X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poronienie Pierwszy cykl po poronieniu.
Odpowiedz

Pierwszy cykl po poronieniu.

Oceń ten wątek:
  • Welonisia Autorytet
    Postów: 593 504

    Wysłany: 26 lutego 2014, 15:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny,
    Po 2 miesiacach czuje ze jestem gotowa by znowu tu zajrzec. Miałam termin na czerwiec 2014, jestem 7 tyg po poronieniu (była to moja II ciąża zakończona niepowodzeniem w 15 tc - zakażenie wewnątrzmaciczne) dziś mam 14dc (pierwszego cyklu) wczoraj robiłam test owulacyjny i pokazały sie dwie kreseczki!
    Mój lekarz twierdzi ze powinnam poczekac co najmniej 3 miesiace z kolejna ciążą ponieważ jest wieksze ryzyko kolejnego poronienia jesli zajdzie sie w ciążę za szybko. Czy to prawda nie wiem i teraz przy okazji pierwszej owulacji bardzo mocno sie nad tym zastanawiam. Czekac czy nie?????

    p19uskjohisr6juh.png
  • Silkroad Przyjaciółka
    Postów: 99 24

    Wysłany: 26 lutego 2014, 15:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie 4 dzień potopu, jak długo to jeszcze potrwa?? Poronienie w 5 tc.

    11.03.2010 Kacperunio
    12.08.2011 Michaś
    23.02.2014 [*] Aniołek
  • voda Ekspertka
    Postów: 167 195

    Wysłany: 26 lutego 2014, 15:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Welonisia ja to już nie wiem jak to jest z tymi 3 miesiącami ;/ jeden lekarz mów żeby czekać, drugi, że jak organizm gotowy to sam zaskoczy. 15tc to już dosyć zaawansowana, może dlatego radzą Ci jeszcze poczekać.

    relgqtkfgezfawn9.png


    ............Nasza fosolka [*] 16.11.2013r................
  • Welonisia Autorytet
    Postów: 593 504

    Wysłany: 26 lutego 2014, 15:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie mam pojecia jak to jest. Większość lekarzy mówi ze powinno sie poczekac 3 miesiące, pewnie chodzi o pełną regeneracje organizmu. Po pierwszej ciąży (13tc -pusty pęcherzyk) przez 3 miesiące nie miałam w ogóle @ az w koncu lekarz mi dał tabl na wywołanie, potem czekanie 3 miesiace i dupa... w kolejna ciążę zaszłam po 4 latach no ale niestety znów się nie udało!
    Tym razem @ pojawiła sie po 6 tygodniach i wyglada na to ze wszystko "działa".

    Z jednej strony boje sie próbować w pierwszym cyklu a z drugiej... tak bardzo bym już chciała byc w ciąży. Nie chce znów czekac 4 lat :/

    p19uskjohisr6juh.png
  • voda Ekspertka
    Postów: 167 195

    Wysłany: 26 lutego 2014, 16:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lekarz na pogotowiu powiedział mi, że jesli organizm nie jest gotowy, to w ciężę nie zajdzie, lub odrzuci ją na tyle szybko, że nawet kobieta nie orientuje się, że była w ciąży, napomknął też, że te 3 miesiące to najkrótszy czas na regeneracje psychiki, bo organizm jest często gotowy już po pierwszej miesiączce. Ja nie doczekałam nawet tej pierwszej, czy jest strach? Pewnie, że jest, ogromny, ale nie sądze,by po 3 miesiącach był inny. Oswoiłam się już z tym, że jestem znowu w ciąży i powoli uczę si myśleć pozytywnie :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 lutego 2014, 16:01

    Welonisia, Tygryska, Ewelcia, Jula222, Anette lubią tę wiadomość

    relgqtkfgezfawn9.png


    ............Nasza fosolka [*] 16.11.2013r................
  • bella82 Autorytet
    Postów: 1518 1542

    Wysłany: 26 lutego 2014, 16:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Welonisia wrote:
    Nie mam pojecia jak to jest. Większość lekarzy mówi ze powinno sie poczekac 3 miesiące, pewnie chodzi o pełną regeneracje organizmu. Po pierwszej ciąży (13tc -pusty pęcherzyk) przez 3 miesiące nie miałam w ogóle @ az w koncu lekarz mi dał tabl na wywołanie, potem czekanie 3 miesiace i dupa... w kolejna ciążę zaszłam po 4 latach no ale niestety znów się nie udało!
    Tym razem @ pojawiła sie po 6 tygodniach i wyglada na to ze wszystko "działa".

    Z jednej strony boje sie próbować w pierwszym cyklu a z drugiej... tak bardzo bym już chciała byc w ciąży. Nie chce znów czekac 4 lat :/

    Ciezko jest tu cos doradzic. ja powiem tak, 20.01 mialam lyzeczkowanie, lekarz przy wypisie kazal czekac 3miesiace. bylam u niego na wizycie 10.02 to mi powiedzial, ze wszystko ladnie sie wygoilo, ze macica dobrze wyglada. jedyne co to mialam endometrium dosc cienkie, ale mowil, ze jestem na poczatku cyklu wiec bedzie sie odbudowywac. jak zapytalam czy daje nam zielone swiatlo to powiedzial zebym przyszla do niego po pierwszej @ mniej wiecej w dniach plodnych. chcialam czekac do @, ale nie dalam rady! jak mialam dni plodne to poszlismy z mezem na calosc.wierzymy, ze jesli organizm jest gotowy beda 2kreseczki, jesli nie to do ciazy nie dojdzie. jest wiele dziewczyn ktore nie doczekaly sie pierwszej @ bo od razu zaszly w ciaze i urodzily zdrowe dzieciatka. mi sie wydaje, ze lekarze czasem mowia by poczekac te 3@ po to by jakby sie cos stalo to nie moglybysmy ich obwiniac;-)ja jeszcze nie dostalam @ od lyzeczkowania i moze nie dostane...

    voda lubi tę wiadomość

  • bella82 Autorytet
    Postów: 1518 1542

    Wysłany: 26 lutego 2014, 16:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    voda wrote:
    Lekarz na pogotowiu powiedział mi, że jesli organizm nie jest gotowy, to w ciężę nie zajdzie, lub odrzuci ją na tyle szybko, że nawet kobieta nie orientuje się, że była w ciąży, napomknął też, że te 3 miesiące to najkrótszy czas na regeneracje psychiki, bo organizm jest często gotowy już po pierwszej miesiączce. Ja nie doczekałam nawet tej pierwszej, czy jest strach? Pewnie, że jest, ogromny, ale nie sądze, po 3 miesiącach był inny. Oswoiłam się już z tym, że jestem znowu w ciąży i powoli uczę si myśleć pozytywnie :)

    dokladnie, zgadzam sie :-)

    voda lubi tę wiadomość

  • Welonisia Autorytet
    Postów: 593 504

    Wysłany: 26 lutego 2014, 16:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    voda wrote:
    Lekarz na pogotowiu powiedział mi, że jesli organizm nie jest gotowy, to w ciężę nie zajdzie, lub odrzuci ją na tyle szybko, że nawet kobieta nie orientuje się, że była w ciąży, napomknął też, że te 3 miesiące to najkrótszy czas na regeneracje psychiki, bo organizm jest często gotowy już po pierwszej miesiączce. Ja nie doczekałam nawet tej pierwszej, czy jest strach? Pewnie, że jest, ogromny, ale nie sądze,by po 3 miesiącach był inny. Oswoiłam się już z tym, że jestem znowu w ciąży i powoli uczę si myśleć pozytywnie :)
    Masz racje, strach chyba jest zawsze ten sam.
    Ja chciałabym ale sie boje i sama nie wiem... z reszta co ma byc to bedzie :)

    p19uskjohisr6juh.png
  • voda Ekspertka
    Postów: 167 195

    Wysłany: 26 lutego 2014, 16:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I to jest chyba najlepsze podejście, co ma być, to będzie :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 lutego 2014, 16:40

    bella82, Welonisia lubią tę wiadomość

    relgqtkfgezfawn9.png


    ............Nasza fosolka [*] 16.11.2013r................
  • bella82 Autorytet
    Postów: 1518 1542

    Wysłany: 26 lutego 2014, 21:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    chcialabym sie podzielic "ciekawostka" ktora wyczytalam na angielskiej stronce. a wiec jest tam informacja, ze w 4tyg po lyzeczkowaniu mozna zaczac starania- przez pierwsze 4tyg calkowity zakaz <3, tamponow itp. ale po 4tyg bez wzgledu na to czy pojawila sie @ czy tez nie mozna spokojnie odnowic starania. jest tam rowniez informacja, ze po zabiegu w wielu przypadkach sa duze szanse na ciaze mnoga, poniewaz hormony wariuja i jest wieksza produkcja jajeczek :-) wiec Kochane DO ROBOTY :-) ;-)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 lutego 2014, 21:44

    Tygryska, marlencia, moremi lubią tę wiadomość

  • Tygryska Debiutantka
    Postów: 13 3

    Wysłany: 26 lutego 2014, 22:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    bella82 wrote:
    chcialabym sie podzielic "ciekawostka" ktora wyczytalam na angielskiej stronce. a wiec jest tam informacja, ze w 4tyg po lyzeczkowaniu mozna zaczac starania- przez pierwsze 4tyg calkowity zakaz <3, tamponow itp. ale po 4tyg bez wzgledu na to czy pojawila sie @ czy tez nie mozna spokojnie odnowic starania. jest tam rowniez informacja, ze po zabiegu w wielu przypadkach sa duze szanse na ciaze mnoga, poniewaz hormony wariuja i jest wieksza produkcja jajeczek :-) wiec Kochane DO ROBOTY :-) ;-)

    Więc za tydzień mogę się przytulać do woli:) i mam nadzieję z dobrym skutkiem...

    bella82 lubi tę wiadomość

  • Welonisia Autorytet
    Postów: 593 504

    Wysłany: 27 lutego 2014, 09:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    bella82 wrote:
    chcialabym sie podzielic "ciekawostka" ktora wyczytalam na angielskiej stronce. a wiec jest tam informacja, ze w 4tyg po lyzeczkowaniu mozna zaczac starania- przez pierwsze 4tyg calkowity zakaz <3, tamponow itp. ale po 4tyg bez wzgledu na to czy pojawila sie @ czy tez nie mozna spokojnie odnowic starania. jest tam rowniez informacja, ze po zabiegu w wielu przypadkach sa duze szanse na ciaze mnoga, poniewaz hormony wariuja i jest wieksza produkcja jajeczek :-) wiec Kochane DO ROBOTY :-) ;-)

    Cos w tym jest, tez słyszałam ze zaraz "po" łatwiej jest zajsc w ciążę :)
    Ja wczoraj intensywnie rozmyslajac postanowilam ze czekam do nastepnego cyklu a teraz... niech sie dzieje wola nieba, nie zabezpieczam sie :)

    bella82, Tygryska, Ewelcia lubią tę wiadomość

    p19uskjohisr6juh.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 lutego 2014, 17:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    siemka dziewczyny mam takie pytanko, może głupie no ale nie wiem nic na ten temat więc wolę zapytać ?
    Pierwszy cykl po poronieniu zaczyna się w dniu poronienia czy pierwszej miesiączki ? bardzo proszę o odpowiedź.

  • marlencia Ekspertka
    Postów: 187 161

    Wysłany: 27 lutego 2014, 18:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    destiny3007 wrote:
    siemka dziewczyny mam takie pytanko, może głupie no ale nie wiem nic na ten temat więc wolę zapytać ?
    Pierwszy cykl po poronieniu zaczyna się w dniu poronienia czy pierwszej miesiączki ? bardzo proszę o odpowiedź.

    hej ja traktuje dzień poronienia jako pierwszy dzień nowego cyklu

    8599rjjgs46ucla6.png
    Moja Fasolka [*] 19.02.2014 7 tc (5tc)
  • voda Ekspertka
    Postów: 167 195

    Wysłany: 27 lutego 2014, 18:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właściwie to datę poronienia można traktować jako pierwszy dzień cyklu, ale to nie znaczy, że w pierwszym cyklu nastąpi owulacja,to zalezy od organizmu. Trzeba obserwować :)
    Pierwszy dzień pierwszej miesiączki po poronieniu, to będzie pierwszy dzień
    nowego cyklu.

    przynajmniej tak mi to wytłumaczono u lekarza.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 lutego 2014, 18:29

    relgqtkfgezfawn9.png


    ............Nasza fosolka [*] 16.11.2013r................
  • moremi Autorytet
    Postów: 9224 46976

    Wysłany: 27 lutego 2014, 20:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzisiaj wyłyżeczkowano mi pusty pęcherzyk (8 tydzień) i lekarz po zabiegu powiedział, że mamy poczekać miesiąc i po pierwszej miesiączce przeć do przodu (to samo powiedział mój gin i też mówił, że z moją psychiką spokojnie mogę). Powodzenia dziewczyny :)

    -Jack, jestem w ciąży!
    -Nie przypominam sobie, żebyśmy...
    -Byłeś pijany!
    -Aż tak - nigdy!
  • bella82 Autorytet
    Postów: 1518 1542

    Wysłany: 27 lutego 2014, 20:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    moremi wrote:
    Dzisiaj wyłyżeczkowano mi pusty pęcherzyk (8 tydzień) i lekarz po zabiegu powiedział, że mamy poczekać miesiąc i po pierwszej miesiączce przeć do przodu (to samo powiedział mój gin i też mówił, że z moją psychiką spokojnie mogę). Powodzenia dziewczyny :)

    przykro mi moremi, tule i wspieram <3 no i jednak sa lekarze ktorzy nie kaza czekac na staranka cale wieki? powodzenia dla nas wszystkich ;-)

    moremi lubi tę wiadomość

  • moremi Autorytet
    Postów: 9224 46976

    Wysłany: 27 lutego 2014, 21:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Już od dwóch tygodni wiedziałam, że nie jest dobrze i przygotowałam się psychicznie. Po prostu to czułam. Dlatego dzisiaj - może to zabrzmi dziwnie - trochę się cieszyłam, że będzie już po wszystkim i będziemy mogli zacząć niedługo starania. Lekarz stwierdził, że to bardzo dobrze wróży na przyszłość: 1. mam jajniki, które pracują prawidłowo 2. mam drożne jajowody 3. zachodzę w ciążę. Wskazał mi, że są zalecenie by poczekać trzy cykle, ale w moim przypadku i wieku (!!!) powinniśmy zacząć starania po pierwszej miesiączce. Również ten lekarz i mój stały gin mówili, że 3 miesiące są potrzebne do regeneracji psychiki. Zatem dziewczyny - jeżeli tylko jesteście gotowe to działajcie, a ja trzymam za Was kciuki :)

    Welonisia lubi tę wiadomość

    -Jack, jestem w ciąży!
    -Nie przypominam sobie, żebyśmy...
    -Byłeś pijany!
    -Aż tak - nigdy!
  • maja35 Autorytet
    Postów: 1141 921

    Wysłany: 28 lutego 2014, 00:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    moremi przykro mi i życzę ci,żeby Ci się udało w nowym cyklu <3

    yn3dsvl.png
    córcie 17 lat i 19 lat.
    Moi 2 Anielscy synkowie [*] [*] 20.02.2014. (18tc)
    Ciocia aniołka Julci (*) 24.01.2015 (37tc)
  • bella82 Autorytet
    Postów: 1518 1542

    Wysłany: 28 lutego 2014, 09:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    moremi wrote:
    Już od dwóch tygodni wiedziałam, że nie jest dobrze i przygotowałam się psychicznie. Po prostu to czułam. Dlatego dzisiaj - może to zabrzmi dziwnie - trochę się cieszyłam, że będzie już po wszystkim i będziemy mogli zacząć niedługo starania. Lekarz stwierdził, że to bardzo dobrze wróży na przyszłość: 1. mam jajniki, które pracują prawidłowo 2. mam drożne jajowody 3. zachodzę w ciążę. Wskazał mi, że są zalecenie by poczekać trzy cykle, ale w moim przypadku i wieku (!!!) powinniśmy zacząć starania po pierwszej miesiączce. Również ten lekarz i mój stały gin mówili, że 3 miesiące są potrzebne do regeneracji psychiki. Zatem dziewczyny - jeżeli tylko jesteście gotowe to działajcie, a ja trzymam za Was kciuki :)

    Kochana i trzymam kciuki za Ciebie, glowa do gory a wszystko bedzie dobrze :-)
    a u mnie temperatura idzie powoli do gory wiec juz sie wkrecam, sprawdzam i porownuje wykresy innych dziewczyn :-/

‹‹ 29 30 31 32 33 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

10 ważnych rzeczy dotyczących Twoich piersi, które warto wiedzieć

Piersi - symbol kobiecości, płodności i namiętności. Mężczyźni je uwielbiają, a kobiety często zbyt surowo je oceniają. Przeczytaj jak dbać o piersi, co wynaleźli ostatnio polscy naukowcy, jakie objawy powinny Cię zaniepokoić i w jaki sposób piersi mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Niedobór kwasu foliowego - zaskakujące wyniki badań

Niemalże każda kobieta starająca się o dziecko ma świadomość, że podczas starań oraz w czasie ciąży powinna suplementować kwas foliowy. Jednak najnowsze doniesienia lekarzy wskazują na duże problemy z jego przyswajalnością. Co to oznacza? Niedobór kwasu foliowego - jakie mogą być tego skutki? Nawet pomimo zażywania kwasu foliowego, kobiety w dalszym ciągu mogą być narażone na ryzyko chorób/powikłań związanych z jego niedoborami. Jak temu zaradzić? Przeczytaj najnowsze doniesienia i zalecenia ginekologów.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych a zajście w ciążę

Bierzesz tabletki antykoncepcyjne i czujesz, że przyszedł czas na odstawienie tabeletek, bo chciałabyś już zajść w ciążę? Podobnie jak w przypadku przyjmowania tabletek, odstawienie ich także musi być świadomym działaniem. Zanim podejmiesz taką decyzję, warto dowiedzieć się, jakie mogą być ewentualne objawy odstawienia tabletek antykoncepcyjnych. Jak cały proces wpływa na organizm kobiety? Czy przyczynia się ona do komplikacji związanych z zajściem w ciążę? Odpowiadamy!  

CZYTAJ WIĘCEJ