X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poronienie Wywoływanie poronienia - Cytotec
Odpowiedz

Wywoływanie poronienia - Cytotec

Oceń ten wątek:
  • Inka89 Koleżanka
    Postów: 50 18

    Wysłany: 18 sierpnia 2018, 10:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tydzien wczesniej pecherzyk byl 5mm. Lekarz stwierdzil ze za malo urosl. Kazal zrobic hcg i okzalo sie ze z 994 przez Tydzien urosl do 1500... Teraz jestem w szpitalu. Czekam na wynik hcg, jesli bedzie spadac dostane tabletke. Pytalam czy mozna w domu to Lekarz odradzil. Powiedzial ze roznie sie reaguje, ze mozna dostac silnego krwawienia i wezmie mnie do siebie na oddzial. Tydzien ok.6.

  • Inka89 Koleżanka
    Postów: 50 18

    Wysłany: 18 sierpnia 2018, 10:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    brenya77 wrote:
    Sprawdziłam na internecie. Kryterium wymaganym do diagnozy pustego pęcherzyka jest minimum 25mm pecherzyk i brak ciałka żółtego bądź zarodka.
    Dowiem sie za pol godziny co ze mna bedzie. Ufam lekarzowi, mysle ze wie co robi.

    brenya77 lubi tę wiadomość

  • brenya77 Autorytet
    Postów: 981 505

    Wysłany: 18 sierpnia 2018, 10:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aha, czyli ciąża się nie rozwinęła? Przykro mi :-( dziwne z tym szpitalem przy tak wczesnej ciąży, ale jak masz takie wytyczne to ok.

    5 x ICSI + 7 x FET = 19 zarodkow, 2 x poronienie @10tyg & @8tyg (T22), 1 x cb
    1 x naturalna cb
    Szczęśliwy finał - Emilia 19/7/2019
  • brenya77 Autorytet
    Postów: 981 505

    Wysłany: 18 sierpnia 2018, 10:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Inka89 wrote:
    Dowiem sie za pol godziny co ze mna bedzie. Ufam lekarzowi, mysle ze wie co robi.


    Inka. Nie chcę ci w głowie mącić, bo to niełatwy czas. Tylko pamiętaj, że w Polsce częściej się lyzeczkuja niepotrzebnie, a na świecie na takim etapie ciąży rekomenduje się poronienie naturalne. Nie rozumiem argumentu z krwaiwniem, bo ryzyko jest b. małe, a zawsze możesz się wtedy zgłosić do szpitala. Wywołanie poronienia najczęściej kończy się lyzeczkowaniem, miej tego świadomość.
    Trzymaj się kochana.

    5 x ICSI + 7 x FET = 19 zarodkow, 2 x poronienie @10tyg & @8tyg (T22), 1 x cb
    1 x naturalna cb
    Szczęśliwy finał - Emilia 19/7/2019
  • Inka89 Koleżanka
    Postów: 50 18

    Wysłany: 18 sierpnia 2018, 12:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Narazie wracam do domu. Jutro rano mam byc w szpitalu i jeszcze raz bede miala badanie hcg. Lekarz powiedzial ze musi byc spadek. Tylko ze teraz zastanawiam sie co robic.. Czy rzeczywiscie moze poczekac az samo sie poroni?

  • Nija Znajoma
    Postów: 18 1

    Wysłany: 18 sierpnia 2018, 12:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Inka, przykro mi że Ciebie też to spotkało.
    Mogę Ci powiedzieć jak było u mnie. Ciąża zatrzymała się na 7 tygodniu. Później miałam kilka usg potwierdzających ten fakt. Lekarz poradził poczekać kilka dni na poronienie samoistne, później zgłosić się do szpitala. No i nie poronilam w tym czasie, w 9 tc poszłam do szpitala gdzie miałam indukcje farmakologiczna. Trwało to kilka dni ale obyło się bez łyżeczkowania. W tym szpitalu lyzeczkowanie robią tylko w ostateczności.
    Dużo siły życzę.. .

  • brenya77 Autorytet
    Postów: 981 505

    Wysłany: 18 sierpnia 2018, 12:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sluszna decyzja skoro nie było spadku. Na twoim miejscu poczekałabym na naturalne poronienie. Pewnie w ciągu kilku dni będzie po, ale być może organizm ta ciążę wchłonie,, a okres dostaniesz za dwa-trzy tygodnie, i tak może byc. Dopoki nie masz goraczki to wszystko jest ok. Na tym etapie to będzie okres. Jakby bolało bardziej to bierzesz coś mocniejszego przeciwbólowego. Gdybyś mocno krwawiła (2 podkłady w ciągu godziny) to idziesz do szpitala. Ale wg mnie nic takiego cię nie czeka. Poroniłam 3 ciąże, w tym 2 na dużo późniejszym etapie i krwawienie miałam mniejsze niż podczas okresu.
    Jakbyś miała pytania to pytaj :-)

    5 x ICSI + 7 x FET = 19 zarodkow, 2 x poronienie @10tyg & @8tyg (T22), 1 x cb
    1 x naturalna cb
    Szczęśliwy finał - Emilia 19/7/2019
  • Nija Znajoma
    Postów: 18 1

    Wysłany: 18 sierpnia 2018, 14:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Brenya, krwawienie to chyba sprawa indywidualna, ze mnie sie tak lało ze dostalam w bonusie dodatkowy dzien w szpitalu.

  • Arashe Autorytet
    Postów: 1910 2524

    Wysłany: 18 sierpnia 2018, 14:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Inka, zastanów się dobrze co zrobić. U mnie się zatrzymała w 7 tygodniu i do 11 wciąż nie było poronienia samoistnego i miałam indukcje, a kolejnego dnia lyzeczkowanie ścian pomimo udanego poronienia pęcherzyka.

    l66prp8.png
    Aniołek [*] 12.04.18 - 11 tc
    pglyfv7.png
  • brenya77 Autorytet
    Postów: 981 505

    Wysłany: 18 sierpnia 2018, 15:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nija wrote:
    Brenya, krwawienie to chyba sprawa indywidualna, ze mnie sie tak lało ze dostalam w bonusie dodatkowy dzien w szpitalu.


    Take wiem, oczywiście. Chodzi mi o to że do szpitala zawsze zdąży się pojechać jakby co. Wg mnie wywoływanie na tym etapie jest bez sensu i niepotrzebnie naraża na powikłania.

    5 x ICSI + 7 x FET = 19 zarodkow, 2 x poronienie @10tyg & @8tyg (T22), 1 x cb
    1 x naturalna cb
    Szczęśliwy finał - Emilia 19/7/2019
  • brenya77 Autorytet
    Postów: 981 505

    Wysłany: 18 sierpnia 2018, 15:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Arashe wrote:
    Inka, zastanów się dobrze co zrobić. U mnie się zatrzymała w 7 tygodniu i do 11 wciąż nie było poronienia samoistnego i miałam indukcje, a kolejnego dnia lyzeczkowanie ścian pomimo udanego poronienia pęcherzyka.

    U mnie w pierwszej ciąży od czasu obumarcia do poronienia minęło 3 tygodnie. Kompletnie nie rozumiem dlaczego lyzeczkuja dzień po poronieniu, jakby nie można było poczekać. Ja po ostatnim poronieniu jeszcze przez trzy tygodnie miałam maleńkie pozostałości, które po prsotu wyleciały wraz z kolejnym okresem i nikt nie robil paniki. A w Polsce lyzeczkuja tasmowo jak leci :-( Kurcze, o zrostach nie słyszeli czy co? Przecież każda taka ingerencja to ryzyko dla przyszłych ciąży.

    5 x ICSI + 7 x FET = 19 zarodkow, 2 x poronienie @10tyg & @8tyg (T22), 1 x cb
    1 x naturalna cb
    Szczęśliwy finał - Emilia 19/7/2019
  • Arashe Autorytet
    Postów: 1910 2524

    Wysłany: 18 sierpnia 2018, 15:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie i tak dokładnie nie wyczyscili, bo dzień po lyzeczkowaniu miałam bolesne skurcze i wypadła ze mnie długi i dodać gdyby fragment endometrium, a przesłanką do lyzeczkowania były właśnie zbyt grube ścianki

    l66prp8.png
    Aniołek [*] 12.04.18 - 11 tc
    pglyfv7.png
  • Inka89 Koleżanka
    Postów: 50 18

    Wysłany: 18 sierpnia 2018, 16:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzieki Dziewczyny za wsparcie. Chyba zadzwonie do lekarza ze chcialabym poczekac jednak kilka dni. Najgorsze jest to ze beta moze jeszcze minimalnie rosnac, a poki nie bedzie spadac to nic nie zrobia. Moga tak przez tydzien jezdzic i nic z tego nie wyniknie.

  • brenya77 Autorytet
    Postów: 981 505

    Wysłany: 18 sierpnia 2018, 16:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Inka. Wiem, że to trudne, ale po prostu trzeba się uzbroić w cierpliwość. Ale ta cierpliwość się opłaci, bo będziesz mogła starać się od następnego cyklu.

    5 x ICSI + 7 x FET = 19 zarodkow, 2 x poronienie @10tyg & @8tyg (T22), 1 x cb
    1 x naturalna cb
    Szczęśliwy finał - Emilia 19/7/2019
  • Magdalena2731 Koleżanka
    Postów: 64 3

    Wysłany: 18 sierpnia 2018, 17:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny a przy pustym jaju płodowym lub przy obumarciu ciąży BhCG rośnie nadal? I czy są to przyrosty prawidłowe czy może BhCG spada?

    Magdalena2731
  • Arashe Autorytet
    Postów: 1910 2524

    Wysłany: 18 sierpnia 2018, 17:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie był przyrost, ale nieznaczny

    Magdalena2731 lubi tę wiadomość

    l66prp8.png
    Aniołek [*] 12.04.18 - 11 tc
    pglyfv7.png
  • Magdalena2731 Koleżanka
    Postów: 64 3

    Wysłany: 18 sierpnia 2018, 17:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Arashe wrote:
    U mnie był przyrost, ale nieznaczny
    Dziękuję za odpowiedź!
    Moje pytanie motywowałam tym,że mój ginekolog kazał mi po tygodniu sprawdzic BhCG, ponieważ mam podejrzenie właśnie pustego jaja płodowego.. Bety rosną ale baaardzo powoli:
    5.08 - 266
    7.08 - 416
    9.08 - 497
    13.08 - 681
    Do poniedziałku oszaleje z niepewności.

    Magdalena2731
  • Inka89 Koleżanka
    Postów: 50 18

    Wysłany: 18 sierpnia 2018, 19:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moj gin mowi ze przyrost powinien byc co dwa dni min.50%. U mnie wygladalo to tak:
    4.08 - 287,
    7.08 - 677,
    9.08 - 994,
    17.08 - 1500,
    18.08 - 1530.
    Diagnoza puste jajo, ciaza nie rozwija sie prawidlowo.

    Magdalena2731 lubi tę wiadomość

  • Inka89 Koleżanka
    Postów: 50 18

    Wysłany: 18 sierpnia 2018, 19:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magdalena2731 wrote:
    Dziękuję za odpowiedź!
    Moje pytanie motywowałam tym,że mój ginekolog kazał mi po tygodniu sprawdzic BhCG, ponieważ mam podejrzenie właśnie pustego jaja płodowego.. Bety rosną ale baaardzo powoli:
    5.08 - 266
    7.08 - 416
    9.08 - 497
    13.08 - 681
    Do poniedziałku oszaleje z niepewności.
    Sadze ze niestety bedzie to puste jajo. Ja ludzilam sie ze moze mimo wszystko zarodek sie pokaze - gdy mialam przyrost przez dwa dni ok.46% ale niestety tak sie nie stalo. Kolejna beta, tydzien pozniej, tylko potwierdzila ze nie jest dobrze i nie ma juz na co liczyc. Ja mowie sobie ze w sumie dobrze ze na tym etapie. Gorzej jakby byl zarodek z serduszkiem i nagle przestalo by bic... Mysle ze ciezej bym przez to przechodzila.

  • Magdalena2731 Koleżanka
    Postów: 64 3

    Wysłany: 18 sierpnia 2018, 19:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję Ci Inka! Hmm nasze przyrosty wyglądają podobnie prawda? Ja kolejna betę mam powtórzyć dopiero w poniedziałek. Nie wiem dlaczego lekarz kazal mi czekać aż tydzień od ostatniego oznaczenia. Jeszcze jutro cały długi dzień przede mną :( Puste jajo ostatecznie diagnozuje się przez USG? Przepraszam na jestem całkiem zielona to mój pierwszy raz kiedy zobaczyłam 2 kreseczki na teście..

    Magdalena2731
‹‹ 8 9 10 11 12 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Adaptogeny - Ashwagandha, Korzeń Maca, Shatavari

Każdego dnia przybywa par, które po wieloletnich staraniach o dziecko, osiągają swój cel dzięki unikalnym ziołom - adaptogenom. Powiedzmy sobie otwarcie: kto sprawniej przywróci ład i porządek w świecie sztucznie zdezorganizowanym przez człowieka, jak Matka Natura? Świetnie, że zaczynamy korzystać z jej pomocy. Jeśli to zagadnienie nie jest Ci jeszcze znane, koniecznie przeczytaj artykuł do końca.          

CZYTAJ WIĘCEJ

Kwasy Omega-3 - ważny składnik w diecie przyszłej mamy

Kwasy omega-3 są bardzo istotnym składnikiem w diecie, o którym warto pomyśleć już na etapie starań o dziecko. Idealnie, aby po konsultacji z lekarzem, suplementować kwasy już od pierwszych dni ciąży. Dlaczego są takie ważne? Jaką pełnią rolę? Jak wybrać odpowiedni suplement? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Stres oksydacyjny w plemnikach jako przyczyna męskiej niepłodności

Wiadomo, że stres może mieć negatywny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Ale co ma wspólnego stres oksydacyjny z plemnikami? Czy może być on przyczyną męskiej niepłodności? Dowiedz się, skąd bierze się stres oksydacyjny oraz jak diagnozuje się jego obecność w męskim nasieniu?

CZYTAJ WIĘCEJ