X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Dziewczyny z rocznika '86 starające się o pierwsze dziecko :)
Odpowiedz

Dziewczyny z rocznika '86 starające się o pierwsze dziecko :)

Oceń ten wątek:
  • Kropeczka1986 Autorytet
    Postów: 1515 936

    Wysłany: 25 września 2019, 16:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wszystkie wyniki w normie... posiewy i wymazy ujemne... brzuch nadal twardnieje i w piątek podają mi steryd na rozwój płucek u synka...

    Nasz mały cudzie trwaj...<3

    mhsvpx9ik2z006il.png

  • Sarrrra Autorytet
    Postów: 3200 1290

    Wysłany: 25 września 2019, 22:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kropeczka1986 wrote:
    Wszystkie wyniki w normie... posiewy i wymazy ujemne... brzuch nadal twardnieje i w piątek podają mi steryd na rozwój płucek u synka...
    Trzymaj się kropeczki. Bądź dobrej myśli. Ustabilizuja się, musi.

    Kropeczka1986 lubi tę wiadomość

    km5sgu1rnzh3xzcx.png

    zem320mmiu4xizmw.png
  • Kropeczka1986 Autorytet
    Postów: 1515 936

    Wysłany: 26 września 2019, 14:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny,
    U nas dobrze... jednak dzis dostałam steryd juz - jutro druga dawka. Byłam na kontroli szyjki nadal ma 4 cm. Czyli generalnie te spinania bez wpływu na szyjkę... mam zacząć chodzić na zajęcia dla kobiet w ciazy zeby rozbić trochę to napięcie nerwowe bo prawdopodobnie te wszystkie spinania są ze stresu miałam nawet dzis rozmowę z psychologiem trochę mi ulżyło...:) w poniedziałek wychodzimy - synuś wazy 700 g :)

    Nasz mały cudzie trwaj...<3

    mhsvpx9ik2z006il.png

  • Aishha Autorytet
    Postów: 2179 721

    Wysłany: 26 września 2019, 15:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    to dobrze kropeczko ze nic zlego sie nie dzieje, musisz wyluzowac bo dziecko nie chce miec matki wariatki :D nie ma co przezywać bo wszystko jest prawidłowo. kawał już chłopa :D w 30 tygodniu powinien wazyc okolo 1,5 kg :)

    my wczoraj tez mielismy wizyte, szyjka zamknieta wysoko, nic nie zwiastuje wczesniejszego porodu takze tez kazał sie nie martwic. A te skurcze mogły byc spowodowane chociazby niestrawnościa lub takim ułożeniem dziecka i jesli nospa dała rade tzn ze nic tam sie zlego nie działo. USG nie mielismy bo doktorek ma swoje zasady ale klocek powinien wazyc okolo 2,5 kg :)

    Kropeczka1986 lubi tę wiadomość

    m3sx3e3krfnotded.png

    f2wl3e5e9cqikmzp.png
  • Kropeczka1986 Autorytet
    Postów: 1515 936

    Wysłany: 26 września 2019, 22:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiem wiem ale nie wiem jak sobie poradzić z tym stresem który powoduje te nieszczęsne twardnienia - one mnie przerażają...

    Nasz mały cudzie trwaj...<3

    mhsvpx9ik2z006il.png

  • Aishha Autorytet
    Postów: 2179 721

    Wysłany: 27 września 2019, 08:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kropeczka1986 wrote:
    Wiem wiem ale nie wiem jak sobie poradzić z tym stresem który powoduje te nieszczęsne twardnienia - one mnie przerażają...
    Melisa, magnez, rumianek no i jakieś lajtowe wieczory z mężem przy komedii. Nie czytaj poradników dla kobiet w ciąży, nie oglądaj filmów o pielęgnacji dzidzi, odpuść sobie zamartwianie. Książkę jakaś ogarnij...albo kupuj ubranka dla dziecka ale prasujac nie zastanawiaj się jak je założysz dziecku hihi
    Widocznie starania i zabieg Cię wykonczyly psychicznie i teraz zamiast się cieszyć to podświadomie wszystko Cię stresuje.

    Kropeczka1986 lubi tę wiadomość

    m3sx3e3krfnotded.png

    f2wl3e5e9cqikmzp.png
  • Aishha Autorytet
    Postów: 2179 721

    Wysłany: 28 września 2019, 19:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sarra czekamy na wieści i zdjęcie 😉

    Kropeczka1986 lubi tę wiadomość

    m3sx3e3krfnotded.png

    f2wl3e5e9cqikmzp.png
  • Sarrrra Autorytet
    Postów: 3200 1290

    Wysłany: 29 września 2019, 13:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aishha wrote:
    Sarra czekamy na wieści i zdjęcie 😉
    Urodziłam 27.09.19 przez cc o 8:55. Lilianka miała 3700g i 58 cm. Po operacji mąż kankurowal a po 1 h mi ją dali do piersi i od razu zassala. Mam mleko praktycznie bez pomocy laktatora. Piersi jyz twardnieje.

    Operacja była długa jak na cc i trudna bo miałam zrosty macicy z powłokami brzusznymi i trzeba było je usunąć żeby dostać się do brzucha.

    Rodziłam w prywatnym szpitalu na nzf i dobrze bo tu zaoferowali mi proszek do brzucha żeby tych zrostow się pozbyć i żeby nie było nowych.

    Mam problemy z jelitami. Mega chwytają mnie kolki o oddychać się nie da. Wszystko spięte. Będę z tym walczyć.

    Po cc moja kondycja jest dużo gorsza teraz niż po cc z Wojtusiem :(

    Kropeczka1986 lubi tę wiadomość

    km5sgu1rnzh3xzcx.png

    zem320mmiu4xizmw.png
  • Kropeczka1986 Autorytet
    Postów: 1515 936

    Wysłany: 29 września 2019, 18:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gratulacje Saaara ❤️

    Nasz mały cudzie trwaj...<3

    mhsvpx9ik2z006il.png

  • Aishha Autorytet
    Postów: 2179 721

    Wysłany: 30 września 2019, 07:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gratulacje! Szybko staniesz na nogi 😉 swoją drogą duża dziewczynka!

    m3sx3e3krfnotded.png

    f2wl3e5e9cqikmzp.png
  • Rucola Autorytet
    Postów: 9480 12469

    Wysłany: 30 września 2019, 18:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gratulacje Sarra!! Super, ze laktacja od razu ruszyła z kopyta a co do cc to nie pomogę :( ale na pewno szybko dojdziesz do siebie!!!

    #wegemama#wegerodzinawkomplecie
    Synek 💚 31.08.2018r.
    Córeczka i Synek 💜💙 7.01.2021
  • Aishha Autorytet
    Postów: 2179 721

    Wysłany: 9 października 2019, 09:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kropeczko jak się czujecie?

    Sarra już na nogach na pewno 😉

    U nas błogie lenistwo, jem, leżę i pachne (chyba) 😁

    Kropeczka1986 lubi tę wiadomość

    m3sx3e3krfnotded.png

    f2wl3e5e9cqikmzp.png
  • Kropeczka1986 Autorytet
    Postów: 1515 936

    Wysłany: 9 października 2019, 21:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A u mnie znow cos... tym razem jestem świeżo po krzywej wczoraj robionej i mam niestety cukrzyce ciążowa...
    od rana dzis latam i załatwiam... wczoraj udało mi sie umówić wizytę prywatnie u diabetologa na dzis ale ja odwołałam... rano zarejestrowałam sie w trybie pilnym do przychodni, rodzinny wystawił mi skierowanie do diabetologa w trybie pilnym bez kolejki... w przychodni dostałam glukometr z instrukcja co i jak ogarnac dostałam tez zalecenia żywieniowe wiec generalnie wszystko co potrzebuje... pozniej wykonałam milion telefonów do poradni żeby gdzies sie umówić i wkoncu w jednej sie udało ale nie obyło sie bez wizyty osobistej w rejestracji bo przez telefon dopiero za tydzień a jak podjechałam to na jutro nagle... wiec jutro będę z wywalonym jęzorem biegac od diabetologa do ginekologa - pierwszy o 10 a drugi o 12.... mam nadzieje, ze sie wyrobie bo kawałek musze przejechać... także nudy nie ma... brzuch sie nadal napina... do tego doszły zaparcia i ucisk na pęcherz...

    Nasz mały cudzie trwaj...<3

    mhsvpx9ik2z006il.png

  • Aishha Autorytet
    Postów: 2179 721

    Wysłany: 9 października 2019, 22:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to witaj w nieszczesnym klubie słodkich mam. Służę pomocą jakby co 😉
    A jaki wyszedł wynik testu? Duże przekroczenia?
    Niestety dieta tu jest obowiązkowa.

    Kropeczka1986 lubi tę wiadomość

    m3sx3e3krfnotded.png

    f2wl3e5e9cqikmzp.png
  • Kropeczka1986 Autorytet
    Postów: 1515 936

    Wysłany: 10 października 2019, 07:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aisha ooo to Ty tez? Nie wiedziałam ze to aż tak powszechny problem...właśnie ta dieta mnie troche przeraża czy to ogarne... wczoraj pierwszy dzień i cukry 1h po posiłki poniżej 100 wiec chyba jest dobrze.
    Mój wynik krzywej to
    Na czczo: 75
    Po 1 h: 158
    Po 2h: 172
    Ten trzeci wynik wskazuje ponoć na cukrzyce...

    Nasz mały cudzie trwaj...<3

    mhsvpx9ik2z006il.png

  • Aishha Autorytet
    Postów: 2179 721

    Wysłany: 10 października 2019, 09:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kropeczka1986 wrote:
    Aisha ooo to Ty tez? Nie wiedziałam ze to aż tak powszechny problem...właśnie ta dieta mnie troche przeraża czy to ogarne... wczoraj pierwszy dzień i cukry 1h po posiłki poniżej 100 wiec chyba jest dobrze.
    Mój wynik krzywej to
    Na czczo: 75
    Po 1 h: 158
    Po 2h: 172
    Ten trzeci wynik wskazuje ponoć na cukrzyce...
    Dokładnie, masz to samo co u mnie czyli tylko 3 wynik poszedł w górę zamiast w dół, u mnie był 158 a reszta w normie. Wejdz sobie na stronę mamy ginekolog, tam masz post o cukrzycy ciazowej i wplecione dwa jadlospisy od diabetolog. Na początek wystarczy ogarnąć podstawy, jeść co 2-3 godz 6-7 posiłków i nie dopuścić do glodu bo właśnie wtedy cukry skaczą. No i ja posluchalam rady i mierzylam na początek na czczo, 1h po śniadaniu, przed obiadem, po obiedzie, przed kolacją i po. Tym sposobem będziesz miała świadomość czy po poprzednim posiłku cukier spadł odpowiednio. Później wystarczy 4 razy dziennie. Teraz jem intuicyjnie, większość rzeczy tak jak przed ciąża. Trzeba wyczaic na sobie pieczywo odpowiednie i inne węglowodany. A jaki masz glukometr?

    m3sx3e3krfnotded.png

    f2wl3e5e9cqikmzp.png
  • Kropeczka1986 Autorytet
    Postów: 1515 936

    Wysłany: 10 października 2019, 15:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Byłam dzis u diabetologa i po tym wczorajszym dniu diety zasłabłam w rejestracji 😳 pierwszy raz w życiu... cukry mam mierzyc po każdym posiłku póki co przez 10 dni...
    glukometr mam countur plus one juz go ogarnelam:)

    Nasz mały cudzie trwaj...<3

    mhsvpx9ik2z006il.png

  • Aishha Autorytet
    Postów: 2179 721

    Wysłany: 10 października 2019, 17:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kropeczka1986 wrote:
    Byłam dzis u diabetologa i po tym wczorajszym dniu diety zasłabłam w rejestracji 😳 pierwszy raz w życiu... cukry mam mierzyc po każdym posiłku póki co przez 10 dni...
    glukometr mam countur plus one juz go ogarnelam:)
    To co Ty jesz??? Ja jestem wręcz nazarta przy tej diecie, tu nie da się być głodnym ;) to dobry glukometr masz, mój pierwszy accu check zawyzal.

    m3sx3e3krfnotded.png

    f2wl3e5e9cqikmzp.png
  • Kropeczka1986 Autorytet
    Postów: 1515 936

    Wysłany: 11 października 2019, 16:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No właśnie chyba za mało jadłam i tam mnie ścięło :( ale teraz juz jem jak jestem głodna :)

    Nasz mały cudzie trwaj...<3

    mhsvpx9ik2z006il.png

  • Kropeczka1986 Autorytet
    Postów: 1515 936

    Wysłany: 13 października 2019, 21:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiesz No powoli musze przywyknąć do tych nowych zasad żywieniowych :)

    Nasz mały cudzie trwaj...<3

    mhsvpx9ik2z006il.png

‹‹ 926 927 928 929 930 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Pierwsza wizyta w klinice leczenia niepłodności – jak się przygotować?

Nadszedł ten czas - przed Wami pierwsza wizyta w kierunku diagnostyki problemów z płodnością. Jak wygląda? Na co się przygotować? Czy przed wizytą warto wykonać wstępne badania? Jakie znaczenie mają obserwacje cyklu miesiączkowego podczas diagnostyki? Jak wygląda wywiad medyczny? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół Policystycznych Jajników (PCOS) – dieta dla płodności

Zespół policystycznych jajników (PCOS, Policystyczne Jajniki) to jedno z najczęściej występujących zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Dotyczy 5-10% kobiet w wieku rozrodczym i jest najczęstszą przyczyną zaburzeń owulacji i problemów z zajściem w ciążę. Przeczytaj jakie są objawy PCOS, jak wpływa ono na starania o dziecko oraz w jaki sposób możesz pomóc sobie dietą.   

CZYTAJ WIĘCEJ

6 składników, które mogą wesprzeć Twoją płodność i zwiększyć szanse na zajście w ciążę!

Dowiedz się, które składniki są ważne i istotne w kontekście płodności. Jakie produkty mogą zwiększać szanse na zajście w ciążę i tym samym przyśpieszać starania o dziecko? Poznaj proste i sprawdzone przepisy na zastosowanie 6 składników wspierających płodność!

CZYTAJ WIĘCEJ