X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Dziewczyny z rocznika '86 starające się o pierwsze dziecko :)
Odpowiedz

Dziewczyny z rocznika '86 starające się o pierwsze dziecko :)

Oceń ten wątek:
  • JaKa Autorytet
    Postów: 493 320

    Wysłany: 16 marca 2018, 12:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selinka trzymam bardzo mocno za was kciuki żeby iui dało owoc :)

    Selina lubi tę wiadomość

    Jezu ufam Tobie <3
    <3 Piotruś i Tomuś <3 22 listopada 2018
    Aniołek [*] 5 maja 2017
  • Kropeczka1986 Autorytet
    Postów: 1515 936

    Wysłany: 16 marca 2018, 16:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selinka trzymam mocno kciuki ;*

    Selina lubi tę wiadomość

    Nasz mały cudzie trwaj...<3

    mhsvpx9ik2z006il.png

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 marca 2018, 17:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję dziewczyny :)

  • Kropeczka1986 Autorytet
    Postów: 1515 936

    Wysłany: 17 marca 2018, 11:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selinka czuje ze teraz juz będzie dobrze :) ja to jestem taka podekscytowana i doczekać sie nie mogę kolejnego cyklu:))) dalej nie mogę uwierzyć, ze sie udało udrożnić i to oba!!! Dziewczyny powiem Wam, ze najchętniej to bym płakała non stop!!! Tak sie ciesze, ze nie odłożyłam tego na kolejny miesiąc tylko teraz!!! Teraz to juz musi byc dobrze! Plamie cały czas ale to chyba normalne brzuch nie boli i czuje sie dobrze:) a u Ciebie jak Selinko? ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 marca 2018, 11:22

    Nasz mały cudzie trwaj...<3

    mhsvpx9ik2z006il.png

  • Aishha Autorytet
    Postów: 2179 721

    Wysłany: 17 marca 2018, 14:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kropka a musialas mieć skierowanie na ten zabieg? I czy miałaś go bez znieczulenia?

    m3sx3e3krfnotded.png

    f2wl3e5e9cqikmzp.png
  • Kropeczka1986 Autorytet
    Postów: 1515 936

    Wysłany: 17 marca 2018, 15:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aishha tak musiałam miec skierowanie - i szczerze lekarze nie chcą go wypisywać z tego co czytałam. U mnie to wyglądało tak ze po laparo odrazu zaczęłam szukać w necie info na ten temat i natrafiłam na wątek dokładnie ten:
    http://www.naproinfo.pl/udraznianie-jajowodow
    Poszukałam w necie namiar na tego lekarza i zadzwoniłam - kazał mi napisać maila z opisem sytuacji i wynikami badań (laparo i histeroskopii) poprosiłam w mailu o pomoc - odpisał ze postara sie pomoc i przesłał dokładna instrukcje jak sie przygotowac do zabiegu łącznie z podanymi najbliżej szpitala hotelami :). Kolejnego dnia umówiłam sie na wizytę, pan doktor Zych prywatnie przyjmuje we wtorki i czwartki wiec tak tez zrobiłam i jeszcze będąc na L4 po laparo pojechałam do Lublina (koszt wizyty 200 zł). Na wizycie jeszcze raz opowiedziałam co i jak powiedziałam ze nie mam skierowania od razu mi napisał bez daty. Kazał odczekać 3 miesiące żeby tam sie wszystko zagoiło i dzwonić jak dostane miesiaczki. Przed zabiegiem wizyta (koszt 300 zł).Pierwsze podejście nie udane ze względu na ciśnienie (trzeba zrobic tez badania biocenozę szyjki przed miesiączka i morfologię, ob, crp, kreatynina i tsh, ja jeszcze musiałam miec zaświadczenie od kardiologa) zabieg bez znieczulenia chwile przed zabiegiem juz na stole podają ketonal do wenflonu - zabieg w trybie jednodniowego pobytu - ze względu na ciśnienie musiałam zostać na noc. Przy drugim podejściu nie miałam juz wizyty przed.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 marca 2018, 15:04

    Nasz mały cudzie trwaj...<3

    mhsvpx9ik2z006il.png

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 marca 2018, 15:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kropeczko no to rewelacja :) cieszę się razem z Tobą! Plamienie tak jak mówisz jest normalne jak najbardziej. Działacie już? ;)

    Ja wczoraj tak 3-4h po IUI cierpiałam do wieczora, chyba owu była i to bardzo bolesna. Czułam się jakbym miała mocny @ :/ Do tego przeziębiłam się. Nie wiem czy mogę Groprinosin zażyć, on mi zawsze pomagał. Plukam zatoki, psikam spreyami, lykam różne ziołowe tabsy, ale jest słabo. Nie mam nr do Pani dr więc jej nie dopytam czy mogę a zanim koordynator mi odpisze na maila to pewnie będzie poniedziałek
    Dziś z mężem mamy jeszcze <3 wg.zalecen gin a szczerze to mam ochotę tylko iść spać tak się czuję.
    Do tego za godzinę jedziemy na slask do znajomych na urodziny, kameralne grono, ale pewnie będę zdychać. Nie chciałam już tego przekładać, bo też nie będzie czasu niebawem żeby tam jechać a ja prezent wspólny kupowałam... No, i tak to mi się wszystko skumulowało :P

    Kropeczka1986 lubi tę wiadomość

  • Kropeczka1986 Autorytet
    Postów: 1515 936

    Wysłany: 17 marca 2018, 15:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selinko musimy odczekać cykl wiec dopiero od następnego zaczynamy działania:) bidulko może jakoś dasz rade i obejdzie sie bez griopninozynu... ja to bym sie bała ryzykować ale z drugiej strony nie znam sie na tym... trzymaj sie tam :*

    Selina lubi tę wiadomość

    Nasz mały cudzie trwaj...<3

    mhsvpx9ik2z006il.png

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 marca 2018, 15:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kropeczka1986 wrote:
    Selinko musimy odczekać cykl wiec dopiero od następnego zaczynamy działania:) bidulko może jakoś dasz rade i obejdzie sie bez griopninozynu... ja to bym sie bała ryzykować ale z drugiej strony nie znam sie na tym... trzymaj sie tam :*
    Rozumiem :)
    Dopytuję jeszcze paru osób czy mogę wziąć, bo sama nie wiem. Narazie się wstrzymuję

  • Sarrrra Autorytet
    Postów: 3200 1290

    Wysłany: 18 marca 2018, 19:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A to selinko poza iui zakeca się stosunek ? Wsumie to logiczne bo zawsze może wyjść naturalnie i zwiększa to szanse
    .troszkę wyprowadziłas mnie z błędu co do uou pisząc że daje 20 proc szans. Pamiętam że zanim wyszło że mam trombofilie myślałam o iui ale myślałam że to zwiększa aż o 50 proc szansę bo wszystko jest wprowadzane. Jak się czujesz kropeczko ? A czemu od razu nie można się starać?

    km5sgu1rnzh3xzcx.png

    zem320mmiu4xizmw.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 marca 2018, 21:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sarrra iui żadko daje 20% szans ;) W każdym cyklu jest od 8-18% szans na poczęcie - z resztą bardzo podobnie jak w naturalnych cyklach, więc ci ktorzy zachodzą od kopa albo wpadają mają meeeega fart.

    Zdobyłam nr do mojej gin i odpisała, że mogę brać leki :) Tak więc się faszeruję od wczoraj, już jest lepiej.


    Aisha chciałam się pochwalić, ze zrobiłam testy na nietolerancje pokarmowe :D Wykupiłam test na zdrowegeny.pl za 390zł i z kodem ktorzy sie otrzyma smsem idzie sie do diagnostyki. Dostałam wyniki w piatek i nie jest tak zle. Umiarkowana reakcja (klasa 3 na 6) na białko jaja kurzego i na kazeinę, trochę słabsza na pieprz czarny (dziwne nie? :P ). Kilka produktów w klasie 2 tj.pszenica i surowe mleko krowie i 2-3 produkty w klasie 1. Nie jest tak zle z tego co widzę, na nic nie mam ostrej nietolerancji na nic. Jajka faktycznie mogę ograniczyc tzn białko a z resztą nie jest źle :)
    A Ty masz ostrą nietolerancję na coś?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 marca 2018, 21:47

  • Kropeczka1986 Autorytet
    Postów: 1515 936

    Wysłany: 19 marca 2018, 13:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Saara a czuje sie dobrze :) nic mi nie dolega plamienia tez mniejsze co prawda biorę dopochwowo gynalgin i antybiotyk. Mówił żeby sie wstrzymać bo promieniowanie, antybiotyk i endometrium tez może byc słabe... wiec nie ma co ryzykować. Poza tym kontrast tez cały czas sie wypłukuje a to tez niezbyt dobre dla ewentualnej ciazy.
    A co u Ciebie jak samopoczucie? :)

    Nasz mały cudzie trwaj...<3

    mhsvpx9ik2z006il.png

  • Sarrrra Autorytet
    Postów: 3200 1290

    Wysłany: 19 marca 2018, 21:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wszystko dobrze. Dziękuję. Dzidz ma już 850 g. Wybieram już szpital. Jeszcze 4 tyg pracy i koniec. Powoli kompletu je wyprawkę. Dzidz jest zdrowy.

    Rucola, Skarpeta, JaKa lubią tę wiadomość

    km5sgu1rnzh3xzcx.png

    zem320mmiu4xizmw.png
  • Aishha Autorytet
    Postów: 2179 721

    Wysłany: 20 marca 2018, 09:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selina dobrze ze zrobiłas, wiesz teraz czego unikać. Ale pieprz? :D
    U mnie wyszla silna nietolerancja na jajka i srednia na mleko ale ogolnie, nie jest wyszczególnione czy chodzi o np białka czy laktoze. Ale mniej wiecej w lipcu bedzie rok od moich poczatkow z dietą, zrobię sobie jeszcze raz badanie ale z krwi i konkretnie na te produkty, które wyszły. Chce porównac te dwa badania, żeby w razie czego nie ograniczać produktów bez sensu. Ale fakt jest taki, że po tak dlugim czasie w zeszlym tyg wracajac z pracy zadzwonilam do męża zeby mi usmazyl dwa jajka...zjadłam i męczyłam się z jelitami przez dwa dni a po paru dniach wzielo mnie przeziebienie i do dzis jestem chora. Teraz już wiem, ze nigdy nie mialam hemoroidów i to co sie dzialo w jelitach to bylo od jajek, bo przeciez jadłam w ilościach hurtowych. mam tylko nadzieje, że kiedys to przejdzie.

    m3sx3e3krfnotded.png

    f2wl3e5e9cqikmzp.png
  • Rucola Autorytet
    Postów: 9480 12469

    Wysłany: 20 marca 2018, 09:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kropeczko i to są fantastyczne informacje :) teraz już tylko czekamy na efekty!!
    Selinkco za Ciebie też bardzo mocno trzymam kciuki, kiedy testujesz?? Przypomnij mi, Ty robiłaś pakiet mutacji na trombofilię wrodzoną? i jak tam ogólnie lekarze odnoszą sie do twoich wyników immuno? masz zalecone jakieś dodatkowe leki?
    Sarra jak ten czas leci :) Jaką macie płec? wiecie czy się wstrzymujecie przed poznaniem?
    Aisha za Ciebie też nieprzerwanie trzymam kciuki i wierzę, ze ten szczęśliwy cykl nadejdzie

    #wegemama#wegerodzinawkomplecie
    Synek 💚 31.08.2018r.
    Córeczka i Synek 💜💙 7.01.2021
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 marca 2018, 15:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rucola robiłam ten pakiet 5badan mutacji na testDna.pl Wyszła mi mutacja z gorszym wchłanianiem folianów i Pai1 homo. Tak naprawdę mam brać tylko metyle, TMG i Acard, nic więcej. Teraz po IUI też nic więcej nie dostałam. Immunolog stwierdził że wszystkie badania mam w granicach normy. Ana1 mam +, Ana2 lekko pozytywne a Ana3 negatywne i powiedział, że to nie jest zły wynik i nie muszę nic przyjmować (drugi immuno w ogóle zignorował mutacje :D że mogę brać zwykły kwas itd., porażka, a taki polecany). Konfliktu między mną a mężem też nie ma, w sensie nie wytwarzam p.cial na niego
    Testować mam niby 29.03., zobaczymy.
    Jadę za godzinę na usg tu u siebie, żeby sprawdzić czy pęcherzyk pękł po IUI (robiłyśmy na niepeknietym, tak ponoć najlepiej)
    A jak Ty się czujesz? :)


    Aishha ja ten test z krwi żylnej robiłam i tam właśnie mam wyszczególnione surowe mleko krowie i kazeinę, nie mam za to laktozy. Jednak tak czy siak staram się pić mleko bez laktozy. Chciałam przestawić się na roślinne lub sojowe, ale jest takie drogie :(

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 marca 2018, 15:26

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 marca 2018, 17:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja byłam właśnie na monitoringu i pęcherzyk pęknięty :) jest ciałko żółte i ładne endometrium 12,5mm

    Rucola lubi tę wiadomość

  • Aishha Autorytet
    Postów: 2179 721

    Wysłany: 20 marca 2018, 17:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sela rób sama mleko np kokosowe, opakowanie wiórków kokosowych z Lidla zalewasz mniej więcej 3 szklankami wody, odstawiasz na pare godzin lub na noc. Później blendujesz , przecedzasz przez gaze i masz mliko :)
    W necie znajdziesz przepis na większość roślinnych.

    Selina lubi tę wiadomość

    m3sx3e3krfnotded.png

    f2wl3e5e9cqikmzp.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 marca 2018, 18:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aishha wrote:
    Sela rób sama mleko np kokosowe, opakowanie wiórków kokosowych z Lidla zalewasz mniej więcej 3 szklankami wody, odstawiasz na pare godzin lub na noc. Później blendujesz , przecedzasz przez gaze i masz mliko :)
    W necie znajdziesz przepis na większość roślinnych.
    Genialne :D dzięki za pomysła :* będę działać
    A woda zimna czy gorąca? ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 marca 2018, 18:54

  • Aishha Autorytet
    Postów: 2179 721

    Wysłany: 20 marca 2018, 19:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selina wrote:
    Genialne :D dzięki za pomysła :* będę działać
    A woda zimna czy gorąca? ;)

    Zimna jeśli masz czas na trzymanie pare godzin a wrzątek jeśli ma postać około godziny i być blendowane.
    Trzymaj do 5 dni w lodówce, najlepiej w butelce z szerokim otworem bo zbryla sie tluszczyk i ciężko go wydostać.
    Wychodzi pycha ;)

    A wiorki z Lidla bo tam są niesiarkowane i masz wtedy czysty skład mleka czyli kokos i woda tak jak w puszce Real Tai, która kosztuje 6 zł...

    http://paulinawnuk.com/2016/01/jak-zrobic-mleko-kokosowe.html

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 marca 2018, 19:15

    Selina lubi tę wiadomość

    m3sx3e3krfnotded.png

    f2wl3e5e9cqikmzp.png
‹‹ 834 835 836 837 838 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Pierwsza wizyta w klinice leczenia niepłodności – jak się przygotować?

Nadszedł ten czas - przed Wami pierwsza wizyta w kierunku diagnostyki problemów z płodnością. Jak wygląda? Na co się przygotować? Czy przed wizytą warto wykonać wstępne badania? Jakie znaczenie mają obserwacje cyklu miesiączkowego podczas diagnostyki? Jak wygląda wywiad medyczny? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza - najnowsze odkrycia nauki i perspektywy leczenia

W miesiącu świadomości endometriozy, dzielimy się z Wami nowymi odkryciami, które stają się źródłem nadziei. Badania nad genami i mikrobiomem oferują potencjalne klucze do lepszych terapii. Zobacz, jak nauka prowadzi nas ku lepszemu zrozumieniu i leczeniu tej trudnej choroby.  

CZYTAJ WIĘCEJ

PMS a zdrowie psychiczne i jakość życia. Jak sobie radzić z objawami?

PMS często jest kojarzony głównie z objawami fizycznymi, takimi jak ból brzucha czy wzdęcia. Jednak coraz więcej badań wskazuje, że ma on istotny wpływ również na zdrowie psychiczne kobiet. Dlatego ważne są: zrozumienie związku między PMS a nastrojem i kondycją psychiczną w ogóle oraz nauka skutecznych strategii radzenia sobie z emocjonalnymi skutkami choroby.

CZYTAJ WIĘCEJ