80ng/ml
    06.03 - serduszko 😍 (6+1)
    05.04 - 4,4 cm Skarba ❤️
    20.04 - 6,5 cm 🧸
    08.05 - 9,5 cm Chłopaka 🥰
    20.06 - 497g zdrowego malca 🫠
    13.07 - 896g wiercipiętki 👶
    04.09 - 2800g bobasa (32+1)😊
    02.10 - 3600g miłości 🥰 (36+1)
    16.10 - 3850g kluska ❤️ (38 +1)

    preg.png
  • Nadzieja🤗 Ekspertka
    Postów: 300 62

    Wysłany: 6 lipca 2022, 19:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oli123 wrote:
    Cześć dziewczyny,

    Pisząc ten post trochę nie wiem od czego zacząć..
    Niestety jest to moja 2 ciąża pozamaciczna. Pierwsza została przerwana w styczniu 2022, usunięciem laparoskopowo prawego jajowodu, przy becie ok. 4800.

    W tym przypadku lekarze zdecydowali się na metotreksat. Pierwszą dawkę dostałam 13.06 (beta 1500). Niestety nie zadziałała beta wzrosła w 7 dniu do 2200. 19.06 decyzja o 2 dawce, która ruszyła i 7 dnia od jej podania beta wynosiła już 1245. Niestety po 4 dniach dopadły mnie okropne bóle, rano, który trwał jakąś godzinę oraz podobnie wieczorem, po którym zdecydowałam się na wizytę w szpitalu. Stwierdzili tam Płyn w zatoce, beta wynosiła już 599. Więc spadek jest, płyn podobno czasami się zdarza, ale jest możliwe że się wchłonie. Przez 3 dniowy pobyt, zjadłam jedynynie śniadania, ból był tylko delikatny.. i zostałam wypisana w piątek z betą 541. Zaczęłam jeść, co prawda staram się jeść małe porcje i nie za dużo, ale w niedzielę ból wrócił, na jakieś 30 min.. delikatnie słabo mi się robiło.. nie pojechałam do szpitala, staram się znowu jeść mniej, bo poprostu już się boję..

    Moje pytanie do dziewczyn, które przeszły leczenie tym lekiem, jak wyglądała wasza walka po tym leku? Czy te ostre, ale przechodzące bóle mogą być jego skutkiem ubocznym? Od pierwszej dawki minęły 3 tygodnie,od 2 dwa.. ile to u Was trwało?
    Hej ja wzielam tylko jedna dawke niestety noe pomoglo pojawil sie ogromny bol az zemdlalam do tego doszlo plamienie i trafilam na stol.

    Starania od 01.21
    On 40l🤵‍♂️
    badania wszystkie w normie
    Ona 33l👩‍💼
    Badania ;
    Hormony w normie
    04.21 cp lewy jajowod zachowany laparaskopia
    07.22 cp prawy jajowod usunięty
    09.23 Udroznienie lewego jajowodu
  • Nadzieja🤗 Ekspertka
    Postów: 300 62

    Wysłany: 6 lipca 2022, 19:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny w kupie sila 4 dni temu przeszlam kolejna ciaze pozamaciczna zostal mi tym razem usuniety prawy jajowod wczesniej bylo w lewym , jest to druga taka ciaza nigdy nie rodzilam nie mam odpowiedzi dlaczego tak sie dzieje mam nadzieje ze z Wasza pomoca znajde przyczyne.Jakie badania nalezy wykonac w Takiej sytuacji ?

    Starania od 01.21
    On 40l🤵‍♂️
    badania wszystkie w normie
    Ona 33l👩‍💼
    Badania ;
    Hormony w normie
    04.21 cp lewy jajowod zachowany laparaskopia
    07.22 cp prawy jajowod usunięty
    09.23 Udroznienie lewego jajowodu
  • AgnieszkaW Znajoma
    Postów: 16 1

    Wysłany: 8 lipca 2022, 08:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nadzieja🤗 wrote:
    Hej dziewczyny w kupie sila 4 dni temu przeszlam kolejna ciaze pozamaciczna zostal mi tym razem usuniety prawy jajowod wczesniej bylo w lewym , jest to druga taka ciaza nigdy nie rodzilam nie mam odpowiedzi dlaczego tak sie dzieje mam nadzieje ze z Wasza pomoca znajde przyczyne.Jakie badania nalezy wykonac w Takiej sytuacji ?
    Bardzo mi przykro. Ciężko jest znaleźć przyczynę.. miałaś może robioną sprawdzanie drożności? Jeśli tak to jaką metodą? Tylko to przychodzi mi do głowy jako pierwsze.
    Chociaż to też nie jest jakimś super wyznacznikiem. Miałam robioną drożność w sierpniu, w szpitalu z kontrastem i było wszystko okej. W listopadzie byłam w ciąży pozamacicznej, ale jajnikowej. To znaczy, że coś się zadziało, komórka jajowa nie "wystartowała" z jajnika, a plemnik dotarł aż tam..
    W wyniku histopatologicznym po usunięciu była informacja, że było puste jajo płodowe.

  • Oli123 Autorytet
    Postów: 400 456

    Wysłany: 8 lipca 2022, 09:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nadzieja🤗 wrote:
    Hej dziewczyny w kupie sila 4 dni temu przeszlam kolejna ciaze pozamaciczna zostal mi tym razem usuniety prawy jajowod wczesniej bylo w lewym , jest to druga taka ciaza nigdy nie rodzilam nie mam odpowiedzi dlaczego tak sie dzieje mam nadzieje ze z Wasza pomoca znajde przyczyne.Jakie badania nalezy wykonac w Takiej sytuacji ?

    Niestety po przeczytaniu kilkudziesięciu forum, dalej wydaje mi się, że nie ma badań, które wykluczą CP.
    Niektórzy piszą, że chlamydia, wysoka homocysteina, inni ginekolodzy zaprzeczają, więc głowa już głupieje..

    Jak dojdę do siebie mam w planach zrobić prywanie wszystkie wirusologiczne, oraz homocyateinę Po pierwszej pozamacicznej ginekolog nie zalecał badań, twierdząc że to przypadek. Teraz umówiłam się jeszcze do 2 innych lekarzy, ale to dopiero we wrześniu będę mogła napisać co oni zalecili.

    Wyczytałam też radę jednej ginekolog, żeby przed kolejną ciąża zrobić poniższe badania:
    "Przed kolejną ciążą należałoby zrobić badania na toksoplazmozę, chlamydię, cytomegalowirus, przeciwciała kardiolipidowe. Warto również sprawdzić stężenie TSH, prolaktyny oraz drożność drugiego jajowodu." I pewnie pójdę tym tropem..

    Na innym forum dziewczyna wykonywała poniższe badania:
    1. Trombofilia
    2. Zespół antyfosfolipidowy
    3. Antykoagulant tocznia
    4. Mutacje MTHFR
    5. Homocysteina
    6. Drożność jajowodów
    7. Przeciwciała przeciw jądrowe i przeciw plemnikowe
    8. Cytokiny


    👩 29
    💊Euthyrox 25
    🧬MTHFR, Czynnik V - układ heterozygotyczny - 💊Acard 75, Clexane
    💊B-Komplex MSE, Magnez, Duphaston, Feroplex

    01.2022 -1cs -cp, laparoskopia i
    usunięcie prawego jajowodu
    06.2022 - 3cs -cp lewy jajowód, metotreksat..
    02.01.2023 -Histerolaparoskopia

    14.02 ⏸️🧐
    15.02 ⏸️🥹✊️
    20.02 - beta 459, prog 28ng/ml
    22.02 - beta 1010 (116,6%), prog 24,10ng/ml 🤞
    23.02 - jest pęcherzyk! 😍🥹
    27.02 - beta 7707 (127%), prog 19,80ng/ml
    06.03 - serduszko 😍 (6+1)
    05.04 - 4,4 cm Skarba ❤️
    20.04 - 6,5 cm 🧸
    08.05 - 9,5 cm Chłopaka 🥰
    20.06 - 497g zdrowego malca 🫠
    13.07 - 896g wiercipiętki 👶
    04.09 - 2800g bobasa (32+1)😊
    02.10 - 3600g miłości 🥰 (36+1)
    16.10 - 3850g kluska ❤️ (38 +1)

    preg.png
  • Nadzieja🤗 Ekspertka
    Postów: 300 62

    Wysłany: 8 lipca 2022, 14:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AgnieszkaW wrote:
    Bardzo mi przykro. Ciężko jest znaleźć przyczynę.. miałaś może robioną sprawdzanie drożności? Jeśli tak to jaką metodą? Tylko to przychodzi mi do głowy jako pierwsze.
    Chociaż to też nie jest jakimś super wyznacznikiem. Miałam robioną drożność w sierpniu, w szpitalu z kontrastem i było wszystko okej. W listopadzie byłam w ciąży pozamacicznej, ale jajnikowej. To znaczy, że coś się zadziało, komórka jajowa nie "wystartowała" z jajnika, a plemnik dotarł aż tam..
    W wyniku histopatologicznym po usunięciu była informacja, że było puste jajo płodowe.
    Nie mialam robionej droznosci bo myslalam ze to przypadek po drugiej ciazy pozamacicznej wiem ze to jednak nie przypadek i jesli chce zachowac drugi jajowod i miec dziecko misze sie leczyc nie ma innego wyjscia musi byc jakas choroba...

    Starania od 01.21
    On 40l🤵‍♂️
    badania wszystkie w normie
    Ona 33l👩‍💼
    Badania ;
    Hormony w normie
    04.21 cp lewy jajowod zachowany laparaskopia
    07.22 cp prawy jajowod usunięty
    09.23 Udroznienie lewego jajowodu
  • Asia11 Autorytet
    Postów: 928 1118

    Wysłany: 8 lipca 2022, 20:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja prócz drożności nie robiłam żadnych badań. W końcu po pozskutecznych próbach zdecydowałam się na in vitro, bo stres kolejnych prób i co owulacja mega stres, przy terminach miesiączek nasłuchiwanie organizmu czy coś mnie boli, wieczne testy... Byłam tym już zmęczona. Wtedy właśnie przed in vitro zlecono mi większość badań, o których piszecie i kompletnie wszystkie wyniki wyszły ok. Udało mi się zajść przy pierwszym transferze. Więc nie wiadomo skąd te pozamaciczne.

  • Nadzieja🤗 Ekspertka
    Postów: 300 62

    Wysłany: 9 lipca 2022, 00:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asia11 wrote:
    Ja prócz drożności nie robiłam żadnych badań. W końcu po pozskutecznych próbach zdecydowałam się na in vitro, bo stres kolejnych prób i co owulacja mega stres, przy terminach miesiączek nasłuchiwanie organizmu czy coś mnie boli, wieczne testy... Byłam tym już zmęczona. Wtedy właśnie przed in vitro zlecono mi większość badań, o których piszecie i kompletnie wszystkie wyniki wyszły ok. Udało mi się zajść przy pierwszym transferze. Więc nie wiadomo skąd te pozamaciczne.
    Widze ze Twoj przypadek jak i moj i z prawej i z lewej mialas tylko moje nie chcialy sie poronic.Nie znalazlas przyczyne moze tkwila w ruchu tych rzesek cos tam mudialo noe dzialac a droznosc sprawdzenie moze cos poprawilo sama nwm dziwne to.Zostaje modlitwa do Boga o cud

    Starania od 01.21
    On 40l🤵‍♂️
    badania wszystkie w normie
    Ona 33l👩‍💼
    Badania ;
    Hormony w normie
    04.21 cp lewy jajowod zachowany laparaskopia
    07.22 cp prawy jajowod usunięty
    09.23 Udroznienie lewego jajowodu
‹‹ 407 408 409 410 411 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Masturbacja - 9 najczęstszych pytań o samozaspokojenie!

Masturbacja to jeden z największych tematów tabu - dlaczego tak się dzieje? Czy kobiety się masturbują? Czy masturbacja w związku jest normalna? Kiedy masturbacja może być niebezpieczna, a kiedy może przynosić korzyści? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Histeroskopia skuteczna metoda diagnostyki i leczenia niepłodności

Histeroskopia to metoda, która pozwala wykryć i wyleczyć niektóre przyczyny niepłodności: polipy macicy, zrosty, mięśniaki. Histeroskopia diagnostyczna czy histeroskopia zabiegowa - kiedy warto zdecydować się na zabieg?  Jak wygląda histeroskopia? W którym momencie cyklu wykonuje się zabieg? Jakie mogą być skutki uboczne? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Koronawirus a starania o dziecko i ciąża

Czy kobiety w ciąży mają większe ryzyko zarażenia się koronawirusem? Czy są w grupie ryzyka? Z jakim zagrożeniem wiąże się dla matki i dla rozwijającego się dziecka, zakażenie koronawirusem? Czy matka może przekazać swojemu nienarodzonemu dziecku wirusa? Czy dziecko może być zagrożone wadami rozwojowymi?

CZYTAJ WIĘCEJ