X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne LUBELSKIE - ŁĄCZMY SIĘ :)
Odpowiedz

LUBELSKIE - ŁĄCZMY SIĘ :)

Oceń ten wątek:
  • jatoszka Autorytet
    Postów: 1001 534

    Wysłany: 20 lipca 2016, 21:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ale tu dzisiaj cichutko :-)

    w5wqrl68v17z1bgh.png
    km5stv73corlpm49.png
    Nasze Aniołki 31.08.2009 [*][*] 30.08.2016 [*]
  • Dotek Autorytet
    Postów: 1206 695

    Wysłany: 21 lipca 2016, 08:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień dobry, która następna do testowania?

    f08af289ff.png
  • Dotek Autorytet
    Postów: 1206 695

    Wysłany: 21 lipca 2016, 08:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień dobry, która następna do testowania?

    f08af289ff.png
  • Dotek Autorytet
    Postów: 1206 695

    Wysłany: 21 lipca 2016, 08:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień dobry, która następna do testowania?

    Kamilka lubi tę wiadomość

    f08af289ff.png
  • mikka Autorytet
    Postów: 715 239

    Wysłany: 21 lipca 2016, 09:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień dobry, dzień dobry :)
    Co tu tak cicho?
    U mnie słoneczko- aż chce się od razu żyć :)
    Kurde pojechałabym gdzieś choćby na 1 dzień, zresetować mysli, pozwiedzać, ale wykańczanie domu... Coś za coś, ale jednak trochę smutno...
    W dodatku czekam na @ i jak wiadomo nastrój nie najlepszy...
    A co u Was?

    "Nigdy nie jest za późno, żeby zacząć od nowa, żeby pójść inną drogą i raz jeszcze spróbować. Nigdy nie jest za późno, by na stacji złych zdarzeń, złapać pociąg ostatni i dojechać do marzeń (...)".
    Jan Paweł II
  • Dotek Autorytet
    Postów: 1206 695

    Wysłany: 21 lipca 2016, 09:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Coś mi się posty zdublowały.

    Monia a w luxmedzie to badania czy usg? Jak się czujesz masz już jakieś objawy?

    Mikka ale jak miło będzie usiąść w wykończonym wysprzątanym domu i zobaczyć efekty pracy. Nie mogę się doczekać kiedy i my pójdziemy na swoje ale narazie dorabiamy się u rodziców;)

    Najbardziej mnie stresuje że chciałabym karmić dziecko pół roku i to w ciszy, spokoju i samotności ewentualnie przy mężu a znając życie to pewnie będę miała towarzystwo widownie typu mama, czy siostra która często jest u nas. Obawiam się że nerwy zaburzą mi laktacje. I druga sprawa pewnie rodzinka w dobrej wierze będzie od 3 msca podtykać dziecku nowe smaki a to niech poliże ogórka a to marchewkę czy cytrynkę. Brrr.

    Co do płci to mój dr nie puści pary z ust dopuki nie będzie wiedział na 100% a na ostatnim usg dziecko odwróciło się do nas tyłkiem a potem skakało jak pchła i ledwo dało się pomierzyć. Jakiś pędziwiatr.
    Mąż mówi że chłopak a ja trochę na przekór że dziewczynka:)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 lipca 2016, 10:00

    Kamilka, hewa81 lubią tę wiadomość

    f08af289ff.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 lipca 2016, 09:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć wiecie może jaki mniej więcej jest czas oczekiwania na wizytę do TW ?

  • jatoszka Autorytet
    Postów: 1001 534

    Wysłany: 21 lipca 2016, 09:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tez sie witam w słoneczny poranek :-)

    w5wqrl68v17z1bgh.png
    km5stv73corlpm49.png
    Nasze Aniołki 31.08.2009 [*][*] 30.08.2016 [*]
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 lipca 2016, 10:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja raczej w fammedzie chcę iść. No i we wrześniu będzie w sam raz. To dzwonię.

  • mikka Autorytet
    Postów: 715 239

    Wysłany: 21 lipca 2016, 10:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dotek- niby wiem, że to wszystko przeciez zebysmy byli na swoim, ale czasem czlowiek ma tak po prostu ochote odetchnąć, a nie tylko Castorama, Lerloy Merlin, Obi itd... :)

    Ja sobie zakłądałam ze będę karmila swoja córkę przynajmiej przez 6 ms, ale plany planami a życie życiem... Mała z powodu żóltaczki została w szpitalu a mnie wypuszczono, ja w domu kiedy patrzylam na puste łożeczko wyłam jak głupia. Po kolejnym dniu bez dziecka ( a był remont na Staszica więc mogłam przyjeżdzac tylko na chwile na karmienie i wychodzic..) po wypłakaniu morza łez dosatałam gorączki, dreszczy, dostałam zapalenia piersi- mimo ze starałam się odciagac mleko... Małą dokarmiano butelką, bo ja przeciez nie moglam byc non stop i karmnic na rządanie i po powrocie do domu zczeła się batalia o karmienie piersią... Ja mimo bólu staralam się przystawiac, mała nie chciala ssac z piersi, ciagle plakala, naprawde tamte chwile były straszne i tak po 2 tygodniach przeszlismy na ..butelkę... i tak włąsnie moje plany karmienia piersią poszły w dal..

    Co do płci- nam dr nie był pewien nawet na kolejnym usg (to chyba jest ok 24 tyg- ja miałam tylko 3 usg..), bo mała się wierciła i odwracała dupką :)-ale to chyba zalezy od temperamentu dziecka a nie plci, więc nie sugeruj się :) Czy to będzie chłopak czy dziewczynka- życzę Ci żeby bylo przede wszystkim zdrowe :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 lipca 2016, 10:22

    Dotek lubi tę wiadomość

    "Nigdy nie jest za późno, żeby zacząć od nowa, żeby pójść inną drogą i raz jeszcze spróbować. Nigdy nie jest za późno, by na stacji złych zdarzeń, złapać pociąg ostatni i dojechać do marzeń (...)".
    Jan Paweł II
  • Kamilka Autorytet
    Postów: 886 324

    Wysłany: 21 lipca 2016, 10:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I ja się witam :)
    Dotek. Nie stresuj się niepotrzebnie zawczasu. U nas rodzina się obraziła bo mąż im nie pozwolił przyjść w odwiedziny zaraz po powrocie do domu ze szpitala. Przyszli po około tygodniu hihihi ale potem im przeszło... chcieliśmy pobyć sami razem naszą rodziną...
    I to myślę był krok milowy i danie całej rodzinie do zrozumienia że to MY teraz decydujemy o Naszej Rodzinie :)
    Małą ja karmiłam długo... bo 2 lata ale to był od razu mały ssak. Miałam cc i jak mi położna ją przyniosła jak już mogłam karmić i jak się wybudziłam z narkozy to powiedziała że jeszcze nie widziała takiego odruchu ssącego u dziecka po cc. Ale i z odstawianiem była męka ;)
    Także każdy etap i ciąży i życia dziecka niesie jakieś stresy... na wszystko przyjdzie pora! Tymczasem pachnij :)
    U mnie szanowna @ zapowiadała się od kilku dni a dzisiaj cisza.....
    Zobaczymy kiedy łaskawie zawita.
    Miłego dnia dziewczynki!!

    Dotek, hewa81 lubią tę wiadomość

    04.2008 [10t]
    12.2009 zdrowa córcia
    09.2014 [8t]
    11.2015 [7t]
    10.2019 zdrowy synek
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 lipca 2016, 11:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja karmiłam 2,5 miesiąca. Ja nie lubiłam młody też. Jakoś żyje i ma się dobrze.
    Ale widze Dotek że ty się lubisz stresować i denerwować. Zawsze jakiś powód do stresu znajdziesz. W 14 tc boisz sie ze matka cię będzie podgladała przy karmieniu?
    Dziewczyno ciesz się ciążą póki co, śpij ile wlezie i odpoczywaj. Bo potem wbrew pozorom różowo nie jest a powodów i zmartwień będziesz miała pod dostatkiem. I to na każdym etapie życia dziecka. Uszy do góry.

  • AnnaQ Przyjaciółka
    Postów: 64 26

    Wysłany: 21 lipca 2016, 11:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To i ja się witam. Poszłam dziś na badania bo miałam od endo skierowanie juz jakiś czas temu i konczyła sie ważność, zrobilam tsh, prolaktyne i progesteron. A przy okazji zrobiłam bete. Beta 2769 czyli regularnie co 72h przyrasta o 400%. Tylko martwi mnie prolaktyna wysoka-53, a norma do 30 i jest na czerwono i wykrzyknik:/ Mam dzis wizyte u gin-endokrynologa zeby euthyrox ustawic, bo jyz mam tsh 2.09. Martwi mnie ta prolaktyna- to groźne?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 lipca 2016, 11:22

    AnnaQ
  • Orbitka Autorytet
    Postów: 285 126

    Wysłany: 21 lipca 2016, 12:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monia85 wrote:
    Hej, ja dzisiaj zaspałam, tzn wstałam po 5, wyszłam z psami i wróciłam do łóżka :)
    Dziewczyno z lipca co z Twoją stymulacją? urosło coś?
    Orbitka przerwałaś stymulację czy znalazłaś jakiegoś lekarza gdzieś indziej?
    Ja od dwóch dni uczę dziewczynę na zastępstwo więc lepiej żeby było dobrze...
    Dzisiaj mam w planach paznokcie, jutro luxmed i drobny szoping, a w pon już znowu wizyta :)
    Dotek bardzo się cieszę, że wszystko dobrze wyszło na usg, a dzięki drobnym wyrzeczeniom bardziej poczujesz, że jesteś w ciąży. Za pieniądze zaoszczędzone na wakacjach możecie kupić coś dla dzidziusia. Są już jakieś podejrzenia co do płci? Niektórym dziewczynom lekarze mówią już ok 12 tyg.
    Może u Migotki na 3D będzie widać?
    W tym miesiącu robię przerwę nie wiem jak w nastepnym bo też będę miała masę rzeczy na głowie i nie wiem czy dam radę się wyrwać do lbn . Ale czuję że jest mi potrzebna ta przerwa by odpoczac psychicznie. Bede sie starac alE bez clo , monitoringu itp.

    w4sqyx8db6pby0vm.png


  • AnnaQ Przyjaciółka
    Postów: 64 26

    Wysłany: 21 lipca 2016, 12:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monia85 wrote:
    a ta norma to dla kobiet w ciąży? bo w ciąży i jak się karmi prolaktyna jest podwyższona. Miałaś już wcześniej problemy z prolaktyną? To hormon bardzo stresogenny więc taka burza hormonalna jak na początku ciąży robi swoje.
    Narazie mam tylko wyniki on line i tam są tylko widełki od 1.2 do 28.93. Po poludniu jak sie pojawi wersja do wydruku to tam troche więcej jest napisane, wiec nie wiem narazie czy to norma w ciąży czy nie. No właśnie miałam hiperprolaktynemie i brałam bromka przed ciążą a teraz odstawiłam. A tu taki wynik:(

    AnnaQ
  • mikka Autorytet
    Postów: 715 239

    Wysłany: 21 lipca 2016, 12:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monia85 wrote:
    Dotek u Ciebie chyba hormony buzują, że tak martwisz się na zapas. Ale dobrze, że już tak śmiało wybiegasz w przyszłość :)
    Ja to bym nie chciała długo karmić, max do pół roku, bo zaraz chce zachodzić w kolejną ciążę, ale wszystko wyjdzie w praniu. Jeszcze daleko do tego czasu...

    Monia- i bardzo dobrze- nie ma co odkladać zbyt daleko planów na kolejne dziecko bo im dłużej tym ciezej się zdecydowac, a po drodze wyskakuja -jak to w zyciu- jeszcze inne problemy- jak widac na moim przykładzie...

    PS. mój inteligentny kalendarzyk w tel. oznajmił mi ze spóźniami się @ 2 dni i byc moze powinnam zrobić test... Dobre sobie... :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 lipca 2016, 12:49

    "Nigdy nie jest za późno, żeby zacząć od nowa, żeby pójść inną drogą i raz jeszcze spróbować. Nigdy nie jest za późno, by na stacji złych zdarzeń, złapać pociąg ostatni i dojechać do marzeń (...)".
    Jan Paweł II
  • Kamilka Autorytet
    Postów: 886 324

    Wysłany: 21 lipca 2016, 13:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AnnaQ wrote:
    To i ja się witam. Poszłam dziś na badania bo miałam od endo skierowanie juz jakiś czas temu i konczyła sie ważność, zrobilam tsh, prolaktyne i progesteron. A przy okazji zrobiłam bete. Beta 2769 czyli regularnie co 72h przyrasta o 400%. Tylko martwi mnie prolaktyna wysoka-53, a norma do 30 i jest na czerwono i wykrzyknik:/ Mam dzis wizyte u gin-endokrynologa zeby euthyrox ustawic, bo jyz mam tsh 2.09. Martwi mnie ta prolaktyna- to groźne?
    Prolaktyna sama z siebie rośnie w ciąży. I mi lekarz też zalecił odstawić bromka. A te normy do dla kobiet nie w ciąży podane, także może prolaktyna rosnąć a tak jak pisze Monia ze stresu też może urosnąć :)
    Ale lepiej to faktycznie skonsultować.

    AnnaQ lubi tę wiadomość

    04.2008 [10t]
    12.2009 zdrowa córcia
    09.2014 [8t]
    11.2015 [7t]
    10.2019 zdrowy synek
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 lipca 2016, 13:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zapisałam się do TW na 26 sierpnia. Miałaś rację Monia :) Ale to termin idealny dla mnie.

    Monia85 lubi tę wiadomość

  • Dotek Autorytet
    Postów: 1206 695

    Wysłany: 21 lipca 2016, 17:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mona to nie szukanie powodów do stresu tylko wolę wybiegać na przód, założyć scenariusz który zwykle się sprawdza i mieć czas na opracowanie strategii działania:) zwykle wychodzi mi to na dobre;)
    Dobrze że udało Ci się załapać na termin do TW, jest całkiem nieodległy.

    Monia fajny plan z kolejną ciążą. Ja chyba nie mam tyle odwagi żeby tak od razu:) zwłaszcza z moimi przebojami pewnie nie mogłabym dziecka dźwigać na rękach. Ale kto wie, od początku ciąży mam zakaz przytulania to jak się później dorwiemy to machniemy rodzenstwo:)

    Kamilka lubi tę wiadomość

    f08af289ff.png
  • kasia1518 Autorytet
    Postów: 3210 2091

    Wysłany: 21 lipca 2016, 19:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam serdecznie Was wszystkie :)

    Dołączam do grona staraczek z lubelskiego - pochodzę z okolic Lublina.

    Chodzę na wizyty do Dr A. Kondrackiej - mogę polecić - bardzo zaangażowana, pomocna.

    Przyjmuje w luxmedzie (od lipca tylko wizyty prywatne) i pracuje w Klinice na Staszica.

    Ja jestem bardzo zadowolona i liczbę na to, że pod jej opieką uda mi się zajść w ciąże.

    kasia1518

    relg8iikdgf37yhc.png
    3i49ej280kg4r0lc.png
‹‹ 358 359 360 361 362 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Koronawirus a starania o dziecko i ciąża

Czy kobiety w ciąży mają większe ryzyko zarażenia się koronawirusem? Czy są w grupie ryzyka? Z jakim zagrożeniem wiąże się dla matki i dla rozwijającego się dziecka, zakażenie koronawirusem? Czy matka może przekazać swojemu nienarodzonemu dziecku wirusa? Czy dziecko może być zagrożone wadami rozwojowymi?

CZYTAJ WIĘCEJ

Gadżety elektroniczne dla kobiet część 1 - opaski fitnessowe wesprą Twoje zdrowie, ale też płodność

To pierwszy artykuł z serii gadżetów elektronicznych dla kobiet. Dziś przyjrzymy się opaskom fitnessowym - w czym mogą nam pomóc, na co warto zwrócić uwagę wybierając opaskę i co ciekawe w jaki sposób opaski fitnessowe mogą dodatkowo wesprzeć naszą płodność i polepszyć analizę cykli miesiączkowych. Podpowiemy również dlaczego warto skonfigurować opaskę z aplikacją miesiączkową i czy zawsze jest to możliwe.

CZYTAJ WIĘCEJ

PMS, czyli zespół napięcia przedmiesiączkowego - przyczyny, objawy, leczenie

Zespół napięcia przedmiesiączkowego to ogólne określenie na objawy i dolegliwości, które odczuwają kobiety przed miesiączką. A jakie są najczęstsze objawy PMS? Co jest ich przyczyną? Czy i kiedy napięcie przedmiesiączkowe wymaga leczenia? 

CZYTAJ WIĘCEJ