X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne karmienie piersią a kolejna ciąża - starania
Odpowiedz

karmienie piersią a kolejna ciąża - starania

Oceń ten wątek:
  • Kinga13 Autorytet
    Postów: 1888 1709

    Wysłany: 17 stycznia 2020, 21:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    edka, chcesz wielopielo? xD jak coś to Ci machnę ;) ale najpierw jeszcze Staśkowi chcę skończyć i zobaczyć jak to pójdzie. Myślałam o nich głównie na noc, to wiadomo, że będą musiały trochę wytrzymać... No i to nie jest merino, mam nadzieję, że nie będzie gryzło, ale dziewczyny już dziergały. Póki co wydaje się być ok, jeszcze po praniu w płynie do wełny powinno zmięknąć, a może jeszcze zaoctuję... No nie da się zdobyć wełny merino na takie gacie, wszystko jest superwash :( Jak będzie trzymać, a jednak okaże się za mało delikatne to chyba musiałabym jakąś przędzę kupić...

    08.09.2017 - Staś <3
    24.02.2019 - Aniołek [*] 7tc
    18.05.2020 - Lilka i Nelka <3 <3

    konflikt serologiczny w układzie białek zgodności tkankowej
  • Kociarka Ekspertka
    Postów: 125 66

    Wysłany: 18 stycznia 2020, 08:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Seli wrote:
    Kociarka kciuki :) temperatura bym sie tak nie przejmowala.

    My w szpitalu... bylismy u pediatry bo mial oko spuchniete i zaropiale. Kaszel +katar. Pediatra skierowala do szpitala. W szpitalu jednym odeslali do drugiego z laryngologiem... i czekamy od 14... a oko juz nie ropieje, nie ma obrzeku, jest czerwone. Crp mial ujemne, a czekamy i tak na ponowne wyniki 😭 oszaleje. Bo tu sor z lapsami, poobijanymi, smierdzacymi, ludzie jacys z wypadkow. Masakra.
    A skoro wyniki mial pierwsze ok, oko przeszlo po przemyciu swietlikiem, a on je i szaleje normalnie to bezsens dla mnie .... oszaleje.
    I jak Seli z małym?

  • Rucola Autorytet
    Postów: 9480 12469

    Wysłany: 18 stycznia 2020, 19:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Seli nie wiem jakim cudem, ale przegapiłam Twojego posta... Jak u Was sytuacja wygląda?
    U mnie w tym cyklu chyba lepszy progesteron bo od dawna nie miałam zaparć... A może to tylko efekt pożerania przeze mnie dużych ilości czekolady :p

    #wegemama#wegerodzinawkomplecie
    Synek 💚 31.08.2018r.
    Córeczka i Synek 💜💙 7.01.2021
  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 18 stycznia 2020, 20:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, dzieki ze pytacie :) nie zostawili nas... Troche sie wyklocilam z laryngolog. Az wezwala okulistke ;p i wypuscili nas. Crp mial ponizej 5, morfologie wskazujaca na lekkiego wirusa. Ogolnie katar i czerwone oko mial, obrzekl zszedl do wieczora jak czekalismy w kolejce... I chorujemy w domu wszyscy ale nic nadzwyczajnego ;)

    Rucola a Twoj maly? Juz lepiej?

    Ty Kociarko jak mdlosci i objawy?

    Ja jak na zlosc chora i goraczka a wyjatkowo nie mam mocnych bolow. Okazalo sie, ze mam szkolenie juz w tym tygodniu... Kombinuje jak isc na kontrole bo mam wrazenie, ze cos mi sie zrobilo lo lewej stronie :/

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • Rucola Autorytet
    Postów: 9480 12469

    Wysłany: 18 stycznia 2020, 21:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    SEli dziękuję :*
    Mały zdrowy, smiga i dokazuje, wyszła mu kolejna 4ka i chyba nastepna idzie... Niestety jelitówka przeszła na moją mamę, która znosi ją fatalnie :( i mąż zaczyna się skarżyć, ze go mdli... Także u nas nie ma nudy że się tak wyrażę...

    #wegemama#wegerodzinawkomplecie
    Synek 💚 31.08.2018r.
    Córeczka i Synek 💜💙 7.01.2021
  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 18 stycznia 2020, 22:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wapilczuje... u nas jelitowka w grudniu byla. Zaczela sie ode mnie i tak mnie przeorala, ze hoho... nigdy w zyciu takiej nie miam i dzieki Bogu mlody duzo lzej. Maz najmniej.

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • Kinga13 Autorytet
    Postów: 1888 1709

    Wysłany: 18 stycznia 2020, 22:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Matko, laski, ale Was męczy :/

    08.09.2017 - Staś <3
    24.02.2019 - Aniołek [*] 7tc
    18.05.2020 - Lilka i Nelka <3 <3

    konflikt serologiczny w układzie białek zgodności tkankowej
  • tym_janek Autorytet
    Postów: 2584 2703

    Wysłany: 18 stycznia 2020, 23:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wracajcie wszyscy do zdrowia jak najszybciej, a rosnace czworki - łącze się w bolu.

    Troszke mnie tu mniej bo kazda okazje na spanie wykorzystuje w pelni 😅 teraz tez uciekam spac. Zdrowia dziewczyny!

    Rucola, Kinga13, Kociarka lubią tę wiadomość

    👧🏼 wrzesień 2018
    🧒🏼 sierpień 2020
  • edka85 Autorytet
    Postów: 5362 6234

    Wysłany: 19 stycznia 2020, 07:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeśli tymianek idzie spać przed północą, to rzeczywiście musi być w ciąży :)

    Kociarka, Kinga13, tym_janek lubią tę wiadomość

    Cztery szkraby, a najmłodszy ma:
    age.png
    Córka 06.2023
    Synek 04.2022
    Córka 08.2020
    Synek 09.2018
    "W Tobie Panie zaufałem, nie zawstydzę się na wieki"
  • Kociarka Ekspertka
    Postów: 125 66

    Wysłany: 19 stycznia 2020, 08:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dobrze, że Was nie zostawili Seli. Nie ma to jak w domku.
    Co do czworek to u nas też idą wszystkie na raz plus 2 trójki :)
    Moje mdłości na razie zlagodnialy, ale tak mnie od wczoraj napier .. ząb, że mam ochotę walić głowa w ścianę:/ Umówiłam wizytę na jutro ale nie wiem jak wytrzymam. Jak to jest laski z paracetamolem? Macie jakieś sprawdzone info bo czytam ze w I trymestrze absolutnie nie, więc nie wiem już jak sobie pomóc:/

  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 19 stycznia 2020, 09:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paracetamol mozna... Ibuprofenu nie? 🤔

    U nas gorne 4 sie przebily. Chwila spokoju jest...

    Kociarka, tym_janek lubią tę wiadomość

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • Rucola Autorytet
    Postów: 9480 12469

    Wysłany: 19 stycznia 2020, 10:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kociarka w temacie leków nie doradzę, ale ja bym pewnie brała paracetamol. Natomiast co do wizyty u dentysty to mogę Ci fachowo doradzić. Po pierwsze bierz znieczulenie, nie ma żadnych przeciwskazań. Możesz brać najzwyklejsze a jak lekarz będzie się bać to poproś o takie, bez środka obkurczającego naczynia (mepiwakainę). jesli będzie watpliwość co do tego, który ząb boli to można wykonać zdjęcie radiowizjografią po założeniu osłony na całe ciało poza głową (radiowizjografia to tylko 10% dawki w porównaniu ze standardowym rtg zeba). Zęba można leczyć kanałowo, ewentualnie wypełnienie kanałów mozna odroczyć, ale jestem zdanie zeby wypełnić jak najszybciej a rtg kontrolne po porodzie. Osobiście polecam Ci poczytać opinie w internecie i pójśc do jakiejś nowoczesnej kliniki a nie do pani dr przyjmującej od 30tu lat w małym gabineciku, chodzi o sprzęt, możliwości i kwalifikacje lekarza, aby leczył zgodnie z najnowszymi standardami czyli cały czas się szkolił

    Seli, Kociarka, tym_janek lubią tę wiadomość

    #wegemama#wegerodzinawkomplecie
    Synek 💚 31.08.2018r.
    Córeczka i Synek 💜💙 7.01.2021
  • veritaa Autorytet
    Postów: 2114 1811

    Wysłany: 19 stycznia 2020, 11:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rucola nie wiem gdzie łatwiej Cię znaleźć dlatego tu napisze bo mam "problem".

    Ania przez 7 dni brała amoksiklav w zawiesinie niestety. Teraz zauważyłam 2 dni po skończeniu antybiotyku że na wszystkich Ząbkach zrobił jej się taki jakby osad. Wygląda to jak osad po herbacie na kubku. Nie zmieniłam jej diety, pije głównie wodę, czasami herbatkę rooibos. Nie wiem czy wiązac to z tym antybiotykiem. Trochę zaniepokojona jestem bo próbuje jej to czyścić na tyle na ile mi pozwoli ale wiadomo jak to jest.

    Corka wrzesien 2018 18 cykl staran
    Poronienie listopad 2019 7tc
    Synek styczeń 2021
  • Rucola Autorytet
    Postów: 9480 12469

    Wysłany: 19 stycznia 2020, 11:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    veritaa wrote:
    Rucola nie wiem gdzie łatwiej Cię znaleźć dlatego tu napisze bo mam "problem".

    Ania przez 7 dni brała amoksiklav w zawiesinie niestety. Teraz zauważyłam 2 dni po skończeniu antybiotyku że na wszystkich Ząbkach zrobił jej się taki jakby osad. Wygląda to jak osad po herbacie na kubku. Nie zmieniłam jej diety, pije głównie wodę, czasami herbatkę rooibos. Nie wiem czy wiązac to z tym antybiotykiem. Trochę zaniepokojona jestem bo próbuje jej to czyścić na tyle na ile mi pozwoli ale wiadomo jak to jest.
    Kochana mogą być przebarwienia poantybiotykowe na zebach, ale nie martw się, to nie jest szkodliwe. Powinny z biegiem czasu zejśc przy szczotkowaniu, ale jesli nie zejdą to jak Ania będzie starsza to stomatolog taka specjalną gumeczką na wysokich obrotach wypoleruje te zabki. Te przebarwienia nie osłabiają zebów, bądź spokojna.

    veritaa lubi tę wiadomość

    #wegemama#wegerodzinawkomplecie
    Synek 💚 31.08.2018r.
    Córeczka i Synek 💜💙 7.01.2021
  • Kinga13 Autorytet
    Postów: 1888 1709

    Wysłany: 19 stycznia 2020, 11:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paracetamol można, ibuprofenu niet :P Ja zawsze głównie ibuprom brałam, więc jak tylko się dowiedziałam o ciąży to poleciałam po paracetamol żeby mieć w domu xD

    Kociarka, tym_janek lubią tę wiadomość

    08.09.2017 - Staś <3
    24.02.2019 - Aniołek [*] 7tc
    18.05.2020 - Lilka i Nelka <3 <3

    konflikt serologiczny w układzie białek zgodności tkankowej
  • edka85 Autorytet
    Postów: 5362 6234

    Wysłany: 19 stycznia 2020, 11:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paracetamol można spokojnie brać w ciąży. Ja już brałam niedawno na ból głowy, a w poprzedniej ciąży w czasie przeziębienia. Ale na ząb to za słaby medykament. Tu raczej ketonal, ale w ciąży nie wolno. Musisz po prostu jak najszybciej wyleczyc ząb. Ja bym chyba jeszcze dziś poszukała dyżurnego dentystę.

    Kociarka lubi tę wiadomość

    Cztery szkraby, a najmłodszy ma:
    age.png
    Córka 06.2023
    Synek 04.2022
    Córka 08.2020
    Synek 09.2018
    "W Tobie Panie zaufałem, nie zawstydzę się na wieki"
  • Kociarka Ekspertka
    Postów: 125 66

    Wysłany: 19 stycznia 2020, 12:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rucola wrote:
    Kociarka w temacie leków nie doradzę, ale ja bym pewnie brała paracetamol. Natomiast co do wizyty u dentysty to mogę Ci fachowo doradzić. Po pierwsze bierz znieczulenie, nie ma żadnych przeciwskazań. Możesz brać najzwyklejsze a jak lekarz będzie się bać to poproś o takie, bez środka obkurczającego naczynia (mepiwakainę). jesli będzie watpliwość co do tego, który ząb boli to można wykonać zdjęcie radiowizjografią po założeniu osłony na całe ciało poza głową (radiowizjografia to tylko 10% dawki w porównaniu ze standardowym rtg zeba). Zęba można leczyć kanałowo, ewentualnie wypełnienie kanałów mozna odroczyć, ale jestem zdanie zeby wypełnić jak najszybciej a rtg kontrolne po porodzie. Osobiście polecam Ci poczytać opinie w internecie i pójśc do jakiejś nowoczesnej kliniki a nie do pani dr przyjmującej od 30tu lat w małym gabineciku, chodzi o sprzęt, możliwości i kwalifikacje lekarza, aby leczył zgodnie z najnowszymi standardami czyli cały czas się szkolił
    Rucola jesteś stomatologiem?:) Tak jak też Edka radziła obdzwonilam wszystkie miejsca, gdzie przyjmują również w niedzielę i święta i dupa, brak miejsc. Jutro najwcześniej:/ Wzięłam paracetamol ale faktycznie ulga minimalna ..
    Wiem "na szczęście" który to ząb, bo 3 m-ce był leczony, niestety chyba bezskutecznie:/ Miałam w nim przez 1,5 m-ca lekarstwo i stomatolog stwierdziła, że jeśli nie bolało przez ten czas, to obejdzie się bez kanałowego leczenia. Chyba jednak się nie obejdzie bo naprawdę strasznie boli :/ Z jedna mila panią dentystka udało mi się teraz porozmawiać i stwierdziła, że w ciąży kanałowe leczenie to tylko pod mikroskopem 😯 To prawda? Bo szukam teraz gabinetów w Poznaniu, gdzie leczą w ten sposób no i dupa blada :/

  • Rucola Autorytet
    Postów: 9480 12469

    Wysłany: 19 stycznia 2020, 13:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kociarka wrote:
    Rucola jesteś stomatologiem?:) Tak jak też Edka radziła obdzwonilam wszystkie miejsca, gdzie przyjmują również w niedzielę i święta i dupa, brak miejsc. Jutro najwcześniej:/ Wzięłam paracetamol ale faktycznie ulga minimalna ..
    Wiem "na szczęście" który to ząb, bo 3 m-ce był leczony, niestety chyba bezskutecznie:/ Miałam w nim przez 1,5 m-ca lekarstwo i stomatolog stwierdziła, że jeśli nie bolało przez ten czas, to obejdzie się bez kanałowego leczenia. Chyba jednak się nie obejdzie bo naprawdę strasznie boli :/ Z jedna mila panią dentystka udało mi się teraz porozmawiać i stwierdziła, że w ciąży kanałowe leczenie to tylko pod mikroskopem 😯 To prawda? Bo szukam teraz gabinetów w Poznaniu, gdzie leczą w ten sposób no i dupa blada :/
    Kociarka stwierdzenie, że w ciąży to tylko pod mikroskopem brzmi jak wymówka dentysty który nie ma mikroskopu ;) I o tym mówię, szukaj kliniki z dobrymi opiniami i sprzetem. Ja leczę kanałowo tylko i wyłacznie z użyciem mikroskopu, czasem jest to prawie cały zabieg, czasem etap, wszystko zależy od przypadku, aczkolwiek jesli byłaby sytuacja, ze nie mam mikroskopu a pacjenta boli ząb, leczyłabym bez, przynajmniej ten pierwszy etap, czyli usunięcie nerwu. Oczywiście w znieczuleniu. Jeśli jest stan zapalny miazgi, to znieczulenie może nie być 100% skuteczne, o tym tez niestety musisz wiedzieć :(

    Kociarka lubi tę wiadomość

    #wegemama#wegerodzinawkomplecie
    Synek 💚 31.08.2018r.
    Córeczka i Synek 💜💙 7.01.2021
  • Kociarka Ekspertka
    Postów: 125 66

    Wysłany: 19 stycznia 2020, 13:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rucola wrote:
    Kociarka stwierdzenie, że w ciąży to tylko pod mikroskopem brzmi jak wymówka dentysty który nie ma mikroskopu ;) I o tym mówię, szukaj kliniki z dobrymi opiniami i sprzetem. Ja leczę kanałowo tylko i wyłacznie z użyciem mikroskopu, czasem jest to prawie cały zabieg, czasem etap, wszystko zależy od przypadku, aczkolwiek jesli byłaby sytuacja, ze nie mam mikroskopu a pacjenta boli ząb, leczyłabym bez, przynajmniej ten pierwszy etap, czyli usunięcie nerwu. Oczywiście w znieczuleniu. Jeśli jest stan zapalny miazgi, to znieczulenie może nie być 100% skuteczne, o tym tez niestety musisz wiedzieć :(
    Hehe uderzyłas w samo sedno, bo dentystka dodała, że oni niestety nie leczą pod mikroskopem😂 Chyba faktycznie gdy usłyszała o ciazy wolała mnie zbyć.
    Gabinet, w którym jutro mam wizytę nie ma na stronie informacji o leczeniu pod mikroskopem, ale jest nowoczesny i tak jak mówisz ma dobre opinie. Więc mam nadzieję, że pomogą. A jeśli byłby już stan zapalny to najpierw podaje się jakieś leki czy można leczyć kanalowo od razu?

    Rucola lubi tę wiadomość

  • edka85 Autorytet
    Postów: 5362 6234

    Wysłany: 19 stycznia 2020, 14:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wystarczy zwykle leczenie. Pod mikroskopem tylko jak są wykrzywione kanały. Tyle razy już to przechodziłam, że moge powiedzieć - wystarczy wyciągnięcie nerwu i przepłukanie kanału. Ulga przyjdzie natychmiast. I nie rozumiem czego się boją dentyści. Przecież nie robią operacji na brzuchu. Nawet jak przejdzie materiał dentystyczny do wierzchołka korzeni i dalej do kości, to nic się nie stanie. Gorsze są krążące w kanałach bakterie.

    Rucola, Kociarka lubią tę wiadomość

    Cztery szkraby, a najmłodszy ma:
    age.png
    Córka 06.2023
    Synek 04.2022
    Córka 08.2020
    Synek 09.2018
    "W Tobie Panie zaufałem, nie zawstydzę się na wieki"
‹‹ 182 183 184 185 186 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Klinika niepłodności - 50 pytań, na które warto znać odpowiedź przy pierwszej wizycie.

Chciałabyś mieć pewność, że dobrze przygotowałaś się do swojej pierwszej wizyty u lekarza, dotyczącej problemów z zajściem w ciążę? Skorzystaj z naszego formularza płodności  – są to pytania, które dobry specjalista prawdopodobnie zada Ci podczas pierwszej wizyty , która pomoże zdiagnozować niepłodność. W ten sposób o niczym nie zapomnisz i będziesz mieć pod ręką wszystkie szczegóły dotyczące Twojego zdrowia, płodności lub historii chorób w Twojej rodzinie!       

CZYTAJ WIĘCEJ

Testy hormonalne w leczeniu niepłodności

Problemy hormonalne są jedną z najczęstszych przyczyn trudności z zajściem w ciążę. Jakie testy hormonalne warto wykonać podczas diagnostyki i leczenia problemów z płodnością?

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza - najnowsze odkrycia nauki i perspektywy leczenia

W miesiącu świadomości endometriozy, dzielimy się z Wami nowymi odkryciami, które stają się źródłem nadziei. Badania nad genami i mikrobiomem oferują potencjalne klucze do lepszych terapii. Zobacz, jak nauka prowadzi nas ku lepszemu zrozumieniu i leczeniu tej trudnej choroby.  

CZYTAJ WIĘCEJ