Wielka Akcja - Wspieramy się w niepłodności!
Dziś dodająca otuchy historia Danuty i Adama

Zainspiruj się!
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Mamy leżące
Odpowiedz

Mamy leżące

Oceń ten wątek:
  • AmVormittag Autorytet
    Postów: 462 599

    Wysłany: 8 stycznia 2018, 06:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie Dziewczyny, krótko o mnie: koniec 23 tc, szyjka twarda i zamknięta, niestety skrócona do 2,5 cm. Pessara (przynajmniej na razie) nie mam. Zalecenie dużo odpoczywać, dość trudno wykonalne z uwagi na 1,5 roczniaka w domu. Poza tym luteina, magnez, nospa. Dla pocieszenia w pierwszej ciąży szyjka również się skracała (tylko później od ok 28 tc), a urodziłam sn po terminie.

    3 lata starań, amh 0.7-0.8 endometrioza II st, 3xiui nieudane, 1xivf niedane, 2x niespodzianka - naturals :-D
    f2wlwn15ouce76v4.png
    961l9vvjv4n6peyx.png
  • Lovilovi Autorytet
    Postów: 649 615

    Wysłany: 8 stycznia 2018, 08:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nasza gwiazdka przyszła na świat 27.12.17r:) 3190 gram i 50cm , dostała 10 punktów w skali apgar. Jest śliczna i grzeczna :)
    A mnie pochłonęło macierzyństwo:D

    AmVormittag, KasiaMarysiaaa, Caro, Elwira.eli lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 stycznia 2018, 11:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lovilovi wrote:
    Nasza gwiazdka przyszła na świat 27.12.17r:) 3190 gram i 50cm , dostała 10 punktów w skali apgar. Jest śliczna i grzeczna :)
    A mnie pochłonęło macierzyństwo:D

    Gratulacje :) Życzę Ci dużo siły i oby Córeczka cały czas była taka grzeczna! Trzymaj się ciepło :)

    Ja nadal czekam na swoją kolej hehe ;)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 stycznia 2018, 14:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lovilovi wrote:
    Nasza gwiazdka przyszła na świat 27.12.17r:) 3190 gram i 50cm , dostała 10 punktów w skali apgar. Jest śliczna i grzeczna :)
    A mnie pochłonęło macierzyństwo:D

    Gratulacje :) :)

  • Caro Autorytet
    Postów: 3620 3948

    Wysłany: 10 stycznia 2018, 22:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lovilovi wrote:
    Nasza gwiazdka przyszła na świat 27.12.17r:) 3190 gram i 50cm , dostała 10 punktów w skali apgar. Jest śliczna i grzeczna :)
    A mnie pochłonęło macierzyństwo:D


    GRATULUJĘ <3 <3
    Cieszcie się sobą ile wlezie ;-) Czas tak szybko ucieka! Ja nie wiem kiedy mi zleciały te 3 miesiące. Jeszcze tak niedawno modliłam się by wytrzymać chociażby do września hehe.

    KasiaMarysiaaa lubi tę wiadomość

    początek starań 12.2015
    06.2016 💔👼
    11.2016 💔👼
    06.02.2017 ⏸️
    08.10.2017 👸💜 38+4 CC (3480g/53cm)
    25.06.2021 ⏸️
    17.02.2022 👶💙 37+3 CC (3240g/55cm)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 stycznia 2018, 12:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny :) Ja już zdecydowanie nie jestem mamą leżącą, dwa tygodnie temu pessar zdjęty a córka na świat się nie spieszy ;) A ja latam na odkurzaczu, myję podłogi, popijam herbatę z liści malin, masuję brodawki i nic hehe :) Za 3 dni termin wg OM i zapowiada się, że jeszcze co najmniej tydzień będę w ciąży nadal ;) Także tyle stresu przez ten pessar i jak widać niepotrzebnie ;)

  • AmVormittag Autorytet
    Postów: 462 599

    Wysłany: 18 stycznia 2018, 21:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sudari, proponuję metodę 4xS, czyli: spacer, sprzątanie, schody, seks. Przy czym umówmy się, komu by się chciało spacerować w taką pogodę, sprzątanie żadna przyjemność, a chodzenie po schodach jest męczące....więc możesz spokojnie przejść od razu do ostatniego"s" :-D uwaga - działa! Przetestowałam w pierwszej ciąży.

    3 lata starań, amh 0.7-0.8 endometrioza II st, 3xiui nieudane, 1xivf niedane, 2x niespodzianka - naturals :-D
    f2wlwn15ouce76v4.png
    961l9vvjv4n6peyx.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 stycznia 2018, 12:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wszystkie metody wypróbowane, na razie nic nie działa, aczkolwiek ostatnia będzie jeszcze testowana w weekend hehe ;) Nawet nie wiecie jak ciężko było namówić Męża do tego, nie chciał mi zrobić krzywdy, al przekonałam, że to dla mojego dobra ;) Może bliżej terminu albo po terminie zadziała więc nie rezygnuję :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 stycznia 2018, 11:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sudari wrote:
    Wszystkie metody wypróbowane, na razie nic nie działa, aczkolwiek ostatnia będzie jeszcze testowana w weekend hehe ;) Nawet nie wiecie jak ciężko było namówić Męża do tego, nie chciał mi zrobić krzywdy, al przekonałam, że to dla mojego dobra ;) Może bliżej terminu albo po terminie zadziała więc nie rezygnuję :)

    I jak sytuacja :) ?

  • Elwira.eli Ekspertka
    Postów: 214 57

    Wysłany: 26 stycznia 2018, 12:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny. Mnie ostatnio znów zaczęły boleć biodra. Pewnie coś tam się rozciąga. Nadal leżę. W ktg brak skurczy. W czwartek mam nadzieję że dowiem się ile mała waży bo mój lekarz małomówny jest?

    Elwiraw4sqvfxmghvzuxjy.png
    d5afqdrhuwojfkqi.png
  • Elwira.eli Ekspertka
    Postów: 214 57

    Wysłany: 26 stycznia 2018, 12:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ostatnio za mną słodkie chodzi że szok. A moja waga już 16 kg na plusie. Ale tym akurat się nie przejmuje. Hi hi.

    Elwiraw4sqvfxmghvzuxjy.png
    d5afqdrhuwojfkqi.png
  • Elwira.eli Ekspertka
    Postów: 214 57

    Wysłany: 26 stycznia 2018, 12:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sudari wrote:
    Wszystkie metody wypróbowane, na razie nic nie działa, aczkolwiek ostatnia będzie jeszcze testowana w weekend hehe ;) Nawet nie wiecie jak ciężko było namówić Męża do tego, nie chciał mi zrobić krzywdy, al przekonałam, że to dla mojego dobra ;) Może bliżej terminu albo po terminie zadziała więc nie rezygnuję :)
    Hej słońce. Skoro się nie odzywasz to pewnie coś się zaczęło dziać co ?!

    Elwiraw4sqvfxmghvzuxjy.png
    d5afqdrhuwojfkqi.png
  • Wowka Autorytet
    Postów: 3996 5554

    Wysłany: 28 stycznia 2018, 15:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny. Ja też leżąca, od początku grudnia... wtedy w 18 tyg. się okazało, że szyjka się skraca, ale miała 27mm i dostałam przykazanie leżenia i luteiny. W zeszłym tygodniu na kontroli wyszło 18mm i wewnętrzne rozwarcie i w czwartek w szpitalu założyli mi pessar. Jestem już w domu i tak dalej leżę i odliczam tygodnie do końca...

    Julia ❤
    3ffafe9500.png
    Jano ❤
    c2513a0522.png
  • Tęskniąca Autorytet
    Postów: 1578 2583

    Wysłany: 28 stycznia 2018, 16:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej,
    czy mogę dołączyć? Dopiero teraz znalazłam ten wątek, a też jestem leżąca od 2 tygodni. Szyjka na początku stycznia 3,3 w połowie stycznia 2,6 . Leże ile się da ale mieszkam sama i ktoś musi pozmywać, poprasować itd.....Sama nie wiem, czy powinnam mieć wyrzuty sumienia czy takie minimum czynności może mi zaszkodzić....

    nqtko7eswtot5kmm.png
  • Wowka Autorytet
    Postów: 3996 5554

    Wysłany: 28 stycznia 2018, 17:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Teskniaca, widzę że jesteś kilka tygodni przede mną. Ale jedziemy na jednym wózku:) mi wszyscy lekarze mówili o oszczędzaniu, A nie bezwarunkowym lezeniu, ale ja mam dużą pomoc męża i mamy, więc w większości leżę, ale do lodówki jak jestem sama pójdę:)

    Julia ❤
    3ffafe9500.png
    Jano ❤
    c2513a0522.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 stycznia 2018, 20:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niniejszym informuję, że moja córeczka Alicja przyszła na świat 23 stycznia o 21.43, 4170g, 57cm, 10/10 :)

    Rodziłam naturalnie przez 16h od momentu pojawienia się porannych skurczy, ale córeczka nie chciała wstawić się w kanał rodny i po wielkich bólach zdecydowano o CC.

    Jesteśmy już od piątku w domu. Jestem jeszcze obolała, ale moja ślicznotka swoim uśmiechem daje mi siłę i niesamowite szczęście :) <3

    Pozdrawiam Was i życzę powodzenia!

    Tęskniąca, Caro lubią tę wiadomość

  • Aga78 Autorytet
    Postów: 894 453

    Wysłany: 4 lutego 2018, 15:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny. Ja od czwartku również leżąca. Czekam na synka Boryska.Duży ch£opak z niego,podobno wymiarami jest do przodu 2 tygodnie niż wynika to z terminu miesiączki. Ja miałam 2 histeroskopie i łyżeczkowanie, więc to pewnie ma wpływ na moją szyjkę. Lekarz kontroluje mi ją od 4 m-cy: początkowo 4.53, potem 3,5 a na ostatnim badaniu 2,44, więc już jest powód do zmartwienia.Ja też za bardzo się nie oszczędzałam, chodziłam 3 x dziennie z psem na spacery i chodziłam po schodach(mieszkam na 4 piętrze). 08.02. mam wizytę i lekarz decyduje czy zakładamy krążek.Z leków biorę 3x nospa,3xmagnez,2x2 luteina.Mam nadzieję, że leki pomogą. Marzy mi się skończoby 36 tydzień.

    14.11.2015- 1 IUI:( 14.01.2016 2 IUI:(
    11.05.2016-INF-I Transfer :(
    06.12.2016 - CRIO II Transfer
    04.05.2017- ciąża naturalna Aniołek [*] 9 tydz
    3jvzi09kjtx66r5t.png
  • Wowka Autorytet
    Postów: 3996 5554

    Wysłany: 4 lutego 2018, 16:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Aga, ja też leżakuje przez szyjkę, tylko jestem we wcześniejszej ciąży. Jestem już po założeniu pessara i też mam wizytę 8.02. żeby sprawdzić jak siedzi. Jak sobie radzisz z nudą? Chyba, że Ci nie dokucza :)

    Julia ❤
    3ffafe9500.png
    Jano ❤
    c2513a0522.png
  • Aga78 Autorytet
    Postów: 894 453

    Wysłany: 4 lutego 2018, 18:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wowka, a jaką miałaś szyjkę, że lekarz zadecydował o pessarze?I czy po jego założeniu możesz więcej się ruszać, czy możesz coś w domu robić; np. gotować itp? Ja jakoś tak dużo śpię, więc czas mi szybko leci:) Kompletuję wyprawkę, oglądam filmy, czytam...Podchodzę do tego zadaniowo; byleby z moim synkiem było wszystko dobrze:)Najbardziej mi brakuje spacerów z psem..

    14.11.2015- 1 IUI:( 14.01.2016 2 IUI:(
    11.05.2016-INF-I Transfer :(
    06.12.2016 - CRIO II Transfer
    04.05.2017- ciąża naturalna Aniołek [*] 9 tydz
    3jvzi09kjtx66r5t.png
  • Wowka Autorytet
    Postów: 3996 5554

    Wysłany: 4 lutego 2018, 19:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja szyjka była pod obserwacją od 16 tygodnia. Wtedy miała 27 mm, pozniej magicznie się wydłużyła do 33mm, a potem znowu wrocila do 25mm w 20 i 22tyg. W 24t na kontroli okazało się że jest skrócona do 18mm i ma rozwarcie na chyba 15mm. Za dwa dni miała nadal 18mm ale rozwarcie 7mm i następnego dnia założyli mi pessar, bo z moją lekarką podejrzewałyśmy, że będzie taka konieczność i miałam aktualny posiew. Pessar mam założony dopiero 1,5 tyg temu. Zalecenia mam bardzo sie oszczedzać, wiec większość czasu leżę ale jedzenie robię, obiad tez gotuje. Wiadomo tylko że nie dwudaniowy :D za to nie sprzątam, nie wychodzę z psem i nie chodzę po zakupy. Tak już przetrwałam 2 miesiące. Tylko, że u mnie szyjka zaczęła się skracać już dawno temu i nadal nie jestem w bezpiecznym czasie... liczę na to, że po kontroli w czwartek będzie wszystko ok, ale moja lekarka raczej mi nie pozwoli na zwiększenie aktywności.

    Julia ❤
    3ffafe9500.png
    Jano ❤
    c2513a0522.png
‹‹ 54 55 56 57 58 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Kwas foliowy podczas starania o dziecko, kwas foliowy w ciąży - dlaczego tak ważny?

Kwas foliowy to witamina z grupy B, o której żadna starająca się o ciążę kobieta, nie powinna zapominać! Kwas foliowy ma ogromny wpływ na rozwój płodu, prawidłowy przebieg ciąży, ale i również płodność kobiety! Dodatkowo przeczytaj dlaczego suplementacja kwasu foliowego zalecana jest czasem również dla mężczyzn.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Wysoki testosteron u kobiet - przyczyny, objawy, leczenie

Jakie mogą być przyczyny podwyższonego testosteronu w kobiecym organizmie? Jakie są najczęstsze objawy wysokiego testosteronu u kobiet? Jak wygląda diagnoza i leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Choroby endometrium - jakie są najczęstsze?

Czym jest endometrium, a czym endometrioza? Jakie mogą być inne choroby endometrium i jak się objawiają? Jaka grubość endometrium jest optymalna podczas starań o dziecko? 

CZYTAJ WIĘCEJ