X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poronienie Ciąża pozamaciczna ( ektopowa)
Odpowiedz

Ciąża pozamaciczna ( ektopowa)

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 kwietnia 2017, 18:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mialam pekniecie i laparoskopie 21 marca. Ja tez bardzo chce dziecko natomiast chyba nie nalezy sie z tym spieszyc trzeba odpoczac psychicznie zeby sie nie bac. Mam zaciwany jajowod rozumiem ze Tobie usuneli?

  • netka90 Ekspertka
    Postów: 166 107

    Wysłany: 18 kwietnia 2017, 20:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paulinko tak strasznie mi przykro!!! :( Nie wiem co powiedzieć... :(

    eikt3e3k8kc2vpya.png
    (*) 01.2016 9 tc- cp
    07.05.2017- II kreski <3
    18.05.2017 fasolka ns USG <3
    01.06.2017 bijące <3
    Matko Boża, miej nas w opiece.
  • netka90 Ekspertka
    Postów: 166 107

    Wysłany: 18 kwietnia 2017, 20:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zosiak88 wrote:
    Tylko ze ja innym nie zazdroszcze a mam w srodku takie nerwy ze mnie zoladek az boli :( wspolczuje Ci kochana, moja siostra tez ma mala corke ale ja ciesze sie gdy do mnie przyjezdza albo jak jade do niej to nie zazdrosc tylko radosc:) ale za to mam straszna zlosc na meza kazdy jego gest mnie denerwuje kiedys jak mialam podobne problemy pilam melise ale teraz chyba mi nie pomoze i nie wiem co zrobic by wyciszyc ta swoja zlosc:/ pomozcie:( Nie mysl o staraniu bo to tylko nakreca sie czlowiek nie potrzebnie a Ty sie doczekasz dzidziusia puki co ciesz sie ze szwagierce sie uklada bedxiesz ciocia to tez fajne wiem ze to nie dziecko Twoje ale otaczaj sie tez dziecmi szwagierki dzieci sa bezinteresowne i daja duzo radosci zapominasz o smutkach;) dlatego ja czesto u siostry przesiaduje:)
    Jak sobie radzicie z tymi nerwami co Wam pomaga?

    Widzisz, Ty czujesz radość otaczając się dziećmi, natomiast ja zupełnie odcięłam się od nich. Przestałam spotykać się z koleżankami, które były w ciąży/urodziły. Zupełnie pozrywałam kontakty. Zamknęłam się w jakimś swoim świecie. Nie widząc/nie słysząc o ciążach, dzieciach było mi trochę lżej. Nie mogłam znieść widoku takiego ślicznego maleństwa bo myślałam że mi serce pęknie. Nie wiem dlaczego tak miałam i w sumie do tej pory w jakimś stopniu mam, po prostu chyba każdy radzi sobie z tą traumą na własny sposób. Ja po każdym spotkaniu z dzieckiem szwagierki łapałam totalnego doła i nie mogłam sobie poradzić z tym że nie mogę tego wszystkiego przeżyć z własnym dzieckiem :( Boję się że nigdy nie zostanę mamą, że moje życie ciągle będzie puste. To okropne uczucie :(

    eikt3e3k8kc2vpya.png
    (*) 01.2016 9 tc- cp
    07.05.2017- II kreski <3
    18.05.2017 fasolka ns USG <3
    01.06.2017 bijące <3
    Matko Boża, miej nas w opiece.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 kwietnia 2017, 20:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Netka ile masz lat? Z tego co pisalas to rok starasz sie o dziecko? Mialas 1 poronienie kilka czy tez cp? Robilas jakies badania?

  • agula1512 Przyjaciółka
    Postów: 112 97

    Wysłany: 18 kwietnia 2017, 20:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zosiak88 moja historia długa - pisałam o niej tutaj niedawno temu. Po dwóch dawkach mtx które dostałam 14 i 17 lutego w 7tc. Beta z prawie 10tys spadła do 2tys i mimo tego 5 marca jajowód pękł (2cm ciąża miała) trafiłam z krwotokiem wewnętrznym na Sor, niestety nie było co ratować tak był ciążą zniszczony wiec usunęli. Lekarz mi dał zielone światło 3 mc po ostatniej dawce mtx wiec w maju. Mimo strachu jakbym mogła już w tym cyklu bym zaczęła się starać.

    qb3c20mm950timep.png

    9.02.2018 - synek :)
    Aniołek 02.2017 - 03.2017 cp - usunięcie jajowodu
  • netka90 Ekspertka
    Postów: 166 107

    Wysłany: 18 kwietnia 2017, 20:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zosiak88 wrote:
    Netka ile masz lat? Z tego co pisalas to rok starasz sie o dziecko? Mialas 1 poronienie kilka czy tez cp? Robilas jakies badania?

    Mam 27 lat. Rok czasu staram się o dziecko po cp, zanim zaszłam w cp też starałam się jakieś 7 miesięcy. Ogólnie zaczęliśmy się starać tak świadomie 3 lata temu. Na początku na luzie, po prostu się nie zabezpieczaliśmy. Potem mój mąż wyjechał za granicę więc nie staraliśmy się co miesiąc.Trochę to wszystko się rozciągnęło w czasie ale przez ostatni rok to praktycznie co miesiąc się staraliśmy i nic.
    Nie miałam poronień, miałam jedną (i mam nadzieję że ostatnią) cp.
    Badania hormonalne robiłam, jestem przebadana wzdłuż i wszerz pod tym kątem ale akurat tutaj wszystko okej. Mąż też się badał, wyniki miał takie sobie ale nie jest najgorzej. Dziś powtarzał, ale nie mam wyników na razie. W czwartek mam wizytę w klinice leczenia niepłodności, to moja ostatnia nadzieja że tam ktoś mi pomoże :( Zostało mi jeszcze sprawdzenie drożności jajowodów.

    eikt3e3k8kc2vpya.png
    (*) 01.2016 9 tc- cp
    07.05.2017- II kreski <3
    18.05.2017 fasolka ns USG <3
    01.06.2017 bijące <3
    Matko Boża, miej nas w opiece.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 kwietnia 2017, 20:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agula wspolczuje Ci moze jednak warto troche poczekac to sa swieze przezycia i maja wplyw nactwoja psychike:/

  • agula1512 Przyjaciółka
    Postów: 112 97

    Wysłany: 18 kwietnia 2017, 21:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    netka90 wiem co czujesz moje dwie przyjaciółki są obecnie w ciąży... zresztą tak sobie planowałyśmy że urodzimy razem w tym 2017 roku. wiec dla mnie to wyjątkowo ciążka sytuacja widząc jak im brzuszki rosną a mi nie... ale staram się cieszyć z ich szczęścia chodź bardzo boli. Jeśli chodzi o kontakt z małymi dziećmi to myślałam że nie dam rady lecz jeden cały dzień tydzień po wyjściu ze szpitala spędzony ze szwagierki 11 miesięczną córeczką uświadomił mi że NIE WOLNO SIĘ PODDAWAĆ - Trzeba walczyć bo jest o co. I chodź nie ma dnia żebym nie myślała o tym co mnie spotkało staram się myśleć pozytywnie. Powtarzam sobie że jestem silna.
    "Twój los zależy tylko od Ciebie. Możesz mieć wszystko, jeśli będziesz do tego dążyć z przekonaniem że Ci się uda"

    qb3c20mm950timep.png

    9.02.2018 - synek :)
    Aniołek 02.2017 - 03.2017 cp - usunięcie jajowodu
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 kwietnia 2017, 21:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie jednak cp :( Mam się zgłosić do szpitala. Jestem załamana, przerażona.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 kwietnia 2017, 22:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czara przytulam Cie i wspolczuje badz silna.

  • czarnaiwi Autorytet
    Postów: 689 306

    Wysłany: 19 kwietnia 2017, 08:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czara przytulam mocno..

    dziś 13 dni po podaniu metotreksatu, HCG w dniu podania 550, po czterech dniach wzrosła do 690 w siódmym spadła do 420. wczorajsza HCG 130,50. mam nadzieję, że za tydzień będą już bardzo niskie wartości..

    l22n6iyeodmrpg2f.png
    10.04.2018- laparoskopia diagnostyczna-jajowody drożne
    AMH 7,12 ng/ml
    LH 5,9 mLu/ml
    FSH 5,6 mLu/ml
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 kwietnia 2017, 09:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czarnaiwi to dobrze ze spada nie vedziesz musiala miec zabiegu.
    Dziewczyny glowka do gory kiedys napewno bedzie dobrze.
    Ja wczoraj z mezem robilam przemeblowanie i pokoj ktory byl dla dzidziusia zostawiony zrobilismy sobie sypialnie w sumie mam 3 pokoje a nas jest 2 wiec w jednym jest garderoba drugi to sypialnia a trzeci taki dla gosci, robilam tez porzadki na strychu troche zabawek i ciuchow po dzieciach od siostr porozdawalam stwierdzilam ze mi sie nie przydadza narazie.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 kwietnia 2017, 09:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bardzo się boję, że jednak samo się nie oczyści. Ta ciąża to był niemal cud, byliśmy nastawieni psychicznie na in vitro. Jeśli będzie ingerencja w postaci laparoskopii czy podaniu metotreksatu, to będziemy musieli się wstrzymać od starań.

  • ja1986 Autorytet
    Postów: 548 357

    Wysłany: 19 kwietnia 2017, 10:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paulina ...brak mi słów :(


    Czara ...:(:(:(

    16.09.2016 I AID :( 18.10.2016 II AID :) CP :( usunięty prawy jajowód 06.06.2017 III AID :(
    02.11.2017 IV AID :) beta 14 dpo 99,96 18dpo 521,08
    iv09vcqgxm883epp.png
  • Paulina_2603 Autorytet
    Postów: 4363 9340

    Wysłany: 19 kwietnia 2017, 10:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czara jak beta sama spada, to oczyści się samo. Na jakim poziomie masz teraz betę?? Ja miałam 1580 i zaczęła sama spadać. Obyło się bez metotrexatu i zabiegu. Bądź dobrej myśli. Jesteśmy z Tobą :*

    Ja dostałam nakaz aktywności fizycznej i mam nagrzewac podbrzusze, żeby szybciej ruszyło poronienie. Lepiej dla mnie, żeby odbyło się to w warunkach domowych, bo lyzeczkowanie nie jest takie super... Oby szybko poszło... Paradoks prawda...

    17CDp1.png lcZRp1.png
    Adrianna - 23.12.2018, 3340 g, 55 cm
    Starania od 08.2014 - Aniołki - 05.2015 - 7t3d - cp; 04.2017 5t5d; 07.2017 - cb
  • K01 Autorytet
    Postów: 421 371

    Wysłany: 19 kwietnia 2017, 10:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paulina bardzo mi przykro :przytul:... nie wiem co powiedzieć.

    201801181756.png

    02.2017 - (*) 7tc - cp, usunięty jajowód
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 kwietnia 2017, 10:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki! Kładę już sobie termofor na brzuch! W piątek beta wynosiła 240, wczoraj (po 4 dniach) - 220. Dzisiaj już nie badałam. Nie mam jeszcze plamień.

    Czy Was też bardzo, ale to bardzo bolały plecy? Ja się ruszyć nie mogłam. Zastanawiam się czy to nie był już jeden z objawów CP albo może zatrzymania ciąży. W nocy przed zrobieniem ostatniej bety strasznie bolała mnie głowa, później cały dzień funkcjonować nie mogłam - nigdy tak nie miałam. Może to był podświadomy stres albo też jeden z objawów nieprawidłowości.

  • czarnaiwi Autorytet
    Postów: 689 306

    Wysłany: 19 kwietnia 2017, 11:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mi beta też zaczęła sama spadać. w dniu przyjęcia do szpitala miałam 1475, dwa dni pożniej juz tylko 750..za dwa dni znów spadło do 550 i mimo wszystko podali mi meto i wtedy po podaniu beta wzrosła i nie wiem czy tylko przez ten lek czy nwet bez podania by wzrosła..

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 kwietnia 2017, 11:15

    l22n6iyeodmrpg2f.png
    10.04.2018- laparoskopia diagnostyczna-jajowody drożne
    AMH 7,12 ng/ml
    LH 5,9 mLu/ml
    FSH 5,6 mLu/ml
  • Madzik34 Autorytet
    Postów: 473 458

    Wysłany: 19 kwietnia 2017, 12:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny z tym spadkiem to roznie bywa!!
    Ja bym sie tak nie sugerowala ale badala bete do calkowitego 0 oraz usg jednoczesnie co jakisczas.
    U nnie beta raz spadala,raz rosla...a potem przez pewien czas nie mialam usg i okazalo sie,ze mimo tendencji
    Spadkowej bety ciaza rosla!!!w koncu mialam krew w otrzewnej i pekniety jajowod.:((((
    Wszyscy sie dziwili jak to mozliwe....
    Tak wiec naprawde roznie bywa:(((
    Trzymajcie sie dziewczyny...pierwsze dni i tygodnie sa najgorsze-potem czlowiek dochodzi do siebie,bo jak nie nadzieja to co nas tu trzyma???

    Madzik
    l22nroeqnx13mwm3.png
    Mama 3 corek:)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 kwietnia 2017, 13:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Netka, masz 27 lat, jedną cp i straciłaś nadzieje?? proszę Cię!
    Jestem na grupach mutacji mthfr (btw badałaś?) i tam to dopiero są historie!
    Jedna z kobiet pisała, że roniła ciąże w latach 80ych, kiedy jeszcze nie wiedziano o tym genie. 9 ciąż poroniła przed 12 tygodniem, parę już dużych ciąż. Donosiła 11tą! tylko dlatego, że poszła do biblioteki i czytała i czytała aż wyczytała, że aspiryna może pomóc. ma jedno dziecko.
    Druga napisała, że roni bardzo wczesne ciąże i miała tych poronień, uwaga, 25!

    Jesteśmy naprawdę wiele w stanie znieść!
    Netka, a tarczyca? mthfr? homocysteina? glukoza, insulina? badałaś to wszystko?

‹‹ 66 67 68 69 70 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Bolesne miesiączki - skąd się biorą bóle miesiączkowe? Przyczyny, objawy, leczenie.

Bolesne miesiączki mogą występować nawet u 75% kobiet w wieku rozrodczym! Jakie są najczęstsze przyczyny bólu miesiączkowego? Czym jest bolesne miesiączkowanie pierwotne, a czym wtórne? Kiedy bolesne miesiączkowanie wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

12 najnowszych rekomendacji dla kobiet cierpiących na endometriozę - łagodzenie bólu i wspieranie płodności poprzez dietę

Endometrioza jest jedną z tych chorób, do której należy podchodzić holistycznie. Jednym ze sposobów, który może pomóc w walce z chorobą i przede wszystkim z łagodzeniem objawów choroby jest odpowiednia dieta. Poznaj 12 najważniejszych zasad zdrowego odżywiania dla kobiet, które cierpią na endometriozę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Inseminacja (IUI) koszt i wskazania. Jaka jest skuteczność inseminacji?

Inseminacja domaciczna jest zabiegiem mającym na celu, ułatwienie zapłodnienia, poprzez skrócenie drogi, jaką mają do pokonania plemniki do komórki jajowej. Czy warto ją wykonać, jaki jest koszt i przy jakich schorzeniach odnotowuje się najlepsze rezultaty? Przeczytaj również jakie badania należy wykonać przed inseminacją i jak się do niej przygotować. 

CZYTAJ WIĘCEJ