X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Dziewczyny z rocznika '86 starające się o pierwsze dziecko :)
Odpowiedz

Dziewczyny z rocznika '86 starające się o pierwsze dziecko :)

Oceń ten wątek:
  • Kropeczka1986 Autorytet
    Postów: 1515 936

    Wysłany: 25 września 2019, 16:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wszystkie wyniki w normie... posiewy i wymazy ujemne... brzuch nadal twardnieje i w piątek podają mi steryd na rozwój płucek u synka...

    Nasz mały cudzie trwaj...<3

    mhsvpx9ik2z006il.png

  • Sarrrra Autorytet
    Postów: 3200 1290

    Wysłany: 25 września 2019, 22:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kropeczka1986 wrote:
    Wszystkie wyniki w normie... posiewy i wymazy ujemne... brzuch nadal twardnieje i w piątek podają mi steryd na rozwój płucek u synka...
    Trzymaj się kropeczki. Bądź dobrej myśli. Ustabilizuja się, musi.

    Kropeczka1986 lubi tę wiadomość

    km5sgu1rnzh3xzcx.png

    zem320mmiu4xizmw.png
  • Kropeczka1986 Autorytet
    Postów: 1515 936

    Wysłany: 26 września 2019, 14:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny,
    U nas dobrze... jednak dzis dostałam steryd juz - jutro druga dawka. Byłam na kontroli szyjki nadal ma 4 cm. Czyli generalnie te spinania bez wpływu na szyjkę... mam zacząć chodzić na zajęcia dla kobiet w ciazy zeby rozbić trochę to napięcie nerwowe bo prawdopodobnie te wszystkie spinania są ze stresu miałam nawet dzis rozmowę z psychologiem trochę mi ulżyło...:) w poniedziałek wychodzimy - synuś wazy 700 g :)

    Nasz mały cudzie trwaj...<3

    mhsvpx9ik2z006il.png

  • Aishha Autorytet
    Postów: 2179 721

    Wysłany: 26 września 2019, 15:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    to dobrze kropeczko ze nic zlego sie nie dzieje, musisz wyluzowac bo dziecko nie chce miec matki wariatki :D nie ma co przezywać bo wszystko jest prawidłowo. kawał już chłopa :D w 30 tygodniu powinien wazyc okolo 1,5 kg :)

    my wczoraj tez mielismy wizyte, szyjka zamknieta wysoko, nic nie zwiastuje wczesniejszego porodu takze tez kazał sie nie martwic. A te skurcze mogły byc spowodowane chociazby niestrawnościa lub takim ułożeniem dziecka i jesli nospa dała rade tzn ze nic tam sie zlego nie działo. USG nie mielismy bo doktorek ma swoje zasady ale klocek powinien wazyc okolo 2,5 kg :)

    Kropeczka1986 lubi tę wiadomość

    m3sx3e3krfnotded.png

    f2wl3e5e9cqikmzp.png
  • Kropeczka1986 Autorytet
    Postów: 1515 936

    Wysłany: 26 września 2019, 22:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiem wiem ale nie wiem jak sobie poradzić z tym stresem który powoduje te nieszczęsne twardnienia - one mnie przerażają...

    Nasz mały cudzie trwaj...<3

    mhsvpx9ik2z006il.png

  • Aishha Autorytet
    Postów: 2179 721

    Wysłany: 27 września 2019, 08:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kropeczka1986 wrote:
    Wiem wiem ale nie wiem jak sobie poradzić z tym stresem który powoduje te nieszczęsne twardnienia - one mnie przerażają...
    Melisa, magnez, rumianek no i jakieś lajtowe wieczory z mężem przy komedii. Nie czytaj poradników dla kobiet w ciąży, nie oglądaj filmów o pielęgnacji dzidzi, odpuść sobie zamartwianie. Książkę jakaś ogarnij...albo kupuj ubranka dla dziecka ale prasujac nie zastanawiaj się jak je założysz dziecku hihi
    Widocznie starania i zabieg Cię wykonczyly psychicznie i teraz zamiast się cieszyć to podświadomie wszystko Cię stresuje.

    Kropeczka1986 lubi tę wiadomość

    m3sx3e3krfnotded.png

    f2wl3e5e9cqikmzp.png
  • Aishha Autorytet
    Postów: 2179 721

    Wysłany: 28 września 2019, 19:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sarra czekamy na wieści i zdjęcie 😉

    Kropeczka1986 lubi tę wiadomość

    m3sx3e3krfnotded.png

    f2wl3e5e9cqikmzp.png
  • Sarrrra Autorytet
    Postów: 3200 1290

    Wysłany: 29 września 2019, 13:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aishha wrote:
    Sarra czekamy na wieści i zdjęcie 😉
    Urodziłam 27.09.19 przez cc o 8:55. Lilianka miała 3700g i 58 cm. Po operacji mąż kankurowal a po 1 h mi ją dali do piersi i od razu zassala. Mam mleko praktycznie bez pomocy laktatora. Piersi jyz twardnieje.

    Operacja była długa jak na cc i trudna bo miałam zrosty macicy z powłokami brzusznymi i trzeba było je usunąć żeby dostać się do brzucha.

    Rodziłam w prywatnym szpitalu na nzf i dobrze bo tu zaoferowali mi proszek do brzucha żeby tych zrostow się pozbyć i żeby nie było nowych.

    Mam problemy z jelitami. Mega chwytają mnie kolki o oddychać się nie da. Wszystko spięte. Będę z tym walczyć.

    Po cc moja kondycja jest dużo gorsza teraz niż po cc z Wojtusiem :(

    Kropeczka1986 lubi tę wiadomość

    km5sgu1rnzh3xzcx.png

    zem320mmiu4xizmw.png
  • Kropeczka1986 Autorytet
    Postów: 1515 936

    Wysłany: 29 września 2019, 18:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gratulacje Saaara ❤️

    Nasz mały cudzie trwaj...<3

    mhsvpx9ik2z006il.png

  • Aishha Autorytet
    Postów: 2179 721

    Wysłany: 30 września 2019, 07:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gratulacje! Szybko staniesz na nogi 😉 swoją drogą duża dziewczynka!

    m3sx3e3krfnotded.png

    f2wl3e5e9cqikmzp.png
  • Rucola Autorytet
    Postów: 9481 12469

    Wysłany: 30 września 2019, 18:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gratulacje Sarra!! Super, ze laktacja od razu ruszyła z kopyta a co do cc to nie pomogę :( ale na pewno szybko dojdziesz do siebie!!!

    #wegemama#wegerodzinawkomplecie
    Synek 💚 31.08.2018r.
    Córeczka i Synek 💜💙 7.01.2021
  • Aishha Autorytet
    Postów: 2179 721

    Wysłany: 9 października 2019, 09:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kropeczko jak się czujecie?

    Sarra już na nogach na pewno 😉

    U nas błogie lenistwo, jem, leżę i pachne (chyba) 😁

    Kropeczka1986 lubi tę wiadomość

    m3sx3e3krfnotded.png

    f2wl3e5e9cqikmzp.png
  • Kropeczka1986 Autorytet
    Postów: 1515 936

    Wysłany: 9 października 2019, 21:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A u mnie znow cos... tym razem jestem świeżo po krzywej wczoraj robionej i mam niestety cukrzyce ciążowa...
    od rana dzis latam i załatwiam... wczoraj udało mi sie umówić wizytę prywatnie u diabetologa na dzis ale ja odwołałam... rano zarejestrowałam sie w trybie pilnym do przychodni, rodzinny wystawił mi skierowanie do diabetologa w trybie pilnym bez kolejki... w przychodni dostałam glukometr z instrukcja co i jak ogarnac dostałam tez zalecenia żywieniowe wiec generalnie wszystko co potrzebuje... pozniej wykonałam milion telefonów do poradni żeby gdzies sie umówić i wkoncu w jednej sie udało ale nie obyło sie bez wizyty osobistej w rejestracji bo przez telefon dopiero za tydzień a jak podjechałam to na jutro nagle... wiec jutro będę z wywalonym jęzorem biegac od diabetologa do ginekologa - pierwszy o 10 a drugi o 12.... mam nadzieje, ze sie wyrobie bo kawałek musze przejechać... także nudy nie ma... brzuch sie nadal napina... do tego doszły zaparcia i ucisk na pęcherz...

    Nasz mały cudzie trwaj...<3

    mhsvpx9ik2z006il.png

  • Aishha Autorytet
    Postów: 2179 721

    Wysłany: 9 października 2019, 22:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to witaj w nieszczesnym klubie słodkich mam. Służę pomocą jakby co 😉
    A jaki wyszedł wynik testu? Duże przekroczenia?
    Niestety dieta tu jest obowiązkowa.

    Kropeczka1986 lubi tę wiadomość

    m3sx3e3krfnotded.png

    f2wl3e5e9cqikmzp.png
  • Kropeczka1986 Autorytet
    Postów: 1515 936

    Wysłany: 10 października 2019, 07:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aisha ooo to Ty tez? Nie wiedziałam ze to aż tak powszechny problem...właśnie ta dieta mnie troche przeraża czy to ogarne... wczoraj pierwszy dzień i cukry 1h po posiłki poniżej 100 wiec chyba jest dobrze.
    Mój wynik krzywej to
    Na czczo: 75
    Po 1 h: 158
    Po 2h: 172
    Ten trzeci wynik wskazuje ponoć na cukrzyce...

    Nasz mały cudzie trwaj...<3

    mhsvpx9ik2z006il.png

  • Aishha Autorytet
    Postów: 2179 721

    Wysłany: 10 października 2019, 09:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kropeczka1986 wrote:
    Aisha ooo to Ty tez? Nie wiedziałam ze to aż tak powszechny problem...właśnie ta dieta mnie troche przeraża czy to ogarne... wczoraj pierwszy dzień i cukry 1h po posiłki poniżej 100 wiec chyba jest dobrze.
    Mój wynik krzywej to
    Na czczo: 75
    Po 1 h: 158
    Po 2h: 172
    Ten trzeci wynik wskazuje ponoć na cukrzyce...
    Dokładnie, masz to samo co u mnie czyli tylko 3 wynik poszedł w górę zamiast w dół, u mnie był 158 a reszta w normie. Wejdz sobie na stronę mamy ginekolog, tam masz post o cukrzycy ciazowej i wplecione dwa jadlospisy od diabetolog. Na początek wystarczy ogarnąć podstawy, jeść co 2-3 godz 6-7 posiłków i nie dopuścić do glodu bo właśnie wtedy cukry skaczą. No i ja posluchalam rady i mierzylam na początek na czczo, 1h po śniadaniu, przed obiadem, po obiedzie, przed kolacją i po. Tym sposobem będziesz miała świadomość czy po poprzednim posiłku cukier spadł odpowiednio. Później wystarczy 4 razy dziennie. Teraz jem intuicyjnie, większość rzeczy tak jak przed ciąża. Trzeba wyczaic na sobie pieczywo odpowiednie i inne węglowodany. A jaki masz glukometr?

    m3sx3e3krfnotded.png

    f2wl3e5e9cqikmzp.png
  • Kropeczka1986 Autorytet
    Postów: 1515 936

    Wysłany: 10 października 2019, 15:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Byłam dzis u diabetologa i po tym wczorajszym dniu diety zasłabłam w rejestracji 😳 pierwszy raz w życiu... cukry mam mierzyc po każdym posiłku póki co przez 10 dni...
    glukometr mam countur plus one juz go ogarnelam:)

    Nasz mały cudzie trwaj...<3

    mhsvpx9ik2z006il.png

  • Aishha Autorytet
    Postów: 2179 721

    Wysłany: 10 października 2019, 17:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kropeczka1986 wrote:
    Byłam dzis u diabetologa i po tym wczorajszym dniu diety zasłabłam w rejestracji 😳 pierwszy raz w życiu... cukry mam mierzyc po każdym posiłku póki co przez 10 dni...
    glukometr mam countur plus one juz go ogarnelam:)
    To co Ty jesz??? Ja jestem wręcz nazarta przy tej diecie, tu nie da się być głodnym ;) to dobry glukometr masz, mój pierwszy accu check zawyzal.

    m3sx3e3krfnotded.png

    f2wl3e5e9cqikmzp.png
  • Kropeczka1986 Autorytet
    Postów: 1515 936

    Wysłany: 11 października 2019, 16:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No właśnie chyba za mało jadłam i tam mnie ścięło :( ale teraz juz jem jak jestem głodna :)

    Nasz mały cudzie trwaj...<3

    mhsvpx9ik2z006il.png

  • Kropeczka1986 Autorytet
    Postów: 1515 936

    Wysłany: 13 października 2019, 21:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiesz No powoli musze przywyknąć do tych nowych zasad żywieniowych :)

    Nasz mały cudzie trwaj...<3

    mhsvpx9ik2z006il.png

‹‹ 926 927 928 929 930 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Pierwsze objawy ciąży – czyli po czym poznać że jesteś w ciąży jeszcze przed wykonaniem testu ciążowego?

„Po czym poznać że jestem w ciąży?” - to pytanie zadaje sobie wiele kobiet, zarówno tych które starają się o dziecko jak i tych które podejrzewają, że być może zaszły w ciążę. Odpowiedź nie jest łatwa i jednoznaczna. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Planowanie ciąży, czyli o tym jakie badania przed ciążą warto wykonać

Planowanie ciąży to ważny moment w życiu każdej kobiety. Zastanawiasz się jakie badania przed ciążą warto wykonać? A może warto pomyśleć o dodatkowych szczepieniach? Co zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na zdrową, szczęśliwą ciążę? Przeczytaj, które szczepienia musisz zrobić jeszcze przed rozpoczęciem starań, a które spokojnie możesz zrobić nawet będąc już w ciąży. 

CZYTAJ WIĘCEJ

"Nie mogę zajść w drugą ciążę" - czym jest niepłodność wtórna?

Gdy wspomnienia z porodu zaczną blednąć, a pierworodny synek lub córeczka wyrosną z etapu pieluch i kaszek, pojawienie się myśli o dalszym powiększeniu rodziny najprawdopodobniej będzie tylko kwestią czasu. Niestety, nie każdej kobiecie udaje się zajść w ciążę po raz drugi. Dlaczego tak się dzieje? Czym jest niepłodność wtórna i jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ