X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne 1985 - Klasyczny rocznik :)
Odpowiedz

1985 - Klasyczny rocznik :)

Oceń ten wątek:
  • Matleena Autorytet
    Postów: 5466 5390

    Wysłany: 5 stycznia 2015, 00:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oglądaliśmy chihuahua, ale zdecydowaliśmy się na Maltanczyka. Tzn, ja mogłabym już jutro jechać po psa, a nad mężem pracuję jeszcze.

    tt1ce913.aspx?&fake.png

    mpf_6a30716f026cf4d4d8712df59b64ed2b.png

    24-12-2015 62cm 4640g sn
  • agniesja Autorytet
    Postów: 2814 1012

    Wysłany: 5 stycznia 2015, 08:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Takie małe chyba nie będą sprawiać problemu ;) Ja mam labradora a to kawał psa i kawał obowiązku :D
    Powodzenia Matleena, z przekonywaniem męża i oczywiście w nowym cyklu. Obyś została podwójną mamusią :)

    w57v3e3k8e2cqbjo.png
    qb3ck6nllq2i9no0.png
  • mon!ta^ Autorytet
    Postów: 3117 1739

    Wysłany: 5 stycznia 2015, 19:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 marca 2015, 09:18

    Czas szybko leci... trzeba życie chwytać całymi garściami :D
    zem3e6yd09vvjcjx.png
    zem3p07wyl1rxrp2.png
    zem3p07wmzpo4uao.png
  • mon!ta^ Autorytet
    Postów: 3117 1739

    Wysłany: 5 stycznia 2015, 20:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 marca 2015, 09:18

    agniesja lubi tę wiadomość

    Czas szybko leci... trzeba życie chwytać całymi garściami :D
    zem3e6yd09vvjcjx.png
    zem3p07wyl1rxrp2.png
    zem3p07wmzpo4uao.png
  • agniesja Autorytet
    Postów: 2814 1012

    Wysłany: 5 stycznia 2015, 20:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bardzo się cieszę, że wszystko u Ciebie dobrze :)

    Dziewczyny, co takie milczące jesteście? Bez Was umrze nasz wątek :P

    Mieliśmy dzisiaj wizytę księciunia, łaził po kolędzie. Wszystko było ok. zanim na sam koniec (jak już wychodził), zapytał, kiedy będzie nas więcej niż tylko dwójka. Powiedziałam, że staramy się a on na to "taak, na pewno" :| ja odpowiedziałam, że tak, ale ja mam problemy zdrowotne, kobiece sprawy a on zamiast życzyć zdrowia czy powodzenia to dalej swoje, że jedno dziecko musi w domu być, żebyśmy nie odwlekali, bo w końcu będziemy za starzy... Masakra... :/

    w57v3e3k8e2cqbjo.png
    qb3ck6nllq2i9no0.png
  • Matleena Autorytet
    Postów: 5466 5390

    Wysłany: 6 stycznia 2015, 00:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie znał się facet. Jakby mój kolega ksiądz do Ciebie zawitał to by pewnie chętnie się rozgadal, bo pisał magisterke z planowania rodziny. Nawet o śluzie można z nim pogadać ;)

    agniesja lubi tę wiadomość

    tt1ce913.aspx?&fake.png

    mpf_6a30716f026cf4d4d8712df59b64ed2b.png

    24-12-2015 62cm 4640g sn
  • agniesja Autorytet
    Postów: 2814 1012

    Wysłany: 6 stycznia 2015, 09:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hehe, niezły :D Ten to jakiś dziadek był, ale chociażby... zero wyczucia :/ Mógł sobie darować te głupie teksty.

    w57v3e3k8e2cqbjo.png
    qb3ck6nllq2i9no0.png
  • Olka_29 Autorytet
    Postów: 691 377

    Wysłany: 6 stycznia 2015, 11:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja czekam na termin kolendy, pewnie ten temat też ksiądz poruszy ehhh chyba zagryze zęby żeby się płaczem nie skończyło.

  • Anastazja85 Autorytet
    Postów: 1379 611

    Wysłany: 6 stycznia 2015, 13:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie kolęda była w sobotę a ze mała miejscowość wiedziałam, że przyjdzie proboszcz, który już rok temu wypytywał o potomstwo. W tym roku byłam na kolędzie tylko z moim tatą (mama i mąż w pracy). I oczywiście przy stole padło takie pytanie. Pojaśniłam, wiec księdzu, że to drażliwy temat a do tego mamy czasy jakie mamy, wiec nie zawsze, gdy się chce ma się to co się pragnie, czyli dziecko. Poradził mi żebym się modliła, to mu powiedziałam, że znam kobiety, które mimo stanu błogosławionego miały gdzieś modlitwę i tego na górze a rodziły zdrowe dzieci. To mi proboszcz, że w takim razie skoro jest we mnie i mężu chęć posiadania dziecka to będzie się o nie modlił tzn. w naszej intencji. Powiedziałam jeszcze, że trzymam go za słowo.

    Zaczęłam z nim też rozmowę o adopcji. Miałam też ochotę poruszyć temat in vitro, ale on by zapewne wywołał dłuższą dyskusję lub kłótnię.

    Przepraszam, że tak cicho siedzę :) czytam Was na bieżąco, ale jakiś mam swoją małą żałobę. Czekałam na ten Nowy Rok a tu zaczynam zdawać sobie sprawę, że czas biegnie a ja coraz starsza. I coraz bardziej chce dziecko. A tu po chwili szczęścia zawsze tylko łzy i rozczarowanie.

    relg20mm3fi45p46.png

    05.11.2015 Mój mały chłopczyk ❤

    15.07.2014 DWA ANIOŁKI [*] [*] - 11 tc.
    29.10.2014 biochemiczna
    31.12.2014 pusty pęcherzyk

    Jeśli masz zamiar w coś wątpić, to zacznij wątpić w swoje ograniczenia
  • Matleena Autorytet
    Postów: 5466 5390

    Wysłany: 6 stycznia 2015, 16:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja ostatnio weszłam w jakiś taki etap że zaczynam się zastanawiać czy jestem na pewno gotowa, czy się nadaję, czy sobie poradzę, itd. Chyba nadszedł czas na przerwę w staraniach. Co ma być to będzie.

    tt1ce913.aspx?&fake.png

    mpf_6a30716f026cf4d4d8712df59b64ed2b.png

    24-12-2015 62cm 4640g sn
  • agniesja Autorytet
    Postów: 2814 1012

    Wysłany: 6 stycznia 2015, 17:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja ciągle czekam na nowy cykl. Małpa pewnie przyjdzie w przyszłym tygodniu. Luteiny zostało mi jeszcze na 2 dni i koniec :) Takie to wstrętne, że nie wiem :P Na szczęście ratuję się tic tacami, więc jeszcze raz Matleena dzięki za radę :)

    No to lepszy ten "Twój" ksiądz Anastazja, niż mój... Ten chyba nigdy nie słyszał o problemie z poczęciem :/ W ogóle nie powinni wyskakiwać z takimi pytaniami, bo to nie ich sprawa!! Grrrr :/

    Właśnie kurcze nie rozumiem, dlaczego kościół jest przeciwny in vitro. Czasami to jedyna i ostateczna opcja, żeby posiadać swoje dziecko. Nie wiem, czy kiedykolwiek byłabym w stanie pokochać adoptowane dziecko...

    w57v3e3k8e2cqbjo.png
    qb3ck6nllq2i9no0.png
  • Olka_29 Autorytet
    Postów: 691 377

    Wysłany: 6 stycznia 2015, 19:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agniesja też o tym myślałam i na ten moment jak jest realna szansa na " własne " dziecko to chyba bym nie dała rady. Zawsze mówiłam że jak będę już miała swoje dzieciątko to może bym chciała adoptować żeby chociaż jednemu niewinnemu dziecku pomóc. Ja wiem że teraz nie byłabym wstanie wejść do domu dziecka, zapłakałabym się i zabrała je wszystkie te małe i te duże. Po południu zrobiłam sobie drzemkę i śniło mi się że znalazłam dwójkę małych dzieci chłopiec i dziewczynka takie malutkie w nisidełkach ale nie obok siebie tylko w dwóch różnych miejscach. Chyba mi na głowę pada :-D

  • Matleena Autorytet
    Postów: 5466 5390

    Wysłany: 6 stycznia 2015, 23:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kościół jest przeciwny ze względu na to, że zapładnia się więcej jajeczek a nie wszystkie się potem znajdują w organizmie matki. Kościół traktuje istotę jako człowieka od momentu zapłodnienia, czyli te jajeczka, których nie wszczepiaja matce czy jak to tam się odbywa też są ludźmi. I te które się nie przyjmą również, a in vitro jest obarczone takim błędem. A to oznacza, że z pełną świadomością lekarze decydują się na śmierć tych dzieci. W końcu my też tak traktujemy nasze zarodki. Tyle, że normalnie my je mamy od razu pod sercem, a przy in vitro one są najpierw na szkielku labolatoryjnym.

    tt1ce913.aspx?&fake.png

    mpf_6a30716f026cf4d4d8712df59b64ed2b.png

    24-12-2015 62cm 4640g sn
  • ZaczynamOdNowa Nowa
    Postów: 5 6

    Wysłany: 6 stycznia 2015, 23:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie w nowym roku, życzę wszystkim wszystkiego co najlepsze i spełnienia marzeń! Mi lekarz powiedział żeby nic nie mierzyć i nie robić testów owu, bo po co mam się stresować. Ja uważam inaczej. W 2014 w ogole nie mierzyłam temp, jechałam na aplikacji w komórce tylko na wpisywaniu początku cyklu (mam cykle bardzo regularne), na obserwacji śluzu i potem na testach owu. Ale to nic nie dało. Teraz chcę się skupić na mierzeniu temp i obserwacji sluzu bo wydaje mi się, że ta aplikacja zle to wszystko obliczała. Zobaczymy co przyniesie nowy rok.

    agniesja lubi tę wiadomość

    Rok 2015 będzie dla nas przełomowy i uda nam się z ciążą!
  • Olka_29 Autorytet
    Postów: 691 377

    Wysłany: 6 stycznia 2015, 23:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czytałyście kiedyś pamiętnik karoli i Marcela. Ja czytam na bieżąco. Marcel jest dzieckiem in vitro, udało się zapłodnić tylko jedną komórkę. Mały urodził się w 26 tc naturalnie. Żyje... i dla mnie jest cudem Bożym.

    agniesja lubi tę wiadomość

  • Nuffeq Autorytet
    Postów: 396 186

    Wysłany: 7 stycznia 2015, 00:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    matleena wrote:
    A ja ostatnio weszłam w jakiś taki etap że zaczynam się zastanawiać czy jestem na pewno gotowa, czy się nadaję, czy sobie poradzę, itd. Chyba nadszedł czas na przerwę wagi staraniach. Co ma być to będzie.
    Ja też się obawiam czy się nadaję i czy sobie poradzę...z jednej strony bardzo chce tej ciąży, a z drugiej czuję strach przed jej przebiegiem, porodem, a później opieką nad maleństwem.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 stycznia 2015, 00:02

    17u9j44jl3novlzi.png
  • Anastazja85 Autorytet
    Postów: 1379 611

    Wysłany: 7 stycznia 2015, 07:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Znam dziewczynę, która nie ma dzieci, bo nie może, ale dla niej adopcja nie jest rozwiązaniem, bo nie potrafiła by pokochać takiego dziecka. Mówiła mi kiedyś, że jej znajomi będący w podobnej sytuacji dostali 3 miesięcznego szkraba. Widzi ich radość, ale nawet to jej na ten moment nie przekonuje.

    Co do in vitro jestem za o ile jest to jedyna szansa. Z tym, że znajomym pastor z innego kościoła (takiego, gdzie ma się żonę i dzieci) wskazał mi na jedną rzecz: co bym myślałam, gdybym urodziła chore dziecko z in vitro?

    Ale z drugiej strony dobierane są do zabiegu komórki najbardziej dojrzałe. Wyglądające na zdrowe.

    relg20mm3fi45p46.png

    05.11.2015 Mój mały chłopczyk ❤

    15.07.2014 DWA ANIOŁKI [*] [*] - 11 tc.
    29.10.2014 biochemiczna
    31.12.2014 pusty pęcherzyk

    Jeśli masz zamiar w coś wątpić, to zacznij wątpić w swoje ograniczenia
  • agniesja Autorytet
    Postów: 2814 1012

    Wysłany: 7 stycznia 2015, 09:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wita "ZaczynamOdNowa"! Jak długo już się starasz? Moim zdaniem źle Ci lekarz doradził, bo obserwacja własnego ciała jest bardzo ważna podczas starań, tak samo jak zrobienie niezbędnych badań zanim się zacznie.

    Anastazja, ale jaka różnica jest między chorym dzieckiem spłodzonym normalnie a w warunkach in vitro? Moim zdaniem żadna i nie przekonałaby mnie ta opinia pastora do nie spróbowanie tej metody (chociaż mało o niej wiem). Płód tak samo nosi się przez 9 m-cy i kobieta taką samą zdobywa z nim więź, więc nie rozumiem...

    Nuffeq, ja też boję się o przebieg ciąży, samego porodu i tego co będzie później, ale wydaje mi się, że to przychodzi naturalnie i poprzez te 9 m-cy będziemy się ze wszystkim oswajać i do wszystkiego przygotowywać :) Także wyluzujcie dziewczyny, bo na pewno sobie poradzimy i spełnimy się jako mamy, bo najważniejsze u nas jest, czyli chęć posiadania dziecka :)

    PS. Ja dzisiaj znowu pierwszy dzień w pracy po prawie miesięcznym urlopie, grrrr... Stresa miałam okropnego i pół nocy nie spałam :P

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 stycznia 2015, 19:00

    Nuffeq lubi tę wiadomość

    w57v3e3k8e2cqbjo.png
    qb3ck6nllq2i9no0.png
  • Anastazja85 Autorytet
    Postów: 1379 611

    Wysłany: 7 stycznia 2015, 17:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiesz bardziej chodziło mi o kwestię zastanowienia się niż mówienia teraz czy te słowa kogoś przekonały czy nie.

    relg20mm3fi45p46.png

    05.11.2015 Mój mały chłopczyk ❤

    15.07.2014 DWA ANIOŁKI [*] [*] - 11 tc.
    29.10.2014 biochemiczna
    31.12.2014 pusty pęcherzyk

    Jeśli masz zamiar w coś wątpić, to zacznij wątpić w swoje ograniczenia
  • agniesja Autorytet
    Postów: 2814 1012

    Wysłany: 7 stycznia 2015, 18:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W takim razie mnie nie przekonałyby :) Teraz jak przeczytałam to co napisałam wcześniej, wydaje mi się, jakbym na Ciebie naskoczyła, ale uwierz mi nie miałam takiego zamiaru :) Po prostu wkurzyłam się na te słowa pastora. W ogóle denerwują mnie księża, ich debilne przekonania i to, że wpierd...ją się w nie swoje sprawy. Na pewno Pan Jezus nie miałby nic przeciwko takiej metodzie zapłodnienia o ile to jedyna i ostateczna szansa na posiadanie potomstwa przez małżeństwa z problemami zdrowotnymi. A księża niech lepiej wezmą się za pedofili i tych co mimo celibatu mają dzieci! Grrrrr... :[

    Fretka85 lubi tę wiadomość

    w57v3e3k8e2cqbjo.png
    qb3ck6nllq2i9no0.png
‹‹ 69 70 71 72 73 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Kalendarz dni płodnych - aplikacja - starania o dziecko

Postanowione - rozpoczynacie starania o dziecko. Mija pierwszy, drugi, trzeci miesiąc, a ciąży nie ma. Pojawia się lekki niepokój - co się dzieje? Tak rozpoczyna się historia wielu kobiet z OvuFriend, które używają aplikacji podczas starania o dziecko. Inteligentny kalendarz dni płodnych nie tylko szybko nauczy się Twojej płodności ale również wcześnie wykryje nieprawidłowości. Przeczytaj jak aplikacja pomoże Ci zajść w ciążę!  

CZYTAJ WIĘCEJ

10 ważnych rzeczy dotyczących Twoich piersi, które warto wiedzieć

Piersi - symbol kobiecości, płodności i namiętności. Mężczyźni je uwielbiają, a kobiety często zbyt surowo je oceniają. Przeczytaj jak dbać o piersi, co wynaleźli ostatnio polscy naukowcy, jakie objawy powinny Cię zaniepokoić i w jaki sposób piersi mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Plamienie i krwawienie międzymiesiączkowe - najczęstsze przyczyny

Czym najczęściej jest spowodowane plamienie lub krwawienie międzymiesiączkowe? Jak odróżnić plamienie od krwawienia z pochwy? Czy brązowe plamienie przed okresem to niepokojący objaw? Kiedy warto skonsultować się z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ