X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Jest nadzieja dopóki @ nie ma - Pogaduchy Staraczek
Odpowiedz

Jest nadzieja dopóki @ nie ma - Pogaduchy Staraczek

Oceń ten wątek:
  • Maaggi Autorytet
    Postów: 436 198

    Wysłany: 4 marca 2017, 08:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witaj Agnesa700. Rozgosc sie u nas:)

    Robiliscie z mezem jakies badania, zeby sprawdzic co jest przyczyna niepowodzen?

    oar83e3kqybw7azu.png

    IMSI 26.06.2018
    Beta 10dpt 157.7 :) 12dpt 278.7
  • Agnesa700 Znajoma
    Postów: 26 2

    Wysłany: 4 marca 2017, 09:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lekarz mówił, że wszystko jest w porządku. Więc przyjęłam do wiadomości, że skoro P. Bóg nie pobłogosławił to trzeba się z tym pogodzić. Szkoda, że nie byłam tak dociekliwa jak wy tutaj :)

    Na to forum trafiłam przez przypadek. Nie szukałam informacji, ale skoro już tu jestem, to znowu zawalczę.

    W ub. roku zmieniłam pracę. Każą nam tam nosić przez cały dzień okulary ochronne. Po paru miesiącach stwierdziłam, że przez te okulary coraz gorzej widzę. W tym samym czasie zaczęła lecieć w TW reklama, że luteina poprawia wzrok, bo odbudowuje plamkę żółtą. Kupiłam tabletki. Po miesiącu stwierdziłam, że wzrok mi się poprawia. Kupiłam więc następną miesięczną kurację i zaczęłam szukać inf. na temat luteiny. I tak trafiłam tutaj. Zdążyłam kupić testy owulacyjne. Wyszedł b.d. w 15dc.
    Dzisiaj jest 17dc a ja czytam i nadrabiam zaległości w lekturze.

    8d6d64cc25cf0767ed357b4bdf155fd1.png
    pvnap3oc8c6qkwhb.png
  • Dżoana89 Autorytet
    Postów: 450 115

    Wysłany: 4 marca 2017, 09:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agnes, a ja myślę, że P. Bóg chce nas wszystkie do macierzyństwa przygotować, bo przecież bycie mamą wymaga cierpliwości i wielu wyrzeczeń. Stąd też każdego miesiąca gdy się nie uda, mówię sobie, że jeszcze nie ten czas, a Pan Bóg czuwa nad nami i ma dla nas plan - lepszy niż ten który ja bym chciała. Chociaż to tak bardzo boli, zaciskam zęby i uczę się pokory, nie mogę się załamywać...

    Agnesa700 lubi tę wiadomość

    starania od Maja 2016, 28lat,

    "Miłości bez krzyża nie znajdziecie, a krzyża bez miłości nie uniesiecie" JPII
  • Maaggi Autorytet
    Postów: 436 198

    Wysłany: 4 marca 2017, 10:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agnes700 nic nie dzieje sie bez powodu/przez przypadek. Trafilas do nas w okreslonym celu i miejmy nadzieje, ze wszystkim nam sie uda.
    Teraz juz przynajmniej wiesz lub bedziesz wiedziec jakie badania trzeba zrobic, co obserwowac u siebie, a przede wszystkim nie dac sie zbyc u lekarza. Oni sa po to, by nam pomoc, by szukac przyczyny do skutku.

    Agnesa700 lubi tę wiadomość

    oar83e3kqybw7azu.png

    IMSI 26.06.2018
    Beta 10dpt 157.7 :) 12dpt 278.7
  • welonka Autorytet
    Postów: 4262 1885

    Wysłany: 4 marca 2017, 11:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Castangusa kiedys przyjmowałam na wyregulowanie cyklu ale po miesiącu odstawiłam bo zle czułam się po nim, ale w tym cyklu jak go przyjmowałam poprawił mi progesteron bo mialam 11 a zawsze mam poniżej 1;/i miesiączka była słabsza. Niektórym kobietom pomógł ale czytałam ze może czasem rozregulować cykle , moze warto zapytać lekarza pierw

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 marca 2017, 11:16

    age.png
  • Gigi Autorytet
    Postów: 645 272

    Wysłany: 4 marca 2017, 13:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witamy nowe staraczki.

    U mnie po wczorajszej wizycie niestety nie ma dla mnie dobrych wiadomości.
    Tzn macica ładnie się oczysciła i z tym akurat jest w porządku.
    Powiedział, że gdyby nie to tsh powiedziałby, że jestem młoda i jak raz zdarzy się taka cb to nie ma aż takich powodów do niepokoju bo zdarza się. Ale że względu na moje tsh 4,3 i ten progesteron który też zrobiłam na własną rękę 1,5 jest duże prawdopodobieństwo, że tak samo zakonczylby się też ten cykl. Zwłaszcza jak to określił, że tak ładnie zaskoczyłam od razu w 1cs. Także dla mojego dobra mamy się na razie wstrzymać dopóki tsh się nie unormuje i to jest teraz nasz priorytet.
    Cozz.tak całkowicie nie zakazał ale powiedział że z takim tsh ciężko jest w ogóle zajść w ciążę a jak się uda to może dojść do poronienia albo i z dzieciątkiem może być coś nie tak.

    :( :(
    Od dzisiaj łykam już euthyrox 25. Zaczynam od najmniejszej dawki żeby zobaczyć jak w ogóle reaguje mój organizm na to. Za miesiąc kazał przyjść do kontroli i w tym czasie mam powtórzyć tsh, (ja powtórzę to tsh już za 2 tyg), i mam zrobić ft3, ft4, tg, tpo żeby wykluczyć inne choroby tarczycy
    pocieszyl mnie, że jeżeli to problem leży tylko w samym tsh to w większości udaje się bardzo szybko zbić.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 marca 2017, 13:14

    881429f8d9ff9f1c7b0ddbb15cc4cdcd.png
    1cs - cb, Niedoczynność tarczycy
  • M@ziii Autorytet
    Postów: 328 144

    Wysłany: 4 marca 2017, 15:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gigi wrote:
    Witamy nowe staraczki.

    U mnie po wczorajszej wizycie niestety nie ma dla mnie dobrych wiadomości.
    Tzn macica ładnie się oczysciła i z tym akurat jest w porządku.
    Powiedział, że gdyby nie to tsh powiedziałby, że jestem młoda i jak raz zdarzy się taka cb to nie ma aż takich powodów do niepokoju bo zdarza się. Ale że względu na moje tsh 4,3 i ten progesteron który też zrobiłam na własną rękę 1,5 jest duże prawdopodobieństwo, że tak samo zakonczylby się też ten cykl. Zwłaszcza jak to określił, że tak ładnie zaskoczyłam od razu w 1cs. Także dla mojego dobra mamy się na razie wstrzymać dopóki tsh się nie unormuje i to jest teraz nasz priorytet.
    Cozz.tak całkowicie nie zakazał ale powiedział że z takim tsh ciężko jest w ogóle zajść w ciążę a jak się uda to może dojść do poronienia albo i z dzieciątkiem może być coś nie tak.

    :( :(
    Od dzisiaj łykam już euthyrox 25. Zaczynam od najmniejszej dawki żeby zobaczyć jak w ogóle reaguje mój organizm na to. Za miesiąc kazał przyjść do kontroli i w tym czasie mam powtórzyć tsh, (ja powtórzę to tsh już za 2 tyg), i mam zrobić ft3, ft4, tg, tpo żeby wykluczyć inne choroby tarczycy
    pocieszyl mnie, że jeżeli to problem leży tylko w samym tsh to w większości udaje się bardzo szybko zbić.
    To rzeczywiście nie zbyt dobre wiadomości, tule mocno <3
    Bądź dobrej myśli, tak jak wcześniej pisałam tsh udaje się szybko zbić :)

    p19uskjo4qa4qv4m.png
    Niedoczynność tarczycy
  • Dżoana89 Autorytet
    Postów: 450 115

    Wysłany: 4 marca 2017, 15:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gigi, Mam koleżankę z najgorszą odmianą niedoczynności tarczycy - hashimoto i ma dwójkę dzieci - synek z pierwszego cyklu starań i córka po dwóch cyklach starań. Da się? da się?
    Myślę, że dla dzisiejsze medycyny TSH to jest pikuś, dlatego nie martw się. Będąc na Twoim miejscu i mając pozostałe wyniki badań w normie, nie przestałabym starań, ale oczywiście to Twoja decyzja.
    Cokolwiek zadecydujesz będziemy Cię wspierać :*

    Gigi lubi tę wiadomość

    starania od Maja 2016, 28lat,

    "Miłości bez krzyża nie znajdziecie, a krzyża bez miłości nie uniesiecie" JPII
  • Gigi Autorytet
    Postów: 645 272

    Wysłany: 4 marca 2017, 15:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję dziewczyny :*
    Gin mnie po prostu nastraszyl trochę, że może znowu być kolejna cb. W każdy razie w tym cyklu nie mam już nadziei ale licze na to, że tsh szybciutko spadnie.

    881429f8d9ff9f1c7b0ddbb15cc4cdcd.png
    1cs - cb, Niedoczynność tarczycy
  • paaulik_ Koleżanka
    Postów: 114 13

    Wysłany: 4 marca 2017, 15:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witaj Agnesa700 :)
    Gigi, na pewno szybko spadnie i będziesz się cieszyć fasolką ❤

    Jeśli nie zaskoczy mnie @ to testuje 19.03.
    Ale czarno to widzę, bo już boli mnie podbrzusze.. Moja twarz wygląda jak u nastolatki :/

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 marca 2017, 15:29

  • Gigi Autorytet
    Postów: 645 272

    Wysłany: 4 marca 2017, 15:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja teoretycznie powinnam testować 24.02. Teoretycznie bo praktycznie to będzie raczej termin @.
    Kurcze no nie wyobrażam sobie teraz zaprzestać staran. co mamy się zacząć zabezpieczać dopóki tsh nie spadnie ? :/

    881429f8d9ff9f1c7b0ddbb15cc4cdcd.png
    1cs - cb, Niedoczynność tarczycy
  • Gigi Autorytet
    Postów: 645 272

    Wysłany: 4 marca 2017, 15:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    paaulik_ wrote:
    Witaj Agnesa700 :)
    Gigi, na pewno szybko spadnie i będziesz się cieszyć fasolką ❤

    Jeśli nie zaskoczy mnie @ to testuje 19.03.
    Ale czarno to widzę, bo już boli mnie podbrzusze.. Moja twarz wygląda jak u nastolatki :/
    Dziękuję :*

    Paulik do 19.03 jeszcze daleko także trzymam kciuki :*

    881429f8d9ff9f1c7b0ddbb15cc4cdcd.png
    1cs - cb, Niedoczynność tarczycy
  • paaulik_ Koleżanka
    Postów: 114 13

    Wysłany: 4 marca 2017, 15:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gigi ja też dziękuję :* nie zaprzestawaj starań, jak już masz leki to będzie tylko lepiej z tarczycą :)

    Gigi lubi tę wiadomość

  • Maaggi Autorytet
    Postów: 436 198

    Wysłany: 4 marca 2017, 15:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gigi trzymaj sie cieplutko. Przynajmniej juz wiesz na czym stoisz i mozesz podjac odpowiednie leczenie - a to polowa sukcesu.

    oar83e3kqybw7azu.png

    IMSI 26.06.2018
    Beta 10dpt 157.7 :) 12dpt 278.7
  • Octavia_ Przyjaciółka
    Postów: 86 30

    Wysłany: 4 marca 2017, 18:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gigi przykro mi ale tak jak mówią dziewczyny i lekarz tsh na pewno uda się szybko obniżyć i fasolką pojawi się już wkrótce. Zaskoczyło w 1cs u ciebie także na pewno oprócz tego tsh wszystko będzie w porządku :)

    Gigi lubi tę wiadomość

    ifATp2.png6b9f6f43cb4d3c0d4fc5e412d478e9b0.png
  • Octavia_ Przyjaciółka
    Postów: 86 30

    Wysłany: 4 marca 2017, 18:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ależ się dzisiaj objadlam pizza :D
    W weekend można ;)
    A wam jak sobota minęła?

    ifATp2.png6b9f6f43cb4d3c0d4fc5e412d478e9b0.png
  • Dżoana89 Autorytet
    Postów: 450 115

    Wysłany: 4 marca 2017, 21:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie wypad na miasto i kebab :D A poza tym, to szalałam po sklepach by znaleźć prezent na imieniny mamy.

    starania od Maja 2016, 28lat,

    "Miłości bez krzyża nie znajdziecie, a krzyża bez miłości nie uniesiecie" JPII
  • paaulik_ Koleżanka
    Postów: 114 13

    Wysłany: 4 marca 2017, 21:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Octavia_, u mnie dziś jak zawsze sprzątanie domu, gotowanie, a teraz sobie odpoczywam :) Za szybko te weekendy mijają :)

  • Gigi Autorytet
    Postów: 645 272

    Wysłany: 4 marca 2017, 21:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas dzień odpoczynku w domku. :)

    U mnie to była rekordowo długa @. Już tylko czekam aż dorwe jutro męża <3 haha

    881429f8d9ff9f1c7b0ddbb15cc4cdcd.png
    1cs - cb, Niedoczynność tarczycy
  • Gigi Autorytet
    Postów: 645 272

    Wysłany: 4 marca 2017, 21:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Octavia_ wrote:
    Gigi przykro mi ale tak jak mówią dziewczyny i lekarz tsh na pewno uda się szybko obniżyć i fasolką pojawi się już wkrótce. Zaskoczyło w 1cs u ciebie także na pewno oprócz tego tsh wszystko będzie w porządku :)
    No mam nadzieje :) i u każdej z was też się ma pojawić jak najszybciej fasolka:*

    Octavia_ lubi tę wiadomość

    881429f8d9ff9f1c7b0ddbb15cc4cdcd.png
    1cs - cb, Niedoczynność tarczycy
‹‹ 11 12 13 14 15 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Smog - czy smog w Polsce może obniżać płodność?

Polska jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych krajów na świecie. To niestety przykry fakt. Jesteśmy świadomi, że smog negatywnie wpływa na nasz organizm - płuca, serce. Ale czy może również upośledzać naszą płodność? Czy może dodatkowo obniżać parametry nasienia? Czy możemy mądrze się przed tym zabezpieczać, czy to już histeria? Zadaliśmy to pytanie ekspertom, przeczytaj co usłyszeliśmy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza – zagadkowa choroba powodująca niepłodność

Jeżeli dokuczają Ci silne bóle brzucha przed oraz w trakcie miesiączki, odczuwasz ból przy współżyciu, nie możesz zajść w ciążę - objawy te mogą wskazywać na endometriozę, tajemniczą chorobę, która może powodować niepłodność. Ale nie mając powyższych objawów, mając regularne, niebolesne miesiączki może okazać się, że ta sama choroba powoduje u ciebie problemy z płodnością. Dlaczego?

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza - najnowsze odkrycia nauki i perspektywy leczenia

W miesiącu świadomości endometriozy, dzielimy się z Wami nowymi odkryciami, które stają się źródłem nadziei. Badania nad genami i mikrobiomem oferują potencjalne klucze do lepszych terapii. Zobacz, jak nauka prowadzi nas ku lepszemu zrozumieniu i leczeniu tej trudnej choroby.  

CZYTAJ WIĘCEJ