X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne My ... tuż przed i tuż po 30'tce ...
Odpowiedz

My ... tuż przed i tuż po 30'tce ...

Oceń ten wątek:
  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 22 września 2013, 16:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    biedronka1982 wrote:
    Podasz przepis? :-)

    Składniki:

    500 g selera naciowego
    2 cebule
    1 marchewka
    2 ząbki czosnku
    2 ziemniaki
    800 ml wywaru warzywnego lub rosołu
    serek topiony ( bez dodtków) żeby zagęścić :)
    pieprz, sól do smaku
    1 łyżka masła
    1 łyżeczka gałki muszkatołowej
    1 łyżeczka curry
    słonecznik
    świeży koperek

    Słonecznik prażę na teflonie, często mieszam, aby się nie przypalił i odstawiam do ostygnięcia

    Na dnie wysokiego garnka rozpuszczam masło i dodaję drobno posiekaną cebulę oraz czosnek, przez kilka minut duszę warzywa, następnie dodaję pokrojoną w talarki marchewkę oraz seler naciowy i trzymam pod przykryciem do 5 minut, aż wszystkie warzywa zmiękną.
    Całość zalewam bulionem, wkładam pokrojone ziemniaki i gotuję ok. 20 minut, aż wszystkie składniki dokładnie zmiękną, dodaję serek topiony i mieszam aż się rozpuści, dodaje przyprawy
    Póżniej blenduje wszystko :)

    Jak juz nakładam to posypuję słonecznikiem :) ( kiedyś tez próbowałam z peskami dyni - też całkiem niezłe :)
    To jest taki podstawowy przepis nie raz coś jeszcze dodam , albo czegoś zapomnę :D

    Mili, Jus1985, Andzia33 lubią tę wiadomość

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 września 2013, 16:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzieki, smacznie sie czyta! :-)

  • Makak Ekspertka
    Postów: 229 198

    Wysłany: 22 września 2013, 16:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Dziewczyny,
    ja, jako rasowa grzesznica ;), również zajrzałam do kilku sklepów. Efektem są śliczniutkie półkozaczki do biegania do roboty. Znalazłam też śmieszną foremkę do cista w kształcie małpy - będzie ciacho jak nic :)
    A teraz sobie siedzę przed TV, popijam smakowe piwko i oglądam Gordona Ramseya. Mężunio niestety znowu w rozjazdach, więc szykuje się samotny tydzień :(

    MalutkaEve, Andzia33 lubią tę wiadomość

    20110812580114.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 września 2013, 16:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    biedronka1982 wrote:
    Puk puk puk!

    Hallo?!

    Gdzie Wy wszystkie sie podziewacie?!

    W kosciele?!

    wyjazdowy łikend miałam do rodziców/teściów...

    no i tempka spadła dzisiaj niestety...

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 września 2013, 17:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MalutkaEve wrote:
    wyjazdowy łikend miałam do rodziców/teściów...

    no i tempka spadła dzisiaj niestety...

    EEEEE, nieduzo spadla! Mi u tesciowej tez temperatura spada, a cisnienie rosnie! :-D

    MalutkaEve, Andzia33 lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 września 2013, 17:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    u mnie też bo ciagle tylko "kiedy będzie jakaś dzidzia".... tak mnie to wkurw..

    wczoraj nie ogarnęłam śniadania, wylądowało w kibelku :/ u tesciowej - dodam :)

    ja chyba się tym wszystkim za bardzo nakręcam...znów...

    biedronka1982, Iwka, Jus1985 lubią tę wiadomość

  • MILA Autorytet
    Postów: 2692 3588

    Wysłany: 22 września 2013, 17:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja chyba też sobie wszystkie objawy wmiawiam bo nic z tego nie bedzie...:-(

    no i wszystko mnie wkur..... , to chyba najlepszy dowód na to że przyjdzie pieprzona @

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 września 2013, 17:59

    MalutkaEve lubi tę wiadomość

    f2wlwn15lxmguqd1.png
  • milunia Koleżanka
    Postów: 35 41

    Wysłany: 22 września 2013, 18:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny
    Ja jestem tu nowa i mam nadzieję że będziemy o czym rozmawiać żeby jakoś poprawić sobie humor :)

    Mili, Iwka, biedronka1982 lubią tę wiadomość

    a44fa4538930f37796db0bebd2800e55.png
    Kalendarz ciąży BellyBestFriend
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 września 2013, 18:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MILA wrote:
    ja chyba też sobie wszystkie objawy wmiawiam bo nic z tego nie bedzie...:-(

    no i wszystko mnie wkur..... , to chyba najlepszy dowód na to że przyjdzie pieprzona @


    i jeszcze ta płaczliwość, smucą mnie nawet niektóre reklamy :)
    jak nic idzie @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@

    MILA lubi tę wiadomość

  • MILA Autorytet
    Postów: 2692 3588

    Wysłany: 22 września 2013, 18:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ehhhh malutka, ja tez się wczoraj poryczałam tylko czekaj,,,, na czym to było - chyba na mam talent .... ja pierdziele czujesz to ???? a to nawet wzruszające nie było pfffffffff jakas masakra

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 września 2013, 18:04

    biedronka1982, MalutkaEve lubią tę wiadomość

    f2wlwn15lxmguqd1.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 września 2013, 18:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MalutkaEve wrote:
    u mnie też bo ciagle tylko "kiedy będzie jakaś dzidzia".... tak mnie to wkurw..

    Moja tesciowa tez sytuacji nie ogarnia, ze to czasem nie takie hop siup! Ech.....

  • Blysk_kotka Ekspertka
    Postów: 247 210

    Wysłany: 22 września 2013, 19:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja nie mam teściowej i dobrze mi z tym :)

    biedronka1982, Jus1985 lubią tę wiadomość

    "Gdy idzie o zachodzenie w ciąże , jajeczka kobiety są jak jajka na miekko, nigdy nie wiesz kiedy będą w sam raz"
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 września 2013, 20:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MILA wrote:
    ehhhh malutka, ja tez się wczoraj poryczałam tylko czekaj,,,, na czym to było - chyba na mam talent .... ja pierdziele czujesz to ???? a to nawet wzruszające nie było pfffffffff jakas masakra


    no właśnie mam podobnie...
    w ogóle jakaś niedojebana jestem od kilku dni...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 września 2013, 20:05

    MILA lubi tę wiadomość

  • MILA Autorytet
    Postów: 2692 3588

    Wysłany: 22 września 2013, 21:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zastanawiam na temat badania szyjki o co chodzi ?? jak rozpoznać czy jest nisko, wysoko , otwarta czy zamkn itd

    k... musiałabym chyba zobaczyć film na youtubie żeby zajarzyć o co w tym chodzi :-/

    MalutkaEve, Jus1985 lubią tę wiadomość

    f2wlwn15lxmguqd1.png
  • Blysk_kotka Ekspertka
    Postów: 247 210

    Wysłany: 22 września 2013, 21:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nie ma takich filmików i każdy kto zna temat choć trochę powie Ci że tylko praktyka może tu pomóc. Nie można np. wyznaczyć wysokości szyjki w cm bo to wynika z indywidualnej budowy anatomicznej. Badaj się codziennie i Twój własny palec będzie najlepszą miarką :)powodzenia, jak już załapiesz to stwierdzisz że to dziecinnie proste a do tego czasu będzie to czarna magia :)

    "Gdy idzie o zachodzenie w ciąże , jajeczka kobiety są jak jajka na miekko, nigdy nie wiesz kiedy będą w sam raz"
  • Mili Ekspertka
    Postów: 224 186

    Wysłany: 22 września 2013, 23:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    milunia wrote:
    Cześć dziewczyny
    Ja jestem tu nowa i mam nadzieję że będziemy o czym rozmawiać żeby jakoś poprawić sobie humor :)
    Witamy:)
    Poprawiamy sobie humor, o tak często! Czasem jednak jak ma się mega doła, to fajnie jest go mieć w dobrym towarzystwie.

    U mnie @ nieproszona za jakieś trzy dni, dzisiaj temperatura również w dól...
    Zresztą tak długo już czekamy...
    Jestem z dala od wszystkich, więc nikt nie pyta...
    W październiku wizyta u lekarz i chcę zrobić wszystkie możliwe badania, aby już wreszcie wiedzieć co jest grane...
    W kościele nie byłam, ale dzień spędziłam na łonie natury, a więc też pewien rodzaj modlitwy.
    Dobrej nocy Kochane Staraczki.

    Fasolka
  • Modelka Autorytet
    Postów: 857 1104

    Wysłany: 23 września 2013, 06:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MILA wrote:
    zastanawiam na temat badania szyjki o co chodzi ?? jak rozpoznać czy jest nisko, wysoko , otwarta czy zamkn itd

    k... musiałabym chyba zobaczyć film na youtubie żeby zajarzyć o co w tym chodzi :-/

    Mila, filmów nie ma, ale zdjęcia już są - pogoogluj, mi pomogło :) A wysokość to jest tak, że przez pierwszy cykl nie będziesz wiedziała, o co chodzi, ale serio już w drugiej połowie cyklu załapiesz, że raz jest wyżej (tzn ciężej Ci do niej palcami sięgnąć), a raz niżej :)

    A jak już załapiesz to jest tak, jak mówi Błysk_kotka - będzie dziecinnie proste ;)

    7b1df1f79737facd0b11d82011a88a06.png

    zem3upjygjyf6uag.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 września 2013, 08:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MILA wrote:
    zastanawiam na temat badania szyjki o co chodzi ?? jak rozpoznać czy jest nisko, wysoko , otwarta czy zamkn itd

    k... musiałabym chyba zobaczyć film na youtubie żeby zajarzyć o co w tym chodzi :-/


    sama tez tego nie robię i nie zamierzam :) wyższa szkoła jazdy a i tak poknocciłabym pewnie wszystko :)

    MILA lubi tę wiadomość

  • Blysk_kotka Ekspertka
    Postów: 247 210

    Wysłany: 23 września 2013, 08:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malutka nie dramatyzuj, to naprawdę proste jeśli już się załapie o co kaman. I daje dużo odpowiedzi, na temat owulki , no chyba że nie chcesz się w to bawić. Dla pocieszenia powiem Ci że kiedys myślałam że tego samego nie można robić,że potrzebny jest specjalny sprzęt do badania szyjki a teraz proszę wkładam palucha i dokładnie wiem co tam się dzieje.

    MILA, MalutkaEve lubią tę wiadomość

    "Gdy idzie o zachodzenie w ciąże , jajeczka kobiety są jak jajka na miekko, nigdy nie wiesz kiedy będą w sam raz"
  • MILA Autorytet
    Postów: 2692 3588

    Wysłany: 23 września 2013, 08:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ta nasza Błysk kotka jest jak mamusia, za wszystko na opierdzieli
    he he he :-D

    f2wlwn15lxmguqd1.png
‹‹ 34 35 36 37 38 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Nowości i innowacyjne algorytmy sztucznej inteligencji wdrożone w aplikacji OvuFriend

Przeczytaj o nowościach, które właśnie wdrożyliśmy w aplikacji OvuFriend! Są to wyniki naszych ponad dwuletnich prac badawczo-rozwojowych, w które byli zaangażowani najlepsi eksperci medyczni i naukowcy od analizy danych i algorytmów sztucznej inteligencji w Polsce. Projekt otrzymał również wsparcie od Narodowego Centrum Badań i Rozwoju oraz Google for Startups. Co to oznacza dla użytkowniczek OvuFriend? Przeczytaj więcej. 

CZYTAJ WIĘCEJ

11 największych mitów dotyczących starania o dziecko, w które być może jeszcze wierzysz

Niektóre nieprawdziwe stwierdzenia przekazywane są z ust do ust tak długo, że bez zastanowienia w nie wierzymy. Przeczytaj jakie są największe mity na temat starania o dziecko i upewnij się, że „nie padłaś ich ofiarą”.

CZYTAJ WIĘCEJ

Test owulacyjny. Jak działają testy owulacyjne i czy są skuteczne?

Testy owulacyjne są jednym z najprostszych narzędzi do samodzielnego wykrywania dni płodnych i zbliżającej się owulacji. Przeczytaj jak działają testy owulacyjne, jak je prawidłowo wykonać, ile kosztują i czy można im zaufać w 100%. Podpowiemy Ci również jak skutecznie zwiększyć działanie testów owulacyjnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ