X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Dziewczyny z rocznika '86 starające się o pierwsze dziecko :)
Odpowiedz

Dziewczyny z rocznika '86 starające się o pierwsze dziecko :)

Oceń ten wątek:
  • Welina Przyjaciółka
    Postów: 102 109

    Wysłany: 9 kwietnia 2014, 21:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ewelina27 wrote:
    Wiecie co u mnie chyba hormony sie wściekają albo coś mi sie już nie tak robi pod sufitem bo pomalowałam sobie dzisiaj włosy na brązowo ja ta co zawsze malowałam na bląd a do tego 6 kwiatów wyrzuciłam co nigdy nie wyrzucałam jakieś zmiany ciągle bym wprowadzała Matko może już głupieje i trzeba przystopować
    Ewelina ja wczoraj zmieniłam kolor z blondu na brąz. Może coś się szykuje? :)

    ewelina27 lubi tę wiadomość

    dqpri09k9d4fedco.png
  • _Ania_ Ekspertka
    Postów: 206 177

    Wysłany: 9 kwietnia 2014, 21:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Dziewczynki!

    Niestety zasuwam od świtu do zmierzchu i nawet nie mam siły, żeby usiąść na dłużej i przebrnąć przez poprzednie wpisy. :(
    U mnie już po owulacji, niestety w natłoku zdarzeń sama nie wiem, kiedy ona była, no ale cóż - poczekamy jeszcze najwyżej jakieś 12 dni i samo się wyjaśni.

    Ściskam Was wszystkie i każdą z osobna, drogie Czarnobylki :*

    Ewik, Ida, ewelina27 lubią tę wiadomość

    cfbd69597e38556e0d9dfe823aa26cca.png
  • elcia86 Ekspertka
    Postów: 195 147

    Wysłany: 9 kwietnia 2014, 21:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny :-)
    Wlasnie wrocilam od ginekologa.
    1. W poprzednim cyklu byla owu, progesteron to potwierdzil.
    2. LH, FSH znow fatalne :-(
    3. Sa pecherzyki :-) i jest dominujacy 18mm w 10 dc.
    4. Maz ma powtorzyc bad.nasienia.
    5. Mam zrobic ponowne bad TSH jutro je zrobie.
    6. Dostalam skierowanie do szpitala na HSG
    7. W poniedzialek kolejne usg by sprawdzic jak pechetzyk.
    8. I bedziemy decydowac co dalej.
    Tyle relacji z wizyty :-(

    Izik lubi tę wiadomość

    d579a7030cdace2cd76b2d0369b64a17.png
  • Ewik Autorytet
    Postów: 2293 1385

    Wysłany: 9 kwietnia 2014, 22:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Elcia wiem,że dla Was to zadne pocieszenie ale bedzie dobrze. Musisz byc spokojna. Pecherzyki są wiec to najwazniejsze. Reszta pomalutku sie wyjasni.

    Aniu bidulko :) trzymam kciuki za zielonosci

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 kwietnia 2014, 22:03

    elcia86, ewelina27 lubią tę wiadomość

    mhsv2n0ahsxqjiji.png
  • marti_marti Ekspertka
    Postów: 160 142

    Wysłany: 9 kwietnia 2014, 22:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dobrywieczorek, przyszłam tylko się pożegnać środowo.

    Trzymam kciuki za wszystkie dziewczyny, zobaczycie, na wiosnę i lato będą u nas zieloności :)

    A u mnie, dziś to mam mega uczucie jak na okres, wszystko spływa a na zewnątrz nic, leciuśka plamka, więc nie udało się znowu pewnie, i cykl mi się skróci z 26 do 24 (?) dni. Mam nadzieję, że ten bromek pomoże, bo jestem pewna, że to ta prolaktyna.

    Dobranoc :)

    Ida, Ewik lubią tę wiadomość

    We are the champions, my friends
    And we'll keep on fighting...till the end!
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 kwietnia 2014, 22:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Welina wrote:
    Ewelina ja wczoraj zmieniłam kolor z blondu na brąz. Może coś się szykuje? :)
    Sama nie wiem czekam na rozwój wydarzeń
    Aniu zycze dużo siły Elciu trzymam kciuki za zieloności i życzę pozytywnego nastawienia wszystkim

    Ida, elcia86, Ewik lubią tę wiadomość

  • Ida Autorytet
    Postów: 5781 5906

    Wysłany: 9 kwietnia 2014, 22:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewelina - chociaż dobrze, że ta pani doktor jest ok.

    _Aniu_ - oczywiście rozumiemy i wspieramy! Mam nadzieję, że te 12 dni szybko minie i niedługo wpadniesz tu do nas z dobrymi wieściami! :)

    Elciu- tak jak pisze Ewik - najważniejsze że owulka jest, że pęcherzyki są. Resztę da się wyregulować. Potrzeba tylko czasu i spokoju, a wszystko się uda, siłą rzeczy :)

    elcia86 lubi tę wiadomość

  • marti_marti Ekspertka
    Postów: 160 142

    Wysłany: 9 kwietnia 2014, 22:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A i jeszcze rozmawiałam dziś z mężem (samouk specjalista od psychologii), i on mówi, że to wszystko siedzi w głowie, że nie udaje się na razie. Porozmawiałam szczerze i przysięgłam sobie, że od przyszłego miesiąca wrzucam na luz, nie będę już taka nadgorliwa we wszystkim, będę brała na prlktynę leki a my będziemy się cieszyć sobą.
    Zastanawiałam się nawet, czy nie rzucić mierzenia tempki, ale mąż pyta 'a bardzo to kłopotliwe? jak nie, to mierz', a poza tym bardzo mi się to podoba, bo poznaję swoje ciało.
    Wiec dziewczyny, mówię tu i teraz przy Was, że kolejny cykl, bo pewnie taki się zaraz zacznie, wrzucam na luz :)
    Pozdrawiam Was mocniutko :)

    Ida, ewelina27, elcia86, Ewik, Izik, Welina lubią tę wiadomość

    We are the champions, my friends
    And we'll keep on fighting...till the end!
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 kwietnia 2014, 22:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochane ja uciekam do krainy bajek Dobranoc

  • _Ania_ Ekspertka
    Postów: 206 177

    Wysłany: 9 kwietnia 2014, 22:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję Wam bardzo, Dziewczynki :*
    W tym cyklu zupełnie się nie nastawiam, bo temat dziecka po raz pierwszy zszedł na bardzo poboczny plan, no ale zobaczymy - może okaże się, że to klucz do sukcesu? ;)

    cfbd69597e38556e0d9dfe823aa26cca.png
  • paula86 Koleżanka
    Postów: 50 44

    Wysłany: 9 kwietnia 2014, 23:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, ja też właściwie się dziś witam i żegnam. Dziewczyny, ta ilość (i różnorodność) badań, o których piszecie trochę mnie przeraża, tzn. wcześniej nie zdawałam sobie sprawy, ze tyle rzeczy się bada, a ceny... szok!

    U mnie @ już tuż tuż (powinna przyjść teoretycznie jutro). Dziś obgadaliśmy temat z mężem, i choć dokładnie 2 miesiące temu postanowiliśmy zacząć starania "na luzie" (bez liczenia itd.), to jednak oboje coraz bardziej chcemy, więc trzeba być bardziej świadomym. Także będziemy działać narazie z mierzeniem temperatury + testy owulacyjne.

    A przy okazji powiem Wam, że mam taki moment w pracy (pracuję w bardzo małej firmie), że z jednej strony mam teraz duże możliwości rozwoju, awansu (i podwyżki, ale raczej za miesiąc - dwa), a z drugiej - w najbliższym czasie zespół będzie się rozbudowywał, będą nowe rekrutacje, a ja będę nastarsza stażem i będę te nowe osoby wdrażać. No i jak się domyślacie, teoretycznie nto ienajlepszy moment na ciążę... ale doszliśmy do wniosku, że nie mogę patrzeć na pracę, bo niewiadomo co z kolei będzie za kilka miesięcy.

  • elcia86 Ekspertka
    Postów: 195 147

    Wysłany: 10 kwietnia 2014, 06:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam Was w pochmurny poranek :-)
    Dziekuje wszystkim dziewczyna za slowa otuchy i wsparcia :-)
    Zaraz ide na badanie tsh.
    Zycze wam milego dnia i owocnych staran i wynikow :-)

    Ida, ewelina27 lubią tę wiadomość

    d579a7030cdace2cd76b2d0369b64a17.png
  • Ida Autorytet
    Postów: 5781 5906

    Wysłany: 10 kwietnia 2014, 07:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też dziś porannie się witam! Jakoś nie mogłam już spać jak mąż wstawał do pracy. Ale pewnie później padnę :)

    U mnie malutki skok, nie wiem czy to dobrze, że taki mały. Ale chyba ważne, że w ogóle do góry, prawda?

    Elciu- daj znać jak Twoje TSH!

    Paula - mam podobne rozkminy co do terminu zajścia w ciążę, bo mam szansę na przedłużenie umowy od września i to w dwóch miejscach. Tak więc czasem zastanawiam się czy jeszcze nie poczekać. Ale serce i mąż mówią co innego i dlatego działamy! :) A te badania też mnie przerażają. Z tym, że na początku nie ma potrzeby ich robić, a jak już to nie wszystkie.

    _Aniu_ - to fakt, ponoć lepsze efekty są kiedy zajmie się umysł czymś innym, także powodzenia!

    Marti - mąż ma rację, są badania na ten temat. Z resztą tu, na Ovf wiele dziewczyn zafasolkowanych to potwierdza. Tylko, że to w teorii jest takie proste, gorzej z wykonaniem. Bo nie da się tak odciąć od wszystkiego, nie da się sobie wmówić, że teraz lżej podchodzę do tego tematu. Ja się staram, ale na razie różnie to wychodzi. W każdym razie jak dotąd łez jeszcze nie było.
    Co do mierzenia - ja na jeden cykl przestałam. Lekarz kazał mi wyrzucić termometr i nie myśleć o dniach płodnych, uważał, że niepotrzebna mi ta wiedza. No i co? No i nic. Wróciłam teraz do mierzenia, bo biorę Donga, poza tym chciałam zobaczyć czy przy chorobie i antybiotyku owulka w ogóle się pojawi.Tak więc jeśli Cię to uspokaja, to mierz :) Jak stresujesz się kolejnym pomiarem - odpuść sobie ;)

    marti_marti lubi tę wiadomość

  • magdalenka_ka Autorytet
    Postów: 971 779

    Wysłany: 10 kwietnia 2014, 07:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I ja się witam :) padło mi na głowę dziś rano, strzeliłam sobie test ciążowy w 22dc, a więc plamienie w sobote to na pewno nie była implantacja, jak się domyslacie nie zobaczyłam nawet cienia cienia hehe. Ale mi głupio teraz! :)

    Elcia powodzenia na badaniu!

    Ale mozna się dużo od Was nauczyć :)

    Ida, elcia86, Ewik lubią tę wiadomość

    [link=https://www.suwaczki.com/]f2w3vfxm48u0dxg3.png[/link]
  • Ida Autorytet
    Postów: 5781 5906

    Wysłany: 10 kwietnia 2014, 07:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magdalenko - spokojnie, nie ma powodów do wstydu! Chyba każda z nas to przeszła albo przechodzi. Mi też się zdarzało robić test jeszcze przed terminem @. To normalne, kiedy bardzo chcesz :)

    Ja też wiele się tu dowiedziałam i cenię to sobie bardzo :)

  • Kor_a Autorytet
    Postów: 914 673

    Wysłany: 10 kwietnia 2014, 08:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewik - trzymam mocno kciuki za operację taty. Oby wszystko przebiegło bez komplikacji! Dużo zdrówka!

    ps. odezwij się w wiadomości prywatnej, bo przez przypadek skasowałam naszą korespondencję :-(

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 kwietnia 2014, 08:23

    Ewik lubi tę wiadomość

    km5s8iik5ptfpdrq.png

    Aniołek 06.07.2017, 8.11.2017
  • Ida Autorytet
    Postów: 5781 5906

    Wysłany: 10 kwietnia 2014, 08:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Kor_a!!! Jak tam? Jak samopoczucie?

    Kor_a lubi tę wiadomość

  • Ida Autorytet
    Postów: 5781 5906

    Wysłany: 10 kwietnia 2014, 08:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Obejrzyjcie dziewczyny filmik, program zrobiony z lekarzami z kliniki z mojego miasta, jeden z nich to mój gin ;) Przy okazji można się czegoś dowiedzieć o niepłodności ;)

    http://www.tvp.pl/opole/zdrowie/zyjmy-zdrowo/wideo/4-stycznia-2013-r/9638729

  • Kor_a Autorytet
    Postów: 914 673

    Wysłany: 10 kwietnia 2014, 09:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iduś - wszystko ok :-) Miło, ze ktoś się tu jeszcze mną interesuje :-)

    Dzisiaj zaczął się 6 tydzień. Z dodatkowych objawów to zdarza mi się w nocy wstawać na sikanie, a wcześniej tego nie było :-) Nie mogę się już doczekać pierwszej wizyty - idę we wtorek.

    Wczoraj na propozycję mojego Małża oglądaliśmy film zrealizowany przez National Geografic "W łonie matki" - polecam :-) My ciężarówki i tak będziemy wertować internet w poszukiwaniu co się zmienia u naszego dzidziolka, ale faceci nie są tacy zdeterminowani, więc ten film jest jak najbardziej dla nich - wszystko w pigułce. Poza tym mów Mąż mówi do brzuszka: "Pamiętaj - pierwsze co powiesz to "dada"" :-)

    Ida, Eklerka, Ewik, marti_marti lubią tę wiadomość

    km5s8iik5ptfpdrq.png

    Aniołek 06.07.2017, 8.11.2017
  • szpilka Autorytet
    Postów: 3844 2653

    Wysłany: 10 kwietnia 2014, 09:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    witajcie Kochane, mam dziś wizytę o 13 u endokrynologa, po wizycie się odezwę, ale dopiero jak wrócę do domu, zobaczymy czy coś mi poradzi.
    Kora wszystkie wspieramy, pamiętamy i czekamy na wieści każdego dnia, nawet jeśli mniej się udzielamy

    Kor_a, Ewik lubią tę wiadomość

    17u9i09kee501cvj.png
    relgzbmhgbzxq515.png
    Aniołek listopad 2013
‹‹ 151 152 153 154 155 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

100% nauki, czyli badania i rozwój w OvuFriend!

OvuFriend to jedna z nielicznych aplikacji na rynku, których działanie opiera się na wieloletnich pracach badawczo-rozwojowych, a jej skuteczność została potwierdzona badaniami naukowymi. Od 10 lat najlepszej klasy naukowcy i lekarze pracują nad tym, aby OvuFriend z najwyższą wiarygodnością analizowało cykl miesiączkowy, wyznaczało dni płodne, owulację i miesiączkę. W rezultacie wielu badań naukowych system OvuFriend uczy się płodności każdej kobiety, jej indywidualnych cech, trendów i zależności w cyklu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

7 sposobów jak przetrwać przesilenie wiosenne i jak szybko zajść w ciążę!

Przesilenie wiosenne dla wielu kobiet jest trudnym okresem przejściowym, kiedy mogą pojawiać się problemy ze snem, nadmiernym zmęczeniem, brakiem energii, czy obniżoną koncentracją. Wszystko to może mieć wpływ na gospodarkę hormonalną i kobiecą płodność. Jak w tym czasie przygotować się do ciąży? Jakie są skuteczne sposoby na poprawę płodności? Jak szybko zajść w ciążę, wprowadzając proste nawyki do codziennego stylu życia?

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak szybko zajść  w ciążę? Unikaj tych 7 rzeczy!

Na pierwszy rzut oka poczęcie dziecka wydaje się proste – wystarczy kochać się i potem tylko czekać na brak miesiączki. Dla potwierdzenia zrobić test ciążowy i załatwione! W rzeczywistości często wygląda to nieco inaczej. Dla wielu par podjęcie decyzji o powiększeniu rodziny i pojawienie się pozytywnego testu ciążowego nie następuje w tym samym miesiącu, kwartale bądź roku. Dlaczego? Przeczytaj, co może utrudniać zajście w ciążę i czego unikać, aby szybko zajść w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ