X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne My ... tuż przed i tuż po 30'tce ...
Odpowiedz

My ... tuż przed i tuż po 30'tce ...

Oceń ten wątek:
  • Nenaaa Autorytet
    Postów: 3262 4227

    Wysłany: 28 marca 2014, 13:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wędrówka i zagnieżdżenie zapłodnionego jaja
    Zapłodniona komórka (zygota) to jeszcze nie początek nowego życia. Teraz przez parę dni wędruje przez jajowód, nieustannie dzieląc się, przy czym jednocześnie nie zwiększa swojego rozmiaru. To etap bruzdkowania, którego efektem jest wielokomórkowy zarodek. Przesuwany jest ruchami rzęsek pokrywających nabłonek jajowodów i skurczami mięśniówki jajowodów. Wydzielina produkowana przez nabłonek ułatwia poślizg komórki. W ostatnim stadium bruzdkowania powstaje blastocysta, czyli jajo płodowe - pęcherzyk składający się z dwóch warstw. Trofoblast pełni funkcje ochronne i odżywcze, z embrioblastu powstaje ciało zarodka. Przez kilka dni pobytu w macicy zarodek odżywia się tzw. mleczkiem macicznym - substancją wydzielaną przez śluzówkę. Jednocześnie enzymy wydzielane przez jajo powodują nadtrawienie błony śluzowej macicy. Zarodek zagnieżdża się w wytrawionym zagłębieniu, endometrium je obrasta. Proces ten zwany implantacją lub zagnieżdżeniem rozpoczyna się mniej więcej po 6 dniach od owulacji, ale w zależności od tego, jak długo zarodek znajdował się w jajowodach, rozpocząć się może od 4 do nawet 12 dni od jajeczkowania.

    Jajo płodowe usadawia się zazwyczaj w ścianie macicy niedaleko od ujścia jajowodów.
    Endometrium jest przygotowane do implantacji w ściśle określonym przedziale czasowym tzw. oknie implantacyjnym, w cyklach naturalnych oznacza to 16-22 dzień cyklu, w stymulowanym egzogennymi gonadotropinami - dzień 16-19. Uwarunkowane jest to działaniem progesteronu i wpływem tego hormonu na strukturę, funkcjonowanie błony śluzowej macicy. Jednocześnie to endometrium odpowiada za wysyłanie sygnałów kontrolujących rozwój trofoblastu.
    Źródło ebrzuszek.pl

    bl9c3e5e4b0vy8er.png
    ******* Gang 18+ *******
    ES
  • Tamka Autorytet
    Postów: 3359 3280

    Wysłany: 28 marca 2014, 13:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nenaaa wrote:
    Endometrium jest przygotowane do implantacji w ściśle określonym przedziale czasowym tzw. oknie implantacyjnym, w cyklach naturalnych oznacza to 16-22 dzień cyklu, w stymulowanym egzogennymi gonadotropinami - dzień 16-19.
    Źródło ebrzuszek.pl

    no i nie rozumiem, skoro miałam owulację 17 dc i jest napisane, że zagnieżdżenie może się zacząć nawet 12dpo to nijak nie zmieszczę się do 22 dc

    jakie to wszystko skomplikowane :/

    nzjds65gs3bzr1jb.png
    *******Gang 18+*******
    PL (WRO)
  • Nenaaa Autorytet
    Postów: 3262 4227

    Wysłany: 28 marca 2014, 13:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hehe, ja też głupieję.
    Czy jest tu jakaś dobra dusza, która może nam to przełożyć z polskiego na nasz, wytłumaczyć dokładnie??? Prosimy!

    bl9c3e5e4b0vy8er.png
    ******* Gang 18+ *******
    ES
  • Laurrena Debiutantka
    Postów: 13 1

    Wysłany: 28 marca 2014, 14:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny
    Może ktoś miał podobną sytuację? 19-21 lutego miałam ostatni okres. Kilka dni przed spodziewanym w marcu (miał się pojawić ok 18 marca)zaczęły się objawy: nudności, ból głowy, brzucha (jak na okres), zawroty głowy itp itd. 20 marca miałam 1 -dniowe krwawienie. Nie wiem czy to był okres czy implantacja. Od tego czasu dalej zawroty, ból żołądka połączony z bólem jajników, zmęczenie, częste sikanie itp itd. 23 w niedzielę zrobiłam test - nic, dzisiaj z samego rana (5 tydzień ciąży, jakby to było to)- dalej jedna krecha. Moja znajoma lekarka wykluczyła ciąże pozamaciczną (test by wykazał) i poronienie (jakieś objawy dalej są). Są 2 wyjścia - albo ciąża, której test nie wykrywa albo autosugestia.
    Pozdrawiam wszystkie starające się

    Laurrena
  • Tamka Autorytet
    Postów: 3359 3280

    Wysłany: 28 marca 2014, 14:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Laurrena, a betę robiłaś? przyczyn może bardzo wiele - jakieś zawirowania hormonalne , późna owulacja i faktycznie ciąża ale my tutaj nie pomożemy, musisz się pobadać

    nzjds65gs3bzr1jb.png
    *******Gang 18+*******
    PL (WRO)
  • Nenaaa Autorytet
    Postów: 3262 4227

    Wysłany: 28 marca 2014, 14:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Laurrena, zrobienie bety HCG byłoby tu najlepszym wyjściem... Tylko to badanie rozwieje Twoje wątpliwości. Życzę Ci żeby wszystko było po Twojej myśli!

    bl9c3e5e4b0vy8er.png
    ******* Gang 18+ *******
    ES
  • Nenaaa Autorytet
    Postów: 3262 4227

    Wysłany: 28 marca 2014, 14:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To się zgrałysmy, Tamka ;)

    Tamka lubi tę wiadomość

    bl9c3e5e4b0vy8er.png
    ******* Gang 18+ *******
    ES
  • Laurrena Debiutantka
    Postów: 13 1

    Wysłany: 28 marca 2014, 18:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dziewczyny:) Nie zdecyduję się jednak na tę betę, wolę mieć nadzieję, że to jednak TO:) 9 kwietnia mam lekarza:)

    Laurrena
  • chmurreczkaa Autorytet
    Postów: 1431 1083

    Wysłany: 28 marca 2014, 18:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nenaaa wrote:
    13 dc i temp. mi poszybowała do 37st. Wiesz, wystraszyłam się bo poprzedni był zupełnie inny. Wyobraźnia pracuje, już widzę jakieś torbiele, cysty i inne nadżerki.

    WYGLĄDA NA TO, ŻE JESTEŚ JUŻ PO OVU, STĄD TA TEMPERATURA... ALE CZY NAPEWNO? NIE MASZ SZANSY NA USG?

    Rozpoczęliśmy już 4 rok starań... Nadal czekamy na nasz mały Cud!
    Laparoskopia 31.08.16 - usunięta przegroda macicy 2cm i ogniska endometriozy I stopnia.
    Histeroskopia 6.12.16. - reszta przegrody docięta, macica jest gotowa na przyjęcie lokatora.
    1 IUI- 10.01.17 - ????? (@ 25.01)
  • Nenaaa Autorytet
    Postów: 3262 4227

    Wysłany: 28 marca 2014, 18:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chmurka, jestem skłonna uwierzyć, że wczesna owu już była, lub jej nie było i nie będzie w tym cyklu. Zdarza się ponoć nawet najlepszym, hehe :) Plamienie mam nadal, leciutenkie, ale jest. Jeśli będzie trwać i powtarzać się, nie będę mieć innego wyjścia jak uderzyć prywatnie do gina...ale wiesz, wolałabym uniknąć, bo jest to wydatek rzędu 100 euro. Lekarz rodzinny może mi się ewentualnie zaśmiać w twarz (zwłaszcza, że nie konam z bólu, nie boli mnie nic), bądź w najlepszym wypadku dać skierowanie do gina za pól roku. Uwierz, mieliśmy przeboje z tutejszą publiczną służbą zdrowia jakich nie życzę nikomu, nie ufam im. W Pl o tej porze już dawno byłabym po wizycie.

    bl9c3e5e4b0vy8er.png
    ******* Gang 18+ *******
    ES
  • Nenaaa Autorytet
    Postów: 3262 4227

    Wysłany: 28 marca 2014, 19:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dodam, że rutynowe badania robię oczywiście przy okazji każdej wizyty w Pl.

    bl9c3e5e4b0vy8er.png
    ******* Gang 18+ *******
    ES
  • Nenaaa Autorytet
    Postów: 3262 4227

    Wysłany: 28 marca 2014, 19:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A tak poza tym, co tam u Was kobiety? Jak mija dzień. Ja zaliczyłam właśnie drzemke godzinną, zmogło mnie :D

    bl9c3e5e4b0vy8er.png
    ******* Gang 18+ *******
    ES
  • Alfetka Autorytet
    Postów: 332 170

    Wysłany: 28 marca 2014, 21:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny ;) nie wiem jak Wy ale ja tak się cieszę, że dzisiaj piątek ;) nie ma to jak weekend ;) Nenaaa, ja już po badaniach - tarczyca ok, lekarka stwierdziła, ze po rodzicach mogę mieć w genach bycie patyczakiem ;( Powoli chyba tez się zaczynam synchronizować z Wami, i czekam na okres, który się zbliża wielkimi krokami ;( Zazdroszczę popołudniowej drzemki, ja przedweekendowe porządki, obiad i w końcu na chwilkę do Was ;)

    Nenaaa lubi tę wiadomość

  • Nenaaa Autorytet
    Postów: 3262 4227

    Wysłany: 28 marca 2014, 21:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alfetka, cieszę się bardzo, że wszystko ok z tarczycą a @ może nie przyjdzie do Ciebie:) No musiałam zgoić oczko dziś bo emocji miałam jak na rybach i umęczyło mnie to troszku :)Oddałabym Ci chętnie kilka kilo gdyby się tylko dało ;)

    Alfetka lubi tę wiadomość

    bl9c3e5e4b0vy8er.png
    ******* Gang 18+ *******
    ES
  • justta Autorytet
    Postów: 3185 3564

    Wysłany: 29 marca 2014, 13:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie miłego weekendu, ja już po większych porządkach, teraz piję kawkę i się relaksuję, pogoda u nas świetna, także trzeba korzystać, a brzuch dalej mnie ćmi na @ ale dopiero w poniedziałek ma przyjść, to jeszcze się pomęczę, miłęgo dnia kobitki narka

    Igusia *+ 26.11.2012
    259v26j.png
    ht1npi6.png
    PL*Gang 18+
  • Nenaaa Autorytet
    Postów: 3262 4227

    Wysłany: 29 marca 2014, 13:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miłego weekendu Justta, dziewczyny!

    bl9c3e5e4b0vy8er.png
    ******* Gang 18+ *******
    ES
  • Tamka Autorytet
    Postów: 3359 3280

    Wysłany: 29 marca 2014, 13:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pozdrawiam Was z PKP ;-) jadę na to baby schowek choć niewiele brakowało a zostałabym w domu bo okres dopadł mnie rano z takim impetem, że nie mogłam zwlec się z łóżka

    nzjds65gs3bzr1jb.png
    *******Gang 18+*******
    PL (WRO)
  • Nenaaa Autorytet
    Postów: 3262 4227

    Wysłany: 29 marca 2014, 14:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O współczuję Tamka samopoczucia okresowego :( Ja nadal te plamienia mam, naczytałam się oczywiście w necie i już mam czarne wizje i na ten cykl chyba jednak nie liczę. Nie serduchuje nawet bo się boję, he. Jak coś to muszą wystarczyć te serducha z 8 i 10 DC.

    bl9c3e5e4b0vy8er.png
    ******* Gang 18+ *******
    ES
  • Alfetka Autorytet
    Postów: 332 170

    Wysłany: 29 marca 2014, 19:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nenaaa, a to plamienie to na pewno nie jest implantacyjne? A może? życzę ci tego baaaardzo;) Szczerze, zatkało mnie jak napisałaś ile kosztuje wizyta u gina u Ciebie? z torbami człowieka puszczą przy takim cenniku ;|
    ja niestety mam typowe objawy okresowe, teoretycznie jutro powinnam dostać ;| No nic i tak już powoli czekam na kolejny cykl:)

  • justta Autorytet
    Postów: 3185 3564

    Wysłany: 30 marca 2014, 20:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie jak tak samopoczucia po weekendzie? Mnie dopadł jakiś ból karku, ale już pomału przechodzi, i @ ma być jutro, brzuch ćmi jak zawsze, pogoda była super i weekendzik się udał, a jak u was?

    Igusia *+ 26.11.2012
    259v26j.png
    ht1npi6.png
    PL*Gang 18+
‹‹ 120 121 122 123 124 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Brak okresu a negatywny test ciążowy, czyli o przyczynach spóźniającej się miesiączki

Każda kobieta doświadczyła lub doświadczy spóźniającej się miesiączki, nie będąc w ciąży. Z jakich przyczyn miesiączka może się spóźniać? Co robić, kiedy krwawienie miesiączkowe nie wystąpiło, a testy ciążowe wychodzą negatywnie? Po ilu dniach warto zgłosić się do lekarza? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Objawy ciąży i testy ciążowe – co powinnaś wiedzieć?

Czy to nietypowe zachcianki, czy zmiany nastroju zwiastują nowy etap w Twoim życiu? Poznaj kluczowe objawy ciąży oraz najpopularniejsze testy ciążowe, które rozwieją Twoje wątpliwości i pozwolą odkryć, czy naprawdę zostaniesz mamą. Podajemy ważne informacje! Sprawdź!

CZYTAJ WIĘCEJ

3 kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności

Za problemy z płodnością w równym stopniu odpowiadają czynniki żeńskie, jak męskie. Jednak problemy z płodnością u mężczyzn w dalszym ciągu są większym tabu. Czas to zmienić! Jakie są najważniejsze i kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności? Co w sytuacji, gdy wyniki nasienia nie napawają optymizmem? Które składniki są istotne w kontekście męskiej płodności? Wszystko wyjaśnia diagnosta laboratoryjny, seminolog - mgr anal. med. Piotr Nazarek. 

CZYTAJ WIĘCEJ