X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Dziewczyny z rocznika '86 starające się o pierwsze dziecko :)
Odpowiedz

Dziewczyny z rocznika '86 starające się o pierwsze dziecko :)

Oceń ten wątek:
  • Desiree Koleżanka
    Postów: 42 17

    Wysłany: 20 października 2018, 17:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    xgirl wrote:
    Desiree i jak z tym ivf? Udalo sie czy nie? Nie mieliscie szans na naturalne poczecie? Sorry jesli juz Cie o to pytalam :P
    Ile dalas za to HyFoSy?

    W ogole opowiedzialam o Tobie mezowi i zmianie ubezpieczenia i on nie wierzy :P Podobno to tylko przy wysokich zarobkach sie tylko oplaca i ze nie ma tak, ze placi sie tyle ile w ,,normalnej" ubezpieczalni. Wiec ja juz nic nie jarze.
    Szanse na naturalne poczęcie były słabe. Próbowaliśmy 2 lata, w sumie po roku poszliśmy do kliniki. Mąż ma słabe nasienie, tzn morfologia ok 5%, ruchliwość, tzn progres. ok 5-15, w zależności które badanie. Co do ICSI to na razie mamy za sobą punkcję, 1 transfer planujemy na listopad, mamy w sumie 9 zarodków :) za HyFoSy płaciłam ok 180 euro, ale nie pamiętam dokładnie.
    Jeżeli chodzi o kasę chorych, to wszyscy przed ivf zmieniają, bo to bardziej się opłaca. Poczytaj na forach. Ja zmieniłam na DAK. Nawet moja gin, jak dała nam skierowanie do kliniki, to od razu powiedziała, że musicie zmienić kasę. Składki płacę dokładnie takie same jak wcześniej, mąż też.

  • xgirl Autorytet
    Postów: 5998 2015

    Wysłany: 20 października 2018, 17:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzieki. A nie wiesz czy sa tam jakies wymagania co do wieku? Moj maz ma juz 50tke i nie wiem czy kasa by pokryla wszystko.

    edit

    No niestety facet musi byc do 50tki. Wlasnie popatrzylam na strone DAK. Ale to nic. Trudno.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 października 2018, 17:07

    f2wljw4zsg9z1tun.png
    27.6.19 wydobyciny mojej Hannah Florenz❤️ 48cm, 2970g
  • xgirl Autorytet
    Postów: 5998 2015

    Wysłany: 20 października 2018, 17:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Desi a ile mln plemnikow ma maz?

    f2wljw4zsg9z1tun.png
    27.6.19 wydobyciny mojej Hannah Florenz❤️ 48cm, 2970g
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 października 2018, 13:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja rekreacyjnie siknelam dziś na testa z rana (jakieś 11-12dpo) i biel oczywiście, ale standardowo dopatruje się cienia hah! No ale teraz to już bóle na @ mi się rozkręcają, jak to można sobie magicznie wszystko wyczarować po nieudanym testowaniu :) Mam nadzieję tylko, że nie dostanę @ dzisiaj (to raptem 26dc u mnie), bo jedziemy właśnie do teściów :P a ja nie przygotowana w tej kwestii

    Z miłych rzeczy, to pakowaliśmy się już wczoraj :D i uwaga zmieścimy się do plecaka 70l i dwóch małych jeeea :D jest sukces. Jestem taka dumna z nas, zenie pakujemy się na ostatnią chwilę i nie będzie takiej nerwowki dzień przed i w dniu wylotu. Muszę tylko jutro parę rzeczy dokupić w aptece, bo zapomniałam sobie, że teraz nie jest sezon na wody termalne i nigdzie dostać nie mogę :P a mi się ubzduralo brać, najwyżej kupię na miejscu.
    Dziś jeszcze tylko przeżyć dzień u teściów i już z górki będzie ;)

  • xgirl Autorytet
    Postów: 5998 2015

    Wysłany: 21 października 2018, 13:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tez sie zawsze tak gapie na test :) Czesto juz od patrzenia kreski same sie robia :D

    Gdzie lecicie? :)

    Selina lubi tę wiadomość

    f2wljw4zsg9z1tun.png
    27.6.19 wydobyciny mojej Hannah Florenz❤️ 48cm, 2970g
  • Kropeczka1986 Autorytet
    Postów: 1515 936

    Wysłany: 21 października 2018, 14:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Seli to kiedy wylot?
    A ja wogole nie czuje sie na okres...

    Nasz mały cudzie trwaj...<3

    mhsvpx9ik2z006il.png

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 października 2018, 15:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wylot w czwartek, Tajlandia.

    No i sobie małpę wywołałam :P skręcam się już przy stole u teściów, zaraz zejdę i już jakieś jasne plamienie widzę. W sumie dobrze, że wcześniej dostanę, bo jak będziemy na wyspie już, to będzie po @ :P

  • Kropeczka1986 Autorytet
    Postów: 1515 936

    Wysłany: 21 października 2018, 18:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z Krakowa lecicie? A No pewnie ze teraz masz to idealnie będzie na wyjazd :) ja to zawsze wole po @ jechać na urlop niż przed bo przed to czuje sie taka napompowana:) w ile osób lecicie?

    Nasz mały cudzie trwaj...<3

    mhsvpx9ik2z006il.png

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 października 2018, 20:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kropeczka1986 wrote:
    Z Krakowa lecicie? A No pewnie ze teraz masz to idealnie będzie na wyjazd :) ja to zawsze wole po @ jechać na urlop niż przed bo przed to czuje sie taka napompowana:) w ile osób lecicie?
    Tak z Krakowa, w 4 ;)
    Nie wiem co ja sobie myślałam, że po histero to będzie pyk i a nuż się uda w tym cyklu. Teraz szczerze? Jeśli do stycznia-lutego się nie uda naturalnie lub z IUI, to zacznie y o ivf myśleć, bo już naprawdę nie będzie pomysłów dlaczego się nie udaje. Mężowi wyniki się bardzo poprawily, teraz jeszcze po antybiotyku ma niby być lepiej. Zmieniliśmy odżywianie od lata, doszły nowe suplementy i jeśli to nie pomoże to nie mam pomysłu :(

  • xgirl Autorytet
    Postów: 5998 2015

    Wysłany: 21 października 2018, 21:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tajlandia podobno piekna <3 Zazdroszcze :D i zycze udanego urlopu.

    Selina lubi tę wiadomość

    f2wljw4zsg9z1tun.png
    27.6.19 wydobyciny mojej Hannah Florenz❤️ 48cm, 2970g
  • Kropeczka1986 Autorytet
    Postów: 1515 936

    Wysłany: 21 października 2018, 21:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tez nie mam pomysłu juz na siebie... Hm i tez daje sobie czas do stycznia jak sie nie uda to ivf...

    Selina lubi tę wiadomość

    Nasz mały cudzie trwaj...<3

    mhsvpx9ik2z006il.png

  • xgirl Autorytet
    Postów: 5998 2015

    Wysłany: 21 października 2018, 21:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To we 3 pojdziemy do tematu ivf. Bedzie razniej ;)

    Selina lubi tę wiadomość

    f2wljw4zsg9z1tun.png
    27.6.19 wydobyciny mojej Hannah Florenz❤️ 48cm, 2970g
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 października 2018, 21:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cudowny dzis dzien u tesciow... Dostałam @ i chwile pozniej sie dowiedziałam, ze kuzynka meza jest w 3 ciazy [kurtyna]
    Całą drogę do domu praktycznie sie nie oddzywałam do meza, bo tylko gula w gardle była a beczeć nie chciałam, i klęłam w duchu jak szewc jak zwykle Za jakie grzechy i Gdzie jestes Boze? Tak, wiem jakie to płytkie i ze pewnie jutro/pojutrze juz inaczej bede patrzec na swiat, ale dzis naprawde nie mam siły dziewczyny.
    To startujmy razem, moze faktycznie bedzie razniej

  • xgirl Autorytet
    Postów: 5998 2015

    Wysłany: 21 października 2018, 21:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiem co czujesz... 2 tyg temu siostra mi napisala, ze jest w ciazy. Pytam sie jej ile sie starali i czy moze dac mi jakas rade a ona, ze jaką rade jakie ile sie starali, odstawila tabletki, bzyknela sie z mezem i jest w ciazy, czego ja nie jarze. Tadaaaam :D W histerie wpadlam, maz mnie trzymac musial tak sie trzeslam i ryczalam. Stwierdzil, ze jestem jeszcze wieksza wariatka niz myslal :P

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 października 2018, 21:49

    f2wljw4zsg9z1tun.png
    27.6.19 wydobyciny mojej Hannah Florenz❤️ 48cm, 2970g
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 października 2018, 22:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    xgirl wrote:
    Wiem co czujesz... 2 tyg temu siostra mi napisala, ze jest w ciazy. Pytam sie jej ile sie starali i czy moze dac mi jakas rade a ona, ze jaką rade jakie ile sie starali, odstawila tabletki, bzyknela sie z mezem i jest w ciazy, czego ja nie jarze. Tadaaaam :D W histerie wpadlam, maz mnie trzymac musial tak sie trzeslam i ryczalam. Stwierdzil, ze jestem jeszcze wieksza wariatka niz myslal :P
    Tez bardzo emocjonalnie reaguje, nie tylko na takie wiesci ;) Moze wariatki tak maja z tymi staraniami? :D Faceci za cholere nie zrozumieja tego co odczuwamy jak słyszymy o ciazy kolezanki/siostry/kuzynki itd., ja juz od mojego nawet nie wymagam by rozumiał. Przezywa to na pewno na swoj sposob

  • Kropeczka1986 Autorytet
    Postów: 1515 936

    Wysłany: 22 października 2018, 07:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dostałam dzis - wiec Seli startujemy w tym cyklu prawie z tego samego miejsca :)

    Selina lubi tę wiadomość

    Nasz mały cudzie trwaj...<3

    mhsvpx9ik2z006il.png

  • xgirl Autorytet
    Postów: 5998 2015

    Wysłany: 22 października 2018, 08:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja bede testowac jakos za 2,3 dni.. dzis 7dpo.. ale i tak wiem co wyjdzie :)

    f2wljw4zsg9z1tun.png
    27.6.19 wydobyciny mojej Hannah Florenz❤️ 48cm, 2970g
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 października 2018, 08:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kropeczka1986 wrote:
    dostałam dzis - wiec Seli startujemy w tym cyklu prawie z tego samego miejsca :)
    Polubilam tylko zantoz że razem zaczynamy. U mnie też się dziś pewnie rozkręci, bo wczoraj poplamilam w sumie i brzuch bardzo bolał. Dziś póki co cisza z ale nic tylko czekać na powódź ;)

  • xgirl Autorytet
    Postów: 5998 2015

    Wysłany: 22 października 2018, 08:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No moj to w ogole nie rozumie co mi odbija. Mojej sis kazal pogratulowac i tyle. Mowil, ze mu w sumie to i tak obojetne i nie rozumie czemu tak przezywam :P W ogole od tych 2 tyg nawet nie napisalam do niej, nie chce mi sie sluchac jak sie cieszy i w ogole :(

    Selina kiedy lecicie dokladnie?
    I super we 4 :) Raz bylam z mezem i psiapsiola na urlopie. Nawet mieszkalismy razem haha :D Takie urlopy sa najlepsze <3 Ale ogolnie ciezko sie z ludzmi kasowo i czasowo zgrac. Kilka razy sie juz probowalo.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 października 2018, 08:27

    f2wljw4zsg9z1tun.png
    27.6.19 wydobyciny mojej Hannah Florenz❤️ 48cm, 2970g
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 października 2018, 08:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    xgirl wrote:
    No moj to w ogole nie rozumie co mi odbija. Mojej sis kazal pogratulowac i tyle. Mowil, ze mu w sumie to i tak obojetne i nie rozumie czemu tak przezywam :P W ogole od tych 2 tyg nawet nie napisalam do niej, nie chce mi sie sluchac jak sie cieszy i w ogole :(

    Selina kiedy lecicie dokladnie?
    I super we 4 :) Raz bylam z mezem i psiapsiola na urlopie. Nawet mieszkalismy razem haha :D Takie urlopy sa najlepsze <3 Ale ogolnie ciezko sie z ludzmi kasowo i czasowo zgrac. Kilka razy sie juz probowalo.
    W czwartek. Jak patrzę za to co za oknem, to depresji można dostać, coś paskudnego.
    Właśnie wcześniej nikt nie dawał rady z nami jeździć, bo wszyscy jakieś bliższe urlopy w wakacje i nie za daleko no a teraz się udało :) Wiem, że będzie fajnie bo lubimy razem czas spędzać. Martwię się tylko, żeby faktycznie była pogoda... Monsun niby panuje teraz po wschodniej stronie a my będziemy po zachodniej, ale jak patrzę na prognozy pogody z to widzę dużo deszczu :( mąż mnie pociesza, że może w ciągu dnia raz przez chwilę popadać i tyle, ale tak mu marudzilam, że teraz sam nie wie co tam zastaniemy. No nic, wypoczyniemy chociaż na pewno

‹‹ 875 876 877 878 879 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Leczenie IVF i preimplantacyjne badania genetyczne - nowa nadzieja dla niepłodnych par

Preimplantacyjne badania genetyczne (PGT) mogą być bardzo pomocne dla par, które od dłuższego czasu starają się o dziecko, mają za sobą nieudane transfery, czy przykre doświadczenia związane z utratą ciąży. Jakie korzyści dają badania PGT? Jak wykonanie badań PGT może zwiększać szanse na powodzenie in vitro? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niechęć do seksu - czy to możliwe? Co zrobić, by staranie się o maluszka znów było przyjemnością?

Znasz ten stan, kiedy od miesięcy lub lat staracie się o wymarzonego potomka? Wasze życie biegnie tak naprawdę od pierwszego dnia cyklu do owulacji, od owulacji do testu ciążowego, od wizyty w laboratorium do wizyty u lekarza - często kolejnego z kolei? Czas biegnie nieubłaganie, a starania nie przynoszą skutku. Mimo chęci coraz częściej pojawia się blokada i niechęć do współżycia. Skąd się to bierze i jak temu zaradzić? Co zrobić, by seks cieszył jak dawniej?

CZYTAJ WIĘCEJ

10 ważnych rzeczy dotyczących Twoich piersi, które warto wiedzieć

Piersi - symbol kobiecości, płodności i namiętności. Mężczyźni je uwielbiają, a kobiety często zbyt surowo je oceniają. Przeczytaj jak dbać o piersi, co wynaleźli ostatnio polscy naukowcy, jakie objawy powinny Cię zaniepokoić i w jaki sposób piersi mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę.   

CZYTAJ WIĘCEJ