X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Amniopunkcja
Odpowiedz

Amniopunkcja

Oceń ten wątek:
  • Michcia Autorytet
    Postów: 688 738

    Wysłany: 13 kwietnia 2015, 13:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Owieczka, dzięki za dobrze słowo i gratuluję zdrowej dziewuszki :-)

    Widzisz, gdybym ja wcześniej została przez moją gin. lepiej poinformowana nt. badań prenatalnych, na pewno uważniej wybrałabym lekarza, który przeprowadza USG.

    A tak, trafiłam do gościa, u którego badanie trwało jakieś 10-15 minut i to tylko dlatego tak "długo", że dziecko nie chciało odwrócić się tak, jak pan doktor potrzebował.

    NT mierzył dwa razy, teraz jak oglądam film z tego badania, to zachodzę w głowę, jak on to zrobił. Mierzył w dwóch różnych miejscach, wskaźniki tak na chybił-trafił zaznaczał. Najpierw mu wyszło NT 2,2, za drugim razem mierzył i tak się zatrzymał na 2,0, ale ostatecznie pociągnął wskaźnik do 2,2 - w środek niczego, chyba tylko po to, żeby zgodziło się z pierwszym wynikiem.

    Ja nie wiem jeszcze, czy moje dziecko jest zdrowe, ale wiem na pewno, że moje badanie zostało przeprowadzone na odczepnego.

    Ale teraz moje żale niczego już nie zmienią. I tak muszę czekać na wynik Harmony. Na przyszłość jednak, jeśli jeszcze zajdzie taka potrzeba, będę już mądrzejsza...

    NT 2,2 mm, złe wyniki PAPPa, ryzyko T21 - 1:72 - wynik Harmony: zdrowe dziewczę! :-)
    16.09.15 - ZDROWA OLKA :-)
    gg64k6nlx91zx5z2.png
  • SweetCherryPie Ekspertka
    Postów: 190 442

    Wysłany: 13 kwietnia 2015, 16:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Michcia wrote:
    Hej IviQ, faktycznie jesteśmy w podobnej sytuacji. Może na moją "korzyść" przemawia wiek, ale za to u Ciebie NT dużo niższe (moje, choć w normie, dolewa oliwy do ognia moich strachów).

    Ja wybrałam Harmony tylko dlatego, że w placówce, która budzi moje większe zaufanie akurat ten test wykonują, ale z tego co czytałam, to różnica między Nifty a Harmony objawia się przede wszystkim w pozyskiwaniu wyniku, a sprawdzalność mają taką samą, a przynajmniej bardzo zbliżoną.

    Oczywiście dam znać. Mnie poinformowano, że w umowie jest zapis, że wynik otrzymam do 15-stu dni roboczych (czyli licząc od dnia po pobraniu - 29-ego kwietnia), ale żeby się nastawić, że prawdopodobnie dostaniemy info już po 10 dniach roboczych (czyli ok. 22-ego). To i tak koszmarnie długo, ale dam znać, bez względu na wynik.

    A z innych ciekawostek, które mój mąż z kolei wyczytał w tych artykułach medycznych, to mowa w nich np. o:
    -tym, że kwas foliowy i witamina b12 mogą mieć wpływ na białko i betę (nie pamiętam już który element za co odpowiada),
    -tym, że interpretacja poziomu bety powinna uwzględniać płeć dziecka (wg tych opracowań normy dla dziewczynek są niższe niż dla chłopców)
    -i tu coś pocieszającego dla Ciebie: im kobieta jest starsza, tym większe jest prawdopodobieństwo zafałszowanych wyników :-)

    Mam nadzieję, że za dwa-trzy tygodnie, z dobrymi wieściami przyjdziemy tu gotowe do pocieszania innych zmartwionych.
    Ja czekałam na wynik Harmony 11 dni :)

    in8vzdb.png
  • Michcia Autorytet
    Postów: 688 738

    Wysłany: 13 kwietnia 2015, 16:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    SweetCherryPie wrote:
    Ja czekałam na wynik Harmony 11 dni :)

    Po uśmiechu wnoszę, że wynik zadowalający? :-)

    NT 2,2 mm, złe wyniki PAPPa, ryzyko T21 - 1:72 - wynik Harmony: zdrowe dziewczę! :-)
    16.09.15 - ZDROWA OLKA :-)
    gg64k6nlx91zx5z2.png
  • SweetCherryPie Ekspertka
    Postów: 190 442

    Wysłany: 13 kwietnia 2015, 18:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wynik tak, jednak niektórzy lekarze nie respektują tego testu o czym miałam się okazję ostatnio przekonać tydzień temu. Że aż zacytuję: "wyniki Harmony to sobie może pani do kosza wrzucić, tylko amniopunkcja! Musi pani iść na amniopunkcję do dr Roszkowskiego! To, że wynik Harmony jest niby dobry to nie znaczy, że nie ma pani dziecka z zespołem Downa".... Łu huu... Niektórzy lekarze serca nie mają i zasiewają strach :(

    in8vzdb.png
  • Michcia Autorytet
    Postów: 688 738

    Wysłany: 13 kwietnia 2015, 19:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No nie żartuj... Co za gość. Widzisz, a mi moja ginekolog powiedziała, że gdyby była na moim miejscu, wybrałaby właśnie badanie DNA - bezinwazyjne, a wiarygodność w zakresie wykrycia trisomii 21, 13 i 18 ma taką, jak amniopunkcja.

    Szczerze, gdzie Ty takiego lekarza znalazłaś? Chyba nie jest to Twój lekarz prowadzący?

    I, jeśli mogę spytać, jakie miałaś wskazania do dodatkowej diagnostyki?

    W każdym razie, ja myślę, że wcale Pani nie musi wyrzucać wyników do kosza i nie musi Pani koniecznie iść i zabiegiem dorzucać się do kasy kliniki :-) Gratuluje i zazdroszczę dobrych wieści ;-)

    NT 2,2 mm, złe wyniki PAPPa, ryzyko T21 - 1:72 - wynik Harmony: zdrowe dziewczę! :-)
    16.09.15 - ZDROWA OLKA :-)
    gg64k6nlx91zx5z2.png
  • Kaśku Autorytet
    Postów: 535 566

    Wysłany: 13 kwietnia 2015, 20:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny!
    Podejrzewam, że tak jak ze wszystkim co lekarz to opinia.

    U mnie niestety po teście Pappa ryzyko T21 1:95 T18 1:27 a T13 1:231.
    USG nie wykazało żadnych nieprawidłowości Nt 1,8.

    Ja dostałam info że przy ryzyku z testu Pappa poniżej 1:50 powinno się zrobić amnio. Od razu po otrzymaniu wyników poszłam na harmony (wyniki do końca przyszłego tygodnia) ale skonsultowałam wyniki z trzema lekarzami i wszyscy potwierdzili że przy takim ryzyku powinnam zobić amnio. Umówiłam się na amnio na ten piątek więc nie będę miała jeszcze wyników harmony.. ale może to lepiej.
    Stresuję się strasznie.. :-(

    8R8Zp1.png
  • IviQ Autorytet
    Postów: 1640 1341

    Wysłany: 13 kwietnia 2015, 20:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Michcia wrote:
    Hej IviQ, faktycznie jesteśmy w podobnej sytuacji. Może na moją "korzyść" przemawia wiek, ale za to u Ciebie NT dużo niższe (moje, choć w normie, dolewa oliwy do ognia moich strachów).

    Ja wybrałam Harmony tylko dlatego, że w placówce, która budzi moje większe zaufanie akurat ten test wykonują, ale z tego co czytałam, to różnica między Nifty a Harmony objawia się przede wszystkim w pozyskiwaniu wyniku, a sprawdzalność mają taką samą, a przynajmniej bardzo zbliżoną.

    Oczywiście dam znać. Mnie poinformowano, że w umowie jest zapis, że wynik otrzymam do 15-stu dni roboczych (czyli licząc od dnia po pobraniu - 29-ego kwietnia), ale żeby się nastawić, że prawdopodobnie dostaniemy info już po 10 dniach roboczych (czyli ok. 22-ego). To i tak koszmarnie długo, ale dam znać, bez względu na wynik.

    A z innych ciekawostek, które mój mąż z kolei wyczytał w tych artykułach medycznych, to mowa w nich np. o:
    -tym, że kwas foliowy i witamina b12 mogą mieć wpływ na białko i betę (nie pamiętam już który element za co odpowiada),
    -tym, że interpretacja poziomu bety powinna uwzględniać płeć dziecka (wg tych opracowań normy dla dziewczynek są niższe niż dla chłopców)
    -i tu coś pocieszającego dla Ciebie: im kobieta jest starsza, tym większe jest prawdopodobieństwo zafałszowanych wyników :-)

    Mam nadzieję, że za dwa-trzy tygodnie, z dobrymi wieściami przyjdziemy tu gotowe do pocieszania innych zmartwionych.
    dzis byłam oddać krew i tez mi powiedziano że większość wyników jest po 10 dniach roboczych...no zobaczymy. Hm pocieszyłaś mnie z kawasem foliowym i witaminą B ale w sumie każda kobieta w ciąży bierze kwas foliowy, nie każda co prawda wit B-ja brałam. Powiem szczerze że duzo większe oparcie mam tu choć oczywiście rodzina mnie wspiera, to jednak tu łączy problem. Cieszę się że posty nie zostają bez echa jak to czasmi bywa

    1usawn154wlkwiec.png[/link]
    NT=1,0, 2,995 MoM B-HCG 0,620 Pappa T21 1 :98 Wynik po Nifty 1:238000000 Kornelek <3 :))))
  • Kaśku Autorytet
    Postów: 535 566

    Wysłany: 13 kwietnia 2015, 20:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Misi@ wrote:
    Ja mialam dwa prenatalne. Podczas pierwszych w 13 tc NT wyszla 2,3 kosc nosowa obecna, ale z jakiegos powodu lekarz odrazu zapisal mnie na test potrojny za 3 tyg. Wyniki papa przyszly po tygodniu (w 13 tc) dobrze t. 21 wyniosla 1:585
    Podczas drugich badan podeszlam z luzem choc nadal nie wiem dlaczego zrobil mi ten drugi???i to na NFZ? Usg chyba tez wyszlo ok. A w piatek przyszly wyniki testu potrojnego i marker t. 21 1:70. Czy to tez satystyka czy ten drugi rozni sie od pierwszego?
    Jakos nie mam glowy do poszukiwan info. Jestem juz w 20 tc jutro ide prywatnie do lekarza i zapytam o co chodzi. Boje sie aminopunkcji i chyba sie jej nie poddam, choc coraz bardziej sie denerwuje :(
    A ja mam 30 l. Wiec ze wzgledu na wiek chyba nie wyszlo.
    Edit. Mialam zaniski przeplyw z przewodu zylnego, nie miescilam sie w normiw, pewnie to mialo wplyw na wynik.

    Misi@ a w którym tc byłaś jak miałaś to drugie badanie?

    8R8Zp1.png
  • IviQ Autorytet
    Postów: 1640 1341

    Wysłany: 13 kwietnia 2015, 20:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Michcia wrote:
    Trzymam kciuki.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 kwietnia 2015, 20:32

    1usawn154wlkwiec.png[/link]
    NT=1,0, 2,995 MoM B-HCG 0,620 Pappa T21 1 :98 Wynik po Nifty 1:238000000 Kornelek <3 :))))
  • Michcia Autorytet
    Postów: 688 738

    Wysłany: 13 kwietnia 2015, 21:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kaśku wrote:
    Hej dziewczyny!
    Podejrzewam, że tak jak ze wszystkim co lekarz to opinia.

    U mnie niestety po teście Pappa ryzyko T21 1:95 T18 1:27 a T13 1:231.
    USG nie wykazało żadnych nieprawidłowości Nt 1,8.

    Ja dostałam info że przy ryzyku z testu Pappa poniżej 1:50 powinno się zrobić amnio. Od razu po otrzymaniu wyników poszłam na harmony (wyniki do końca przyszłego tygodnia) ale skonsultowałam wyniki z trzema lekarzami i wszyscy potwierdzili że przy takim ryzyku powinnam zobić amnio. Umówiłam się na amnio na ten piątek więc nie będę miała jeszcze wyników harmony.. ale może to lepiej.
    Stresuję się strasznie.. :-(

    Pewnie, że różni lekarze, różne opinie. Może u Ciebie za amnio przemawia fakt, że wszystkie trzy trisomie mają podwyższone ryzyko? U mnie np. T18 i T13 po PAPPie spadły 1:poniżej 20 000. Ale T21 skoczyło do 1:72. Chociaż też się zastanawiam, czy Harmony to był dobry wybór.

    Swoją drogą, jak wyszło Ci białko i beta? Przecież dla każdej z trisomii układ "sił" tych dwóch parametrów jest inny.

    Ja trzymam kciuki. Pocieszenie jest takie, że przy amniopunkcji możesz dopłacić z tę przyspieszoną wersję wyniku i szybciej się dowiesz co i jak. Powodzenia!

    NT 2,2 mm, złe wyniki PAPPa, ryzyko T21 - 1:72 - wynik Harmony: zdrowe dziewczę! :-)
    16.09.15 - ZDROWA OLKA :-)
    gg64k6nlx91zx5z2.png
  • Michcia Autorytet
    Postów: 688 738

    Wysłany: 13 kwietnia 2015, 21:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    IviQ wrote:
    dzis byłam oddać krew i tez mi powiedziano że większość wyników jest po 10 dniach roboczych...no zobaczymy. Hm pocieszyłaś mnie z kawasem foliowym i witaminą B ale w sumie każda kobieta w ciąży bierze kwas foliowy, nie każda co prawda wit B-ja brałam. Powiem szczerze że duzo większe oparcie mam tu choć oczywiście rodzina mnie wspiera, to jednak tu łączy problem. Cieszę się że posty nie zostają bez echa jak to czasmi bywa

    Ja też próbuję się pocieszać tymi strzępkami informacji znalezionymi w różnych zakamarkach internetu. Że to przez leki, że przez infekcje, a prawda i tak może być bardzo bolesna...

    Ale faktycznie, jest raźniej, jak można porozmawiać z kobietami w podobnej sytuacji. Ja rodzinie, najbliższym mniej więcej powiedziałam, co się dzieje i od razu zapowiedziałam, że do czasu otrzymania wyniku jestem 'offline'. Takie "wszystko będzie dobrze" wypowiedziane przez kogoś, kto nawet nie wie, na czym polegają te badania, jakie są wyniki itd., niestety mnie nie pociesza. Wręcz wywołuje odwrotną reakcję. Od razu myślę 'skąd możesz to wiedzieć? jakie za tym przemawiają fakty? nikt tego nie wie!" Tylko mąż rozumie mnie całkowicie. Choć na szczęście jest dużo bardziej optymistycznie nastawiony niż ja. Albo tak dobrze gra przede mną :-)

    Mi dziś mija trzeci dzień roboczy (bo chyba nie mogę liczyć dnia oddania krwi - choć było to o 9 rano). Jak dotąd - najdłuższe trzy dni w moim życiu.

    A gdzie robisz badanie? Ja akurat mieszkam niedaleko Rudy Śląskiej, więc postanowiłam zawierzyć temu niemal legendarnemu już Genomowi.

    NT 2,2 mm, złe wyniki PAPPa, ryzyko T21 - 1:72 - wynik Harmony: zdrowe dziewczę! :-)
    16.09.15 - ZDROWA OLKA :-)
    gg64k6nlx91zx5z2.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 kwietnia 2015, 21:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasku w 17 i 0 tc.
    Dzis lekarz prowadzacy dal mi skierowanie n amino nfz mimo, ze przyjal mnie prywatnie, oraz wskazanie do dalszej i doklasdnej diagnozy do szpitala.
    Niestety nie zrobil mi usg dzidziusia i to mnie troche podlamalo. Ale pogratulowal decyzji, ze jak wyjda zle wyniki to nie poddamy sie usuniecia ciazy.
    Jutro podjade do szpitala i moze czegls sie dowiem.
    Trzymam kciuki za wszystkie dziewczyny, kt. Czekaja na wyniki.

  • SweetCherryPie Ekspertka
    Postów: 190 442

    Wysłany: 13 kwietnia 2015, 21:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja byłam jednego dnia na dwóch USG i każde wykazało co innego.

    Pierwsze (i dane z tego USG poszły do testu pappa):
    - CRL 5,7 cm
    - NT 2,7 mm
    - kość nosowa hipoplastyczna (lekarz wpisał brak, bo według niego jest za mała)

    Drugie:
    - CRL 6,14 cm
    - NT 2,2 mm
    - kość nosowa OBECNA

    Wyniki pappa:
    Wolna B-hCG: 0,758 MoM
    PAPP-a: 0,615 MoM

    T21: 1:41
    T18: 1:1884
    T13: 1:1559

    Zrobiłam Harmony, które wykazało dla każdej z 3 trisomii ryzyko mniejsze niż 1:10 000 i mam nadzieję, że z synem wszystko OK.

    in8vzdb.png
  • Kaśku Autorytet
    Postów: 535 566

    Wysłany: 13 kwietnia 2015, 21:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Michcia wrote:
    Swoją drogą, jak wyszło Ci białko i beta? Przecież dla każdej z trisomii układ "sił" tych dwóch parametrów jest inny.

    Ja trzymam kciuki. Pocieszenie jest takie, że przy amniopunkcji możesz dopłacić z tę przyspieszoną wersję wyniku i szybciej się dowiesz co i jak. Powodzenia!

    Staram sie myśleć optymistycznie choć to trudne. A kciuki bardzo cenne!!
    Na pewno się zdecyduję na tą przyspieszoną wersję.

    A moje wyniki to:
    Pappa: 0,250 IU/I (0,095 MoM)
    wolne bHCG: 9,8 IU/I (0,225 MoM)

    Nie znam się na tym, wg jednego z lekarzy najbardziej zaważył zbyt niski poziom białka... no i pewnie mój wiek 37..

    8R8Zp1.png
  • Kaśku Autorytet
    Postów: 535 566

    Wysłany: 13 kwietnia 2015, 21:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Misi@ wrote:
    Kasku w 17 i 0 tc.
    Dzis lekarz prowadzacy dal mi skierowanie n amino nfz mimo, ze przyjal mnie prywatnie, oraz wskazanie do dalszej i doklasdnej diagnozy do szpitala.
    Niestety nie zrobil mi usg dzidziusia i to mnie troche podlamalo. Ale pogratulowal decyzji, ze jak wyjda zle wyniki to nie poddamy sie usuniecia ciazy.
    Jutro podjade do szpitala i moze czegls sie dowiem.
    Trzymam kciuki za wszystkie dziewczyny, kt. Czekaja na wyniki.

    Misi@ a to nie jest tak że te badania robi sie do tc13+6? Potem podobno są niewiarygodne. Taką informację ja dostałam że po tym terminie nie ma sensu robić takich badań...
    Daj znać jak w szpitalu. Trzymam kciuki żeby wszystko się wyjaśniło szybko i pozytywnie.

    8R8Zp1.png
  • Kaśku Autorytet
    Postów: 535 566

    Wysłany: 13 kwietnia 2015, 21:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    SweetCherryPie czytałam artykuł o skuteczności testu harmony - dotyczył wyników badań w Belgii i Holandii. To było jakieś badanie naukowe publikowane na pubmed. Na 3000 przebadanych kobiet w przypadku 57 test wykrył wady (47 przeprowadzono amnio która potwierdziła wadę; pozostałe 10 nie donoszone). I tylko w 2 przypadkach na 3000 test nie wykrył trisomii.

    8R8Zp1.png
  • SweetCherryPie Ekspertka
    Postów: 190 442

    Wysłany: 13 kwietnia 2015, 22:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kaśku wrote:
    SweetCherryPie czytałam artykuł o skuteczności testu harmony - dotyczył wyników badań w Belgii i Holandii. To było jakieś badanie naukowe publikowane na pubmed. Na 3000 przebadanych kobiet w przypadku 57 test wykrył wady (47 przeprowadzono amnio która potwierdziła wadę; pozostałe 10 nie donoszone). I tylko w 2 przypadkach na 3000 test nie wykrył trisomii.
    A tego nie wiedziałam, myślałam, że Harmony może dać wyniki tylko fałszywie pozytywne :(

    in8vzdb.png
  • Michcia Autorytet
    Postów: 688 738

    Wysłany: 13 kwietnia 2015, 22:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    SweetCherryPie wrote:
    A tego nie wiedziałam, myślałam, że Harmony może dać wyniki tylko fałszywie pozytywne :(

    Ale to są dobre wieści. Akurat te badania przytoczone przez Kaśku określają wiarygodność Harmony na poziomie 99,93%. Z tego co wiem, amniopunkcja również nie ma pełnych 100% sprawdzalności.

    Ja powoli łapię wieczornego doła :-( mąż od dziś w delegacji, siedzę sama z kotami i jest mi po prostu smutno...

    NT 2,2 mm, złe wyniki PAPPa, ryzyko T21 - 1:72 - wynik Harmony: zdrowe dziewczę! :-)
    16.09.15 - ZDROWA OLKA :-)
    gg64k6nlx91zx5z2.png
  • IviQ Autorytet
    Postów: 1640 1341

    Wysłany: 13 kwietnia 2015, 22:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Michcia wrote:
    Ja też próbuję się pocieszać tymi strzępkami informacji znalezionymi w różnych zakamarkach internetu. Że to przez leki, że przez infekcje, a prawda i tak może być bardzo bolesna...

    Ale faktycznie, jest raźniej, jak można porozmawiać z kobietami w podobnej sytuacji. Ja rodzinie, najbliższym mniej więcej powiedziałam, co się dzieje i od razu zapowiedziałam, że do czasu otrzymania wyniku jestem 'offline'. Takie "wszystko będzie dobrze" wypowiedziane przez kogoś, kto nawet nie wie, na czym polegają te badania, jakie są wyniki itd., niestety mnie nie pociesza. Wręcz wywołuje odwrotną reakcję. Od razu myślę 'skąd możesz to wiedzieć? jakie za tym przemawiają fakty? nikt tego nie wie!" Tylko mąż rozumie mnie całkowicie. Choć na szczęście jest dużo bardziej optymistycznie nastawiony niż ja. Albo tak dobrze gra przede mną :-)

    Mi dziś mija trzeci dzień roboczy (bo chyba nie mogę liczyć dnia oddania krwi - choć było to o 9 rano). Jak dotąd - najdłuższe trzy dni w moim życiu.

    A gdzie robisz badanie? Ja akurat mieszkam niedaleko Rudy Śląskiej, więc postanowiłam zawierzyć temu niemal legendarnemu już Genomowi.
    Ja robię w Bydgoszczy> moja Gin mi tez je poleciła. Masz rację nie pociesza mnie tekst kogoś kto się nie zna i nie jest w moim stanie. Moj Kochany brat choćby nie wiem jak chciał pomóc mnie załamał mówiac nie martw się jak dostaniesz złe wynikii to zwołamy rodzinę i pobiegamy po najlepszych lekarzach a dobrze wiemy że to niczego nie zmieni...

    1usawn154wlkwiec.png[/link]
    NT=1,0, 2,995 MoM B-HCG 0,620 Pappa T21 1 :98 Wynik po Nifty 1:238000000 Kornelek <3 :))))
  • IviQ Autorytet
    Postów: 1640 1341

    Wysłany: 13 kwietnia 2015, 22:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    SweetCherryPie wrote:
    Ja byłam jednego dnia na dwóch USG i każde wykazało co innego.

    Pierwsze (i dane z tego USG poszły do testu pappa):
    - CRL 5,7 cm
    - NT 2,7 mm
    - kość nosowa hipoplastyczna (lekarz wpisał brak, bo według niego jest za mała)

    Drugie:
    - CRL 6,14 cm
    - NT 2,2 mm
    - kość nosowa OBECNA

    Wyniki pappa:
    Wolna B-hCG: 0,758 MoM
    PAPP-a: 0,615 MoM

    T21: 1:41
    T18: 1:1884
    T13: 1:1559

    Zrobiłam Harmony, które wykazało dla każdej z 3 trisomii ryzyko mniejsze niż 1:10 000 i mam nadzieję, że z synem wszystko OK.

    Dziwię się że wyszło CI 1:41 skoro wyniki Pappa masz całkiem ładne a i USG w miarę poza kością nosową. NIe powinny wyjść aż tak złe zresztą jak sama już wiesz mając ostateczny wynik:)

    1usawn154wlkwiec.png[/link]
    NT=1,0, 2,995 MoM B-HCG 0,620 Pappa T21 1 :98 Wynik po Nifty 1:238000000 Kornelek <3 :))))
‹‹ 9 10 11 12 13 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Poronienie - stres, obniżony nastrój i depresja po poronieniu.

Poronienie - bolesna strata, często przeżywana w ukryciu, samotności, niezaopiekowana i nienazwana. Dlaczego jest taka trudna? Czy kobieta, która straciła swoje dziecko jeszcze przed przyjściem jego na świat, ma prawo do żałoby? W jaki sposób sobie z nią poradzić? Jak przetrwać? Co zrobić, kiedy pojawi się depresja po poronieniu? Dowiedz się dlaczego warto pozwolić sobie na przeżycie żałoby i gdzie szukać pomocy. 

CZYTAJ WIĘCEJ

6 składników, które mogą wesprzeć Twoją płodność i zwiększyć szanse na zajście w ciążę!

Dowiedz się, które składniki są ważne i istotne w kontekście płodności. Jakie produkty mogą zwiększać szanse na zajście w ciążę i tym samym przyśpieszać starania o dziecko? Poznaj proste i sprawdzone przepisy na zastosowanie 6 składników wspierających płodność!

CZYTAJ WIĘCEJ

Suchość pochwy - jakie mogę być jej przyczyny i jak sobie z nią radzić?

Problem z odpowiednim nawilżeniem pochwy dotyczy bardzo dużej liczby kobiet. Najczęściej problemy występują w okresie okołomenopauzalnym, ale z różnych przyczyn mogą pojawiać się na każdym etapie życia kobiety. Suchość pochwy może znacząco obniżać jakość życia seksualnego, z powodu bólu i dyskomfortu odczuwanego podczas zbliżeń... Skąd się bierze suchość pochwy? Jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ