X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Mamy leżące
Odpowiedz

Mamy leżące

Oceń ten wątek:
  • klaudia_23 Autorytet
    Postów: 2403 4633

    Wysłany: 20 czerwca, 18:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Saimi wrote:
    Nasza wagę urodzeniowa osiągnęła po 11 dniach od urodzenia. 2880 ważyła jak się urodziła, spadła do 2600 (waga po tyg jak szła do domu), po 11 dniach już miała 2900.
    Dziś waga 3700 (z jakimś groszem ale nie zapamiętałam a lekarz mi nie zapisał), położna jutro przyjdzie to potwierdzi ile tych gramów dodatkowo :)

    Tylko chyba dzieciaczki wazac 2/3kg szybciej przybieraja na wadze. Bo przy 1kg te 20g dziennie to jest sporo, a juz przy 2/3kg te 20g to nic.

    Saimi lubi tę wiadomość

    11.12 ⏸️
    03.06 Synek na świecie 🥰 (28+5)
  • Hope♥️ Autorytet
    Postów: 284 460

    Wysłany: 20 czerwca, 18:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale Wam rosną te szkraby! Mój też rośnie, coraz większy brzuch mam i coraz ciężej mi się ruszać 🤣
    Saimi, na piersi tak przybrała Alicja?

    age.png
  • Saimi Autorytet
    Postów: 1109 1227

    Wysłany: 20 czerwca, 19:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    klaudia_23 wrote:
    Tylko chyba dzieciaczki wazac 2/3kg szybciej przybieraja na wadze. Bo przy 1kg te 20g dziennie to jest sporo, a juz przy 2/3kg te 20g to nic.

    Tak masz rację. Mniejsze dzieciątko pewnie mniej przybiera niż to co było na starcie większe. Dla Oskarka tyle ile przybrał to wielki skok.

    Hope - ja karmie kpi i mm. Do piersi dostawiam czasem żeby dojadła lub poprostu się pobawiła i czuła bliskość. Karmie odciaganym moim i dokarmiam już modyfikowanym bo mi brakuje.

    Hope♥️ lubi tę wiadomość

    Starania od 2017 r.
    Ona - 36l, mthfr, hashimoto, b. niskie amh, b. duży problem z endo
    On - 36l, wszystko ok

    I IUI - 2019 nieudane
    I IVF - 25.09.23
    7dpt - Beta Hcg - 71 ; prog 231
    11dpt - Beta Hcg - 745 ; prog 172
    15dpt - Beta Hcg - 4174
    24dpt - jest zarodek z ❤️ (szpital, jednorazowe krwawienie bez przyczyny)
    31dpt - CRL 10mm 💓
    11+2 - CRL 45mm 🧡
    13+3 - CRL 70 mm, I prenatalne ok 💝
    17+3 - 200 g., 17 cm dziewczynki 😍
    20+3 - połówkowe, 340 g dziewczynki 🤩 skr. szyjka
    22+3 - 510 g., 28 cm gwiazdeczki 🥰 skr. szyjka
    26+3 - 910 g., 37 cm gwiazdeczki 💖 skr. szyjka
    30+3 - III prenatalne, 1580 g. dzielnej dziewczynki ❤️ od dziś szpital - b. skr. szyjka
    32+2 - 1980 g. 😍
    33+2 - 2150g. 🤩
    35+2 - 2600g. 💖
    36+2 - 2900g. 🧡
    36+6 - Alicja już na świecie! 🥰💓

    age.png
  • Hope♥️ Autorytet
    Postów: 284 460

    Wysłany: 26 czerwca, 08:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Dziewczyny, co u Was? Jak sobie radzicie?
    Ja chciałam się pochwalić, że udało mi się donosić ciążę 🌹mam bardzo dużo skurczy, brzuch mi się dosłownie wygina, ale są nieregularne. Mimo to mam ich kilka na godzinę. A wczoraj na wieczór miałam tak bolesny skurcz promieniujący na kręgosłup i krzyż, że położyłam się i tylko czekałam czy się powtórzy. Dziś zrobiłam ostatnie badania krwi wymagane w ciąży i dopakowalam torby. Jest mi już ciężko, szczególnie podczas tych upałów, ale wiem że to już końcówka. W poniedziałek mam wizytę, jeśli nic się po drodze nie wydarzy.

    MamaEryka, Saimi lubią tę wiadomość

    age.png
  • AEGO Autorytet
    Postów: 2273 2050

    Wysłany: 26 czerwca, 16:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cudownie Hope, co do zasady możesz już rodzić tak naprawdę. 😃 Ciągle trzymam kciuki!
    U nas okej, Feliks miał USG brzucha i badanie krwi i wyszły dobrze. 😍 Tak to próbujemy przeżyć niewyspani. 😂 Mimo, że Felo nie jest jakimś nocnym awanturnikiem to jednak trzeba przebrać, nakarmić, o 5 uważa, że on już chce do nas do łóżka, więc bierzemy na chwilę i jak zaśnie to trzeba go odstawiać, więc wiesz. 🙈

    Hope♥️ lubi tę wiadomość

    age.png
  • Hope♥️ Autorytet
    Postów: 284 460

    Wysłany: 26 czerwca, 19:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AEGO wrote:
    Cudownie Hope, co do zasady możesz już rodzić tak naprawdę. 😃 Ciągle trzymam kciuki!
    U nas okej, Feliks miał USG brzucha i badanie krwi i wyszły dobrze. 😍 Tak to próbujemy przeżyć niewyspani. 😂 Mimo, że Felo nie jest jakimś nocnym awanturnikiem to jednak trzeba przebrać, nakarmić, o 5 uważa, że on już chce do nas do łóżka, więc bierzemy na chwilę i jak zaśnie to trzeba go odstawiać, więc wiesz. 🙈
    Tak, mogę już rodzić i w sumie to czasami myślę sobie że już chciałabym żeby Mały był obok, żebym widziała że jest zdrowy, żebym mogła go dotknąć i przytulić. A z drugiej strony to mój lekarz ma wolne do końca tygodnia więc przynajmniej tyle niech sobie posiedzi jeszcze, bo nie ufam żadnemu lekarzowi tak jak jemu.
    Cieszę się, że Feliks jest zdrowy ♥️ moje pierwsze dziecko dało mi taka szkole życia jeśli chodzi o wstawanie nocne, że wiem doskonale jak to jest być ludzkim zombie 😃 dużo zdrówka dla Was ♥️

    age.png
  • Saimi Autorytet
    Postów: 1109 1227

    Wysłany: 26 czerwca, 22:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hope Ty dzielna kobietko! Teraz to już niech mały się szykuje na świat i da odetchnąć mamie (o ile da się to tak nazwać). Chodzenie z brzuchem w tych upałach napewno jest bardzo uciążliwe. Mocno trzymam kciuki za Was i z nieciwrpliwiscia wyczekuje wiadomości.

    I nas ok. Alusia jest grzeczna, od kiedy dostaje espumisan skończyły się problemy brzuszkowe i daje nam pospać chociaż troszkę w nocy. Rośnie. Dziś waży 4040 :) w najbliższym czasie czekają nas szczepienia ale chce to przeciągnąć ile się da w czasie.

    Hope♥️ lubi tę wiadomość

    Starania od 2017 r.
    Ona - 36l, mthfr, hashimoto, b. niskie amh, b. duży problem z endo
    On - 36l, wszystko ok

    I IUI - 2019 nieudane
    I IVF - 25.09.23
    7dpt - Beta Hcg - 71 ; prog 231
    11dpt - Beta Hcg - 745 ; prog 172
    15dpt - Beta Hcg - 4174
    24dpt - jest zarodek z ❤️ (szpital, jednorazowe krwawienie bez przyczyny)
    31dpt - CRL 10mm 💓
    11+2 - CRL 45mm 🧡
    13+3 - CRL 70 mm, I prenatalne ok 💝
    17+3 - 200 g., 17 cm dziewczynki 😍
    20+3 - połówkowe, 340 g dziewczynki 🤩 skr. szyjka
    22+3 - 510 g., 28 cm gwiazdeczki 🥰 skr. szyjka
    26+3 - 910 g., 37 cm gwiazdeczki 💖 skr. szyjka
    30+3 - III prenatalne, 1580 g. dzielnej dziewczynki ❤️ od dziś szpital - b. skr. szyjka
    32+2 - 1980 g. 😍
    33+2 - 2150g. 🤩
    35+2 - 2600g. 💖
    36+2 - 2900g. 🧡
    36+6 - Alicja już na świecie! 🥰💓

    age.png
  • Hope♥️ Autorytet
    Postów: 284 460

    Wysłany: 27 czerwca, 12:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Saimi wrote:
    Hope Ty dzielna kobietko! Teraz to już niech mały się szykuje na świat i da odetchnąć mamie (o ile da się to tak nazwać). Chodzenie z brzuchem w tych upałach napewno jest bardzo uciążliwe. Mocno trzymam kciuki za Was i z nieciwrpliwiscia wyczekuje wiadomości.

    I nas ok. Alusia jest grzeczna, od kiedy dostaje espumisan skończyły się problemy brzuszkowe i daje nam pospać chociaż troszkę w nocy. Rośnie. Dziś waży 4040 :) w najbliższym czasie czekają nas szczepienia ale chce to przeciągnąć ile się da w czasie.
    To jest straszne, ciągać teraz taki brzuch przed sobą, cieszę się że ten termin nie wypada mi pod koniec sierpnia 😝 wieczorem właśnie ściągnęłam obrączkę i pierścionki bo już woda się zatrzymuje i wszystko puchnąć zaczyna. Od wczoraj mam bóle takie typowo miesiączkowe, jestem zmęczona już, w nocy wstaje po kilka razy i męczą a nawet wybudzają mnie strasznie skurcze :/
    Alicja to już duża dziewczynka i bardzo ładnie waży, super że problemy z brzuszkiem udało się opanować. Teraz mama ma lżej 😊 ja właśnie marzę o całej przespanej nocy ale chyba nie prędko mnie czeka 😃

    Saimi lubi tę wiadomość

    age.png
  • AEGO Autorytet
    Postów: 2273 2050

    Wysłany: 27 czerwca, 13:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to niech lekarz wraca i możesz rodzić.✊🏻😆
    Saimi, Alicja to już duża Ziomeczka.😎 Felo ją nieśmiałe goni, bo ma 3300 kg. 😃

    Saimi lubi tę wiadomość

    age.png
  • Nati12131 Koleżanka
    Postów: 41 162

    Wysłany: 27 czerwca, 19:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny, miałam rodzić 9 października, po wielu komplikacjach, braku wód płodowych, czterech transfuzjach krwi przywitałam moją córeczkę w 24 tygodniu i 6 dniu ciąży, Nelka urodził się 25/06 o godzinie 23:23 poród był konieczny przez wykrwawienie, miałam przodujące łożysko nisko ułożone oraz dużego krwiaka, który nie pozwolił nam utrzymać Nelki w brzuszku dłużej. Dostałam wcześniej sterydy i magnezium aby malutka była przygotowana lepiej na świat, obecnie córcia ma się dobrze przy porodzie ważyła 790g korzysta z 35% własnego tlenu. Trzymajcie za nas kciuki i powodzenia przyszłym mamą.

  • AEGO Autorytet
    Postów: 2273 2050

    Wysłany: 27 czerwca, 20:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nati12131 wrote:
    Cześć dziewczyny, miałam rodzić 9 października, po wielu komplikacjach, braku wód płodowych, czterech transfuzjach krwi przywitałam moją córeczkę w 24 tygodniu i 6 dniu ciąży, Nelka urodził się 25/06 o godzinie 23:23 poród był konieczny przez wykrwawienie, miałam przodujące łożysko nisko ułożone oraz dużego krwiaka, który nie pozwolił nam utrzymać Nelki w brzuszku dłużej. Dostałam wcześniej sterydy i magnezium aby malutka była przygotowana lepiej na świat, obecnie córcia ma się dobrze przy porodzie ważyła 790g korzysta z 35% własnego tlenu. Trzymajcie za nas kciuki i powodzenia przyszłym mamą.
    Trzymamy kciuki za Malutką Nelkę! Wierzę, że będzie super wojowniczka!✊🏻

    age.png
  • Saimi Autorytet
    Postów: 1109 1227

    Wysłany: 27 czerwca, 23:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nati12131 wrote:
    Cześć dziewczyny, miałam rodzić 9 października, po wielu komplikacjach, braku wód płodowych, czterech transfuzjach krwi przywitałam moją córeczkę w 24 tygodniu i 6 dniu ciąży, Nelka urodził się 25/06 o godzinie 23:23 poród był konieczny przez wykrwawienie, miałam przodujące łożysko nisko ułożone oraz dużego krwiaka, który nie pozwolił nam utrzymać Nelki w brzuszku dłużej. Dostałam wcześniej sterydy i magnezium aby malutka była przygotowana lepiej na świat, obecnie córcia ma się dobrze przy porodzie ważyła 790g korzysta z 35% własnego tlenu. Trzymajcie za nas kciuki i powodzenia przyszłym mamą.

    Współczuję przebojów w ciąży. Dobrze, że zareagowano szybko i udało się podać sterydy.

    Gratuluję córci. Dużo siły dla malutkiej Nelki! I dla Ciebie też :) wcześniaki to wojowniki :)

    Starania od 2017 r.
    Ona - 36l, mthfr, hashimoto, b. niskie amh, b. duży problem z endo
    On - 36l, wszystko ok

    I IUI - 2019 nieudane
    I IVF - 25.09.23
    7dpt - Beta Hcg - 71 ; prog 231
    11dpt - Beta Hcg - 745 ; prog 172
    15dpt - Beta Hcg - 4174
    24dpt - jest zarodek z ❤️ (szpital, jednorazowe krwawienie bez przyczyny)
    31dpt - CRL 10mm 💓
    11+2 - CRL 45mm 🧡
    13+3 - CRL 70 mm, I prenatalne ok 💝
    17+3 - 200 g., 17 cm dziewczynki 😍
    20+3 - połówkowe, 340 g dziewczynki 🤩 skr. szyjka
    22+3 - 510 g., 28 cm gwiazdeczki 🥰 skr. szyjka
    26+3 - 910 g., 37 cm gwiazdeczki 💖 skr. szyjka
    30+3 - III prenatalne, 1580 g. dzielnej dziewczynki ❤️ od dziś szpital - b. skr. szyjka
    32+2 - 1980 g. 😍
    33+2 - 2150g. 🤩
    35+2 - 2600g. 💖
    36+2 - 2900g. 🧡
    36+6 - Alicja już na świecie! 🥰💓

    age.png
  • Hope♥️ Autorytet
    Postów: 284 460

    Wysłany: 28 czerwca, 00:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nati12131 wrote:
    Cześć dziewczyny, miałam rodzić 9 października, po wielu komplikacjach, braku wód płodowych, czterech transfuzjach krwi przywitałam moją córeczkę w 24 tygodniu i 6 dniu ciąży, Nelka urodził się 25/06 o godzinie 23:23 poród był konieczny przez wykrwawienie, miałam przodujące łożysko nisko ułożone oraz dużego krwiaka, który nie pozwolił nam utrzymać Nelki w brzuszku dłużej. Dostałam wcześniej sterydy i magnezium aby malutka była przygotowana lepiej na świat, obecnie córcia ma się dobrze przy porodzie ważyła 790g korzysta z 35% własnego tlenu. Trzymajcie za nas kciuki i powodzenia przyszłym mamą.
    Nati, pamiętam jak pisałaś o swojej sytuacji i ciągłych krwawieniach. Pomimo, że Nelka urodziła się wcześnie, na pewno jest to najlepsza decyzja jaką można było podjąć. Życzę Wam dużo zdrowia i żeby Nela dzielnie walczyła i szybko rosła oraz żeby ominęły ją wczesniacze problemy. Wszystkiego dobrego! ♥️🍀

    age.png
  • Luna_Luna Koleżanka
    Postów: 109 11

    Wysłany: 30 czerwca, 13:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny, czy doświadczacie skurczów/stawiania się macicy? Zaczęłam 31 tydz i mam regularnie co 20 min czasem co 10 min + nieprzyjemne napięcie w podbrzuszu. Lekarza mam dopiero za 2 tyg. Ja mam jedynie zapisany magnez 3x2 i potas, no i mam jak najwięcej leżeć.

  • Hope♥️ Autorytet
    Postów: 284 460

    Wysłany: 30 czerwca, 14:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Luna_Luna wrote:
    Cześć dziewczyny, czy doświadczacie skurczów/stawiania się macicy? Zaczęłam 31 tydz i mam regularnie co 20 min czasem co 10 min + nieprzyjemne napięcie w podbrzuszu. Lekarza mam dopiero za 2 tyg. Ja mam jedynie zapisany magnez 3x2 i potas, no i mam jak najwięcej leżeć.
    Tak, ja. Zaczęły się bardzo wcześnie. Ale mam i mialam ich kilka na godzinę. Czasami bywało tak ze brzuch stawiał się co kilka minut np. 5-8 a czasami co dłuższy czas. Z biegiem czasu sa barfziej meczace i bardziej bolesne, byc moze ze wgledu na wieksza macice. Ja na skurcze brałam luteinę i scopolan/nospe doraźnie. Najważniejsza kwestia przy skurczach to szyjka. U mnie szyjka się nie skracała, mimo że skurcze ktg pokazywało bardzo silne. Musisz tego pilnować.

    Luna_Luna lubi tę wiadomość

    age.png
  • Saimi Autorytet
    Postów: 1109 1227

    Wysłany: 1 lipca, 05:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Klaudia jak tam Oski? Jak tam sobie radzi? Ile przybrał na wadze? I jak Ty się czujesz?

    Nati jak Nelka? Dajesz radę psychicznie z takim doświadczeniem porodu przedwczesnego i pobytem malutkiej na neanatologii?

    Luna ja miałam zamiast scopolanu nospe 3xdziennie, jeszcze relanium działa na wyciszenie całego organizmu i miałam przepisane też 5mg 3xdziennie w takich właśnie sytuacjach. Kontroluj szyjkę tak jak mówi Hope.
    Na Twoim miejscu jeśli te skurcze są regularne to bym nie czekała i podjechała na IP sprawdzić. Im szybciej zareagujesz tym lepiej. A jeśli wszystko jest ok (i tego życzę) to poprostu będziesz spokojna.

    Hope upały pewnie dają Ci popalić na tej końcówce ciąży. Ale ślicznie dałaś radę wytrzymać tak długo :) ciekawe ile jeszcze maleństwo posiedzi w brzuchu :) teraz może być tak, że wcale się spieszyć na ten świat nie będzie miało zamiaru haha

    Luna_Luna lubi tę wiadomość

    Starania od 2017 r.
    Ona - 36l, mthfr, hashimoto, b. niskie amh, b. duży problem z endo
    On - 36l, wszystko ok

    I IUI - 2019 nieudane
    I IVF - 25.09.23
    7dpt - Beta Hcg - 71 ; prog 231
    11dpt - Beta Hcg - 745 ; prog 172
    15dpt - Beta Hcg - 4174
    24dpt - jest zarodek z ❤️ (szpital, jednorazowe krwawienie bez przyczyny)
    31dpt - CRL 10mm 💓
    11+2 - CRL 45mm 🧡
    13+3 - CRL 70 mm, I prenatalne ok 💝
    17+3 - 200 g., 17 cm dziewczynki 😍
    20+3 - połówkowe, 340 g dziewczynki 🤩 skr. szyjka
    22+3 - 510 g., 28 cm gwiazdeczki 🥰 skr. szyjka
    26+3 - 910 g., 37 cm gwiazdeczki 💖 skr. szyjka
    30+3 - III prenatalne, 1580 g. dzielnej dziewczynki ❤️ od dziś szpital - b. skr. szyjka
    32+2 - 1980 g. 😍
    33+2 - 2150g. 🤩
    35+2 - 2600g. 💖
    36+2 - 2900g. 🧡
    36+6 - Alicja już na świecie! 🥰💓

    age.png
  • Hope♥️ Autorytet
    Postów: 284 460

    Wysłany: 1 lipca, 07:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Saimi u mnie powtarza się to samo co w pierwszej ciazy. Macica stawiała się odkąd czułam ja przez powłoki brzuszne. Wiec bardzo wczesnie. Nie jestem lekarzem, ale wygląda na to jakby szyjka nie współpracowała z macicą. Przy takich czestych skurczach jak mam, kilka-kilkanascie na godzine, a są już poza skalę ktg, szyjki nie powinno już być. I w pierwszej ciazy lekarka prowadząca mówiła, że gdybym miała takie skurcze jak mówię, to szyjki już dawno bym nie miała. A mialam, w 40 tyg jeszcze 2 cm szyjki. Wiec z jednej strony w mojej sytuacji to blogoslawienstwo-bo nie wiem czy byłabym w stanie mieć dzieci. A z drugiej strony to przy pierwszym porodzie właśnie skurcze bolesne jak diabli, regularne co 3 minuty, a szyjka się nie chciała rozwierać. Na porodowce spedzilam prawie 19 godzin. Tracilam przytomnosc juz. Mam wadę macicy anatomiczną, więc byc może to jest jakaś przyczyna. W każdym razie u mnie raczej skonczy się CC. Dziś idę na wizytę, boję się powtórki z pierwszej ciąży i komplikacji przy SN

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 lipca, 07:51

    age.png
  • Saimi Autorytet
    Postów: 1109 1227

    Wysłany: 1 lipca, 09:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hope to trzymam kciuki za wizytę i czekam na wieści.
    Może warto o tych obawach porozmawiać z lekarzem. Cc nie jest takie złe jak mówią. A jak masz taką historie porodu i wadę anatomiczne macicy może dadzą skierowanie na cc bez problemu.

    AEGO lubi tę wiadomość

    Starania od 2017 r.
    Ona - 36l, mthfr, hashimoto, b. niskie amh, b. duży problem z endo
    On - 36l, wszystko ok

    I IUI - 2019 nieudane
    I IVF - 25.09.23
    7dpt - Beta Hcg - 71 ; prog 231
    11dpt - Beta Hcg - 745 ; prog 172
    15dpt - Beta Hcg - 4174
    24dpt - jest zarodek z ❤️ (szpital, jednorazowe krwawienie bez przyczyny)
    31dpt - CRL 10mm 💓
    11+2 - CRL 45mm 🧡
    13+3 - CRL 70 mm, I prenatalne ok 💝
    17+3 - 200 g., 17 cm dziewczynki 😍
    20+3 - połówkowe, 340 g dziewczynki 🤩 skr. szyjka
    22+3 - 510 g., 28 cm gwiazdeczki 🥰 skr. szyjka
    26+3 - 910 g., 37 cm gwiazdeczki 💖 skr. szyjka
    30+3 - III prenatalne, 1580 g. dzielnej dziewczynki ❤️ od dziś szpital - b. skr. szyjka
    32+2 - 1980 g. 😍
    33+2 - 2150g. 🤩
    35+2 - 2600g. 💖
    36+2 - 2900g. 🧡
    36+6 - Alicja już na świecie! 🥰💓

    age.png
  • Hope♥️ Autorytet
    Postów: 284 460

    Wysłany: 2 lipca, 09:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rozmawiałam z lekarzem, on nie naciska mnie ani na SN ani na CC, ale dał mi skierowanie na CC wlasnie przez wade macicy, dodatkowo dziecko na wczorajszym usg wyszlo bardzo duze-3800. A ja jestem bardzo drobna. Mam nadzieje, ze to błąd pomiaru jednak. Doktor chciałby rozwiązać ciążę w przyszłym tygodniu. O ile samo wcześniej nic nie ruszy.

    age.png
  • Saimi Autorytet
    Postów: 1109 1227

    Wysłany: 3 lipca, 09:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hope to dobre wieści :) zdecydujesz się na cc jeśli samo się nie ruszy? Jenys to już 38 tydz skończony, jak ten czas szybko leci.
    Ale będzie spore dzieciątko :) dobrze karmiłaś w brzuchu haha

    Hope♥️ lubi tę wiadomość

    Starania od 2017 r.
    Ona - 36l, mthfr, hashimoto, b. niskie amh, b. duży problem z endo
    On - 36l, wszystko ok

    I IUI - 2019 nieudane
    I IVF - 25.09.23
    7dpt - Beta Hcg - 71 ; prog 231
    11dpt - Beta Hcg - 745 ; prog 172
    15dpt - Beta Hcg - 4174
    24dpt - jest zarodek z ❤️ (szpital, jednorazowe krwawienie bez przyczyny)
    31dpt - CRL 10mm 💓
    11+2 - CRL 45mm 🧡
    13+3 - CRL 70 mm, I prenatalne ok 💝
    17+3 - 200 g., 17 cm dziewczynki 😍
    20+3 - połówkowe, 340 g dziewczynki 🤩 skr. szyjka
    22+3 - 510 g., 28 cm gwiazdeczki 🥰 skr. szyjka
    26+3 - 910 g., 37 cm gwiazdeczki 💖 skr. szyjka
    30+3 - III prenatalne, 1580 g. dzielnej dziewczynki ❤️ od dziś szpital - b. skr. szyjka
    32+2 - 1980 g. 😍
    33+2 - 2150g. 🤩
    35+2 - 2600g. 💖
    36+2 - 2900g. 🧡
    36+6 - Alicja już na świecie! 🥰💓

    age.png
‹‹ 146 147 148 149 150 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niedobór kwasu foliowego - zaskakujące wyniki badań

Niemalże każda kobieta starająca się o dziecko ma świadomość, że podczas starań oraz w czasie ciąży powinna suplementować kwas foliowy. Jednak najnowsze doniesienia lekarzy wskazują na duże problemy z jego przyswajalnością. Co to oznacza? Niedobór kwasu foliowego - jakie mogą być tego skutki? Nawet pomimo zażywania kwasu foliowego, kobiety w dalszym ciągu mogą być narażone na ryzyko chorób/powikłań związanych z jego niedoborami. Jak temu zaradzić? Przeczytaj najnowsze doniesienia i zalecenia ginekologów.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Histeroskopia skuteczna metoda diagnostyki i leczenia niepłodności

Histeroskopia to metoda, która pozwala wykryć i wyleczyć niektóre przyczyny niepłodności: polipy macicy, zrosty, mięśniaki. Histeroskopia diagnostyczna czy histeroskopia zabiegowa - kiedy warto zdecydować się na zabieg?  Jak wygląda histeroskopia? W którym momencie cyklu wykonuje się zabieg? Jakie mogą być skutki uboczne? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak od strony psychicznej przygotować się do porodu?

Poród to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu każdej kobiety. Większość jednak skupia się na przygotowaniach od strony fizycznej... A co z psychiką? Czy do porodu można się przygotować od strony mentalnej? Jak zadbać o odpowiednie nastawienie? Jakie są techniki przygotowania do porodu? 

CZYTAJ WIĘCEJ