X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne 2019 będzie nasz :)
Odpowiedz

2019 będzie nasz :)

Oceń ten wątek:
  • Lajla123 Koleżanka
    Postów: 37 6

    Wysłany: 21 lutego 2019, 15:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No i jutro idę do innego lekarza żeby mi chociaż lecil badanie w całym cyklu bo to jedno może być nie miarodajne. Ale mnie wkurza ich podejście typu "zdrowa para stara się rok proszę przyjść wtedy". Gdzie już widzę że za niski jest progesteron to po co czekać rok

    Lajla
  • Frida91 Autorytet
    Postów: 6310 5001

    Wysłany: 21 lutego 2019, 17:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lajla123 wrote:
    No i jutro idę do innego lekarza żeby mi chociaż lecil badanie w całym cyklu bo to jedno może być nie miarodajne. Ale mnie wkurza ich podejście typu "zdrowa para stara się rok proszę przyjść wtedy". Gdzie już widzę że za niski jest progesteron to po co czekać rok
    Ja też miałam problemy widoczne od razu a tez lekarz mnie tak zbywal zeby czekać rok. Parę mcy na nigo stracilam a potem zmieniłam lekarza bo to bez sensu. Skoro od razu wiadomo w czym problem to chyba należy coś z tym zrobić i po to idziesz do lekarza a nie żeby trzymał za was kciuki. A chodzisz prywatnie czy na nfz?

    Córeczka 08.2019 ❤️
    Synek 10.2022 💙
  • Lajla123 Koleżanka
    Postów: 37 6

    Wysłany: 21 lutego 2019, 18:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chodze i prywatnie i na NFZ. Ja pracuje w szpitalu więc trochę badań mi się udało zrobić na NFZ ale co do progesteronu to musiałam już na własną rękę bo nie chcieli mi u mnie w szpitalu wypisać skierowania. Ale to żeby poczekać rok to mówił mi też lekarz do którego chodzę prywatnie.

    Co dziwne to dziś powinnam dostać okresu a tu cisza i nie czuje się okresowo (wiecie o co chodzi). Wiadomo że kilka dni spóźnić się może ale ja do tej pory miałam jak w zegarku no i wcześniej czułam że dostanę okresu. Już całkiem zglupialam. Teraz mnie martwi że w ogóle mi się rozregulowalo, no bo w ciąży raczej nie mogę być skoro 14.02 mi wyszedł tak niski progesteron. Czy to musi być takie skomplikowane to zachodzenie w ciążę

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 lutego 2019, 18:14

    Lajla
  • Ania 89 Autorytet
    Postów: 2626 661

    Wysłany: 21 lutego 2019, 22:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lajla zrób test będziesz miała pewność:)

    43e007b402535b35389a1a34ce3b22f8.png
  • Lajla123 Koleżanka
    Postów: 37 6

    Wysłany: 24 lutego 2019, 11:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam się weekendowo, niestety chyba was zanudze...sorry :) w piątek byłam u drugiego lekarza i powiedział że przepisze mu luteine. Czyli przynajmniej chce coś zaradzić to już plus, ale ja mam wątpliwości czy nie powinnam sprawdzic tego progesteronu w kolejnym cyklu i zobaczyć czy znowu będzie taki niski. Bo może będę brać ta luteine bez potrzeby i będę miała znowu za wysoki ten progesteron. No już sama nie wiem :p

    Lajla
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 lutego 2019, 11:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale się tu cisza zrobiła....

    A ja dzisiaj ostatnia tabletka anty i czekam sobie na krwawienie :D

  • Ania 89 Autorytet
    Postów: 2626 661

    Wysłany: 24 lutego 2019, 13:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lajla gdybyś miała ładny progesteron to luteina nie zaszkodzi więc nie kombinuj i bierz według zaleceń lekarza. Progesteron jest niezbędny aby utrzymać ciążę i nie słyszałam by ktoś miał za wysoki

    43e007b402535b35389a1a34ce3b22f8.png
  • Ania 89 Autorytet
    Postów: 2626 661

    Wysłany: 24 lutego 2019, 13:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ruda a masz już jakieś dziecko? Dopiero rozpoczynacie staranka:)?

    43e007b402535b35389a1a34ce3b22f8.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 lutego 2019, 14:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania 89 wrote:
    Ruda a masz już jakieś dziecko? Dopiero rozpoczynacie staranka:)?

    Nie, jeszcze nie mamy.
    Staramy się o pierwsze

  • ZakręconaOna Autorytet
    Postów: 15142 6962

    Wysłany: 24 lutego 2019, 15:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej.

    Przede wszystkim sztuczny progesteron nie wplywa na badania wcale . Takze smialo bierz i tak jak wyzej dziewczyna napisala nie kombinuj . Bez progesteronu dobrego nie utrzymasz ciazy jak i ciezko w nia bedzie zajsc . Takze dzialaj a zbadac mozesz . Pamietaj ze w 21 dc musi byc badany .


    de7e166350.png

    b2727090e5.png
  • ZakręconaOna Autorytet
    Postów: 15142 6962

    Wysłany: 24 lutego 2019, 15:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A takto to fakt ... troszke cisza sie tu zrobila. Moze obudzimy forum do zycia hehe
    Ooooo Ruda to mocne kciuki bo niebawem prawdziwe starania beda . Oby szybciutko wam sie udalo . :)

    Jak mija Wam niedziela ?
    Ja od samego rana bylam na silowni , 1.5 h treningu dziabnelam i wrocilam do domku wolniutkim spacerkiem bo jest taka wiosna cudowna juz u Nas , ze az czlowiekowi sama buzia sie cieszy . Dzis jest 14 stopni i mega slonce przez ktore az goraco jest . Na krotki rekawek czlowiek po ogrodzie chodzi . Jutro i do polowy tygodnia ma byc 16-17 stopni wiec juz w ogole bedzie przecudownie .
    Teraz siedze pije kawke i czekam na meza az wroci ze sklepu bo wyslalam go po mielone . Bede dzis na obiadek trzaskac golabki inaczej . Z tarta kapusta biala a nie zawijane . W sosie pomidorowym , buraczki i pieczone cwiartki ziemniaczkow z ziolami :) mniam mniam . A Wy co dzis ciekawego macie na obiadek ?


    de7e166350.png

    b2727090e5.png
  • ZakręconaOna Autorytet
    Postów: 15142 6962

    Wysłany: 24 lutego 2019, 15:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A jak reszcie dziewczyn w ogole starania ida ?


    de7e166350.png

    b2727090e5.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 lutego 2019, 15:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My mieliśmy wczoraj taką mini imprezę, bo teściowie nam zrobili z okazji rocznego pożycia w związku małżeńskim :D
    Wróciliśy dzisiaj po obiedzie, ja się połozylam z książką do lóżka, mój roczny małż poszedł do pracy ma popołudniówkę i wróci dopiero po 22.
    A ja to mam już syndrom poniedziałkowy, jutro pewnie krwawienie.
    A i na paznokcie się na ten tydzień muszę zapisać, bo widzę odrost na mojej hybrydzie już spory.

  • Lajla123 Koleżanka
    Postów: 37 6

    Wysłany: 24 lutego 2019, 17:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja dziś kapusniak pichcilam :) i spoko wyszedł mimo moich kiepskich zdolności. A zaraz odpalam chirurgów :D

    Lajla
  • Lajla123 Koleżanka
    Postów: 37 6

    Wysłany: 24 lutego 2019, 17:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I dzięki za poradę co do luteiny my teraz zaczynamy starania na całego

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 lutego 2019, 17:30

    Lajla
  • ZakręconaOna Autorytet
    Postów: 15142 6962

    Wysłany: 24 lutego 2019, 17:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To powodzonka Lajla. :)

    Ruda to mowisz leniwa niedziela :) wszystkiego co najlepsze dla Was . Sto lat .

    My pierwsza rocznic3 mamy 1 czerwca hehe .


    de7e166350.png

    b2727090e5.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 lutego 2019, 17:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tego nawet tak nie obchodzę, ale u mojego męża w rodzinie to lubią takie wydarzenia..
    Z resztą ślub między nami nie zmienił nic, poza tym, że co jego to prawnie i moje :D

    Jak fajnie 01 czerwca, to w dzień dziecka ! :)

  • werni Autorytet
    Postów: 10510 7856

    Wysłany: 24 lutego 2019, 21:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ruda sto lat :) u nas tez leniwie :)

    f2wlsg1849ksqu5m.png

    mhsv20mmdqfv97ge.png
    Na ovu od 07.07.2014

    Prl-maj 950
    Tsh- maj 3.04
    Androstedion-wysoki-zostal obnizony za pomoca tabl. Anty.

    Nasz cud Wojtuś 😍
  • ZakręconaOna Autorytet
    Postów: 15142 6962

    Wysłany: 24 lutego 2019, 22:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    RudaMaruda25 wrote:
    Ja tego nawet tak nie obchodzę, ale u mojego męża w rodzinie to lubią takie wydarzenia..
    Z resztą ślub między nami nie zmienił nic, poza tym, że co jego to prawnie i moje :D

    Jak fajnie 01 czerwca, to w dzień dziecka ! :)
    Nooo tak wybralismy wlasnie w dzien dziecka termin . :)
    My chcielismy pierwsza tylko rocznice zrobic taka wooow ale jednak chyba nie robimy bo nie bwdziemy specjalnie do Polski leciec a i tak lipiec sieroien dopiero mamy urlopy a tak miesiac dwa po robic to chu*** owo . :d wiec zrobimy sobie w domu po prostu we dwoje mala rocznice i wsio.


    de7e166350.png

    b2727090e5.png
  • werni Autorytet
    Postów: 10510 7856

    Wysłany: 25 lutego 2019, 12:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej jak mija dzień ? :)

    f2wlsg1849ksqu5m.png

    mhsv20mmdqfv97ge.png
    Na ovu od 07.07.2014

    Prl-maj 950
    Tsh- maj 3.04
    Androstedion-wysoki-zostal obnizony za pomoca tabl. Anty.

    Nasz cud Wojtuś 😍
‹‹ 426 427 428 429 430 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak szybko zajść  w ciążę? Unikaj tych 7 rzeczy!

Na pierwszy rzut oka poczęcie dziecka wydaje się proste – wystarczy kochać się i potem tylko czekać na brak miesiączki. Dla potwierdzenia zrobić test ciążowy i załatwione! W rzeczywistości często wygląda to nieco inaczej. Dla wielu par podjęcie decyzji o powiększeniu rodziny i pojawienie się pozytywnego testu ciążowego nie następuje w tym samym miesiącu, kwartale bądź roku. Dlaczego? Przeczytaj, co może utrudniać zajście w ciążę i czego unikać, aby szybko zajść w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Progesteron - dlaczego jest tak ważny podczas starania o dziecko?

Progesteron to jeden z najważniejszych hormonów dla kobiecej płodności. Jaką rolę odgrywa podczas starania o dziecko, przy zapłodnieniu i we wczesnej ciąży? Jakie są normy i co się dzieje, kiedy stężenie progesteronu jest za niskie? Jak wygląda leczenie luteiną dopochwową i doustną? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Planowanie ciąży, czyli o tym jakie badania przed ciążą warto wykonać

Planowanie ciąży to ważny moment w życiu każdej kobiety. Zastanawiasz się jakie badania przed ciążą warto wykonać? A może warto pomyśleć o dodatkowych szczepieniach? Co zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na zdrową, szczęśliwą ciążę? Przeczytaj, które szczepienia musisz zrobić jeszcze przed rozpoczęciem starań, a które spokojnie możesz zrobić nawet będąc już w ciąży. 

CZYTAJ WIĘCEJ