X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Dziewczyny z rocznika '86 starające się o pierwsze dziecko :)
Odpowiedz

Dziewczyny z rocznika '86 starające się o pierwsze dziecko :)

Oceń ten wątek:
  • Aishha Autorytet
    Postów: 2179 721

    Wysłany: 22 maja 2017, 10:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kropeczko, krew ma prawo się pojawić, w szczególności po wysiłku. Ja dwa dni po zabiegu przestałam krwawić ale oczywiście słabo się oszczędzałam i po wyjeździe i przemęczeniu też polało się jeszcze. Przecież to były rany.

    Tak w ogóle to poradźcie mi dziewczyny w kwestii badania progesteronu. Nigdy nie badałam po owulacji i nie mam pojęcia w którym dniu cyklu go sprawdzić, żeby wiedzieć czy jest ok. Nie biorę luteiny to jest okazja sprawdzić co się dzieje. Dziś jest 19dc, temperatura niby rośnie, chociaż miałam sobie odpuścić mierzenie, ale ciekawość co się tam dzieje jest silniejsza ode mnie i nadal mierzę :)

    m3sx3e3krfnotded.png

    f2wl3e5e9cqikmzp.png
  • Sarrrra Autorytet
    Postów: 3200 1290

    Wysłany: 22 maja 2017, 12:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aishha proga robi się w 7 dniu po oulacji. Jeśli nie wiesz kieyd była to może zrób w 21 dniu po owu.

    Ja jestem juz przed owulką a dopiero 8-9 dzień cyklu. Mam piękny śluz płodny taki, którego nigdy nie miałam. Wiesiołek się sprawdza zdecydowanie. Biorę go już 5 cykl. Martwi mnei tylko, ze wyraźne skracają mi się dni cyklu miesiecznego. Jak byłam młodsza tzn 25 lat to miałam cyklu 21 dni. Potem przez 2-3 lata brałam tabsy anty noi moje cykle nagle po odstawieniu miały już 28 dni. Ale widzę, ze mi się skracają. W tamtym cyklu wydaje mi się, że mimo że owulkę miałam w 10 dniu to tylko dlatego cykl był 28 dni bo brałam dupka.

    Pytanie: czy powinnam brac i w tym cyklu dupka ? lekarz nic mi nie powiedział zupełnie. Mam ładnego proga w tamtym cyklu ale boje się nie brać dupka bo wkońcu wcześniejsze cykle próg był zaledwie 11 jednostek. Sama nie wiem co robic. Boje się na własną rękę brać a lekarz nic nie powiedział.

    Jak sądzicie?

    km5sgu1rnzh3xzcx.png

    zem320mmiu4xizmw.png
  • Sarrrra Autorytet
    Postów: 3200 1290

    Wysłany: 22 maja 2017, 12:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    moze lekarz nic mi nie mówił bo to leczenie wdrożyliśmy na to badziewie ureoplamę.

    km5sgu1rnzh3xzcx.png

    zem320mmiu4xizmw.png
  • Kropeczka1986 Autorytet
    Postów: 1515 936

    Wysłany: 22 maja 2017, 14:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jest wynik... potwierdzona endometrioza... Eh jestem załamana...

    Nasz mały cudzie trwaj...<3

    mhsvpx9ik2z006il.png

  • Aishha Autorytet
    Postów: 2179 721

    Wysłany: 22 maja 2017, 14:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kropeczko przykro mi :( to jesteśmy obie ;/
    Ale Ty się nie załamuj bo to przecież nie oznacza, że w ciąże nie zajdziemy tylko trzeba się wziąć za siebie, powycinać wszystkie zrosty i ogniska zapalne i zastosować się do diety. Lekkostrawna, eliminacyjna,przeciwzapalna - zdrowa. I będzie git. Głowa do góry, ja jestem już po paru dniach na diecie i nie jest źle :) Powiem Ci, że nawet lepiej się czuję. Damy rade... :*
    A byłaś już u lekarza?

    m3sx3e3krfnotded.png

    f2wl3e5e9cqikmzp.png
  • Kropeczka1986 Autorytet
    Postów: 1515 936

    Wysłany: 22 maja 2017, 14:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tylko odebrałam wyniki dzis a w sobotę mam wizytę...
    wiem, ze nie trzeba sie załamywać... ciekawe czy zrobią mi laparoskopię jeszcze w czerwcu... bardzo bym chciała załatwić to przed wakacjami i moc znow zacząć sie starać... jaka dietę stosujesz?

    Nasz mały cudzie trwaj...<3

    mhsvpx9ik2z006il.png

  • Aishha Autorytet
    Postów: 2179 721

    Wysłany: 22 maja 2017, 15:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tez chcę zrobić laparo w czerwcu po nast @ ale własnie dzwoniłam do gina i musimy poczekać na wynik histopatologiczny tego polipa i dopiero zdecydujemy. Może we czwartek bede wiedziała.
    Opieram się na tej diecie:
    http://nieplodnirazem.pl/zycie-z-endometrioza-ona-znalazla-na-nia-sposob-moze-sprawdzi-sie-takze-u-ciebie/
    Coś tam jeszcze zerknęłam na zdrową dietę przed in vitro, która ma na celu zadbać o zdrowe jajeczka - warto poczytać i skorzystać z porad.

    m3sx3e3krfnotded.png

    f2wl3e5e9cqikmzp.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 maja 2017, 16:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aisha proga badamy 21-23dc, niektórzy lekarze wymagają nawet 3 wyników: z 21, 23 i 25dc żeby zobaczyć krzywą i jak próg się zachowuje, bo on jest hormonem zmiennym

    Kropeczko kochana nic się nie martw, na pewno laparoskopowa wszystko zostanie usunięte i szybko wrócisz do starań :) po tym zabiegu podobno szybko można

    Sara a bierzesz może jakieś leki na prolaktynę? Bromka albo dostinex? Jeśli tak to one obniżając prolaktynę mogą naturalnie podnieść proga, ja tak miałam.

  • Sarrrra Autorytet
    Postów: 3200 1290

    Wysłany: 22 maja 2017, 18:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selinko nic nie biorę tylko tego dupka oraz euthyrox 25

    km5sgu1rnzh3xzcx.png

    zem320mmiu4xizmw.png
  • Rucola Autorytet
    Postów: 9480 12469

    Wysłany: 22 maja 2017, 22:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Dziewczyny!!! Podczytuje, mało się udzielam i chciałam coś wtrącic do temetu małżeństw. Mój M jest młodszy ale jak go poznałam w zasadzie od pierwszego wejrzemnia wiedziałam że to yo :) zamieszkalismy razem po 3 miesiacach, po roku zaręczyny i ze slubem naz chwile zeszło ale to z lenistwa ;) teraz do pełni szczęscia maszy się nam maluszek :) staramy sie ponad rok, diagnozujemy sie i keczymy 8 miesiecy i na razie cisza :(

    Selina lubi tę wiadomość

    #wegemama#wegerodzinawkomplecie
    Synek 💚 31.08.2018r.
    Córeczka i Synek 💜💙 7.01.2021
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 maja 2017, 08:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny zapytam Was... Jak wiecie nie prowadzę obserwacji żadnych, ale wczoraj na noc zakładałam sobie kapsułkę z probiotykiem i hmmm mam wrażenie że wszystko jest tam rozpulchniona, szyjką chyba miękka. Czyli nic z tego tak? @ przylezie?

  • Sarrrra Autorytet
    Postów: 3200 1290

    Wysłany: 23 maja 2017, 08:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    za wcześnie :))))))))))))))))))) ja zawsze mam tak po owulacji. Stricte po owu mam mało bardzo śluzu wręcz sucsza, potem mam ten tradycyjny biały gęsty śluz w większej ilości a potem znowu coraz bardziej sucho a śluz robi się taki bardzo śliski ale biały. Co do szyjki to wysokość zawsze moim zdaniem jest podobna bo zawsze mogę dostać. Miękkość po paru dnaich od owu jest miękka.
    Ale ona moze pójść w gorę w terminie miesiaczki. Tak jedna kobita pisala , ze dopiero w terminie mmiesiaczki poszla w góre i się zamknęła.

    Nie wiem co z tym dupkiem. Mam brać od 15 dnia przez 12 dni, tzn teraz to nie wiem. Wtedy miałam owulke w 10/11 dniu cyklu. W tym cyklu mam wrażenie , ze owulka była wczoraj. Wczoraj miałam 36,7 stopni a dzisiaj już 37 stopni. Wczesniej nie mierzyłam. Ale 8 dnia po owu miałam piekny śluz płodny. Dzisiaj zobacze wieczorem ten śluz. Nie wiem jak brać dupka i czy w ogóle brać. Tzn wiem , że jak coś to przez 12 dni ale kiedy zacząć gdy owu tak wcześnie? Jak mmiałam owu 12 dni to zaczęłam brać 17 dnia jak owu była 10 dnia do 15 dnia. Dziewczyny brałybyście na moim miejscu? boje się nie brać, gdy znwu ten progestereon będzie niski:(

    km5sgu1rnzh3xzcx.png

    zem320mmiu4xizmw.png
  • Aishha Autorytet
    Postów: 2179 721

    Wysłany: 23 maja 2017, 11:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selina wrote:
    Dziewczyny zapytam Was... Jak wiecie nie prowadzę obserwacji żadnych, ale wczoraj na noc zakładałam sobie kapsułkę z probiotykiem i hmmm mam wrażenie że wszystko jest tam rozpulchniona, szyjką chyba miękka. Czyli nic z tego tak? @ przylezie?

    Szczerze to ja mam miekką szyjkę i wszystko rozpulchnione przy samej owulacji a przed okresem przeważnie szyjka twarda...hmmm może to nie @? :)))))

    Selina lubi tę wiadomość

    m3sx3e3krfnotded.png

    f2wl3e5e9cqikmzp.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 maja 2017, 13:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aisha kurde oby... Dziś byłam zbadać proga i Wit.D3, zobaczymy czy się poprawiła.
    Jakiś dziwny śluz rano miałam, ale może to przez globulkę, bo niby kremowy ale trochę rozciągliwy jak przy owu, bez sensu :/

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 maja 2017, 13:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja jestem 87 i też sięstaram :) od września bezskutecznie :( powoli tracę nadzieję że sie uda niby wszystko oki a dzidzi brak...

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 maja 2017, 13:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    poprzedni cykl 45 dni wywoływany tabletkami normalnie od września kiedy przerwałam 7letnią antykoncepcję miałam regularnie 28 dni ( jednak w ciąże nie zaszłam)zrobiłam z tysiąc testów ciążowych, seks regularny co 2-3 dni raczej poranny poradzcie coś dziewczyny plisss dziś jest mój 27 dc. bolą mnie plecy i jestem zmęczona myślicie że się udało ...

  • Aishha Autorytet
    Postów: 2179 721

    Wysłany: 23 maja 2017, 14:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selina wrote:
    Aisha kurde oby... Dziś byłam zbadać proga i Wit.D3, zobaczymy czy się poprawiła.
    Jakiś dziwny śluz rano miałam, ale może to przez globulkę, bo niby kremowy ale trochę rozciągliwy jak przy owu, bez sensu :/

    też od dwóch dni aplikuję probiotyk i coś płynie ale rozciągliwy śluz?...ciekawe o co loto.
    Kurcze no może w końcu któraś z nas tu obecnych zaciąży i da przykład jak to się robi :D

    m3sx3e3krfnotded.png

    f2wl3e5e9cqikmzp.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 maja 2017, 14:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aisha no musi się u nas ruszyć :)
    Myślę że to faktycznie probiotyk może mieć wpływ na śluz, bo wczoraj czy przedwczoraj tak nie miałam

  • Kropeczka1986 Autorytet
    Postów: 1515 936

    Wysłany: 23 maja 2017, 18:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja rozpoczynam walkę z moja endometrioza! Dzis juz podchodzę spokojniej:) przecież to nie wyrok:) kupiłam dzis ziółka - pani w zielarskim zrobiła mi specjalna mieszankę z : liść brzozy,kwiat nagietka,kwiatostan kocanki,kora kaliny koralowej,nasiona lnu,ziele bylicy,ziele krwawnika,ziele skrzypu,ziele przywrotnika,kłącze perzu:) właśnie pije pierwsza porcyjke :) bleeee No i dzis dieta owoce warzywa i ryż brązowy :)

    Selina lubi tę wiadomość

    Nasz mały cudzie trwaj...<3

    mhsvpx9ik2z006il.png

  • Sarrrra Autorytet
    Postów: 3200 1290

    Wysłany: 23 maja 2017, 20:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja wybyłam na delegację do Konina. 5 h w pociągu . Najgorsze jest to że jestem w czasie owulacyjnym. Selinko spokojnie z objawami bo zeswirujesz jak ja w ostatnim cyklu. Wracam do pytania o tego dupka czy ho brać i jak gdy owu po 8 dniach ?

    km5sgu1rnzh3xzcx.png

    zem320mmiu4xizmw.png
‹‹ 699 700 701 702 703 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

14 zasad dobrego odżywiania podczas starania - co i jak jeść, aby szybciej zajść w ciążę

Odpowiednia dieta płodności może nie tylko polepszyć twoje zdrowie i dobre samopoczucie, ale również wspomóc twoją płodność oraz zapewnić zdrowy rozwój twojego dziecka jak już zajdziesz w ciążę. Co zatem oznacza „odpowiednia dieta”? Znajdziesz tutaj 14 wskazówek, które pomogą Ci lepiej zaplanować posiłki.

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o dziecko i ciąża po poronieniu - prawdziwe historie ♡

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko" - opowieść o Karolinie, która doświadczyła bolesnej straty w 21. tygodniu ciąży... Jak sama mówi: wszystko układało się idealnie, nic nie wskazywało na to, że coś może być nie tak. "Starania o dziecko i ciąża po poronieniu" -  o bólu, bezsilności, traumie, ale również o pięknym odrodzeniu, niegasnącej nadziei i szczęśliwym zakończeniu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak radzić sobie z trudnymi pytaniami, gdy cierpisz na niepłodność i masz problemy z zajściem w ciążę?

Tylko osoby, które doświadczyły przedłużających się starań o dziecko, wiedzą jak trudne mogą być pytania ze strony innych... "A Wy kiedy będziecie mieli dziecko?" jest jednym z najczęstszych. Jak odpowiadać na trudne pytania? Jak radzić sobie z emocjami podczas przedłużających się starań o dziecko? I dlaczego problemy z płodnością są tak trudnym emocjonalnie doświadczeniem? Przeczytaj artykuł doświadczonego psychologa - Justyny Kuczmierowskiej, która na codzień pracuje z parami borykającymi się z niepłodnością! 

CZYTAJ WIĘCEJ