X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poronienie Poród martwego dziecka
Odpowiedz

Poród martwego dziecka

Oceń ten wątek:
  • Mama Zuzi 👼 Przyjaciółka
    Postów: 62 31

    Wysłany: 29 czerwca 2023, 07:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, byłam wczoraj na cmentarzu u mojej Zuzi i kiedy podchodziłam byłam cała rozdygotana.. Ktoś zabrał jej misia, którego dostała od babci na Dzień Dziecka. Jak można zabrać coś dziecku z grobu.. przecież to jest potworne.
    Są tam też inne misie (ale przywiązane do takiej ramki w kształcie serca) i widać było, że ktoś wcześniej się z tym "siłował" bo było to naruszone, ale ostatecznie zabrał tego, który był postawiony osobno.
    Jest mi tak przykro.. Moja Zuzia już teraz nic nie ma, a ktoś kradnie jej jedyne zabawki.
    Jestem zdziwiona bo to mały cmentarz na obrzeżach miasta, ludzie różne rzeczy stawiają na grobach i nigdy nic nie ginie 🥺

    Zuzia👼 -06.05.2023 r. (32 tc)

    "I nagle niebo wygląda zupełnie inaczej- kiedy wiesz, że masz tam swoje dziecko"
  • inka222 Autorytet
    Postów: 285 110

    Wysłany: 29 czerwca 2023, 08:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MamoZuzi bardzo przykra sprawa :( to musi być straszne , ale zastanawiam się czy ktos byłby do tego zdolny czy może jakieś male dziecko zauważyło i zabrało ?
    Oczywiście nawet jeśli taka sytuacja to rodzic powinien zareagować … no chyba ze nie zauważył :(
    Może postaraj sobie to jakoś wytłumaczyć będzie mniej bolało ?:(
    Tak czy siak bardzo mi przykro , ze mimo naszych ciężkich chwil życie musi nam jeszcze czymś dokładać :(

    preg.png
  • Aliya Ekspertka
    Postów: 196 113

    Wysłany: 29 czerwca 2023, 09:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamo Zuzi, wiem co czujesz bo nas też już nie raz okradziono :( za pierwszym razem też nie mogłam się pozbierać, strasznie to przykre. Nawet chodziliśmy z mężem po cmentarzu i szukaliśmy tej figurki…
    Niestety, na tym świecie są też podli ludzie bez sumienia, których nie obchodzi to, że takim czymś dokładają jeszcze cierpienia rodzicom.
    Jedyne co mogę Ci doradzić to podpisywanie wszystkiego w widocznym miejscu, to może zniechęcić złodziei..

    04/22 26tc 👼
    07/23 38tc 🌈
  • Mama Zuzi 👼 Przyjaciółka
    Postów: 62 31

    Wysłany: 29 czerwca 2023, 09:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Byłam dzisiaj rano zabrać resztę zabawek i wymyśliłam, że spróbuję je w weekend przytwierdzić (może jakieś małe haczyki i drucik cieniutki)..
    Staram się właśnie wytłumaczyć sobie w ten sposób sytuację, że prawdopodobnie zabrało to dziecko- być może nie ma zabawek w domu (co oczywiście nie zmienia faktu, że jest to przykre).
    No nic, mam nadzieję, że nie będzie już taki sytuacji.. zwłaszcza jak te zabawki jakoś "zabezpieczę" :(

    Zuzia👼 -06.05.2023 r. (32 tc)

    "I nagle niebo wygląda zupełnie inaczej- kiedy wiesz, że masz tam swoje dziecko"
  • inka222 Autorytet
    Postów: 285 110

    Wysłany: 29 czerwca 2023, 11:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny ja mam straszny problem … doradźcie proszę .

    Opowiadałam Wam , ze na 3 prenatalnych wyszły mi trochę zaburzone przepływy , ale lekarka powiedziała mi ze mam pilnować ciśnienia , ze z tym się nic nie robi bo jak już to się reaguje do 16 tygodnia jak coś wychodzi .
    Byłam teraz u immunologa i on powiedział ,, skoro nic się z tym nie da zrobić to po co robiła to badanie „ . Podsumowując zasugerował mi ze to jej wina …
    Boje się czytać , boje się szukać bo ciężko będzie mi żyć z obwinianiem jej ze nie wysłała mnie do szpitala , ze nie powiedziała proszę przyjechać za np 2 , 3 dni lub tydzień sprawdzić to i zareagować , ze to poważna sprawa .
    Moje dziecko żyło jeszcze ponad miesiąc , wiec na prawdę myśle , ze wtedy mógł być początek i na prawdę mogli mi coś podać na krew …
    Wydałam już w tej klinice majątek na całe IVF udało się i możliwe , ze to przez nich straciłam dziecko , a przynajmniej możliwe ze nie zrobiłam nic żeby je uratować .
    Po to płaciłam za 3 prenatalne , żeby być spokojna . Wtedy byłam bo ona mnie nie uprzedziła o ryzyku a ja nie chciałam już czytać bo po całych starań chciałam cieszyć się ciąża …
    Jutro idę na wizytę do mojej lekarki nie wiem co robić ?
    Nie wiem na ile jest wina tej lekarki .Strasznie się boje , ale wiem ze muszę być pewna czy nikt nie zawinił .
    Macie doświadczenie, co myślicie ? Co mam zrobić ?

    preg.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 czerwca 2023, 11:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć, pomimo doświadczeń zapytam Was o zdanie. 2 procedura, 6 transfer. W historii 2 poronienia. W niedziele krwawienie i szpital. Krwiak się oczyścił. W obrazie usg pozostał pęcherzyk 2,23 i ys. Z obrazu 6+3. Wczorajsze usg uwidoczniło zarodek 5,6 mm i brak tętna. Jutro kolejne usg. Jakie rokowania?

  • inka222 Autorytet
    Postów: 285 110

    Wysłany: 29 czerwca 2023, 12:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MartitaK wrote:
    Cześć, pomimo doświadczeń zapytam Was o zdanie. 2 procedura, 6 transfer. W historii 2 poronienia. W niedziele krwawienie i szpital. Krwiak się oczyścił. W obrazie usg pozostał pęcherzyk 2,23 i ys. Z obrazu 6+3. Wczorajsze usg uwidoczniło zarodek 5,6 mm i brak tętna. Jutro kolejne usg. Jakie rokowania?

    Myśle , ze jest nadzieja . Na serduszko jest jeszcze chwila , wiec bądź dobrej myśli .
    Trzymam kciuki

    preg.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 czerwca 2023, 12:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    inka222 wrote:
    Myśle , ze jest nadzieja . Na serduszko jest jeszcze chwila , wiec bądź dobrej myśli .
    Trzymam kciuki
    Czekam. Ale tak ciezko czekać w spokoju. Rowno rok temu tez brak serduszka. Ten sam etap. I po 2 poronieniach psychika mi siadła.

  • Ayayanee Autorytet
    Postów: 1399 1825

    Wysłany: 29 czerwca 2023, 13:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MartitaK wrote:
    Cześć, pomimo doświadczeń zapytam Was o zdanie. 2 procedura, 6 transfer. W historii 2 poronienia. W niedziele krwawienie i szpital. Krwiak się oczyścił. W obrazie usg pozostał pęcherzyk 2,23 i ys. Z obrazu 6+3. Wczorajsze usg uwidoczniło zarodek 5,6 mm i brak tętna. Jutro kolejne usg. Jakie rokowania?


    U nas zawsze serduszka nie było jeszcze w 6t5d, myślę że za tydzień już będzie widoczne :)
    Trzymam kciuki!

    MartitaK lubi tę wiadomość

    | 👩‍🦰30l |👨‍🦱 32l |

    1cs - 05.19 - 7tc 💔 puste.
    5cs - 10.20 - 8tc- ♂️💔
    7cs - 09.04. 2022 - 39 tc, Kuba 💔💔💔CC
    'Skoro masz złamane serce, to znaczy, że się starałaś...'
    🌈8 cs - 20.12.2023 - 37 tc, CC, Alicja z Krainy Marzeń 🌷🤍 2900g, 54 cm 🌈

    age.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 czerwca 2023, 13:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ayayanee wrote:
    U nas zawsze serduszka nie było jeszcze w 6t5d, myślę że za tydzień już będzie widoczne :)
    Trzymam kciuki!
    Dziękuje! Dajesz mi nadzieje 🙏 a CRL jakie było?

  • Ayayanee Autorytet
    Postów: 1399 1825

    Wysłany: 29 czerwca 2023, 14:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MartitaK wrote:
    Dziękuje! Dajesz mi nadzieje 🙏 a CRL jakie było?

    Niestety, akurat nie mierzyliśmy crl... 🙄

    | 👩‍🦰30l |👨‍🦱 32l |

    1cs - 05.19 - 7tc 💔 puste.
    5cs - 10.20 - 8tc- ♂️💔
    7cs - 09.04. 2022 - 39 tc, Kuba 💔💔💔CC
    'Skoro masz złamane serce, to znaczy, że się starałaś...'
    🌈8 cs - 20.12.2023 - 37 tc, CC, Alicja z Krainy Marzeń 🌷🤍 2900g, 54 cm 🌈

    age.png
  • Mama Zuzi 👼 Przyjaciółka
    Postów: 62 31

    Wysłany: 30 czerwca 2023, 06:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Inka222, ciężko mi cokolwiek doradzić i nie mam też takiej wiedzy..
    Z tego co mówiła mi moja ginekolog nawet ostatnio to przepływy są bardzo kluczowe i jest to jedna z ważniejszych rzeczy badanych nawet na prenatalnych. U mnie zawsze były idealne ale pamiętam że lekarz bardzo mocno zwracał na to uwagę.
    Może jest jakaś skala "odchyleń" i np okreslony monent kiedy reagują, nie mam pojęcia 🫣
    Ja chyba byłabym szczera z lekarzem i zapytała wprost. Choćby na przyszlosc..

    Zuzia👼 -06.05.2023 r. (32 tc)

    "I nagle niebo wygląda zupełnie inaczej- kiedy wiesz, że masz tam swoje dziecko"
  • Krysia1411 Autorytet
    Postów: 5948 5446

    Wysłany: 30 czerwca 2023, 10:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamozuzi, niestety to się często zdarza... U nas nic nie ginie, ale znam takie cmentarze, że dzisiaj zostawisz u jutro nie mam.. myślę, że dla nich nie ma znaczenia czy kradną dorosłemu czy dziecku... przykro mi, że Cię to spotkało 😔

    Inka... przykro się czyta co piszesz... pewnie większość zna moją historie, ale Ty mogłaś nie czytać... W skrócie...
    Pierwsze prenatalne - usg idealne, podwyższona beta i ryzyko ZD....amniopunkcję wyklucza, uwierzylam że już nic się nie wydarzy...
    Drugie prenatalne - gość jest bardzo nie miły od początku, komentuje, ze mam dziwny kształt brzucha, że trochę już widział, ale takiego to nie (do dzisiaj nie wiem o co chodziło...), na USG powtarza chwilę, że ciężko mu cokolwiek zbadać jak mala się tak mocno rusza... W końcu zbadał, mówi że są nieprawidlowe przepływy, niemiarowa praca serca. Na pytanie co to znaczy powiedział tylko, że powinnam iść do prowadzącej ciążę to mi wszystko wytłumaczy, a tutaj możemy się umówić na echo serca małej. To był wrzesień, na echo zapisali listopad... Moja odesłała do jakiejś super perinatolog, ta sprawdzila przepływy, potwierdziła że są źle, ale na tym etapie mogą takie być, ale się unormuja... Na echo serca mała już nie żyła...😢
    Jął chcesz pogadać mogę Ci opowiedzieć na priv...

    27tc+3 - 😢 [*] 11.20
    37tc+3 - 🌈
    6tc+4 - 😭 [*] 07.24 - żegnaj okruszku...
    3tc+4 💔

    age.png
    _ _ _ _ _ _ _ _ _ _

    X.2021 - start IVF

    23.12.21 - transfer blastki ❄️4AA
    29.12 - 6dpt - beta 39.40 mlU/ml
    18.01 - 26dpt - 6+1 CRL 0.55cm i bijące serduszko 😍
    01.03 - 12+1 I prenatalne 7.5cm chłopca 💙
    21.04 - 19+3 - II prenatalne - 330g 💙
    06.07 - 30+2 - III 25.08 - 1810g 💙
    25.08 - 37+3 - 3220g i 54cm cudu jest juz ze mną
    ...
    _ _ _ _

    03.24 - wracamy po rodzeństwo
    04.06 FET ❄️3AA 🙏🙏
    09.06 - 5dpt. - ⏸️
    06.07 - 7+2 💔

    _ _ _ _

    04.09 prog 41.8; 2dpt 18.4
    05.09 - FET ostatniej szansy ❄️4AB
    4dpt - ⏸️; beta 59.8🤯; prog 28.5
    11.09 - 6dpt 80.4 💔 7dpt 79.8; 9dpt 98 🤯
    ___________
    II IVF??????? 🤯😭🤯
  • Misiaa Autorytet
    Postów: 4858 7429

    Wysłany: 30 czerwca 2023, 16:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Inko jesli chodzi o przeplywy to wszystko zalezy od tego na jakim etapie dokladnie zostaly one stwierdzone zle. Jesli po 3 prenatalnych to powinnas zostac skierowana do szpitala na kontrole dziecka tak byloby najbezpieczniej niestety lekarze czesto to lekcewaza. Na takim etapie heparyna niewiele by juz pomogla...jedynym wyjsciem byl szpital i szybkie cc w przypadku spadku tetna dziecka i wlasnie po to bada sie przeplywy.

    24tc...17.05.2017 córeczka 😇💔
    26tc...02.03-19.05.2018 córeczka 😇💔
    IV.2019 CB
    24tc...11.12.2020 córeczka👼💔
    9tc... VI.2021 😇💔
    05.05.2022 na świecie pojawił się CUD BARTUŚ ❤

    "Wtedy, gdy wydaje mi się, że już nie dam rady
    - przypominam sobie kto mi się przygląda..."
  • Krysia1411 Autorytet
    Postów: 5948 5446

    Wysłany: 30 czerwca 2023, 16:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na przyszłość mogę poradzić, że musisz się "klocic" z lekarzem, żeby to sprawdzali... Mi sprawdzili na drugich prenatalnych i było za późno... W drugiej ciąży zmienilam lekarza na takiego, który ma w swoim gabinecie super sprzęt i mimo że był sceptyczny, po szczerej rozmowie dogadaliśmy się, że co 4 tygodnie była normalna wizyta że sprawdzaniem szyjki itp, ale w połowie tego czasu była szybką wizyta tylko po przepływy... Na początku mówił że mogą być niemiarodajne, ale zawsze porównywaliśmy do poprzednich, żeby wiedzieć czy się nie pogarszają...

    27tc+3 - 😢 [*] 11.20
    37tc+3 - 🌈
    6tc+4 - 😭 [*] 07.24 - żegnaj okruszku...
    3tc+4 💔

    age.png
    _ _ _ _ _ _ _ _ _ _

    X.2021 - start IVF

    23.12.21 - transfer blastki ❄️4AA
    29.12 - 6dpt - beta 39.40 mlU/ml
    18.01 - 26dpt - 6+1 CRL 0.55cm i bijące serduszko 😍
    01.03 - 12+1 I prenatalne 7.5cm chłopca 💙
    21.04 - 19+3 - II prenatalne - 330g 💙
    06.07 - 30+2 - III 25.08 - 1810g 💙
    25.08 - 37+3 - 3220g i 54cm cudu jest juz ze mną
    ...
    _ _ _ _

    03.24 - wracamy po rodzeństwo
    04.06 FET ❄️3AA 🙏🙏
    09.06 - 5dpt. - ⏸️
    06.07 - 7+2 💔

    _ _ _ _

    04.09 prog 41.8; 2dpt 18.4
    05.09 - FET ostatniej szansy ❄️4AB
    4dpt - ⏸️; beta 59.8🤯; prog 28.5
    11.09 - 6dpt 80.4 💔 7dpt 79.8; 9dpt 98 🤯
    ___________
    II IVF??????? 🤯😭🤯
  • inka222 Autorytet
    Postów: 285 110

    Wysłany: 30 czerwca 2023, 20:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Krzysiu jak sprawdzili Ci na drugich prenatalnych to podali Ci jeszcze heparynę itp?
    Czy tylko była już możliwa obserwacja ?
    W wyniku łożyska tez wyszła Ci zakrzepica ?
    W drugiej ciąży nie było już żadnego momentu ze złymi przepływami?

    Dziewczyny swoją droga to na NFZ jest pierwsze badanie prenatalne i jest w ramach tego Pappa . Ktoś mi logicznie wytłumaczy dlaczego nie ma badania na ryzyko preeklamsji ?
    Ja dowiedziałam się o nim dopiero po pierwszym badaniu , dlaczego nie w trakcie zapisania się na badania prenatalne?

    Zapytałam lekarkę … i wiem co myśli mimo , ze nie chciała powiedzieć , ale u mnie to było już dość pozno bo 28t w którym te wyniki nie były bardzo złe bo mam na dole napisane ,, przepływy prawidłowe „ czyli to oznacza ze średnio były Ok , ale jednak patrząc pojedynczo uważam , ze znacząco powinnam dostać informacje , ze proszę to kontrolować to bardzo ważne , albo proszę wrócić za tydzień sprawdzimy to jeszcze raz , a nie proszę kontrolować ciśnienie 🤦‍♀️
    Po prostu potwierdziło się to , ze niestety nie można nikomu ufać i mimo wszystko trzeba sprawdzać co jest bardzo smutne :(

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 czerwca 2023, 21:33

    preg.png
  • inka222 Autorytet
    Postów: 285 110

    Wysłany: 30 czerwca 2023, 20:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ayayanee widzę ze jesteś po pierwszych prenatalnych i wszystko Ok . Bardzo się cieszę i mocno trzymam kciuki ✊😘

    Powiedz szczerze jak głowa ? Można normalnie ( o ile to dobre słowo ) funkcjonować ?

    preg.png
  • Krysia1411 Autorytet
    Postów: 5948 5446

    Wysłany: 30 czerwca 2023, 22:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie, bo uznali ze "mogą się jeszcze unormowac", a poza tym to było już po 20tc, więc by nie pomogło
    ...
    W wyniki łożyska nic nie wyszło...
    W drugiej ciąży miałam heparyne od transferu i nie było momentu że złymi przepływami.

    Ja uważam, że to moja niedopatrzyla, że moja ciąża ja przerosla... coś chyba jest na rzeczy z preeklampsja... bo np zwykle przed wizytą miałam ciśnienie 110/60, a na ostatniej 140/80... Nie zwróciła na to uwagi, nie kazała sprawdzać, dopiero po fakcie przeglądałam kartę ciąży... Po 20tc zaczęły mi puchnąć nogi... usłyszałam "to normalne w ciąży, trochę wcześnie, ale widocznie tak Pani ma..." 🫣

    MamaZuzi lubi tę wiadomość

    27tc+3 - 😢 [*] 11.20
    37tc+3 - 🌈
    6tc+4 - 😭 [*] 07.24 - żegnaj okruszku...
    3tc+4 💔

    age.png
    _ _ _ _ _ _ _ _ _ _

    X.2021 - start IVF

    23.12.21 - transfer blastki ❄️4AA
    29.12 - 6dpt - beta 39.40 mlU/ml
    18.01 - 26dpt - 6+1 CRL 0.55cm i bijące serduszko 😍
    01.03 - 12+1 I prenatalne 7.5cm chłopca 💙
    21.04 - 19+3 - II prenatalne - 330g 💙
    06.07 - 30+2 - III 25.08 - 1810g 💙
    25.08 - 37+3 - 3220g i 54cm cudu jest juz ze mną
    ...
    _ _ _ _

    03.24 - wracamy po rodzeństwo
    04.06 FET ❄️3AA 🙏🙏
    09.06 - 5dpt. - ⏸️
    06.07 - 7+2 💔

    _ _ _ _

    04.09 prog 41.8; 2dpt 18.4
    05.09 - FET ostatniej szansy ❄️4AB
    4dpt - ⏸️; beta 59.8🤯; prog 28.5
    11.09 - 6dpt 80.4 💔 7dpt 79.8; 9dpt 98 🤯
    ___________
    II IVF??????? 🤯😭🤯
  • Ayayanee Autorytet
    Postów: 1399 1825

    Wysłany: 1 lipca 2023, 08:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    inka222 wrote:
    Ayayanee widzę ze jesteś po pierwszych prenatalnych i wszystko Ok . Bardzo się cieszę i mocno trzymam kciuki ✊😘

    Powiedz szczerze jak głowa ? Można normalnie ( o ile to dobre słowo ) funkcjonować ?

    Ja myślę że radzę sobie dobrze.
    Są lepsze dni i te trudniejsze... Dużo wspomnień.
    Cały czas żyje na zasadzie 'byle do...' a najbardziej 'byle do grudnia'. Stres przed wizytami to jakiś kosmos. Na ten moment każdy obraz usg wywołuje ciche łzy na policzkach.
    Brzuszek już delikatnie wychodzi a ja go bardzo chowam, mieszkam w małej miejscowości i bardzo nie chce by ktoś zauważył. Chowam się za luźnym rzeczami, torebka i nieświadomie wciągam brzuch 🙄
    Prawdopodobnie spodziewamy się dziewczynki - w naszej rodzinie to rzecz niespotykana. I tak jak mówiłam było mi obojętne, nadal jest - ale jak wróciłam do domu, usiadłam już na spokojnie bez emocji - coś mnie ścisło w sercu i definitywnie poczułam że coś się kończy. Że coś się zmienia. I to nie to że kolejny chłopiec zastąpiłby Kubę - bo oczywiste jest to że tak by nie było. Takie uczucie nie do opisania.

    inka222 lubi tę wiadomość

    | 👩‍🦰30l |👨‍🦱 32l |

    1cs - 05.19 - 7tc 💔 puste.
    5cs - 10.20 - 8tc- ♂️💔
    7cs - 09.04. 2022 - 39 tc, Kuba 💔💔💔CC
    'Skoro masz złamane serce, to znaczy, że się starałaś...'
    🌈8 cs - 20.12.2023 - 37 tc, CC, Alicja z Krainy Marzeń 🌷🤍 2900g, 54 cm 🌈

    age.png
  • inka222 Autorytet
    Postów: 285 110

    Wysłany: 1 lipca 2023, 08:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Krysia1411 wrote:
    Nie, bo uznali ze "mogą się jeszcze unormowac", a poza tym to było już po 20tc, więc by nie pomogło
    ...
    W wyniki łożyska nic nie wyszło...
    W drugiej ciąży miałam heparyne od transferu i nie było momentu że złymi przepływami.

    Ja uważam, że to moja niedopatrzyla, że moja ciąża ja przerosla... coś chyba jest na rzeczy z preeklampsja... bo np zwykle przed wizytą miałam ciśnienie 110/60, a na ostatniej 140/80... Nie zwróciła na to uwagi, nie kazała sprawdzać, dopiero po fakcie przeglądałam kartę ciąży... Po 20tc zaczęły mi puchnąć nogi... usłyszałam "to normalne w ciąży, trochę wcześnie, ale widocznie tak Pani ma..." 🫣


    No właśnie ja usłyszałam , ze mogła by jeszcze pomoc … ogólnie zastanawia mnie dlaczego decydują za nas ? Dlaczego nie spróbowali heparyny ?
    Ja mam wyniki z krwi idealne . Nic nie wskazuje na to ze powinnam mieć heparynę , a jednak to mnie spotkała taka tragedia , dlaczego ktoś zakłada z góry , ze na pewno heparyna nie pomoże ? Jak widać każdy jest inny i nie powinni moim zdaniem decydować za nas . Tymbardziej , ze heparyna na pewno by nie zaszkodziła , a mogłaby pomoc . Nawet gdyby to był przypadek 1 na x to i tak uważam , ze warto

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 lipca 2023, 08:48

    preg.png
‹‹ 604 605 606 607 608 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niedobór kwasu foliowego - zaskakujące wyniki badań

Niemalże każda kobieta starająca się o dziecko ma świadomość, że podczas starań oraz w czasie ciąży powinna suplementować kwas foliowy. Jednak najnowsze doniesienia lekarzy wskazują na duże problemy z jego przyswajalnością. Co to oznacza? Niedobór kwasu foliowego - jakie mogą być tego skutki? Nawet pomimo zażywania kwasu foliowego, kobiety w dalszym ciągu mogą być narażone na ryzyko chorób/powikłań związanych z jego niedoborami. Jak temu zaradzić? Przeczytaj najnowsze doniesienia i zalecenia ginekologów.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Poronienie - objawy, rodzaje i najczęstsze przyczyny poronienia

Poronienie to przedwczesne zakończenie ciąży, która trwała krócej niż 22 tygodnie. Poronieniem samoistnym kończy się około 10-15% ciąż, przy czym około połowa kończy się jeszcze przed implantacją zarodka w macicy, czyli przed 8 tygodniem. Dowiedz się jakie są przyczyny poronienia, objawy i diagnostyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Sen a zdrowie hormonalne kobiety – jak na siebie wpływają?

Jak sen wpływa na zdrowie hormonalne kobiety? Jakie mogą być skutki niedoboru snu w kontekście kobiecej płodności? Jakie hormony są szczególnie wrażliwe na problemy z bezsennością u kobiet? Jak zadbać o prawidłową higienę snu?

CZYTAJ WIĘCEJ