X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Dziewczyny z rocznika '86 starające się o pierwsze dziecko :)
Odpowiedz

Dziewczyny z rocznika '86 starające się o pierwsze dziecko :)

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 marca 2014, 21:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    oj co tam kalorie od nich sie nie umiera

    Eklerka, Ewik lubią tę wiadomość

  • Eklerka Autorytet
    Postów: 1330 1252

    Wysłany: 19 marca 2014, 21:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ewelina27 wrote:
    oj co tam kalorie od nich sie nie umiera
    Ale nadmiar kilogramów potrafi znacznie skrócić życie :(

    ewelina27, Ewik, Ida lubią tę wiadomość

    5fjzaeq.png
    6d4a1fa03ada290f9163e68d0b61b673.png
  • Ewik Autorytet
    Postów: 2293 1385

    Wysłany: 19 marca 2014, 21:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nasz watek rosnie w oczach dziewczynki :)

    Popieram Misia ma racje z tym cukrem i rzeczami macznymi. Ja ze wzgledu na alergie musze odstawic rzeczy pszenne pieczywo kupne na drozdzach bo to ponoc ma duze znaczenie na plodnosc i wyniki tarczycy.
    Slyszalam tez, ze faceci co maja obnizone wyniki nasienia i problemy z testosteronem powinni odstawic cukier

    Izik prolaktynki zazdroszcze super wynik :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 marca 2014, 21:50

    mhsv2n0ahsxqjiji.png
  • Eklerka Autorytet
    Postów: 1330 1252

    Wysłany: 19 marca 2014, 21:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Serio? :) Od dziś kupuję wszelkie drożdżaki i sos słodko-kwaśny z Biedrony :D Macie jeszcze jakieś kulinarno-płodne rewelacje? ;)

    5fjzaeq.png
    6d4a1fa03ada290f9163e68d0b61b673.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 marca 2014, 21:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Eklerka wrote:
    Ale nadmiar kilogramów potrafi znacznie skrócić życie :(
    ja i tak emerytury się nie doczekam :D

    Eklerka lubi tę wiadomość

  • Eklerka Autorytet
    Postów: 1330 1252

    Wysłany: 19 marca 2014, 21:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A kto doczeka :D Zanim zbliżymy się do magicznej granicy 67 lat, to pewnie zdążą już podnieść wiek emerytalny do 100, tak na równy rachunek ;) Może mam dobre geny, bo babulinka skończyła dziś 88 lat, ale nie sądzę żebym ją przebiła :D

    5fjzaeq.png
    6d4a1fa03ada290f9163e68d0b61b673.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 marca 2014, 21:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ida wrote:
    Misiu, ja nie mam problemów z owulką, więc aż tak nie musze zmieniać diety. Bo jeszcze rezygnację ze słodyczy rozumiem. Ale wszystkie mączne rzeczy? O nie, chyba nic bym nie jadła :P

    Ja to chciałabym po prostu zadbać o siebie i myślę o odstawieniu słodkości już od jakiegoś czasu. Bo kiedyś miałam taki okres, że koło 2 miesięcy nie jadłam i chudłam o oczach. Do tego troszkę ruchu i figurka sama się robiła. Chciałabym do tego wrócić. No ale mi, uzależnionej, baaaardzo ciężko się za to zabrać. Ale jak piszesz, najtrudniejsze są początki. Muszę się wziąć w garść :D

    wystarczy przerzucić się na mąkę pełnoziarnistą i makarony też :) to już dużo :)

  • Eklerka Autorytet
    Postów: 1330 1252

    Wysłany: 19 marca 2014, 21:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Makarony pełnoziarniste to istna rewelacja :) Nie dość, że zdrowsze, to jeszcze nic się nie skleja i, moim skromnym zdaniem, lepiej smakują :)

    5fjzaeq.png
    6d4a1fa03ada290f9163e68d0b61b673.png
  • _Ania_ Ekspertka
    Postów: 206 177

    Wysłany: 19 marca 2014, 21:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć!

    Pół godziny zajęło mi przebrnięcie przez to wszystko - szok, że nasz wątek ma już 82 strony :)!
    Co do makaronów - bardzo popieram, też kupuję tylko razowe, ewentualnie szpinakowe. A jeśli chodzi o słodycze, to z chęcią bym zrezygnowała, ale nie potrafię. Ja dosłownie umieram, jeśli nie zjem chociaż cukierka. Za to nie słodzę herbaty ani kawy ;)

    cfbd69597e38556e0d9dfe823aa26cca.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 marca 2014, 22:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kawa gorzka nie nie nie to nie dla mnie

  • vincaminor Autorytet
    Postów: 1048 1046

    Wysłany: 19 marca 2014, 22:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zwróć uwagę czy lab normy dla testosteronu ma "babskie" czy ogólne. Nie wiem czemu, ale czasami są wrzucane do jednego wora normy damskie i męskie i mimo, że wynik jest w normie to jest za wysoki. Lekarz musi zobaczyć :)
    Prolaktyna ładna :)
    Izik wrote:
    Są wyniki prolaktyna 6,38 przy normie 2,8-29
    testosteron 57 przy normie 14-76 co wy na to?
    Chyba dobrze?

    grudzień 2013 - śpij mój Aniołku... :*
    h84fi09kllurhqo8.png
  • Ida Autorytet
    Postów: 5781 5906

    Wysłany: 19 marca 2014, 22:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mówicie o pełnoziarnistych produktach. Tak, to prawda. Dziś jest nowa moda na wszystko co ma pełne ziarno i jest ciemne. Wszystko to prawda. Tyle, że niewiele ludzi wie o tym, że nie wszystkim taka dieta wysokobłonnikowa służy. Mój mąż na przykład ma zakaz na powyższe produkty. Jego dieta? Białe pieczywo i wszystko co jest wysokokaloryczne :P Śmieszne prawda? A jednak.
    Przez lata jadł zgodnie ze "zdrową" dietą, by oczyszczać jelita, by dobrze funkcjonował układ pokarmowy. A co się okazało? Że właśnie tym robił sobie "kuku". Dlatego jego dieta jest całkiem odmienna od tej jakże dzisiaj modnej. Nawet jego lekarz troszkę wyśmiał to dzisiejsze zdrowe odżywanie i wszystko co ma ziarna i jest ciemne.

    Uważajcie, bo z niczym nie wolno przesadzać. Zbyt wiele błonnika może zapychać jelita, a skutki są czasem tragiczne...

    _Ania_ lubi tę wiadomość

  • Ewik Autorytet
    Postów: 2293 1385

    Wysłany: 19 marca 2014, 22:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    We wszystkim trzeba widziec umiar i zdrowy rozsadek ja jestem daleka od tego co mi nakazuja lekarze od pewnego czasu robie to po swojemu oczywiscie z glowa ale nie bede sobie odmawiala wszystkiego bo bym zwariowala. Jem zdrowiem ale nie stosuje sie kategorycznie bo jak bym miala odstawic wszystko to wychodzi na to, ze nic nie moge zjesc.

    _Ania_ lubi tę wiadomość

    mhsv2n0ahsxqjiji.png
  • _Ania_ Ekspertka
    Postów: 206 177

    Wysłany: 19 marca 2014, 23:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No oczywiście - umiar przede wszystkim. My makaron jadamy najwyżej raz w tygodniu, więc nie ma powodu, by się zastanawiać czy akurat pełnoziarnisty jest OK. Tak się przyzwyczailiśmy, smakuje nam i tyle. Staram się przede wszystkim gotować dość różnorodnie - odkrywać nowe smaki. Nie zawsze jemy zdrowo, nie dajmy się zwariować. Dzisiaj np. wsunęłam drożdżówkę z serem ;)

    Ewik lubi tę wiadomość

    cfbd69597e38556e0d9dfe823aa26cca.png
  • Izik Autorytet
    Postów: 285 173

    Wysłany: 20 marca 2014, 06:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    vincaminor wrote:
    Zwróć uwagę czy lab normy dla testosteronu ma "babskie" czy ogólne. Nie wiem czemu, ale czasami są wrzucane do jednego wora normy damskie i męskie i mimo, że wynik jest w normie to jest za wysoki. Lekarz musi zobaczyć :)
    Prolaktyna ładna :)
    Dzięki za odpowiedź a testosteron dla kobiet ;-)
    tak samo prolaktyna miała widełki dla kobiet w ciąży i nie w ciąży i po menopauzie

    Co do słodyczy myśle że ja również śmiało mogłabym wystąpić w ciasteczkowym potworze jako ekspert;-)Też mam szaleństwo na punkcie kasz ciemnego pieczywa jogurtów naturalnych, ale nie wiem jak wy u mnie już gastryka nie taka jak kiedyś i jeśli pozwole sobie na jakieś białe pieczywo czy makaron to zaparcie 3-4dniowe murowane

    4.12.2023 II temin 14.08.2024 - zdrowy syn❤️😍;-)

    01.2022 poronienie chybione w 11 tygodniu
    3tygodniowe indukowanie poronienia
    zabieg łyżeczkowania 17.01.2022
    niedoczynność tarczycy
    tyłozgięta, zrotowana macica
    05.2021 poronienie 6tc
    STWIERDZONE CIĘŻKIE PCO;-( amh 22
    17 cykl starań po stymulacji ciąża w 2015
    córka 09.11.2015 cięzki poród indukowany, zagrażająca zamartwica płodu, cc na cito
  • Kor_a Autorytet
    Postów: 914 673

    Wysłany: 20 marca 2014, 07:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczynki :-)

    Ja od kilku lat przykładam bardzo dużą wagę do tego co i jak jem. 5 lat temu byłam prawie o 20 kg cięższa, więc naprawdę odwaliłam kawał dobrej roboty. Trwało to długo, ale było warto. Ostatnio przez kręgosłup trochę musiałam odpuścić z ćwiczeniami i powoli zaczynam zauważać skutki. Zresztą teraz moim celem jest ciąża i może dlatego odpuściłam. Co do słodyczy to dla mnie mogłyby nie istnieć (przed @ mam tylko dni, że coś bym zjadła) - moją zmorą są słone przekąski (chipsy, paluszki, orzeszki). Dal nich tracę głowę:-)

    Na koniec - zerkniecie na mój wykres? Wczorajszy test ovu wyszedł niby negatywnie, a dzisiaj taki wzrost temperatury (ovu nic nie wyznaczył). Co do śluzu to jeszcze nie wiem, bo za wsześno, żeby go dzisiaj ocenić. Co myślicie?

    km5s8iik5ptfpdrq.png

    Aniołek 06.07.2017, 8.11.2017
  • Kor_a Autorytet
    Postów: 914 673

    Wysłany: 20 marca 2014, 08:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a propos tematu sosu słodko-kwaśnego to ja robię z tego przepisu:

    http://osmykolorteczy.blog.pl/2012/09/04/kurczak-z-ananasem-w-sosie-slodko-kwasnym/

    Świeży imbir zastąpiłam mielonym, a jasny sos sojowy ciemnym.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 marca 2014, 08:02

    Ewik lubi tę wiadomość

    km5s8iik5ptfpdrq.png

    Aniołek 06.07.2017, 8.11.2017
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 marca 2014, 08:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej dziewczyny ! ale spadek u mnie ;p pierwszy raz taki widze, bo dopiero pierwszy cykl z owulacją i ovuf :)

    Ewik lubi tę wiadomość

  • Iownka Autorytet
    Postów: 585 363

    Wysłany: 20 marca 2014, 08:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień Dobry :) Mało piszę, ale cały czas Was czytam.
    Mija miesiąc od mojego zaczęcia ćwiczeń codziennych i już niektórzy widzą efekty. Niedługo jeszcze wycieczki rowerowe się zaczną, już się cieszę. Odliczam dni do wizyty u innego ginekologa, jeszcze 13 dni.
    Pozdrawiam Was wszystkie serdecznie i życzę miełego, słonecznego dnia!

    Ewik lubi tę wiadomość

    w5wqkrhmcawmir87.png

    relg3e5e4t96ae00.png
  • Ewik Autorytet
    Postów: 2293 1385

    Wysłany: 20 marca 2014, 08:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czesc dziewczynki :)

    Kor_a myśle, ze z temp.wszystko dobrze. Mierzysz o tych samych godzinach wiec nie ma sie czym niepokoic. Zobaczymy jaka jutro bedziesz miała i powinno sie wszystko wyjasnic.

    Misia to dobrze, ze zauwazasz roznice. Widac wszystko idzie w dobrym kierunku.

    Iwonka pozdrawiamy Cie serdecznie :) super,że ćwiczysz zajelas sie troszke czymś innym. Jak dojdzie rowerek to beda jeszcze wieksze efekty.

    Kochane jaka u Was pogoda? U mnie okropna wieje, pada mocno chwilami.

    Kor_a lubi tę wiadomość

    mhsv2n0ahsxqjiji.png
‹‹ 80 81 82 83 84 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

11 największych mitów dotyczących starania o dziecko, w które być może jeszcze wierzysz

Niektóre nieprawdziwe stwierdzenia przekazywane są z ust do ust tak długo, że bez zastanowienia w nie wierzymy. Przeczytaj jakie są największe mity na temat starania o dziecko i upewnij się, że „nie padłaś ich ofiarą”.

CZYTAJ WIĘCEJ

O tym jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko - relacja ze spotkania Ovu dzieci!

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałaś się co sprawia, że kobiety, matki są tak silne i wytrzymałe, to musisz to przeczytać! My znamy już odpowiedź – nasza moc leży w relacjach jakie potrafimy tworzyć z innymi kobietami. Wsparcie jakie sobie dajemy i energię do działania jaką sobie nawzajem przekazujemy jest wartością o której należy mówić głośno! Dowodem na to jest ta relacja z wyjątkowego zdarzenia – zlotu użytkowniczek OvuFriend i BellyBestFriend, wspaniałych kobiet, cudownych Mam! Przeczytaj, jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko  

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o dziecko i ciąża po poronieniu - prawdziwe historie ♡

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko" - opowieść o Karolinie, która doświadczyła bolesnej straty w 21. tygodniu ciąży... Jak sama mówi: wszystko układało się idealnie, nic nie wskazywało na to, że coś może być nie tak. "Starania o dziecko i ciąża po poronieniu" -  o bólu, bezsilności, traumie, ale również o pięknym odrodzeniu, niegasnącej nadziei i szczęśliwym zakończeniu. 

CZYTAJ WIĘCEJ