X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Dziewczyny z rocznika '86 starające się o pierwsze dziecko :)
Odpowiedz

Dziewczyny z rocznika '86 starające się o pierwsze dziecko :)

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 grudnia 2017, 08:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No właśnie mam też teraz jedną - już do wyrzucenia- z Carry. Jest ciepła, fajny fason, w granacie i cały kaptur ma futrzany. Tylko niestety znoszona strasznie.

    Patrzyłam, w tym sezonie mają tylko długie płaszcze do kolan i dłuższe, na dodatek są bardzo oversize'owe tak, że nawet w 34 tonę...

  • Aishha Autorytet
    Postów: 2179 721

    Wysłany: 8 grudnia 2017, 09:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bibi_Ka wrote:
    No właśnie mam też teraz jedną - już do wyrzucenia- z Carry. Jest ciepła, fajny fason, w granacie i cały kaptur ma futrzany. Tylko niestety znoszona strasznie.

    Patrzyłam, w tym sezonie mają tylko długie płaszcze do kolan i dłuższe, na dodatek są bardzo oversize'owe tak, że nawet w 34 tonę...

    A ryneczki z ciuchami? często mozna jakąś perełke znaleźć. Pamiętam kiedyś koleżanka namowiła mnie na zakupy na bakalarskiej...kurde, wydałam chyba 300 zł a ciuchów miałam ogrom :D do dzis mam fajną czerwoną kurtkę wiosenną kupioną właśnie tam. Ale nie byłam tam już ponad 3 lata, nie wiem co tam jeszcze jest.

    m3sx3e3krfnotded.png

    f2wl3e5e9cqikmzp.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 grudnia 2017, 09:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bibi_Ka wrote:
    No właśnie mam też teraz jedną - już do wyrzucenia- z Carry. Jest ciepła, fajny fason, w granacie i cały kaptur ma futrzany. Tylko niestety znoszona strasznie.

    Patrzyłam, w tym sezonie mają tylko długie płaszcze do kolan i dłuższe, na dodatek są bardzo oversize'owe tak, że nawet w 34 tonę...
    Hah też mam granatowa z futrzastym kapturem, do połowy uda :D może mamy ten sam fason ;)
    Moja ma 4lata ale jeszcze ta zimę w niej przehulam

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 grudnia 2017, 09:19

  • JaKa Autorytet
    Postów: 493 320

    Wysłany: 8 grudnia 2017, 10:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczynki, a ja myślałam, ze kurtka na zimę to tylko mój problem, a tu wszystkie o jednym :P Ja też wychodziłam się za kurtką, szukam w ciemnym kolorze, coś za tyłek, ale nie aż do kolana, a najważniejsze to musi być bardzo ciepła i nie oversizowa, żeby miała lekkie chociaż wcięcie, po prostu nie worek. Ochodziłam się i nic, i już 5 zimę muszę obchodzić w starej, styranej. Kupiłąm 2 lata temu fajną kurtkę w reserved, ale niestety jest dosyć cienka, tak jak wszystkie teraz, a ja jestem straszny zmarzluch, więc ona ledwo do kościoła i na temp. dodatnie.

    A apropos stażu ślubnego i braku dzieci, to nam już minęło 2 lata i 2 miesiące. Większość w otoczeniu to rok po ślubie mieli już dziecko, albo ciąże.
    Jak ktoś wchodzi na ten temat to już nawet nie chce mi się odpowiadać, szybko zmieniam na inny.

    Dziewczyny dzisiaj świeto Niepokalanego Poczęcia NMP, a w godz. 12-13 jest godzina Łaski dla całego świata, zawierzcie swoje małżeństwa i starania o dziecko Maryi :)

    Jezu ufam Tobie <3
    <3 Piotruś i Tomuś <3 22 listopada 2018
    Aniołek [*] 5 maja 2017
  • Sarrrra Autorytet
    Postów: 3200 1290

    Wysłany: 8 grudnia 2017, 19:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Już po prenatalnych. Wszystko dobrze. Dzidzia 5.3 cm . Papa w pon wyniki.

    Bibi_Ka, Selina, Agatek_gagatek, JaKa lubią tę wiadomość

    km5sgu1rnzh3xzcx.png

    zem320mmiu4xizmw.png
  • JaKa Autorytet
    Postów: 493 320

    Wysłany: 9 grudnia 2017, 11:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sara wspaniale widzieć takie wiadomości :) oby poniedziałkowe newsy były równie dobre.

    Byłam dziś usunąć chirurgicznie ósemkę. Dentystka kazała to zrobić przed zajściem w ciążę. Niestety nie obyło się bez cięcia i szwów. Jeszcze jestem na znieczuleniu, ale boję się co będzie jak popuści. Lekarz kazał zaopatrzyć się w ketonal i poinformował mnie o wszystkim co może się dziać.
    Miałam już jedną ósemkę wyrywaną, ale bez ingerencji chirurgicznej.
    Boję się czy będzie bardzo bolało, czy się dobrze zagoi. Za tydzień mam iść na zdjęcie szwów.
    W tym miesiącu staramy się, chociaż dosyć marnie, ale zastanawiam się czy ketonal nie zaszkodzi. W ulotce pisze, że może utrudniać zajście w ciążę.
    Dziewczyny, czy któraś z Was miała podobne doświadczenie? Czy łykałyście ketonal podczas starań o dziecko, wiecie coś na ten temat?
    Oczywiście jak będzie boleć to zacznę od paracetamolu, ale gdyby ból był nie do wytrzymania, to wiadomo że sięgnę po ten ketonal.

    Jezu ufam Tobie <3
    <3 Piotruś i Tomuś <3 22 listopada 2018
    Aniołek [*] 5 maja 2017
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 grudnia 2017, 16:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    JaKa brałam Ketonal podczas @ nie raz. Nie biorę już od kilku miesięcy. Jak wpływał nie mam pojęcia. Ja po chirurgicznym usuwaniu 8mki miałam antybiotyk przepisany i Zaldiar

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 grudnia 2017, 17:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    JaKa, ketonal to lek należący do grupy NPZL (mam nadzieję, że nie przekręciłam skrótu). One wszystkie wpływają na owulację - mogą opóźnić lub zablokować. Odkąd o tym wiem staram się unikać tych leków. Ale czasem po prostu nic innego nie pomaga.

    Też miałam usuwane dwie dolne ósemki. Pierwszą w wieku 15 albo 16 lat. Nie wyrżnęła się do końca i ciągle cierpiałam na zapalenie dziąsła. Pamiętam, że chirurg szczękowa podała mi znieczulenie, odczekała z 10 minut, wzięła skalpel i nacięła dziąsło, a ja to poczułam ;/ Na szczęście nie zdążyło zaboleć bo znieczulenie zaczęło chwilę po tym działać. Pamiętam też, że jak już było po i jak już znieczulenie nie działało, to wzięłam jedną lub dwie tabletki ibupromu. Poza tym nie miałam żadnych szwów, jedynie założony opatrunek z antybiotykiem (takie sianko o posmaku mięty). Po tygodniu już mój dentysta ten opatrunek zmienił i było OK. Ładnie się zagoiło. Gorzej było z ósemką po drugiej stronie, bo zrobił mi się suchy zębodół. Nie chciało się goić, ciągle bolało. Tata wiózł mnie na dyżur świąteczny w poniedziałek wielkanocny, potem jeździłam co 2 dni na zmianę opatrunku, aż chyba po tygodniu się uspokoiło i zagoiło.


    Byłam dziś na małych zakupach do nowej pracy. Kupiłam też sobie kurtkę w Croppie. Szara z futerkiem dookoła kaptura, długość jak chciałam. https://www.cropp.com/pl/pl/dziewczyna/kolekcja/kurtki-plaszcze/RS820-09M/ladies-coat Dużo lepiej wygląda w realu.

    JaKa, Selina, Aishha lubią tę wiadomość

  • JaKa Autorytet
    Postów: 493 320

    Wysłany: 9 grudnia 2017, 18:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak na razie jest dobrze, mija już piąta godzina odkąd znieczulenie przestało działać i nie boli. Czasem czuję lekkie ćmienie jak trochę pogadam albo coś zjem (tylko jogurt, biszkopty i miękka bułka).
    Postaram się przetrzymać i nie brać nic jeśli się uda.

    BibiKa świetna kurteczka, narobiłaś mi ochoty na nią :D

    Jezu ufam Tobie <3
    <3 Piotruś i Tomuś <3 22 listopada 2018
    Aniołek [*] 5 maja 2017
  • Cukierkowa Autorytet
    Postów: 546 573

    Wysłany: 10 grudnia 2017, 13:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny :) jestem tu nowa, także kultura nakazuję się przywitać ;) Rocznik 86 i starania o pierwszą dzidzię od września tego roku. Widzę tu tyle wsparcia u Was i pozytywnej energii, że wprawdzie z lekką nieśmiałością, ale podłączam się ;)
    JaKa - ja niestety podczas ostatniego cyklu starań nałykałam się leków przeciwzapalnych (takich jak Ketonal), bo miałam zapalenie ucha, po czym się dowiedziałam, że to znacząco utrudnia zapłodnienie i nie należy takich leków brać tuż przed i tuż po stosunku :(

    JaKa lubi tę wiadomość

    Basia wrzesień 2018

    preg.png
  • JaKa Autorytet
    Postów: 493 320

    Wysłany: 10 grudnia 2017, 14:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witaj Cukierkowa :) masz tak słodki nick, że aż nabrałam ochoty na małe poobiednie co nieco :D
    Jak narazie rana po zębie nie boli, więc nie biorę nic przeciwbólowego :)

    Cukierkowa widzę, że starasz się od września br, czyli jeszcze króciutko. Prowadzisz wykres cyklu? bo nie widzę.

    Powodzenia :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 grudnia 2017, 14:54

    Jezu ufam Tobie <3
    <3 Piotruś i Tomuś <3 22 listopada 2018
    Aniołek [*] 5 maja 2017
  • Cukierkowa Autorytet
    Postów: 546 573

    Wysłany: 10 grudnia 2017, 18:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    JaKa trzymam kciuki, żeby nic nie bolało i nie trzeba było się niczym faszerować ;) nie prowadzę wykresu cyklu... Jestem tu od wczoraj i póki co nie ogarnęłam ;)

    Basia wrzesień 2018

    preg.png
  • JaKa Autorytet
    Postów: 493 320

    Wysłany: 10 grudnia 2017, 20:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To zachęcam Cię bardzo do prowadzenia wykres, poznasz swoje ciało i będzie łatwiej określić dni płodne i najlepszy czas na <3

    Jezu ufam Tobie <3
    <3 Piotruś i Tomuś <3 22 listopada 2018
    Aniołek [*] 5 maja 2017
  • Cukierkowa Autorytet
    Postów: 546 573

    Wysłany: 10 grudnia 2017, 21:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    JaKa a mogę wiedzieć ile się starasz? :)

    Basia wrzesień 2018

    preg.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 grudnia 2017, 00:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cukierkowa hej :) witaj i rozgość się

    Cukierkowa lubi tę wiadomość

  • Sarrrra Autorytet
    Postów: 3200 1290

    Wysłany: 11 grudnia 2017, 08:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    cześć Cukierkowa :) Dziewczyny jak weekend:) jak przygotowania do Świąt. Zamierzacie gotować itd?

    km5sgu1rnzh3xzcx.png

    zem320mmiu4xizmw.png
  • Cukierkowa Autorytet
    Postów: 546 573

    Wysłany: 11 grudnia 2017, 09:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sarrrra - mój weekend zupełnie bez sensu. Zamiast dzidzi, jest okres, także ten.... ;) Przebeczane. Świąt póki co nie czuję, zero przygotowań ;) a jak u Ciebie? :)

    Basia wrzesień 2018

    preg.png
  • Sarrrra Autorytet
    Postów: 3200 1290

    Wysłany: 11 grudnia 2017, 11:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja mam zamiar zrobić tylko słdkości bo jestesmy zaproszeni do tesciowej a na pierwszy dzien swiat do mojej mamy. Także nic nie musze specjalnie działać. Z uwagi na ciażę nie mam zamiaru też sprzątać. Takie Święta mogę mieć co rokku :P

    km5sgu1rnzh3xzcx.png

    zem320mmiu4xizmw.png
  • Aishha Autorytet
    Postów: 2179 721

    Wysłany: 11 grudnia 2017, 11:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    czesc Cukierkowa! u mnie teź od wczoraj małpa przyszła także witaj w klubie. Mówiłam, że na kolejne święta nie będzie prezentu.

    Bibika a myslałam, że szukasz krótszej kurtki ale ta jest fajna. Przy okazji widziałam na stronie że mają fają białą kurtałke ala płaszczyk sportowy, muszę się wybrać przy okazji.

    My byliśmy na weekend u teściów w odwiedzinach, ostatni raz bylismy tam pół roku temu :D
    Dwa dni mi wystarczą na kolejne pare miesiecy ;/
    Dzis i jutro rekolekcje i nic sie nie zrobi po pracy w domu ale od środy biorę się za sprzątanie bo sie nie wyrobię z niczym.
    Korzystacie ze strony Kwestia smaku? właśnie wertuję, szukam fajnych ciast. Szefowa poleciła mi makowiec last minute, prosty i podobno mega pyszny.

    m3sx3e3krfnotded.png

    f2wl3e5e9cqikmzp.png
  • Cukierkowa Autorytet
    Postów: 546 573

    Wysłany: 11 grudnia 2017, 11:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aishha - uwielbiam Kwestie smaku! Ja polecam https://www.kwestiasmaku.com/desery/serniki/sernik_czekoladowy/przepis.html u mnie schodzi rach ciach ;) ale widzę, że nietolerujesz mleka... Także może inni się najedzą ;) Ostatnio też zaczęłam robi mega szybkie chlebki bananaowe i fasolowe brownie ;) ale to już nie z Kwesti Smaku

    Basia wrzesień 2018

    preg.png
‹‹ 809 810 811 812 813 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

"Nie mogę zajść w drugą ciążę" - czym jest niepłodność wtórna?

Gdy wspomnienia z porodu zaczną blednąć, a pierworodny synek lub córeczka wyrosną z etapu pieluch i kaszek, pojawienie się myśli o dalszym powiększeniu rodziny najprawdopodobniej będzie tylko kwestią czasu. Niestety, nie każdej kobiecie udaje się zajść w ciążę po raz drugi. Dlaczego tak się dzieje? Czym jest niepłodność wtórna i jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Śluz płodny a owulacja i dni płodne - jak prowadzić obserwacje?

Na rynku dostępnych jest wiele pomocy w wyznaczaniu dni płodnych. Większość z nich działa na podobnej zasadzie – rozpoznaje zmianę hormonów w ciele kobiety i na tej podstawie wskazuje dni płodne. Czy wiesz, że jedno z takich „narzędzi” masz już w sobie? Twój śluz płodny, który pojawia się w czasie dni płodnych, czyli przed wystąpieniem owulacji!

CZYTAJ WIĘCEJ

Kalendarz dni płodnych - aplikacja - starania o dziecko

Postanowione - rozpoczynacie starania o dziecko. Mija pierwszy, drugi, trzeci miesiąc, a ciąży nie ma. Pojawia się lekki niepokój - co się dzieje? Tak rozpoczyna się historia wielu kobiet z OvuFriend, które używają aplikacji podczas starania o dziecko. Inteligentny kalendarz dni płodnych nie tylko szybko nauczy się Twojej płodności ale również wcześnie wykryje nieprawidłowości. Przeczytaj jak aplikacja pomoże Ci zajść w ciążę!  

CZYTAJ WIĘCEJ