X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Dziewczyny z rocznika '86 starające się o pierwsze dziecko :)
Odpowiedz

Dziewczyny z rocznika '86 starające się o pierwsze dziecko :)

Oceń ten wątek:
  • Sarrrra Autorytet
    Postów: 3200 1290

    Wysłany: 15 listopada 2017, 21:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny jedziemy z mężem w sb po kotwarciu również tej samej rasy co Batusia. Tak bardzo się cieszę. Co prawda kasa miała iść na brame od garau ale co tam poczeka :p

    U nas też było mechanicznie. Raz nawet kochalismy się gdy byliśmy źli na siebie. Teraz ostatni raz k9chalam się X mężem we wrześniu. Na razie e ogóle nie mam ochoty. A mąż? No cóż niech też się poświęca. Czasami zastępczo zrobię mu przyjemność .

    km5sgu1rnzh3xzcx.png

    zem320mmiu4xizmw.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 listopada 2017, 22:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sarrra super! :) jedziecie do tej samej hodowli?

    BibiKa a który to dc masz? Robisz zastrzyk na swojej owu czy z Clo?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 listopada 2017, 09:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Seli, dziś mam 12dc. Nie stymuluję cyklu, bo jajeczka rosną jak szalone.

  • Aishha Autorytet
    Postów: 2179 721

    Wysłany: 16 listopada 2017, 09:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bibi_Ka wrote:
    Seli, dziś mam 12dc. Nie stymuluję cyklu, bo jajeczka rosną jak szalone.

    a maz leki przyjmuje nadal? macie zalecenie po jakimś czasie zrobić jeszcze raz badanie nasienia? Oby to był szczęśliwy cykl :)

    m3sx3e3krfnotded.png

    f2wl3e5e9cqikmzp.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 listopada 2017, 09:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bibi_Ka wrote:
    Seli, dziś mam 12dc. Nie stymuluję cyklu, bo jajeczka rosną jak szalone.
    U mnie też rosną skubance że hej, ale ginka powiedziała że chce je hemm podrasować ;) i dlatego 0,5tabl.Clo od jutra mam. Mam nadzieję że żadnej nowej rasy z tego podrasowania nie będzie :D

    Jadę właśnie na badania na 2 koniec miasta ;) bo chce tą homocysteine zrobić tam gdzie labo jest na miejscu.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 listopada 2017, 10:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aishha mężu mój przyjmuje Clo jakoś 1/2 tab na czczo czy 1/4 tab. Nie pamiętam, on wie i pilnuje. Lekarz zlecił mu też jakąś odżywkę dla sportowców, ale małż chyba o niej zapomniał i metafolin zamiast folika. Ale ten metafolin jest niemiłosiernie drogi 57 zł za 50 tab, a on ma brać 4 dziennie... Dla mnie to bez sensu, bo oboje nie mamy mutacji i kariotypy też są prawidłowe.
    Badanie nasienia mamy powtórzyć jakoś styczeń/luty. Ale ostatnie wyniki były całkiem dobre, lekarz nawet powiedział coś w stylu, że on sam chciałby takie mieć. Ja bym się tylko przyczepiła do małej ilości kijanek o prawidłowej budowie.

    Selinka wiadomo, że nie wielkość, ale jakość się liczy i myślę, że ten clo może pomóc właśnie na jakość- uwaga tylko na endometrium, bo podobno pogarsza. Natomiast u siebie na razie o nim nie myślę, bo choć mam PCOS to owulacja jest i szczerze mówiąc to boję się przestymulowania tych jajników.

  • Aishha Autorytet
    Postów: 2179 721

    Wysłany: 16 listopada 2017, 10:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No niestety Bibika sens ma, pisałam Wam już, że jest udowodnione to, że większość chorych dzieci na autyzm ma wady właśnie przez nieprawidłowy kwas foliowy. Ja mutacji też nie mam a mam zakaz przyjmowania zwykłego kwasu foliowego. Kupcie sobie z innej firmy tańszy i już.

    m3sx3e3krfnotded.png

    f2wl3e5e9cqikmzp.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 listopada 2017, 10:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    BibiKa a jaką mąż ma dawkę tego kwasu? Bo są tańsze firmy :)

    Aishha no widzisz a mnie immunolog powiedział, że nawet przy mojej mutacji nie muszę brać żadnych metyli ;) że wcale nic nie udowodniono i nie ma solidnych badań nr.temat. Poza tym kwas dla faceta a dla kobiety do 2 różne sprawy :) inaczej spełnia swoją funkcję.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 listopada 2017, 10:48

  • Aishha Autorytet
    Postów: 2179 721

    Wysłany: 16 listopada 2017, 11:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selina wrote:
    BibiKa a jaką mąż ma dawkę tego kwasu? Bo są tańsze firmy :)

    Aishha no widzisz a mnie immunolog powiedział, że nawet przy mojej mutacji nie muszę brać żadnych metyli ;) że wcale nic nie udowodniono i nie ma solidnych badań nr.temat. Poza tym kwas dla faceta a dla kobiety do 2 różne sprawy :) inaczej spełnia swoją funkcję.

    to co piszesz teraz odnośnie mutacji i braku potrzeby brania metyli nie jest dla mnie w żaden sposób zrozumiałe :)

    m3sx3e3krfnotded.png

    f2wl3e5e9cqikmzp.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 listopada 2017, 11:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aishha wrote:
    to co piszesz teraz odnośnie mutacji i braku potrzeby brania metyli nie jest dla mnie w żaden sposób zrozumiałe :)
    Ale to nie moje zdanie tylko zdanie lekarza ;) ja metyle biorę. On mi takie rewelacje przedstawił a byłam u Sachy, ponoć jeden z najlepszych w Polsce immunologów.
    Nie bardzo rozumiem jaki może być skutek brania przez faceta zwykłego kwasu (podczas gdy kobieta bierze metyle i folian a nie zwykły kwas) że dziecko się urodzi z autyzmem? Są takie badania?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 listopada 2017, 11:30

  • Aishha Autorytet
    Postów: 2179 721

    Wysłany: 16 listopada 2017, 11:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zaraz zaraz, a kto napisał, żę jest to skutek brania zwykłego kwasu przez faceta? Chodzi o kobiety. W przypadku mężczyzn podejrzewam, że chodzi o lepsze wchłanianie, a kwas foliowy ogólnie wpływa m.in na lepszą ruchliwość plemników.

    rozumiem, że to zdanie immunologa :) tylko dziwne, ponieważ wszędzie trąbią co innego.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 listopada 2017, 11:40

    m3sx3e3krfnotded.png

    f2wl3e5e9cqikmzp.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 listopada 2017, 11:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aishha tak zrozumiałam, bo pytałaś o męża BibiKi ;) ona napisała że mąż bierze kwas foliowy 4x dziennie i ze bierze zwykły a nie metyle bo nie mają mutacji. A Ty napisałaś, że zła forma kwasu może skutkować autyzmem u dziecka. Nie napisałaś że chodzi o kobietę :P a rozmawialyście o facecie ;)

  • Aishha Autorytet
    Postów: 2179 721

    Wysłany: 16 listopada 2017, 12:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak, pytałam o męża BiBiki ale o wpływie kwasu foliowego na kobiety pisałam już jakis czas temu :)

    m3sx3e3krfnotded.png

    f2wl3e5e9cqikmzp.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 listopada 2017, 12:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aishha wrote:
    Tak, pytałam o męża BiBiki ale o wpływie kwasu foliowego na kobiety pisałam już jakis czas temu :)
    Tak wiem ;) źle zrozumiałam bo BibiKa pisała o kwasie u męża. Mniejsza z tym :P

  • Sarrrra Autorytet
    Postów: 3200 1290

    Wysłany: 16 listopada 2017, 12:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selinko jest to kotek od hodowcy który jest opiekunem taty batusi. Kotka nie jest spokrewniona z batusia jest z innych rodziców. Jedziemy 2 H w trasę żeby ją odebrać ale warto. Bo ciągle mi brakuje kici i wiem że nowy kotek złagodzi tęsknotę a to tylko będzie pozytywne dla ciąży. Oczywiście pół rodziny jest przeciwna ale mam ich gdzieś. Nie uważam aby zwierzęta były zagrożeniem dla ciąży czy dziecka wręcz przeciwnie.

    km5sgu1rnzh3xzcx.png

    zem320mmiu4xizmw.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 listopada 2017, 12:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sarrrra wrote:
    Selinko jest to kotek od hodowcy który jest opiekunem taty batusi. Kotka nie jest spokrewniona z batusia jest z innych rodziców. Jedziemy 2 H w trasę żeby ją odebrać ale warto. Bo ciągle mi brakuje kici i wiem że nowy kotek złagodzi tęsknotę a to tylko będzie pozytywne dla ciąży. Oczywiście pół rodziny jest przeciwna ale mam ich gdzieś. Nie uważam aby zwierzęta były zagrożeniem dla ciąży czy dziecka wręcz przeciwnie.
    Masz rację, choć z 2 strony rodzina też ma częściowo.
    Nasi znajomi mieli 2 koty i spodziewali się dziecka. Niestety po jego narodzinach jeden z tych "żywszych" kotów musiał zostać oddany, bo ewidentnie młodego nie akceptował i był nieobliczalny. Po jakimś pół roku oddali drugiego kota, bo też stwarzał zagrożenie dla dziecka :/ a kot naprawdę spokojny, od kad się pojawiło dziecko to się zmienił. Mam nadzieję, że u Ciebie tak nie będzie

  • Sarrrra Autorytet
    Postów: 3200 1290

    Wysłany: 16 listopada 2017, 14:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W mojej ocenie to kwestia przystosowania zwierzaka do sytuacji nowej. Całe życie miałam zwierzęta i jeśli coś jest nie tak to wiem jedno winny jest tylko człowiek.

    km5sgu1rnzh3xzcx.png

    zem320mmiu4xizmw.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 listopada 2017, 15:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mężu miał przykaz brać metafolin 400x4 dziennie. Chętnie się dowiem czym można to zastąpić? Ja biorę zwykły folik i piję Fertilova Plus, gdzie też jest kwas foliowy.

    Sarrra zgadzam się z Tobą w 100%. To człowiek oswaja zwierzę i to on jest za nie odpowiedzialny.
    Fajnie, że będziecie mieli nowego przyjaciela w domu. I całkowicie rozumiem Twoją tęsknotę za futrem w domu :)


    Dorwał mnie jakiś katar zatokowy, ledwo dycham.

  • Sarrrra Autorytet
    Postów: 3200 1290

    Wysłany: 16 listopada 2017, 20:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczynki. Dzisiaj byłam na usg. Dzidzia ma rączki i nóżki się kształcą. Ma 2,2cm i 170/min serducho. Wiek o 2 dni do przodu niż z owu. Jutro do pracy ale mogę tylko do 6 h dziennie przy kompie. Muszę jakoś to zorganizować wszystko. Za 2 tyg kolejna wizyta .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 listopada 2017, 20:16

    JaKa, Bibi_Ka, D_basiula, Selina, Aishha lubią tę wiadomość

    km5sgu1rnzh3xzcx.png

    zem320mmiu4xizmw.png
  • Sarrrra Autorytet
    Postów: 3200 1290

    Wysłany: 16 listopada 2017, 20:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ogólnie na usg wygląda jak mis pluszowy.

    JaKa, Rucola, Bibi_Ka, Selina, Aishha lubią tę wiadomość

    km5sgu1rnzh3xzcx.png

    zem320mmiu4xizmw.png
‹‹ 802 803 804 805 806 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Nieregularny okres. Przyczyny i objawy nieregularnych cykli miesiączkowych.

Nieregularny okres nie zawsze musi świadczyć o zaburzeniach, czy problemach hormonalnych. Na pewnych etapach życia nieregularne cykle są okresem przejściowym. Kiedy jednak nieregularne cykle warto skonsultować z lekarzem? Jakie są najczęstsze przyczyny nieregularnych cykli miesiączkowych? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Comiesięczne rozczarowanie... Jak radzić sobie z emocjami, gdy kolejny raz pojawia się jedna kreska?

Dla wielu par każdy kolejny miesiąc bez ciąży jest jak utracona szansa. Trudne emocje kłębią się w pierwszych dniach cyklu. Najczęściej jest to żal, smutek, bezsilność, rozczarowanie... Dlaczego kolejny miesiąc się nie udało? Jak sobie radzić z tymi trudnymi emocjami? Podpowiada Psycholog Niepłodności - Anna Wietrzykowska.

CZYTAJ WIĘCEJ

11 najczęstszych pytań o IUI, czyli inseminacja w pigułce

Czym jest inseminacja? Kiedy warto skorzystać z tej metody? Dla kogo jest szczególnie polecana? Jaki jest koszt inseminacji? Jakie są szanse na zajście w ciążę po zabiegu inseminacji? Odpowiedzi na 11 najczęstszych pytań o inseminację. 

CZYTAJ WIĘCEJ