X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Dziewczyny z rocznika '86 starające się o pierwsze dziecko :)
Odpowiedz

Dziewczyny z rocznika '86 starające się o pierwsze dziecko :)

Oceń ten wątek:
  • Sarrrra Autorytet
    Postów: 3200 1290

    Wysłany: 11 grudnia 2017, 11:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cukierkowa wrote:
    Sarrrra - mój weekend zupełnie bez sensu. Zamiast dzidzi, jest okres, także ten.... ;) Przebeczane. Świąt póki co nie czuję, zero przygotowań ;) a jak u Ciebie? :)


    warto uzbroić się w cierpliwość. J też miałam dużo planów po Ślubie. Miesiac po Ślubie zaczniemy sie starać, od razu oczywiscie zajdę w ciażę i w czerwcu tego roku miałam urodzić. Super ekstra cudowne plany a życie pokazało co innego. Chodzenie po lekarzach, szukanie lekarzy, diagnostyka, pobieranie krwi, płacz co miesięczny, ciąża biochemiczna, poronienie i po 12 miesiącach się udało po zdiagnozowaniu trombofilii.

    km5sgu1rnzh3xzcx.png

    zem320mmiu4xizmw.png
  • Aishha Autorytet
    Postów: 2179 721

    Wysłany: 11 grudnia 2017, 11:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Noo wygląda nieźle :)
    Ja na wielkanoc robiłam ten: https://www.kwestiasmaku.com/desery/serniki/sernik_na_kajmakowym_brownie/przepis.html jest troche roboty ale w smaku obłędny. No nie jem jajek i mleka ale na półtora tygodnia przyjedzie siostra z rodziną to trzeba trochę tego narobić :)
    Powiem Wam coś jeszcze...dostaliśmy z mężem mięsa od teściów i będziemy robić i wędzić kiełbaski i szyneczki :D
    Mąż zrobił własnoręcznie wędzarnie i jest tak dumny z siebie, że musi koniecznie wypróbować :)

    Selina lubi tę wiadomość

    m3sx3e3krfnotded.png

    f2wl3e5e9cqikmzp.png
  • Cukierkowa Autorytet
    Postów: 549 582

    Wysłany: 11 grudnia 2017, 11:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sarrrra wybacz za głupie pytania... co to trobpofilia i ciąża biochemiczna? :/

    Basia wrzesień 2018

    preg.png
  • Sarrrra Autorytet
    Postów: 3200 1290

    Wysłany: 11 grudnia 2017, 12:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    trombofilia jest to schorzenia, które powoduje problemy z krzepliwości krwi. Moja krew jest zbyt gęsta aby doszło do zagnieżdzenia a potem utrzymania ciąży. Ciaża biochemiczna jest wtedy gdy doszło do zapłodnienia kmórki ale nie doszło do jej zagnieżdzenia. Dostałam zastrzyki z heparyny i to pomogło. Teraz je biorę co dziennie w brzuch aż do 14 dnia po porodzie.

    km5sgu1rnzh3xzcx.png

    zem320mmiu4xizmw.png
  • Cukierkowa Autorytet
    Postów: 549 582

    Wysłany: 11 grudnia 2017, 12:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sarrrra - jej...ale Ty dzielna jesteś! Tyle stresów już się pewnie najadłaś,że teraz na pewno już zasłużone z górki. Na pewno tak będzie! A jak! :)
    Ja zaczęłam się starać we wrześniu i też myślałam, że będzie hop siup. @ zawsze jak w zegarku, co 28 dni. Więc pomyślałam, o ja głupia, że ciąża będzie od razu...no może za drugim razem. No i przez te 3 miesiące, mój okres tak się rozregulował. Już nie jest co 28 dni. 30 dni, 26 dni. Niech ta @ mnie po prostu cmoknie! Nie dam się! ;)

    Basia wrzesień 2018

    preg.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 grudnia 2017, 12:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja z kwestii smaku parę rzeczy robiłam obiadowych i jedno ciasto (Brownie z kremem orzechowym), które wyszło za mdłe i za słodkie (a dałam i tak dużo mniej cukru). Nie dało się go zjeść :/ a ludzie na necie się zachwycają :P Może spróbuję tego makowca.
    My na wigilię do teściów jedziemy a 1szy dzień świąt u moich rodziców będziemy. Może do teściów upiekę rogalików z powidłami wg.przepisu mojej mamy, uwielbiam je :)

    Aishha bomba :) swoje wędliny. Daj znać jak wyszły

    U mnie dziś 1dc i prawy jajnik mnie strasznie naparza nie wiem czemu :/ pędzę do apteki po jakieś rozkurczowe. No i nie ukrywam, nastrój dzisiaj do bani

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 grudnia 2017, 12:47

  • Cukierkowa Autorytet
    Postów: 549 582

    Wysłany: 11 grudnia 2017, 12:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selina - łączę się w bólu. Dosłownie. Ale damy radę ;) w końcu pierwszy dzień ostatniej @ to pierwszy dzień naszej ciąży, prawda? :) w styczniu zaczną się cuda, wierzę...

    Selina lubi tę wiadomość

    Basia wrzesień 2018

    preg.png
  • Aishha Autorytet
    Postów: 2179 721

    Wysłany: 11 grudnia 2017, 13:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cukierkowa, aż miło popatrzeć, że ktos ma jeszcze tyle nadziei...:)

    Selina u mnie też dzień do bani, w poprzednim tyg w pracy czułam sie jak wrak tyle miałam roboty za to dziś stwierdziłam, że mam w dupci i zrobie tylko to co trzeba na już i tyle. No to cykle nam się zaczęły znowu tak samo.

    Cukierkowa lubi tę wiadomość

    m3sx3e3krfnotded.png

    f2wl3e5e9cqikmzp.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 grudnia 2017, 14:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aishha wrote:
    Cukierkowa, aż miło popatrzeć, że ktos ma jeszcze tyle nadziei...:)

    Selina u mnie też dzień do bani, w poprzednim tyg w pracy czułam sie jak wrak tyle miałam roboty za to dziś stwierdziłam, że mam w dupci i zrobie tylko to co trzeba na już i tyle. No to cykle nam się zaczęły znowu tak samo.
    No to jedziemy dalej :P heh
    Jak sobie pomyślę jak rok temu w grudniu byłam pewna że na bank się uda w tym roku...śmiać mi się chce, o naiwności. Jednak strach mnie ogarnia co jak się nie uda w 2018 :( oczywiście nie przyjmuje tego do wiadomości, no ale wszystko może się zdarzyć. Wiadomo, życie się nie skończy, ale nie chce się szykować do in vitro brrr

  • Sarrrra Autorytet
    Postów: 3200 1290

    Wysłany: 11 grudnia 2017, 16:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selinko powiedz mi jakie teraz macie plany u tej nowej Pani dr? Kiedy iui ?

    km5sgu1rnzh3xzcx.png

    zem320mmiu4xizmw.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 grudnia 2017, 18:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sarrrra wrote:
    Selinko powiedz mi jakie teraz macie plany u tej nowej Pani dr? Kiedy iui ?
    Teraz chyba ostatni naturalny cykl :/ Od czwartku mam brać 1/2 Clo i później jadę na podgląd i po zastrzyk+dupek. Jak teraz nie wypali (a nie wypali), to IUI chyba w styczniu

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 grudnia 2017, 18:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hello Laski, witaj Cukierkowa. Ja też dziś byłam nowa :) Pierwszy dzień w nowej pracy za mną. Dziś było lightowo, ale od jutra czuję, że się zacznie.

    Teraz na szybko piekę kurczaka na jutro, a za chwilę lecimy na rekolekcje przedświąteczne. Jeśli chodzi o dobre przepisy, to polecam Wam:
    mojewypieki.pl - robiłam z tego bloga wiele przepisów, naprawdę polecam;
    malacukierenka.pl - bardzo dobre przepisy, wybierajcie te najprostsze;
    madameedith.com - różnorodne smaki z różnych krajów

    Przy czym dziewczynom z problemem insuliny polecam zamienić cukier na ksylitol, a białą mąkę na pełnoziarnistą, i najlepiej piec serniczki omijając rodzynki i sok z pomarańczy - jeśli dodajecie.

    Dobry przepis na sernik: http://www.mojewypieki.com/post/sernik-krakowski
    Zmniejszcie tylko ilość cukru.

    JaKa lubi tę wiadomość

  • JaKa Autorytet
    Postów: 493 320

    Wysłany: 11 grudnia 2017, 18:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cukierkowa ja staram się można powiedzieć od poprzednich Świąt Bożego Narodzenia. Udało mi się zajść w ciążę w 4 cs, ale nie cieszyłam się nią długo. Na początku pęcherzyk odkleił się, musiałam leżeć 2 tygodnie, potem było lepiej, ale nie pojawiło się serduszko. Leżałam w szpitalu tydzień, potem na tydzień wypuszczono mnie do domu, aż w końcu wróciłam do szpitala na wywoływanie poronienia i zabieg (8/9 tc) :(
    Na dzisiaj miałam termin porodu ;( nasze Dzieciątko byłoby już z nami [*] <3

    Teraz po poronieniu staramy się 3 cykl, bez skutku. I czuję, że tym razem też nie wyjdzie, mało serduszek, atmosfery brak (chociaż tamtym razem było podobnie), jeszcze to usunięcie ósemki, w domu kłótnie, w pracy kocioł i zmęczenie...

    68baee2eb98226dd8369d7ccf148f68f.png

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 grudnia 2017, 18:54

    Jezu ufam Tobie <3
    <3 Piotruś i Tomuś <3 22 listopada 2018
    Aniołek [*] 5 maja 2017
  • Cukierkowa Autorytet
    Postów: 549 582

    Wysłany: 11 grudnia 2017, 20:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bibi_Ka nowe praca, nowe wyzwania, mówisz? :) Może nowej energii Ci doda, której przecież nigdy dość ;)

    JaKa Musisz być dzielna, wiesz? Dla dzidziusia, który już niedługo pojawi się w Twoim brzuszku :) bo pojawi. Ja to wiem ;)

    JaKa lubi tę wiadomość

    Basia wrzesień 2018

    preg.png
  • Sarrrra Autorytet
    Postów: 3200 1290

    Wysłany: 11 grudnia 2017, 20:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bibika opowiedz coś więcej? Jak osoby miejsce pracy ?

    Ewik lubi tę wiadomość

    km5sgu1rnzh3xzcx.png

    zem320mmiu4xizmw.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 grudnia 2017, 21:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak, nowe wyzwanie, którego bardzo mi brakowało. Tej energii potrzebowałam, chociaż dzisiaj jestem strasznie zmęczona. 4 lata home workingu swoje zrobiło.

    No co mogę powiedzieć, firma duża bo ok 150 ludzi. Nigdy nie pracowałam w tak dużej firmie. Wszyscy chwalą, że atmosfera jest bardzo dobra. Ja jeszcze tego nie czuję. Powiem więcej, że wielokrotnie dziś czułam się niezręcznie i jak intruz. Wiecie, w firmach, w których wcześniej pracowałam, jak pojawiał się ktoś nowy, to od razu się wychodziło z inicjatywą żeby się dobrze poczuł i żeby poznał zespół. Tutaj tak nie ma, z kim mogłam to podeszłam, przedstawiłam się. Ale jest np babeczka, siostra prezesa, która jest też prezesem spółki-córki mojej firmy, to tylko się uśmiechała. Mijałyśmy się kilka razy i tutaj ja nie mogę sama podejść i tak po prostu zagadać. Wynika to z wieku i stanowiska.

    Ale za to, jeden z prawników, z którymi dzielę pokój bardzo się mną zajmuje i dba żebym dobrze się czuła i miała wszystko, co potrzeba do pracy etc. Sam mi powiedział, że czuje się za mnie odpowiedzialny, bo przejmę część jego obowiązków.

    Nad sobą mam dyrektora operacyjnego i prezesa. Do końca marca jestem na okresie próbnym. Mam nadzieję, że się wdrożę szybko i sprawdzę na tym stanowisku, bo jeśli firma się rozwinie zgodnie z planem, to mam szansę na naprawdę cenne doświadczenia i podbicie CV gdybym chciała jeszcze w przyszłości zmieniać pracę - czego nie wykluczam.

    Selina, JaKa lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 grudnia 2017, 00:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    BibiKa podziwiam :) ja bym pewnie z nerwów biegunki dostała, wymiotów i tak by wyglądał mój 1szy dzień w pracy :D nie lubię dużej ilości osób a takie spore firmy mnie przerażają. Nawet jak mąż wcześniej w takiej większej pracował i byłam raz na ich imprezie firmowej, to się dziwnie czułam choć byłam tylko osobą towarzyszącą ;) ale ja taki dzik czasem jestem.
    Na pewno się szybko zaaklimatyzujesz :) pierwsze dni takie już są. Rozwiniesz skrzydła i wstąpi nowa energia

  • Sarrrra Autorytet
    Postów: 3200 1290

    Wysłany: 12 grudnia 2017, 15:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jakie macie pomysły na prezent dla teściowej do 50 zł :))))

    km5sgu1rnzh3xzcx.png

    zem320mmiu4xizmw.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 grudnia 2017, 23:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sarrrra wrote:
    jakie macie pomysły na prezent dla teściowej do 50 zł :))))
    Krem? ;) Książka? Może jakaś ręcznie malowana bąbka taka na stojaczku? Szalik...

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 grudnia 2017, 06:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sarrra, myślę, że książka to dobry pomysł np autorki Reginy Brett, albo jakieś pachnące kosmetyki do kąpieli, albo porządny krem przeznaczony dla wieku i cery teściowej np z Yves Rocher, bransoletka z byDziubeka (uwielbiam).

‹‹ 810 811 812 813 814 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Dieta Płodności w OvuFriend - jak otrzymać spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności?

Brak śluzu płodnego, endometrioza, nieregularne cykle, a może PCOS? Dieta Płodności w OvuFriend to spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności dopasowane idealnie do Ciebie i Twoich dolegliwości! Sprawdź instrukcję krok po kroku, jak otrzymać Dietę Płodności i zwiększyć szanse na zajście w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

O tym jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko - relacja ze spotkania Ovu dzieci!

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałaś się co sprawia, że kobiety, matki są tak silne i wytrzymałe, to musisz to przeczytać! My znamy już odpowiedź – nasza moc leży w relacjach jakie potrafimy tworzyć z innymi kobietami. Wsparcie jakie sobie dajemy i energię do działania jaką sobie nawzajem przekazujemy jest wartością o której należy mówić głośno! Dowodem na to jest ta relacja z wyjątkowego zdarzenia – zlotu użytkowniczek OvuFriend i BellyBestFriend, wspaniałych kobiet, cudownych Mam! Przeczytaj, jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko  

CZYTAJ WIĘCEJ

Test Panorama – jeszcze dokładniejszy dzięki sztucznej inteligencji!

Jeszcze do niedawna wykonywanie dokładnych badań prenatalnych, takich jak amniopunkcja, wiązało się z ryzykiem dla rozwijającego się maleństwa. Rozwój technologii i medycyny przyczynił się powstania nieinwazyjnych testów prenatalnych nowej generacji (NIPT). Jednym z nich jest test Panorama, który jako jedyny wykorzystuje sztuczną inteligencję. Jak wykonuje się test? Na czym polega jego skuteczność? Jakie choroby i schorzenia mogą zostać dzięki niemu wykryte? 

CZYTAJ WIĘCEJ