X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne karmienie piersią a kolejna ciąża - starania
Odpowiedz

karmienie piersią a kolejna ciąża - starania

Oceń ten wątek:
  • Anulka1992 Autorytet
    Postów: 526 294

    Wysłany: 10 stycznia 2021, 16:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moje cykle są bardzo podobne do sprzed ciąży. Troszkę dłuższe o 2-3 dni. I od razu byly regularne. Ból w czasie okresu ten sam. A tempki nie mierze jeszcze więc nie wiem jak to wygląda ...

  • Julkaaa Przyjaciółka
    Postów: 82 125

    Wysłany: 10 stycznia 2021, 21:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie robiłam więcej testów, planowałam dziś ale ta tamperatura w ostatnich dniach zaczęła spadać no i uznałam, że idzie miesiączka a tu nie ma dalej. To pierwszy cykl po powrocie okresu więc nawet nie wiem ile może potrwać ;-)
    Czy Wy się orientujecie czy jak się uda zajść w ciążę podczas kp to potem karmienie może mieć negatywny wpływ na jej utrzymanie? Np jak skacze prolaktyna podczas karmienia 🙄

    26.03 11dpo II🍀
    27.03 12dpo Beta 85
    29.03 14dpo Beta 195, przyrost 130% 😄
    15.04 ❤


    12.2019 synek
    2 cykl starań o rodzeństwo
    Pierwszy cykl z NAC

    m3sx43r8h0r2r2hl.png
  • Mamabobasa Koleżanka
    Postów: 44 78

    Wysłany: 10 stycznia 2021, 21:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W fizjologicznej ciąży nie powinno być problemu przy ciąży i jednoczesnym karmieniu :)

    U nas już od jakiegoś czasu 2 maks. 3 karmienia na dobę (tylko w nocy) a okresu nadal brak 😓 kurczę czemu akurat ja muszę być w tej pechowej grupie w której albo karmienie albo okres...

    ckai3e3kvr63wdgl.png

    3jvz3e5e0yh19n0i.png
  • edka85 Autorytet
    Postów: 5339 6208

    Wysłany: 26 stycznia 2021, 09:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ależ tu cisza, chyba wszystkie już na macierzyńskim :) Byłam kilka dni temu na wizycie kontrolnej u gin. Nic specjalnego, jajniki uśpione, endo 6 mm. Także jałowo :) Kiedy wróci @, lekarz nie wie, ale na do widzenia powiedział mi "coś tak czuję, że się niedługo spotkamy". Normalnie olałabym ten tekst, ale pamiętam jak oznajmił mi w październiku 2019 r., że "jeszcze w tym roku będzie pani w ciąży". No i kurde byłam - już w grudniu 2019r. o.O Jak widać lekarz ma zapędy prorocze :)

    Karmię teraz w dzień 3 razy, wieczorem oraz w nocy ok.2 razy. Dietę rozszerzam od 3 tygodni. Zobaczymy, czy to coś ruszy mój organizm. Poprzednio (przy synu) też zaczęłam rozszerzać w 5ms, a @ wróciła dopiero pół roku później. Wtedy karmiłam w nocy bez ograniczeń i 1 raz w dzień.

    Cztery szkraby, a najmłodszy ma:
    age.png
    Córka 06.2023
    Synek 04.2022
    Córka 08.2020
    Synek 09.2018
    "W Tobie Panie zaufałem, nie zawstydzę się na wieki"
  • Annie1981 Autorytet
    Postów: 7034 6662

    Wysłany: 31 stycznia 2021, 11:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny. Nie czytam już wątku na bieżąco, ale czasem tu jeszcze zaglądam. Przejrzałam tylko kilka stron.

    Pisałyście tu o niepokalanku. Swego czasu tez go brałam, jak większość dziewczyn na tym wątku. On nie ma skutków ubocznych, można brać cały cykl. Zaburza tylko laktację na początkowym etapie, jak jest ustabilizowana to można brać.
    Małe dawki niepokalanka pobudzają wydzielanie prolaktyny. Tylko duże dawki hamują jej uwalnianie. Ja brałam 5 kapsułek Swansona, jedna to zdecydowanie za mało.
    Tu możecie o nim poczytać

    rozanski.li/3252/niepokalanek-vitex-agnus-castus-raz-jeszcze-nowe-spojrzenie-na-rosline/

    Julkaaa. KP w ciąży jest bezpieczne, wbrew temu co czasem opowiadają lekarze. Oni po prostu nie mają wiedzy, bo się na studiach nie uczą nic na ten temat. My się dalej karmimy, a już prawie końcówka ciąży 🙂

    "Podsumowanie wielu badań – na temat bezpieczeństwa karmienia piersią w czasie ciąży dowodzi, że nie ma wówczas zwiększonego ryzyka poronienia lub porodu przedwczesnego oraz nie ma zwiększonego ryzyka urodzenia dziecka o niskiej masie urodzeniowej [7]. Karmienie piersią jest według aktualnej wiedzy bezpieczne dla dziecka w brzuchu".

    Tu możesz poczytać więcej
    https://www.wymagajace.pl/karmienie-piersia-i-kolejna-ciaza-jak-to-pogodzic/

    https://mamaginekolog.pl/karmienie-piersia-a-kolejne-ciaze/

    https://www.hafija.pl/2013/11/karmienie-piersia-w-ciazy.html

    Mamabobasa. Nie wiem jak długo karmisz, ale to wcale nie musi być tak, że albo karmienie albo okres. Statystki są takie:

    "72% kobiet zaczyna miesiączkować między 9. a 20. miesiącem po porodzie, a większość z nich między 13. a 16. miesiącem. Średnia wynosi 14,6 miesiąca".

    edka85. Miło Cię tu widziec 🙂 Myślisz już o staraniach o trzecie? 🙂

    Julkaaa lubi tę wiadomość

    mnNAp0.png
    80wKp0.png

    💔Aniołek 03.03.2020 - 7 tc💔
  • Luthienka Koleżanka
    Postów: 37 9

    Wysłany: 1 lutego 2021, 04:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Dziewczyny!Bardzo cieszę się,że trafiłam na ten wątek i Wasze wpisy.Również rozpoczęłam starania podczas kp,w momencie kiedy pojawiła się pierwsza miesiączka po porodzie,tj.w 14 miesiącu.Badanie gin w porządku,podobno powalająca rezerwa i ściany odpowiednien grubości,słowem wszystko gotowe.Pierwsze 6 cykli było mocne nieregularnych od 24-46dni.W grudniu syn sam się odstawił (ponad 21 miesięcy kp😉,trochę mi było smutno ale i tak jest.dumna z wyniku)a teraz czekam na @.Choć nie mam większych nadziei,że się udało (nie wytrzymałam i testowałam wczoraj,na 4 dni przed@ i niestety nic).Z synkiem udało się w 2cs a teraz już zaczynam wątpić.Pozdrowienia dla Was i powodzenia.

  • edka85 Autorytet
    Postów: 5339 6208

    Wysłany: 3 lutego 2021, 11:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Annie1981 wrote:

    edka85. Miło Cię tu widziec 🙂 Myślisz już o staraniach o trzecie? 🙂
    Szalona jestem, ale tak :) Ale kiedy zacznę, nie wiadomo. Nie mam @. Ostatnio przyszła po 11ms, więc tym razem zapewne nie będzie też za szybko. Chociaż karmię już mniej niż miesiąc temu, jakieś 4-5 razy na dobę.
    A ty dalej kp Emilkę? :O

    Luthienka, cierpliwości. To szczęśliwy wątek. Tu każda wcześniej czy później zachodzi w ciążę :)

    Cztery szkraby, a najmłodszy ma:
    age.png
    Córka 06.2023
    Synek 04.2022
    Córka 08.2020
    Synek 09.2018
    "W Tobie Panie zaufałem, nie zawstydzę się na wieki"
  • Annie1981 Autorytet
    Postów: 7034 6662

    Wysłany: 4 lutego 2021, 11:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    edka85 wrote:
    Szalona jestem, ale tak :) Ale kiedy zacznę, nie wiadomo. Nie mam @. Ostatnio przyszła po 11ms, więc tym razem zapewne nie będzie też za szybko. Chociaż karmię już mniej niż miesiąc temu, jakieś 4-5 razy na dobę.
    A ty dalej kp Emilkę? :O

    Luthienka, cierpliwości. To szczęśliwy wątek. Tu każda wcześniej czy później zachodzi w ciążę :)
    Super, trzymam kciuki 🙂
    Emilka już prawie się odstawiła. Przypomina sobie o cycusiu raz w tygodniu i ssie tylko kilka sekund 😂
    Zależy mi jednak na tym, żeby chociaż tak sporadycznie piła, bo chciałabym mieć pewność, że mam pokarm jak mała się urodzi, a nie walczyć o niego tak jak za pierwszym razem 😉

    mnNAp0.png
    80wKp0.png

    💔Aniołek 03.03.2020 - 7 tc💔
  • Natalia1992 Autorytet
    Postów: 510 250

    Wysłany: 6 lutego 2021, 10:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anulka1992, jak u Ciebie ? Ja sobie dałam spokój z forum jakiś czas. Musiałam się odciąć

    https://ovufriend.pl/wykres,ce5b54ce7246b7e383e1a71a090364df.html

    Staramy się o drugiego maluszka, karmiąc starszaka.
  • Anulka1992 Autorytet
    Postów: 526 294

    Wysłany: 7 lutego 2021, 00:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ak samo. Za dużo myślałam... W ogole miałam zacząć mierzyć temperaturę ... Zmierzyłam 2 razy, 3 razy zapomnialam i tak jakoś później myślę już się nie opłaca i tak będę zapominać. Miałam brać niepokalanek leży w szafce nie napoczęty. Dziś powinnam mieć🐵 nie mam .narazie czekam... choć czuje jak by lada moment miała nadejść. Odpuściłam całkiem ten cykl choć wiadomo nadzieje są zawsze. Już niech przyjdzie ta @ to może w końcu wezmę się za siebie i z nowym cyklem zacznę robić to co sobie obiecałam. A jak u ciebie Natalia ?

  • Natalia1992 Autorytet
    Postów: 510 250

    Wysłany: 7 lutego 2021, 07:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie @ raczej we wtorek albo w środę :) Na razie nic nie czuję. W tym cyklu nawet chyba nie wstrzelilismy się dokładnie w owulację więc mniej nastawiania się na powodzenie. Będzie co ma być :D testów oczywiście do środy żadnych nie robię :)

    https://ovufriend.pl/wykres,ce5b54ce7246b7e383e1a71a090364df.html

    Staramy się o drugiego maluszka, karmiąc starszaka.
  • Anulka1992 Autorytet
    Postów: 526 294

    Wysłany: 7 lutego 2021, 18:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Znów mi się cykl wydłuża. Już chyba 2miesiace temu tak miałam... Dziś jeden dzień po terminie spodziewanej @ a nadal nie ma ... Brzuch pobolewa . Oby przyszła jak najszybciej
    Nie liczę na nic wiecej

  • Natalia1992 Autorytet
    Postów: 510 250

    Wysłany: 7 lutego 2021, 22:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dawaj znać na bieżąco co i jak :*

    https://ovufriend.pl/wykres,ce5b54ce7246b7e383e1a71a090364df.html

    Staramy się o drugiego maluszka, karmiąc starszaka.
  • Anulka1992 Autorytet
    Postów: 526 294

    Wysłany: 8 lutego 2021, 15:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Okresu nadal brak. Aż zrobiłam test przed chwilą ale oczywiście biało...☹️

  • Natalia1992 Autorytet
    Postów: 510 250

    Wysłany: 8 lutego 2021, 20:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie lubię tego :( ale Cię oszukuje ta @...

    https://ovufriend.pl/wykres,ce5b54ce7246b7e383e1a71a090364df.html

    Staramy się o drugiego maluszka, karmiąc starszaka.
  • Anulka1992 Autorytet
    Postów: 526 294

    Wysłany: 8 lutego 2021, 20:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No właśnie. Tak to nawet nie zamierzałam robić testu ale mój cykl już ma dziś 33dzien więc się skusiłam... No i się rozczarowalam

  • Anulka1992 Autorytet
    Postów: 526 294

    Wysłany: 8 lutego 2021, 22:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A może wie któraś z dziewczyn jakie mogą być przyczyny przedłużającego się cyklu?

  • Natalia1992 Autorytet
    Postów: 510 250

    Wysłany: 8 lutego 2021, 22:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Może po prostu miałaś później owulację ?

    https://ovufriend.pl/wykres,ce5b54ce7246b7e383e1a71a090364df.html

    Staramy się o drugiego maluszka, karmiąc starszaka.
  • Anulka1992 Autorytet
    Postów: 526 294

    Wysłany: 8 lutego 2021, 22:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No w sumie może i tak bo znów tego nie sprawdzałam dokładnie
    Tylko tak na oko ... Ehh. No cóż pozostaje czekać.natalia a ty jak tam ? Jakieś przeczucia?

  • Natalia1992 Autorytet
    Postów: 510 250

    Wysłany: 9 lutego 2021, 07:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziś od.rana już czuję się jak na @. Podejrzewam że do jutra się rozkręci :)

    https://ovufriend.pl/wykres,ce5b54ce7246b7e383e1a71a090364df.html

    Staramy się o drugiego maluszka, karmiąc starszaka.
‹‹ 235 236 237 238 239 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

100% nauki, czyli badania i rozwój w OvuFriend!

OvuFriend to jedna z nielicznych aplikacji na rynku, których działanie opiera się na wieloletnich pracach badawczo-rozwojowych, a jej skuteczność została potwierdzona badaniami naukowymi. Od 10 lat najlepszej klasy naukowcy i lekarze pracują nad tym, aby OvuFriend z najwyższą wiarygodnością analizowało cykl miesiączkowy, wyznaczało dni płodne, owulację i miesiączkę. W rezultacie wielu badań naukowych system OvuFriend uczy się płodności każdej kobiety, jej indywidualnych cech, trendów i zależności w cyklu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Mięśniaki macicy - przyczyny, objawy, leczenie

Mięśniaki macicy mogą występować nawet u 3 na 4 kobiety, w dowolnym momencie życia. U kogo jednak występują najczęściej? Czy znane są przyczyny powstawania mięśniaków macicy? Jakie są najczęstsze objawy i co powinno skłonić do wizyty u lekarza?

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o ciążę a badanie AMH - 6 rzeczy, o których warto wiedzieć

Badanie AMH może bardzo dużo powiedzieć o kobiecej płodności... Kiedy warto je wykonać? Jakich informacji może dostarczyć? Jakie są normy AMH i jak przebiega badanie? Poznaj 6 faktów o badaniu AMH!

CZYTAJ WIĘCEJ