X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne "Kiedy masz już dość, nasze smutki i radości podczas starań"
Odpowiedz

"Kiedy masz już dość, nasze smutki i radości podczas starań"

Oceń ten wątek:
  • Śnieżka90 Autorytet
    Postów: 1091 836

    Wysłany: 30 marca 2017, 07:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień dobry o poranku,

    magdzia26, póki co muszę robić wszystkie badania- jedynie co mogę z nich wywnioskować to mam bardzo przekroczone anty TG oraz chyba niskie SHBG- ale w normie.

    Karolina2787- jasne, że opowiem! Mam 27 lat, już niedługo będzie pierwsza rocznica ślubu a fasolki jak nie ma tak nie ma. Na co dzień jestem inżynierem- więc nic fascynującego.
    Od paru miesięcy borykam się z lekarzami, badaniami i złem całego świata :) Ale co nas nie zabije to nas wzmocni,
    Jak będę miała badania to się pochwalę wynikami.

    Karolina2787 lubi tę wiadomość

    Śnieżka
    Aniołek- 10 tc [*] 2019
    Aniołek- 7 tc [*]2021
    Aniołek- cb 2022
    Starania od 08.2016

    I dla Nas zaświeci słońce...
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 marca 2017, 08:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hejka wszystkim

    Kiepskiej pogody ciąg dalszy... ech. Co do wyników mojego to wglądu dokładnego nie mam bo czekamy jeszcze, ale wczoraj dzwonił do tego lekarza i powiedział że ogólnie jest ok ale mogłoby być lepiej. Wizyta u urologa 18.04 i zapewne na zabieg dostaniemy termin. Na ten cykl to już wgl nie liczę no ale wizyta już dziś i zobaczymy co i jak u mnie teraz.

    Śnieżka a skąd jesteś? Badania to podstawa kciukam za dobre wyniki :-)

    Posok ❤❤ buziaczki dla Was :-*

    Posok82 lubi tę wiadomość

  • Śnieżka90 Autorytet
    Postów: 1091 836

    Wysłany: 30 marca 2017, 08:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mieszkam na śląsku- dokładnie Jastrzębie :)

    Śnieżka
    Aniołek- 10 tc [*] 2019
    Aniołek- 7 tc [*]2021
    Aniołek- cb 2022
    Starania od 08.2016

    I dla Nas zaświeci słońce...
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 marca 2017, 08:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nooo to dalekooo ;-) Liczyłam że może ktoś z Mazur heh ale tylko ja i Magdzia z tych okolic.

  • Śnieżka90 Autorytet
    Postów: 1091 836

    Wysłany: 30 marca 2017, 08:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na Mazury planujemy się wybrać na wakacje :D Piękne miejsce!

    Karolina2787 lubi tę wiadomość

    Śnieżka
    Aniołek- 10 tc [*] 2019
    Aniołek- 7 tc [*]2021
    Aniołek- cb 2022
    Starania od 08.2016

    I dla Nas zaświeci słońce...
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 marca 2017, 09:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I ja się witam ;) Miałam okna umyć ale pech - pada ;p

    Karolcia z tymi wynikami mężczyzn to zawsze jest tak, że można coś poprawić i mogłoby być lepiej, ale nie martw się na zapas ;)

    Karolina2787 lubi tę wiadomość

  • Śnieżka90 Autorytet
    Postów: 1091 836

    Wysłany: 30 marca 2017, 09:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Więc tak: miałam robione badania krwi do tego
    anty-TPO anty-TPO 16,30 IU/ml 0,00 34,00 N
    TSH TSH 2,150 µIU/ml 0,280 4,300 N

    FT3 FT3 3,53 pg/ml 2,00 4,40 N

    FT4 FT4 1,17 ng/dl 0,93 1,70 N
    Test obciążenia glukozą (75g) Glukoza na czczo 90,68 mg/dl
    Glukoza po 2 godz. 100,06 mg/dl


    Insulina po obciążeniu (75 g glukozy 0, 2)
    Insulina na czczo 11,0 µIU/ml 2,6 24,9 N

    Insulina po obciążeniu 75 g glukozy po 2 h 18,2 µIU/ml


    anty-TG anty-TG 458,30 IU/ml 0,00 115,00 H


    Prolaktyna Prolaktyna 12,67 ng/ml 4,79 23,30 N
    FSH FSH 6,91 mIU/ml
    LH LH 15,23 mIU/ml
    Estradiol 42,22 pg/ml
    DHEA-SO4 201,20 µg/dl
    Testosteron 51,48 ng/dl
    SHBG 35,11 nmol/l

    Martwi mnie anty TG oraz niskie SHBG- ale cóż, muszę czekać na resztę wyników i iść do lekarza ponieważ, od czytania w internecie to mogę wywnioskować, że mam raka, kraba i Bóg wie co jeszcze :D

    Śnieżka
    Aniołek- 10 tc [*] 2019
    Aniołek- 7 tc [*]2021
    Aniołek- cb 2022
    Starania od 08.2016

    I dla Nas zaświeci słońce...
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 marca 2017, 09:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Veritaserum no to deszcz zrobi to za Ciebie ;-)

    Tak wiem że możemy poprawić, zabieg dużo pomoże a mój jest zdecydowany i chce go zrobić. Ciekawa jestem jak długo będziemy musieli czekać. W sumie do zapłodnienia wystarczy jeden super plemnik więc może jest nadzieja bo w końcu plemniory są :-) nooo teraz tylko ja zostałam do podejrzenia. Jeszcze bardziej się denerwuje.

  • Yoselyn82 Autorytet
    Postów: 14990 18897

    Wysłany: 30 marca 2017, 10:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny sorki ze nie pisze ale jakos dol mnie dopadl, jutro chcialam siknac ale boje sie kolejnej porazki, do tego zauwazylam dzisiaj sluz z chyba nitka krwi ale nie zywa..i pewnie @ sie zbliza i jutro juz nie ma co robic testu..:( smutno mi

    Mój pierwszy cud - kochany Michałek ❤️❤️❤️

    Mój drugi cud - kochany Juluś♥️♥️♥️

    Nigdy się nie poddawaj chociaż byłoby to trudne! - Kiedy śmieje się dziecko - śmieje się cały świat
    ❤️❤️❤️
  • ladybag Autorytet
    Postów: 738 435

    Wysłany: 30 marca 2017, 10:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam i ja :D u mnie też bida z pogoda ale humor dopisuje bo obudzilam się dopiero przed 6 :D sukces :D

    Posok fajnie ze napisałaś :) mam nadzieje ze u Was wsio ok :)

    Caro jak się masz dziś?

    Śnieżka jeszcze endokrynologa jakiegoś poszukaj zeby zbić tsh.ja wiem ze powiesz ze przecież mieści się w widelkach ale najlepiej by było gdyby byli w okolicy 1.
    W ciąży od razu wysłali by Cię do endo wiec dobrze mieć na zaś kogoś sprawdzonego.

    Karolajn nie denerwuj się. Zestresowany organizm nie będzie chciał współpracować ;)
    Poza tym nawet jeśli coś by było nie tak (tfu tfu tfu) to przecież nie masz na to wpływu, oboje staje cie na rzęsach by było jak najlepiej więc nie masz sobie nic do zarzucenia - a więc głową do góry i uśmiech numer 5. Po wizycie będzie przynajmniej wiadomo jakie kroki dalej podjąć :)

    Posok82, Karolina2787 lubią tę wiadomość

    Aniołki [*][*]

    8p3ougpjeaw2i60x.png
  • Śnieżka90 Autorytet
    Postów: 1091 836

    Wysłany: 30 marca 2017, 10:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ladybag właśnie endokrynolog wysłał mnie na te wszystkie badania. USG tarczycy pokazało zmiany jakby było zapalenie więc teraz szuka z czego to może być.

    Dziewczyny, jak to mój mąż mówi- przecież musi być dobrze i zawsze są inne możliwości! Więc głowy do góry :) Choć u mnie dziś pochmurno i ponuro.

    Śnieżka
    Aniołek- 10 tc [*] 2019
    Aniołek- 7 tc [*]2021
    Aniołek- cb 2022
    Starania od 08.2016

    I dla Nas zaświeci słońce...
  • Posok82 Autorytet
    Postów: 1229 673

    Wysłany: 30 marca 2017, 11:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A co ja tez sie przywitam :) pogoda sie psuje a myslalam ze dzisiaj tez wyjdziemy na spacer, bylismy ostatnio cala rodzinka :)

    ladybag lubi tę wiadomość

    zrz6tgf6f6ae64c2.png
  • Posok82 Autorytet
    Postów: 1229 673

    Wysłany: 30 marca 2017, 11:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Śnieżka90 wrote:
    ladybag właśnie endokrynolog wysłał mnie na te wszystkie badania. USG tarczycy pokazało zmiany jakby było zapalenie więc teraz szuka z czego to może być.

    Dziewczyny, jak to mój mąż mówi- przecież musi być dobrze i zawsze są inne możliwości! Więc głowy do góry :) Choć u mnie dziś pochmurno i ponuro.
    Rozumiem ze endokrynolog wie o waszych staraniach bo w tym szczegolnym przypadku normy to za malo, szkoda ze Gadi teraz mocno zalatana bo ona jest specem od badan a tym bardziej od tarczycy

    zrz6tgf6f6ae64c2.png
  • myszkaka Autorytet
    Postów: 961 853

    Wysłany: 30 marca 2017, 11:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Dziewczyny :) u mnie też kiepska pogoda, ochłodziło się i pochmurno :(

    Powiedzcie, czy Wasi panowie coś suplementują? Mój w sumie łyka tylko wit D i C, coś mu jeszcze do tego dorzucić?

    Idę dziś do tego mojego małomównego ginekologa, ciekawe czy mi się uda wyszarpać jakieś skierowanie. Albo niech mi chociaż powie co mam zbadać i w jakim terminie się to robi, bo jak poczytałam w necie to prolaktynę to się kilka razy sprawdza. Widzę, że przy dłuższych staraniach to się człowiek może doktoryzować z biologii.. Ostatnio ciągle siedzę i coś czytam, ale nie jestem jeszcze tak oblatana jak Wy ;)

    f2wli09k0vt5rkls.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 marca 2017, 11:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Posok i jak było na spacerku we 3kę? :-) mały nie kwilił? Pewno spał jak suseł hihi

    Myszkaka mój łyka wit. C , magnez i kwas foliowy razem ze mną ;-)

    Posok82 lubi tę wiadomość

  • Caro Autorytet
    Postów: 3620 3948

    Wysłany: 30 marca 2017, 12:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Dziewczyny,

    No dzisiaj ogólnie trochę, ale naprawdę minimalnie coś tam jasnobrązowego się pojawia, ale są to znikome ilości. Jestem dobrej myśli :-) Nadal też nic nie boli.

    Posok nigdy wcześniej nie miałam problemów z jakimikolwiek krwiakami. Nawet w tej poprzedniej ciąży. Coraz bardziej skłaniam się ku myśleniu, że za tym wszystkim stoi Clexane i moja macica dwurożna. Ale Wam już razem dobrze :* Spacerki rodzinne. Ulalal <3 Niech Maluszek rośnie zdrowo i nie daje za wiele Mamusi popalić ;-) A jak Wam idzie z kp?

    Karola zawsze mogło by być w każdym aspekcie lepiej ;-) Ważne że wyniki są dobre a podkręcić je zawsze można. Trzymam kciuki za dzisiejszą wizytę!! :*

    Yoselyn kciukam aby jednak wredna Małpa się nie pojawiła! Może tylko to takie straszaki :*

    veritaserum zarówno ja jaki i mój Małż jesteśmy rocznik 89. Staraliśmy się od grudnia 2015. Wraz z przeciągającymi się staraniami coraz częściej powtarzałam, że żałuję że nie zaczęłam wcześniej.. Także Kochana nie ma co czekać, bo w dzisiejszych czasach człowiek biegnie do przodu wspinając się po szczeblach kariery. A czas tyka nieubłagalnie.. Heh. Takie rozkminki filozoficzne :-P

    Sniezka witam pośród Nas :-) I z wynikami pedz z powrotem do endo.

    myszaka ja Małża faszerowałam Salfazinem, wit D, wit C i kwasem foliowym. Ale my nigdy nie robiliśmy badań nasienia. To było tak zapobiegawczo :-)

    Posok82, Karolina2787, magdzia26 lubią tę wiadomość

    początek starań 12.2015
    06.2016 💔👼
    11.2016 💔👼
    06.02.2017 ⏸️
    08.10.2017 👸💜 38+4 CC (3480g/53cm)
    25.06.2021 ⏸️
    17.02.2022 👶💙 37+3 CC (3240g/55cm)
  • Posok82 Autorytet
    Postów: 1229 673

    Wysłany: 30 marca 2017, 13:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Caro wrote:
    Hej Dziewczyny,

    No dzisiaj ogólnie trochę, ale naprawdę minimalnie coś tam jasnobrązowego się pojawia, ale są to znikome ilości. Jestem dobrej myśli :-) Nadal też nic nie boli.

    Posok nigdy wcześniej nie miałam problemów z jakimikolwiek krwiakami. Nawet w tej poprzedniej ciąży. Coraz bardziej skłaniam się ku myśleniu, że za tym wszystkim stoi Clexane i moja macica dwurożna. Ale Wam już razem dobrze :* Spacerki rodzinne. Ulalal <3 Niech Maluszek rośnie zdrowo i nie daje za wiele Mamusi popalić ;-) A jak Wam idzie z kp?
    Super ze u ciebie poprawa, jescze troche i Ty rowniez bedziesz chodzic na spacerki :) My z mlodym jescze sie wzajemnie uczymy sa dni kiedy pieknie spi po 2-3 gidziny a i sa dni kiedy marudzi caly czas i tylko prxy cycku by byl :) z kp byl problem na poczatku teraz jest o niebo lepiej ale jeszcze udaje mu sie ugryzc mamusie :)

    ladybag, magdzia26 lubią tę wiadomość

    zrz6tgf6f6ae64c2.png
  • Posok82 Autorytet
    Postów: 1229 673

    Wysłany: 30 marca 2017, 13:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolina2787 wrote:
    Posok i jak było na spacerku we 3kę? :-) mały nie kwilił? Pewno spał jak suseł hihi
    Spacerek byl nawet w czworke bo jeszcze nasza psina :) a faktycznie Przemek spal calutki spacer, chyba kolysanie na wybojach mu odpowiada :)

    Karolina2787, magdzia26 lubią tę wiadomość

    zrz6tgf6f6ae64c2.png
  • Posok82 Autorytet
    Postów: 1229 673

    Wysłany: 30 marca 2017, 13:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    myszkaka wrote:
    Cześć Dziewczyny :) u mnie też kiepska pogoda, ochłodziło się i pochmurno :(

    Powiedzcie, czy Wasi panowie coś suplementują? Mój w sumie łyka tylko wit D i C, coś mu jeszcze do tego dorzucić?

    Idę dziś do tego mojego małomównego ginekologa, ciekawe czy mi się uda wyszarpać jakieś skierowanie. Albo niech mi chociaż powie co mam zbadać i w jakim terminie się to robi, bo jak poczytałam w necie to prolaktynę to się kilka razy sprawdza. Widzę, że przy dłuższych staraniach to się człowiek może doktoryzować z biologii.. Ostatnio ciągle siedzę i coś czytam, ale nie jestem jeszcze tak oblatana jak Wy ;)
    Oblatanie bardzo szybko przyjdzie i sama sie zdziwisz jak wszystko musi zagrac w naszych organizmach aby zajsc w ciaze i tak jak chyba pisalas to az niemozliwe ze jest tyle wpadek :)

    zrz6tgf6f6ae64c2.png
  • Posok82 Autorytet
    Postów: 1229 673

    Wysłany: 30 marca 2017, 13:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hehe napisalam sie dzisiaj na zapas :)

    zrz6tgf6f6ae64c2.png
‹‹ 1014 1015 1016 1017 1018 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

"Nie mogę zajść w drugą ciążę" - czym jest niepłodność wtórna?

Gdy wspomnienia z porodu zaczną blednąć, a pierworodny synek lub córeczka wyrosną z etapu pieluch i kaszek, pojawienie się myśli o dalszym powiększeniu rodziny najprawdopodobniej będzie tylko kwestią czasu. Niestety, nie każdej kobiecie udaje się zajść w ciążę po raz drugi. Dlaczego tak się dzieje? Czym jest niepłodność wtórna i jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Pierwsza wizyta w klinice leczenia niepłodności – jak się przygotować?

Nadszedł ten czas - przed Wami pierwsza wizyta w kierunku diagnostyki problemów z płodnością. Jak wygląda? Na co się przygotować? Czy przed wizytą warto wykonać wstępne badania? Jakie znaczenie mają obserwacje cyklu miesiączkowego podczas diagnostyki? Jak wygląda wywiad medyczny? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Dieta Płodności w OvuFriend - jak otrzymać spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności?

Brak śluzu płodnego, endometrioza, nieregularne cykle, a może PCOS? Dieta Płodności w OvuFriend to spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności dopasowane idealnie do Ciebie i Twoich dolegliwości! Sprawdź instrukcję krok po kroku, jak otrzymać Dietę Płodności i zwiększyć szanse na zajście w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ