X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne My ... tuż przed i tuż po 30'tce ...
Odpowiedz

My ... tuż przed i tuż po 30'tce ...

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 grudnia 2016, 20:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Myszk@ wrote:
    Hej dziewczyny :) gdzie Wy śnieg macie?! U mnie szaro, buro i ponuro, mżawka z nieba leci cały dzień, fee :D

    Witaj Selina, na podstawie CA125 i USG lekarze nie są w stanie stwierdzić że to na 100% endometrioza, mogą podejrzewać. Mnie na początku lekarz leczył luteiną, ale chyba torbiel zaczęła rosnąć więc skierował na laparoskopię, a że w szpitalu wykonali laparotomię to inna bajka. Bierzesz coś na prolaktynę?

    Biedroneczka też czekam na premiowany wykres, ale jeszcze trochę mi brakuje ;)
    Ja mialam luteine jakos 1,5 roku temu, kilka opakowan-raz dopochwowo a pozniej pod jezyk. Przy obydwu czulam sie fatalnie, jednak cysta sie zmniejszyla i teraz ma 10mm. Od tamtego czasu nic sie nie dzialo procz plamien miedzy okresami, lekarka o tym wiedziala, ale uwazala, ze luteina tez mozne na to pomoc, nie do konca jednak. Nawet w tym cyklu w 10 i 11 dniu mialam plamienia, teraz juz ok.
    Na prolaktyne dostalam we wrzesniu b.drogi lek, ale niestety go nie wykupilam, bo w aptece nie chcieli podzielic recepty a kwota mnie niestety przerosła. Koniec koncow kupilam Castagnus i go zazywam - ale u mnie masakra z regularnoscia :( Zdarza sie, ze zapomne i wieczorem sobie o tabletce przypominam...

    Maz na badanie nasienia wybiera sie niebawem.

  • Myszk@ Autorytet
    Postów: 1526 1230

    Wysłany: 17 grudnia 2016, 23:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lepiej ;) @ przyszła, ale byłam na nią gotowa, zamierzam znów upolować wizytę u lekarza u którego byłam ostatnio i nie wyjdę dopóki nie obieca że mi pomoże :P

    Selina niestety ale z castagnusem musisz spiąć poślady i brać regularnie, brany w kratkę nic Ci nie da ;)

    Aniu niestety nie wiem nic na ten temat :( nie pomogę Ci, ale mi Twoja ciąża zasuwa :)

    Ania_84 lubi tę wiadomość

    age.png
    age.png
    age.png
    06.07.2016 [*] Aniołek
  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 18 grudnia 2016, 11:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej kochane :)
    Myszko no to mam nadzieje że tak właśnie bedzie :)

    co tam u reszty ??


    co do insuliny niestety mam brac ..no nic o jeszczez tylko kilka tygodni :)

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • Kuba12 Autorytet
    Postów: 1018 443

    Wysłany: 18 grudnia 2016, 13:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hallo w niedzielę :)

    niestety moj piękny sen sie nie ziścił...
    jestem w trakcie @
    Jutro jedziemy na kontrolę do urologa. ma nam powiedzieć czy antybiotyk zadziałał i czy możemy wrócić do starań.
    poza tym dobrze. Z Młodym się uspokoiło. Staramy się nie panikować. Nie jedziemy do Polski na święta, bo K pracuje. Trochę szkoda, ale damy radę.

    Myszka, eddometrioza znowu daje o sobie znać? Kurczę, mam nadzieję że nie. Twoje huśtawki nastrojów są mi znane. U mnie to na porządku dziennym.

    Ania, trzymaj się. Jeszcze dwa miesiące. Ale fajny czas przed Wami. Maleństwo w domu. Takie małe słodkie do schrupania.

    Witaj Selina,
    Ja jestem po laparoskopii. Z endometriozą chodziłam ok. 3 lat. Lekarze w Polsce pomimo dwóch torbieli 1cm i 5cm nie widzieli potrzeby operacji. A jak wyjechałam za granicę to na pierwszej wizycie dostałam skierowanie na zabieg. \dla mnie to była szansa. pomyślałam, żę może po zabiegu zajdę w ciążę. Ale podobno wcale nie trzeba się spieszyć do usuwania małych ognisk. Nie ma badań potwierdzających że kobiety po zabiegu zachodzą w ciążę szybciej niż przed. Jestem pół roku po i dalej nic. Czyli zabieg raczej mi nie pomógł.

    miłego dnia,

    km5stv737l6i1n6l.png
    961lha00h9qbpz3i.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 grudnia 2016, 14:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kuba12 wrote:
    Witaj Selina,
    Ja jestem po laparoskopii. Z endometriozą chodziłam ok. 3 lat. Lekarze w Polsce pomimo dwóch torbieli 1cm i 5cm nie widzieli potrzeby operacji. A jak wyjechałam za granicę to na pierwszej wizycie dostałam skierowanie na zabieg. \dla mnie to była szansa. pomyślałam, żę może po zabiegu zajdę w ciążę. Ale podobno wcale nie trzeba się spieszyć do usuwania małych ognisk. Nie ma badań potwierdzających że kobiety po zabiegu zachodzą w ciążę szybciej niż przed. Jestem pół roku po i dalej nic. Czyli zabieg raczej mi nie pomógł.

    miłego dnia,

    No mnie lekarz powiedział, że jak jest tylko 1 cysta i to mała, to nie ma co zaraz robić zabiegu. Musi poczekać na wyniki badań które mi zlecił (w tym hsg) i dopiero wtedy ew.zabieg. W ogóle powiedział mi, że nie mam podstawowych typowych objawów endometriozy, więc nie jest pewny, że ją mam - mianowicie obfitych i nieregularnych @ , aaa jaja w ogóle ;)
    Mojej koleżance laparo pomogła, 3 czy 4 miesiące po zabiegu była już w ciąży. Wszystko to widać naprawdę bardzo indywidualne jest :/ a chciałoby się mieć złoty środek

  • Kuba12 Autorytet
    Postów: 1018 443

    Wysłany: 18 grudnia 2016, 15:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selina wrote:
    No mnie lekarz powiedział, że jak jest tylko 1 cysta i to mała, to nie ma co zaraz robić zabiegu. Musi poczekać na wyniki badań które mi zlecił (w tym hsg) i dopiero wtedy ew.zabieg. W ogóle powiedział mi, że nie mam podstawowych typowych objawów endometriozy, więc nie jest pewny, że ją mam - mianowicie obfitych i nieregularnych @ , aaa jaja w ogóle ;)
    Mojej koleżance laparo pomogła, 3 czy 4 miesiące po zabiegu była już w ciąży. Wszystko to widać naprawdę bardzo indywidualne jest :/ a chciałoby się mieć złoty środek

    Ja miałam bardzo regularne i średnie krwawienia. A mimo to endometrioza. Każda jest inna. I nie wiem czy ten złoty środek istnieje.
    Ale wierzę, ze Tobie się uda. Dopiero zacselas starania. :)

    km5stv737l6i1n6l.png
    961lha00h9qbpz3i.png
  • Myszk@ Autorytet
    Postów: 1526 1230

    Wysłany: 18 grudnia 2016, 21:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kuba ale wiesz, aż mi było głupio, no naprawdę wyłam jak opętana bo mi się słoik schował :D na szczęście pozbieralam się do kupy. Święta na obczyźnie? Spędziliście już tak święta? No i super że z Młodym lepiej :) zawsze to psychicznie lepiej jak są dookoła życzliwi ludzie, czyli raczej spodziewacie się gości na urodzinach? :)

    Widzisz Selina mi też niby usunięcie torbieli pomogło, bo w ciągu 4 miesięcy zaszałam w ciążę, ale nie rozwijała się. I nie wiem czy sama operacja coś pomogła, czy dodatkowo przyczyniły się inne rzeczy, np. brałam castagnus, bo miałam prolaktynę lekko ponad normę ale wszyscy lekarze to ignorowali, więc na własną rękę brałam castagnus. Ciekawa jestem czy uda mi się przed owulacją dostać do tego lekarza co mi zależy i czy mnie nie zawiedzie.

    Niestety prawdopodobnie endo, mam się pokazać po okresie i zobaczymy czy torbiel nadal będzie :( też chciałabym żeby to nie bylo to, ale wiem że jestem obciążona endomendą i nie ucieknę od niej tak łatwo.
    A my dziś ubraliśmy choinkę :D mężu tak stojak przybijał że aż go przebił i stwierdziliśmy że na przyszły rok trzeba kupić nową choinkę, najlepiej taką dużą do sufitu :D
    wiecie, wypiłam może 3/4 kieliszka wina od teścia (domowej roboty), okropne bo już długo stało otwarte, ale jakoś weszło i mi do głowy uderzyło, mam zachciankę na chleb ze smalcem... mąż się ze mnie śmieje że jestem pijana :/
    więc dobrej nocki Wam życzę, lub miłego dzionka zależy o której przeczytacie i uciekam spać :D

    Kuba12 lubi tę wiadomość

    age.png
    age.png
    age.png
    06.07.2016 [*] Aniołek
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 grudnia 2016, 23:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kuba Dzieki, oby sie udalo i bez laparoskopii. Nie wiem, kilku lekarzy jakos mnie negatywnie nakrecilo i przez to chyba mam obawy, ze moze byc ciezko. Obecny lekarz jest bardzo w porzadku i przy nim raczej pozostane.

    Myszka ja tez na wlasna reke biore castagnus, choc dopiero teraz tak naprawde codziennie, bo wczesniej to jak mi sie pamietalo, to bralam :/ Gdzies wyczytalam, ze dziewczyny biora po 2tabl. dziennie, bo za granica lek z tym ziolem ma duzo wieksza jego zawartosc... zglupialam, ale nie mam zamiaru zwiekszac dawki.

    Tez uciekam w kimonko :) dobranoc Wszystkim!

  • zizia_a Autorytet
    Postów: 1685 1267

    Wysłany: 19 grudnia 2016, 09:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    czesc Selina:) trzymam kciuki za Twoje starania

    Myszka juz choinka ubrana..super..ja dopiero ubieram w Wigilie albo dzien przed..zalezy ile mam czasu..trzymam kciuki za nowy swiateczny cykl ;)
    Kuba Ciesze sie ze uspokoiło sie z synem:), trzymam kciuki za nowy cykl


    Wczoraj z moim mezem powiedzieliśmy u nas w domu ze wybieramy sie do osrodka adopcyjnego. Moi rodzice i siostra sie popłakali ze szczęścia..i powiedzieli ze trzymają kciuki i ze jeżeli będziemy potrzebować pomocy to oni nam pomoga:) miłe to. Jeszcze został moj brat i druga siostra i rodzeństwo męza..ale to później..juz przez świeta:)

    miłego dnia Wam życze!

    Kuba12, Izoleccc, Myszk@, LaRa lubią tę wiadomość

    qdkk6iyebj2b3j6g.png
    n59yk6nl5kbmpqtr.png

    8zw0xqpkiuw2sxx1.png
  • Kuba12 Autorytet
    Postów: 1018 443

    Wysłany: 19 grudnia 2016, 10:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Dziewczyny,

    Myszko, tak spędzamy tu święta, chociaż to trudne z dala od najbliższych. Tutaj mamy tylko siebie. A może aż! Dziecko na pewno wolałoby jechać do Polski, do Babć. Tęskni. Ale ja nie chciałam zostawiać męża samego. Dlatego postanowiliśmy zostać tu razem. Zamierzamy w pierwszy dzień pojechać do polskiego kościoła a w drugi z Młodym na lodowisko. Mam nadzieję, że będzie zadowolony.

    Zizia, gratuluję tej decyzji. Sama nieraz zastanawiam się nad adopcją. Tylko boję się że my raczej nie dostalibyśmy dziecka. Mamy okropne charaktery.

    Selina, dobrze zrozumiałam, że nie mieszkasz w Polsce?

    Miłego dnia :)

    zizia_a lubi tę wiadomość

    km5stv737l6i1n6l.png
    961lha00h9qbpz3i.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 grudnia 2016, 12:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zizia gratuluje podjetej decyzji :) az mi sie lezka w oku zakrecila jak to czytalam...

    Kuba mieszkam w Polsce :)
    Niedawno bylam na dosc dlugim urlopie daleko i chyba dlatego cykl zaczal mi swirowac

    zizia_a lubi tę wiadomość

  • choco Autorytet
    Postów: 1929 2528

    Wysłany: 20 grudnia 2016, 10:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Dziewczynki, nie było mnie dawno bo mi telefon posty ucina :-(
    Zizi trzymam kciuki za wizytę w ośrodku.
    Kuba, super że już lepiej z synkiem. Święta na obczyźnie da się przeżyć. Tym bardziej jak się ma najbliższych obok.
    Selina witamy w gangu.
    Kroko co u Ciebie?

    zizia_a lubi tę wiadomość

    **********************Gang 18+***********************
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 grudnia 2016, 14:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny ;-)

    Witaj Selina :-)

    Zizia gratuluję podjętej decyzji. Trzymam kciuki i życzę dużo wytrwałości.
    Robicie ostatnie podejście czy już odpuszczacie ivf?
    My już u mojej mamy. Wkurzyłam się bo kupiłam 3 kg genialnego śledzia grenlandzkiego i został na balkonie

    zizia_a lubi tę wiadomość

  • LaRa Autorytet
    Postów: 7140 4555

    Wysłany: 22 grudnia 2016, 08:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zizia gratulacje podjętej decyzji :) super :)

    Izoooo, hmmmm tez bym sie wkurzyła, dzis sie pakujemy i wyjeżdżamy do mamy a w zamrażalniku mam 6 rolad wołowych, i nie mogę o nich zapomnieć. Chyba narysuje sobie na czole, aby ńie zapomnieć.

    Choco, co tam?

    Kuba, spokojnych świat na obczyźnie, następne juz na pewno bedą z najbliższa rodzina, tego Ci życzę.

    Myszk@, Selina, trzymam kciukasy. Za wszystkie staraczki trzymam....

    Przy okazji, życzenia:

    Wiary, co góry przenosi,
    nadziei, która nie gaśnie,
    miłości w każdej ilości
    od Bożej Dzieciny.

    zizia_a lubi tę wiadomość

    38t2d 3200g 52 cm 2.06.2017
    mhsv3e5euobgbkf8.png
    39t4d 3620g 57 cm 21.04.2015r.
    ug37rl681rlw7tbf.png

    ***gang18+***
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 grudnia 2016, 19:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny
    Od 2 dni męczę się okrutnie, jestem jak wypruta dętka :( nie mam totalnie sił i energii na nic, całkowite osłabienie. Do tego 2 dni temu wstalam ze strasznymi zawrotami głowy, nie wiedziałam o co chodzi :/ Od lekarza do lekarza łaziłam tylko, w końcu z badań wyszło, że jakieś tam wartości mam b.niskie, jednak lekarka stwierdziła, że to nic, bo to wartości które mogą być nawet zerowe (a takie mam), gorzej by było jakby były wysokie. Inna lekarka mi to potwierdziła i stwierdziła, że to może być jakaś dziwna infekcja wirusowa, albo, że mogę być w ciąży i organizm na takie wczesne poczęcie takim osłabienie zareagował. Zdziwiłam się, ale i trochę ucieszyłam. Kurczę, teraz będę żyła nadzieją. Mam teraz 20dc a @ mam dostać dopiero początkiem stycznia, test raczej teraz nic nie pokaże...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 grudnia 2016, 19:45

  • zizia_a Autorytet
    Postów: 1685 1267

    Wysłany: 23 grudnia 2016, 08:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selina trzymam kciuki zeby to było wgryzanie sie maluszka:)



    Izoleccc planujemy jeszcze raz sprobować..ale zoabczymy co powie lekarz..izo a gdzie mieszkasz? to wpdane na balkon po śledzia ;)

    Choco a jak Twoja stymulacja??

    Kuba młody na pewno będzie zadowolony bo będzie z Wami :)

    a ja znowu chora byłam..masakra..w ciagu 2 tyg dwa razy chora byłam;/ ale tym razem dostałam antybiotyk..ehh

    Myszka, Kuba, Selina, Choco, Lara, Ania, Asiula, Kroko, Bierdo. Mona (mam nadzieje ze ty zagladasz), Mari, Marzu, Katja, Ara, Lilah, Konwi i reszte dziewczyn, których nie wypieniłam..zycze spokojnych i wesołuch świąt..duzo zdrówka i miłosci..oraz spełnienia marzeń..

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 grudnia 2016, 08:48

    marzusiax, choco, LaRa lubią tę wiadomość

    qdkk6iyebj2b3j6g.png
    n59yk6nl5kbmpqtr.png

    8zw0xqpkiuw2sxx1.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 grudnia 2016, 10:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zizia dziekuje bardzo i dla Ciebie rowniez samych wspanialosci w te Swieta Bozego Narodzenia i niech Nowy Rok przyniesie spelnienie marzen (zwlaszcza te o dzidzi, wlasniej czy tez adoptowanej)! :*

    Wam tez dziewczyny niech marzenia sie spelniaja przy tej Pierwszej Gwiazdce i samych dobroci w Nowym Roku!! :D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 grudnia 2016, 10:24

    zizia_a, choco lubią tę wiadomość

  • Katjaaa Przyjaciółka
    Postów: 65 74

    Wysłany: 23 grudnia 2016, 11:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Kochane!
    U nas sytuacja mam nadzieję opanowana w sprawie miłości :) dużo było zamieszania przez moje siostry które próbowały mnie pozbawić mojej części majątku po rodzicach i złość odreagowywalam na moim co powodowało kłótnie... sprawę wygrałam, sąd przyznał mi równa część majątku jak i moim siostrą. Po tym wszystkim emocje opadły i atmosfera się uspokoiła z moim.
    Jak będę miała chwilę poczytam Was bo teraz jak to przed świętami zapierdziel :O

    A teraz...

    W Boże Narodzenie kiedy jak co roku,
    Sypią się ze wszystkich stron życzenia wokół,
    Ja także ślę Wam w tym dniu życzenia.
    Przy stole wigilijnym pysznego jedzenia,
    Czasu spędzonego wśród ludzi wspaniałych,
    Świąt pełnych miłości, wprost niezapomnianych,
    Szczęśliwego Nowego Roku, Sylwestra udanego,
    No i na koniec – wszystkiego najlepszego! <3

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 grudnia 2016, 11:07

    zizia_a, Selina, choco lubią tę wiadomość

    f2w3rjjg6pyc7txh.png
    f2wlmg7yzuaizjpz.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 grudnia 2016, 13:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, jak przygotowania do Świąt? Choinka już ubrana?
    nude-gay-bear-santa-claus-hary-hunk-shirtless-bulge-christmas-tree-decorated-670x502.jpg

    Ania_84, choco, zizia_a lubią tę wiadomość

  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 23 grudnia 2016, 15:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej kochane :)

    my ocywiście w biegu plus przygotowania do świąt :)

    Mari ulalal jaki święty Mikołaj :D


    Kochane z okazji nadchodzących świat Bożego Narodzenia chciałabym Wam życzyć przede wszystkim zdrowia, dużo miłości, spokoju, zrozumienia , wsparcia i dużo pozytywych relacji na co dzień , dla 30 stek wciąż walczących aby Wasz walka przyniosła wyczekiwany cud <3 abyście mogły cieszyć się nim na codzień ,dla ciężarówek spokojnej resty ciąży i spokojnego rozwazana a póxniej dużo siły i pociechy :)
    Dla mamus adopcyjnych oby te mesiące wyczekiwań , kursów oraz papierologii mineły możliwie jak najszybciej i ab jak najszybciej dostały ten cudny telefon :)
    Dla Mamusiek które mają już swój cud na świecie przedewszystki zdrowia dla dzieciaczków , aby rosły Wam mądralińskie któe choć nie raz dadzą w kość zawsze będą Waszymi kochanymi dzieciaczkami :)

    marissith, choco, Kuba12, Izoleccc, zizia_a, LaRa lubią tę wiadomość

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
‹‹ 4862 4863 4864 4865 4866 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Kwas foliowy podczas starania o dziecko, kwas foliowy w ciąży - dlaczego tak ważny?

Kwas foliowy to witamina z grupy B, o której żadna starająca się o ciążę kobieta, nie powinna zapominać! Kwas foliowy ma ogromny wpływ na rozwój płodu, prawidłowy przebieg ciąży, ale i również płodność kobiety! Dodatkowo przeczytaj dlaczego suplementacja kwasu foliowego zalecana jest czasem również dla mężczyzn.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Brak okresu a negatywny test ciążowy, czyli o przyczynach spóźniającej się miesiączki

Każda kobieta doświadczyła lub doświadczy spóźniającej się miesiączki, nie będąc w ciąży. Z jakich przyczyn miesiączka może się spóźniać? Co robić, kiedy krwawienie miesiączkowe nie wystąpiło, a testy ciążowe wychodzą negatywnie? Po ilu dniach warto zgłosić się do lekarza? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Masturbacja - 9 najczęstszych pytań o samozaspokojenie!

Masturbacja to jeden z największych tematów tabu - dlaczego tak się dzieje? Czy kobiety się masturbują? Czy masturbacja w związku jest normalna? Kiedy masturbacja może być niebezpieczna, a kiedy może przynosić korzyści? 

CZYTAJ WIĘCEJ