Cukrzyca ciążowa
-
WIADOMOŚĆ
-
Dzieki dziewczyny za rady, na razie jest ok. Moze jak jiz sie nie zarazil to sie nie zarazi. Ja chorowalam przedwczoraj moze skoro do dzis nic sie nie dzieje to juz bedzie dobrze. Martwie sie troche ze nie karmie piersią i on ma mniejszą odpornosc ale moja kolezanka karmi cycem a mala i tak zachorowala na rota wiec chyba nie ma reguly. Justice dobrze mowisz z tą odpornoscia.
Justice ciesze sie ze Olek dochodzi do siebie, oby Ci ten tydzien szybko zlecial. Ja tez ten tydzien cierpie bo oczywiscie moj Rafal na poligonie. -
Bizona spacerowac mozesz po 1 kolacji albo poprostu wieczorkiem a efekty powinnas widziec z rana. Albo odpusc sobie 2 kolacje jesli niejestes glodna i zobacz jakie wtedy beda cukry. Albo zjedz polowe porcji. Postaraj sie kombinowac zeby niedostac insuliny bo klucie sie wcale niejest fajne...
-
Kurcze bizona...moze obejdzie sie bez insuliny pozmieniaj jeszcze. Moze faktycznie jajko. Ja wczoraj na posilek wieczorny zjaflam serek bialy grani i cukiet na czczo 82.Starania od 2013r.
2015r. - 2x IUIhsg, histeroskopia
2 maja 2016r. IVF ciąża biochemiczna
12 lipca 2016r. CRIO
12 sierpnia 2016r. CRIOkariotypy ok
3 stycznia 2017r. szczepienia, intralipid i transfer ❤
02.09.17r. urodziła się Tosia ❤
15.10.18r. Aniołek 21.07.19r. urodził się Franio❤ -
Nie no jak moge sob8e odpuscic nocny posilek..przeciez najdluzsza przerwa miedzy nocnym posilkiem a sniadaniem ma byc 9h. Tu nie sztuka zjesc sama salate i miec cukier ok. Ale my musimy zjesc weglowodany takze..
Insuliny, kucia totalnie sie nie boje..mialam in vitro zastrzyki mi nie obce;) bardziej stresowac mnie bedzie wyliczanie wszystkiego.
Dzis zjem serek wiejski z papryka i Wase..chyba ze wymysle cos innego.
9.12 pierwsze ICSI. Mamy dwa serduszka!Dziewczynka i chlopiec
-
Nitka w czasie goraczki jak najbarfziej mozna a nawet powinno karmic sie piersia. Goraczka to znak walki naszego orhanizmu i produkcji przecowcial.
Bizona czasami wysokoe cukru nadczo sa wynikiem poprzedniego calego dnia. Moze w ciagu dnoa masz za malo wegli. Zaczekaj keszcze pare dni moze z insulina. Vzasami trzeba kilku dni,aby organizm sie wuregulowal. Wiele dziewczyn tak miało, ze potrzebowaly mawet i 2 tyg. dietu, zeby cukier poranny sie unormowal. Jezeli madal by przekraczal, to imsulinaPo to ona jest i nie ma sie co bać
-
Ja sie insuliny nie boje;)
I tu nie ja tylko szpital decyduje od kiedy insulina..jak mi sie poprawi mam ich powiadomic a poki co zapisana jestem na 05.07 na szkolenie. Wegli raczej nie jem za malo..bo sa do kazdego posilku, wiem ze sa wazne. Kurcze dam znac jutro jak bedzie jyz sie doczekac rana nie moge;)
9.12 pierwsze ICSI. Mamy dwa serduszka!Dziewczynka i chlopiec
-
Tak tez o tym czytalam..dlatego jeszcze bardziej niewyobrazam sobie nie jesc posilku nocnego. Dovra dzis ten serwk zjem z wasa, jutro moze biala bulke zamiast zytniego. I do wtorku tak pokombinuje i bede ciekawa co powie diabetolog. Dam Wam znać oczywiście!
9.12 pierwsze ICSI. Mamy dwa serduszka!Dziewczynka i chlopiec
-
nick nieaktualny
-
Cukrzycę ciążową prowadziłam od 7 tc (wielu lekarzy twierdzilo ze nie ciążowa ). Insulina nocna od 9 tc. Nie znalazłam żadnego sposobu na poranny cukier. I obowiązkowo miałam jeść na ostatnią kolacje węglowodany złożone by rano nie mieć ketonow. Ani spacerki, ani kombinowanie z jedzeniem nie pomogły. Fakt, brałam 3j insuliny -niby nic ale (za pozwoleniem diabetolog ) po zmniejszeniu cukier urósł
taki był mój urok. I na krzywej po ciąży i teraz jest wyższy. A insulina mniej boli niż nakluwacz
nie zawsze ma się wpływ na glukozę na czczo
-
Bizonia ja na kolacje jem pół kromki wąsy żytniej i pije pol szklanki mleka, ostatni posiłek mam 22:30, i cukry po tym zawsze ok:)
Poppy - ja jestem z Krakowa, jestem zarejestrowana w Koperniku nas I wizytę 28.06, nie dodzwonisz sie tam raczej a próbowałam przez 3 dni, o każdej porze dnia:p Ze skierowaniem dopiero osobiście mi sie udało..ale pielęgniarki sa tam w porządku;) dostałam od razu glukometr jak sie byłam zapisać na wizytę. -
Zorganizowana - udało mi się nawet w pierwszym dniu dzwonienia! Wolny termin był juz na 26 czerwca, ale ja mam wtedy usg 3 trymestru i nie dam rady, wiec zapisali mnie na 3 lipca. Mi pielęgniarka mówiła, że te szkolenia mają tylko w poniedziałki.
Wizytę będę mieć z dr Morawską.
Powiedzcie mi czy mój cukier po kolacji jest dobry?
Zjadłam miseczkę zupy pomidorowej z ryżem i dwa jaka na twardo z solą i cukier po godzinie od zjedzenia 91. -
Poppy cukier malutki. Ja starałam sie, zeby po posiłku noe mieć mniej niz 100. Jak cukier moewalam w ciąży w okolicach 90, to szybko robiłam sie głodna. Najważniejsze jest to, jak Ty się czujesz. Fajnie jak jiz wyczaisz co Ci służy, a co niekoniecznie, bo wtedy mozna kombinować