X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Dziewczyny starajace sie o pierwsze malenstwo :)
Odpowiedz

Dziewczyny starajace sie o pierwsze malenstwo :)

Oceń ten wątek:
  • Lucy Autorytet
    Postów: 1514 455

    Wysłany: 16 grudnia 2013, 12:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale gnacie :)
    Ja dopiero wpadłam do domu.
    Sprzatanie mam załatwione juz praktycznie. No, został mi jesczze pokój, w którym urzęduje mój małzonek. Ale tam to jest taka graciarnia, stosy sprzętów, papierów, muszę się tam dopchac jak jego nie będzie bo inaczej mi nie pozwala tam nic tykać hehehe :D

    ale i tak zrobie swoje 33uqu4m.jpg

    zem3j44jocammsgx.png
    zrz6x1hp5wag352p.png
  • Melula Autorytet
    Postów: 2598 2847

    Wysłany: 16 grudnia 2013, 12:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja też dostałam duphaston i miałam brać od 14 dc, ale przesunęłam na 16dc... w tym miesiącu znów przesunęłam na 18dc... bo stwierdziłam, że owulacja jeśli bywa u mnie to zapewne później niż 16dc... liczę, że w poradni leczenia niepłodności dostosują mi ją jak potrzeba... i wogóle wszystko sprawdzą i zajrzą w każdy kącik mojego ciała, aby zbadać przyczynę braku owulacji i ciąży

    dqprio4pygfv875f.png zrz6anlieenmishw.png
  • wirbażka Autorytet
    Postów: 301 111

    Wysłany: 16 grudnia 2013, 12:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lucy wrote:
    Brałam luteinę 2x1 od 15 dnia cyklu i nie owulowałam. Jak się okazało na usg, moja owulacja przychodziła dopiero w 19-21 cyklu, więc dużo duzo za wcześnie ja jadłam.
    Do dziś nie wiem czy to tlyko luteina, czy też prolaktyna, ale teraz jem duphaston (jedna cholera tylko sytnetyczny) dopiero po stwierdzonej owulacji i w końcu ona jest :)

    Generalnie to lekarze przepisują luteine na ślepo od 16 dc bo zakłada się że kobieta mająca cykle 28 dniowe, owulke m ok 14-15 dnia. A tu neistety trzeba podejść do pacjenta bardziej indywidualnie. :)

    Moja aktualna ginka, wysmiała to zalecenie z ta luteina od 15dc, zamieniła mi ją na duphaston (ułatwia interpretowanie wykresu, bo nie podnosi fałszywie temperatury) i bardzo mnie pochwaliła za rozsądne przesunięcie sobie luteiny samemu, aż po owulce :)

    Są dziewczyny, którym luteina nie zaburzała owulacji. Wybór należy do Ciebie. Ryzyk fizyk :)

    Dzięki za odpowiedź ... w następnym cyklu przesunę:) chyba że znajdę do tego czasu nowego gina i coś innego mi wymyśli :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 grudnia 2013, 12:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny co z tym duphastonem? Ja też mam go brać, lekarz zalecił od 14 dnia cyklu. Moje cykle są zazwyczaj 32 dniowe i czasami dłuższe, raz zdarzył się 29. czytałam, że jak się bierze przed owulacją to wywołuje okreś tzn utrudnia zajście w ciążę, a po owu ułatwia. jesli owu wystepuje u mnie np w 17 dc to chyba nie powinnam brać go od 14 dnia... już głupieję naprawdę...

  • Melula Autorytet
    Postów: 2598 2847

    Wysłany: 16 grudnia 2013, 12:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    gdzieś czytałam taką zasadę, że duphaston czy luteinę powinno się brać na trzecią wyższę tempkę po owulacji...

    dqprio4pygfv875f.png zrz6anlieenmishw.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 grudnia 2013, 12:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    chyba wcale go nie będę go brała. jestem zła, żeby lekarz nie wiedział co robi i pacjentka sama musiała szukać... to już chyba lekka przesada... a za wizte kasuje jak za zboże...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 grudnia 2013, 12:40

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 grudnia 2013, 12:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no i oczywiscie poszlam do sklepu kupic cos na obiad i przyszlam z puzlami hehe ja to zawsze musze cos kupic czekam na Piotrka i bedziemy ukladac a pozniej przykleimy i powiesimy :) taki ladny widoczek

  • Lucy Autorytet
    Postów: 1514 455

    Wysłany: 16 grudnia 2013, 12:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zazwyczaj powinno sie brać luteinę / duphaston nie wcześniej jak 2-3 dnia wyższych temperatur.
    Tak się zaleca paniom starającym się, wtedy ułatwia ewentualną implantację.
    A na wyregulowanie cykli zaleca się tak właśnie standardowo ok 15-16dc.

    zem3j44jocammsgx.png
    zrz6x1hp5wag352p.png
  • olka30 Autorytet
    Postów: 4780 3553

    Wysłany: 16 grudnia 2013, 12:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wracając do tematu wróżek, ja byłam z koleżanką jak miałyśmy 17 lat (powiedział dinozaur) i powiedziała mi, że będę mieć problemy z zajściem w ciążę. Od razu byłam odpowiednio nastawiona :( zwłaszcza, że kuzynce też tak powiedziała i ta 6 lat się starała, z takimi przebojami, że szkoda gadać.

    Jk6fp1.pngRjgsp1.png pgaCp1.pngq4sUp1.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 grudnia 2013, 12:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No właśnie i kto wie, czy nie zmarnowałam tamtych cykli!!! kurcze no co za lekarz :(
    Lucy wrote:
    Zazwyczaj powinno sie brać luteinę / duphaston nie wcześniej jak 2-3 dnia wyższych temperatur.
    Tak się zaleca paniom starającym się, wtedy ułatwia ewentualną implantację.
    A na wyregulowanie cykli zaleca się tak właśnie standardowo ok 15-16dc.

  • Macierzanka:) Autorytet
    Postów: 2952 4048

    Wysłany: 16 grudnia 2013, 13:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja Wam powiem, że wg mnie wróżby to nic dobrego, bo wpływają na podświadomość i człowiek dąży podświaidomie do ich wypełnienia.
    Ja wróżyłam sobie jakieś 8 lat temu z koleżankami na andrzejkach, ile będę miała dzieci jakimś wahadełkiem i u mnie nie drgnęło nawet. Nie pamietałam tego nawet... do momentu jak zaczęłam mieć problemy z poczęciem, odrazu mi to stanęło przed oczami, nie wiadomo czemu. Chociaż nie wierzę, że to może mieć jakis związek

    "Niepłodność to nie kara, uzdrowienie to nie czary"
    1237397y6kr97ild4.gif
  • Macierzanka:) Autorytet
    Postów: 2952 4048

    Wysłany: 16 grudnia 2013, 13:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    agata88, witaj i powodzenia Tobie życzę :)

    agatasssss, ja już swoje opinie na temat lekarzy wyraziłam kilka stron temu, ale to temat rzeka... cięzko trafić na takiego, który jest życzliwy, przychylny i przede wszystkim technicznie dobry.

    Ja lubię jak lekarz wszystko wyjaśnia, odpowiada na pytania i sam robi wnikliwy wywiad i co ważne nie lekceważy żadnego objawu, no i dobrze by było jakby jeszcze przy każdej wizycie pamiętał o co "kaman" z pacjentką :) a nie jak ja dość długo co wizytę opowiadałam wszystko od nowa :)

    "Niepłodność to nie kara, uzdrowienie to nie czary"
    1237397y6kr97ild4.gif
  • Little Frog Autorytet
    Postów: 3666 5260

    Wysłany: 16 grudnia 2013, 13:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    JA też we wróżby i przepowiednie nie wierzę. Wcześniej (jak byłam jeszcze nastolatką :D) przeczytałam jakiś horoskop z nudów, ale za to moja babcia, to potrafi do mnie nawet zadzwonić, że kupiła gazetę z horoskopem na cały rok i czytać mi go przez telefon :D Ja tam myślę, że co ma być, to będzie...

    Macierzanka:) lubi tę wiadomość

  • Little Frog Autorytet
    Postów: 3666 5260

    Wysłany: 16 grudnia 2013, 14:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    [QUOTE=Macierzanka:)
    Ja lubię jak lekarz wszystko wyjaśnia, odpowiada na pytania i sam robi wnikliwy wywiad i co ważne nie lekceważy żadnego objawu, no i dobrze by było jakby jeszcze przy każdej wizycie pamiętał o co "kaman" z pacjentką :) a nie jak ja dość długo co wizytę opowiadałam wszystko od nowa :)[/QUOTE]
    Dokładnie! Ja to byłam raz u przemiłego pana, ale co z tego skoro wszystko trzeba było z niego wyciągać :| I do tego w odpowiedzi na pytania zero konkretów. Odniosłam wrażenie, że całą wizytę to najchętniej by przemilczał :|

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 grudnia 2013, 14:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny ja mając 19 lat wiedziałam, że mam PCOS. Mozna powiedzieć, że sama to zdiagnozowałam. Błagałam, żeby gin zrobiła mi usg. Oczywiście się nie zgodziła po czym usłyszałam, że mam się zacząć martwić jak będe chciała zajść w ciążę. Dzisiaj mam 27 lat 14 cykli bezowocnych starań i coraz mniej nadziei. A jak widzę jeszcze, że lekarz przepisuje leki i nie mówi, że jeśli chce się zajść ciążę to mam je brać PO owulacji a nie w 14 dniu cyklu, kiedy na owu za wczesnie....Słowa same się cisną na język... ale wybaczcie... nie wypada ;/

  • Little Frog Autorytet
    Postów: 3666 5260

    Wysłany: 16 grudnia 2013, 14:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agatko, bardzo bym chciała Ci pomóc, ale mam zerowe doświadczenie w staraniach. Z tego co piszesz, to przychodzi mi do głowy tylko jedna rada - może czas zmienić lekarza, albo chociaż skonsultować to z innym? Tak, jak piszesz, czas szybko leci, więc chyba im wcześniej tym lepiej?

  • olka30 Autorytet
    Postów: 4780 3553

    Wysłany: 16 grudnia 2013, 14:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja chodzę do 2 lekarzy, a jak się nie postarają to pójdę szukać dalej, zwisa mi przed iloma rozłożę nogi byle by mi ktoś pomógł. Najgorsze są jednak wszystkie badania i leki na własny koszt, a zarobki gówniane, od półtora roku żadnej podwyżki :(

    Jk6fp1.pngRjgsp1.png pgaCp1.pngq4sUp1.png
  • Melula Autorytet
    Postów: 2598 2847

    Wysłany: 16 grudnia 2013, 14:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dobry lekarz to połowa sukcesu, jak nie 60% :p

    trzeba szukać do skutku, a nie poddawać się, bo "on wie lepiej". lekarz musi pasować nam i wyjaśnić to, czego nie wiemy, o co pytamy, a nawet objaśniać to, czego możemy się spodziewać...
    albo to ja jestem wymagająca?

    dqprio4pygfv875f.png zrz6anlieenmishw.png
  • olka30 Autorytet
    Postów: 4780 3553

    Wysłany: 16 grudnia 2013, 14:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie to my dinozaury jesteśmy wymagające ;)

    aaaaga, Macierzanka:) lubią tę wiadomość

    Jk6fp1.pngRjgsp1.png pgaCp1.pngq4sUp1.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 grudnia 2013, 14:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mam pytanie dot. temperatury, zazwyczaj mierzę ją o 6 rano, jednak czasami zdarza mi się obudzić wcześniej np 5:00, 5:30 jak zaznaczacie wtedy temke? dajecie zeby ingnorowało? bo ja jak zmieniłam to mi owu skoczyło z 29 dc na 13 :|

‹‹ 85 86 87 88 89 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Krew miesiączkowa - kolor krwi podczas okresu

Czy to normalne, że krew miesiączkowa zmienia swój kolor i konsystencję? Czy brązowy kolor krwi podczas okres powinien Cię niepokoić, czy jest to zjawisko naturalne? Kiedy krwawienie miesiączkowe wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Suchość pochwy - jakie mogę być jej przyczyny i jak sobie z nią radzić?

Problem z odpowiednim nawilżeniem pochwy dotyczy bardzo dużej liczby kobiet. Najczęściej problemy występują w okresie okołomenopauzalnym, ale z różnych przyczyn mogą pojawiać się na każdym etapie życia kobiety. Suchość pochwy może znacząco obniżać jakość życia seksualnego, z powodu bólu i dyskomfortu odczuwanego podczas zbliżeń... Skąd się bierze suchość pochwy? Jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Przyczyny niepowodzenia in vitro - jakie?

Procedura in vitro to niekiedy jedyna szansa dla par bezskutecznie starających się o dziecko i walczących z niepłodnością. Choć skuteczność metody jest wysoka, niestety nie zawsze kończy się sukcesem... Jakie są najczęstsze przyczyny niepowodzeń przy IVF?

CZYTAJ WIĘCEJ