X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Na Temat i NIE na temat, dla staraczek i dla zafasokowanych
Odpowiedz

Na Temat i NIE na temat, dla staraczek i dla zafasokowanych

Oceń ten wątek:
  • Little Frog Autorytet
    Postów: 3666 5260

    Wysłany: 24 czerwca 2015, 09:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bursztynko, jak można o nas zapomnieć? :D no ale oki, ważne że się pojawiłaś i coś napisałaś ;) no i synuś przystojniaczek! :) a mama jaka kwitnąca :) bo ta laska na zdjęciu to chyba Ty, tak? :)

    Ciekawe jak tam sytuacja u Moni...

    U mnie pogoda znów kiepska. Dziś się nam tak dobrze spało, że mąż do pracy zaspał ;) i pobiegł bez śniadania.

  • LillaMy Autorytet
    Postów: 714 610

    Wysłany: 24 czerwca 2015, 09:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bursztynko zdjęcia świetne :D Mamuśka nieźle się prezentujesz ;)

    Żabko, Monia urodziła wczoraj poprzez CC .. Mała miała 4200 ;)

    Little Frog, Anaaa:), olka30, Macierzanka:) lubią tę wiadomość

    7bx9p1.png
    4qrCp1.png
  • Little Frog Autorytet
    Postów: 3666 5260

    Wysłany: 24 czerwca 2015, 09:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to pięknie! Gratulacje dla świeżo upieczonej mamusi! Grzecznej i zdrowej córeczki i szybkiego dojścia do formy :)

    No LillaMy, teraz to już oficjalnie jesteś pierwsza do rozpakowania :D ciekawe kiedy ten wielki dzień nastąpi ;)

    Anaaa:) lubi tę wiadomość

  • LillaMy Autorytet
    Postów: 714 610

    Wysłany: 24 czerwca 2015, 09:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Żabko, oby jak najszybciej :D moje kolana odmawiają posłuszeństwa .. :(

    7bx9p1.png
    4qrCp1.png
  • Anaaa:) Autorytet
    Postów: 710 1308

    Wysłany: 24 czerwca 2015, 09:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przedszkolanko, możesz dawać po kolei albo łączyć. Jak uważasz :) Skoro Polcia tak ładnie je, to nie powinno być problemów. Tylko pozazdrościć :)

    Mój nie jadł pojedynczych warzyw, więc od razu zrobiłam mu lekką zupkę jarzynową z ziemniaka, marchewki, brokuła i pietruszki. No i robiłam mu puree ziemniaczane na jego mm. Później rozszerzałam wszystko o nowe składniki.
    Teraz pięknie mi je obiadki i zupki zarówno moje jak i ze słoiczków. Z owocami nie mieliśmy problemów. Od razu podawałam łączone np jabłko-banan, jabłko-gruszka itp.
    Ja doszłam do wniosku, że nie będę się trzymać ściśle określonych schematów.
    Unikam tylko tych rzeczy, które najbardziej mogą uczulać, czyli pszenica, jajko, ryba, mleko, jogurty, czekolada, manna (po konsultacji z alergologiem-dermatologiem). Podaję je w małych ilościach 1-2 razy w tygodniu no i obserwuję czy nie uczuli, bo mały ma AZS.


    Pomarańczko wiadomo, że takie napoje w ciąży nie są wskazane, ale w małych ilościach nie zaszkodzą. Nie pij tylko hektolitrami ;)


    Żabciu według przesądów pewnie będzie i u Was Księżniczka ;)
    Ale bym zjadła taki mix owoców <3 jeju Ty to zawsze smaka narobisz. Jak nie pierogi to teraz to :D
    Co do wakacyjnego wyjazdu to ja już go mam za sobą. Byłam ponad miesiąc w PL od maja ;)


    Bursztyko w końcu jesteś! :D
    Jaki Michaś już duży <3 a zdjęcia cudowne! Rewelacyjnie wyglądasz :)


    Monia czekamy na Was <3



    No a tak w ogóle to CZEŚĆ wszystkim, bo znowu wparowałam a się nie przywitałam.
    U nas deszczowo. Nie chce mi się nawet z wyra wychodzić..




    przedszkolanka:) lubi tę wiadomość

    zrz6j44jhnppf5gr.png
    1usa9vvj2jvtgwts.png
    relg6iyeuekhqu9b.png
    0d1y3e3k5pu39jw1.png
  • Pomarańczka Autorytet
    Postów: 596 214

    Wysłany: 24 czerwca 2015, 09:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nom właśnie. Wszystko dla ludzi :) a tu ze niby ani kropli nie wolno..

    Hah. Mamusie mam pytanie. Jak to jest z początkami gdy noworodek jest juz w domku ? Jakiś schemat działania? Co ile karmienie w nocy? Jak wygląda kwestia ulewania sie po nocnym posiłku? Gdy dziecko śpi od początku cala noc to nie budzic go na jedzenie?

    Głupie pytania. Wiem. Ale nie mam kogo dopytać o takie banały.

    3jvzp07w7jmagt8p.png
  • potforzasta Autorytet
    Postów: 6168 2261

    Wysłany: 24 czerwca 2015, 11:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć :)
    Anaaa u mnie po staremu właśnie czekam na @ jedyne co u nas się zmieniło to od wczoraj już tak na 100 % jesteśmy na swoim :).

    Żabko też nie brałam innej opcji do niedawna ale moja pewność spada z dnia na dzień.

    Bursztynko śliczny synuś :) Nie ładnie tak o nas zapominać ;)

    Widzę że dzieciaki rosną to i mamuśki wracają tylko czekam aż któraś napisze że wraca do starań :)

    Hashimoto, niedoczynność, PCOS
  • Anaaa:) Autorytet
    Postów: 710 1308

    Wysłany: 24 czerwca 2015, 11:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pomarańczko nie ma schematu przy tak maleńkim dziecku. Karmisz na żądanie czy to swoim mlekiem czy mm. Jak Ci nie wstanie o jednakowej godzinie na jedzenie to nie budź go czasem. Dzieciątko samo sobie będzie normować godziny snu i godziny w których będzie jadł.
    Ulewania są normalne. Po każdym posiłku noś dziecko do odbicia. U nas po każdym odbiciu Hubert ulewał, ale w nocy nie mieliśmy z tym problemów. Spał spokojnie.
    W ogóle u nas to było wszystko na wyczucie. Nie martw się. Będziesz z dzieckiem 24/h. Rozumiem Cię bo też pytałam o takie rzeczy, skąd będę wiedzieć to czy tamto :) zobaczysz, że intuicja Cię nigdy nie zawiedzie ;)

    Potforku mi się tęskni za wykresami :D


    zrz6j44jhnppf5gr.png
    1usa9vvj2jvtgwts.png
    relg6iyeuekhqu9b.png
    0d1y3e3k5pu39jw1.png
  • potforzasta Autorytet
    Postów: 6168 2261

    Wysłany: 24 czerwca 2015, 11:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anaaa a kto Ci broni zacząć już mierzyć temp :) będziesz miała na przyszłość rozeznanie :D

    Hashimoto, niedoczynność, PCOS
  • Pomarańczka Autorytet
    Postów: 596 214

    Wysłany: 24 czerwca 2015, 11:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anaaa:) wrote:
    Pomarańczko nie ma schematu przy tak maleńkim dziecku. Karmisz na żądanie czy to swoim mlekiem czy mm. Jak Ci nie wstanie o jednakowej godzinie na jedzenie to nie budź go czasem. Dzieciątko samo sobie będzie normować godziny snu i godziny w których będzie jadł.
    Ulewania są normalne. Po każdym posiłku noś dziecko do odbicia. U nas po każdym odbiciu Hubert ulewał, ale w nocy nie mieliśmy z tym problemów. Spał spokojnie.
    W ogóle u nas to było wszystko na wyczucie. Nie martw się. Będziesz z dzieckiem 24/h. Rozumiem Cię bo też pytałam o takie rzeczy, skąd będę wiedzieć to czy tamto :) zobaczysz, że intuicja Cię nigdy nie zawiedzie ;)

    Potforku mi się tęskni za wykresami :D

    No właśnie dzięki za zrozumienie. Mój Ojciec udzielił mi kilku drogich wskazówek i powiedział to co Ty, że intuicja będzie moim najlepszym doradcą. On mnie też nie budził, ja po kąpieli, przebrana, najedzona, przesypiałam całe noce przy boku Taty.. aby mógł być na każdy mój gwizdek. Na szczęście nie było źle, i nie przysparzałam mu problemów.. :)

    3jvzp07w7jmagt8p.png
  • Anaaa:) Autorytet
    Postów: 710 1308

    Wysłany: 24 czerwca 2015, 12:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Potforzasta wiem, ale jakoś nie mam weny :D

    Pomarańczko, zobaczysz, że z czasem będziesz rozróżniać nawet płacz dziecka i będziesz wiedziała co mu jest ;)

    zrz6j44jhnppf5gr.png
    1usa9vvj2jvtgwts.png
    relg6iyeuekhqu9b.png
    0d1y3e3k5pu39jw1.png
  • Pomarańczka Autorytet
    Postów: 596 214

    Wysłany: 24 czerwca 2015, 14:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anaaa:) wrote:
    Potforzasta wiem, ale jakoś nie mam weny :D

    Pomarańczko, zobaczysz, że z czasem będziesz rozróżniać nawet płacz dziecka i będziesz wiedziała co mu jest ;)


    Wychodzę z założenia, że jeżeli mój Tata dał radę z dwójką dzieci to ja też :) sobie z pewnością poradzę..

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 czerwca 2015, 14:16

    3jvzp07w7jmagt8p.png
  • potforzasta Autorytet
    Postów: 6168 2261

    Wysłany: 24 czerwca 2015, 15:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pomarańczka na pewno sobie poradzisz :)

    Hashimoto, niedoczynność, PCOS
  • Anaaa:) Autorytet
    Postów: 710 1308

    Wysłany: 24 czerwca 2015, 20:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak Wam wieczór mija Kochane?

    Ja zaraz kładę się spać. Jestem padnięta. Młody dał popalić :D ma tyle energii, że łooo. Kręgosłup mi siada, ale jestem szczęśliwa widząc ile mu radości sprawiają nawet małe rzeczy :)

    Życzę wszystkim dobrej nocy :*

    Little Frog lubi tę wiadomość

    zrz6j44jhnppf5gr.png
    1usa9vvj2jvtgwts.png
    relg6iyeuekhqu9b.png
    0d1y3e3k5pu39jw1.png
  • Little Frog Autorytet
    Postów: 3666 5260

    Wysłany: 24 czerwca 2015, 20:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja dziś z mężem zaliczyłam zakupy a dwa razy musiałam na niego czekać po pół godziny w samochodzie. U mnie też jakiś senny dzień. Mąż teraz kolację robi :)

  • Misty87 Autorytet
    Postów: 2669 4813

    Wysłany: 24 czerwca 2015, 21:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hejo wszystkim...
    LillyMy piekna bryka!!! Naprawde moj typ ;)

    Bursztynko fajnie, ze wrocilas, sliczny syncio i mamusia laseczka ;)

    Co do rozszerzenia diety malenstwa, to tak jak Anaaa pisze, zalezy jak dziecko zjada pierwsze lyzeczki, ale u nas tez poszlo szybko, zaraz dawalam dwa skladniki, ale ziemniaczki to generalnie podstawa, chlopaki jak widza, ze my jemy to az sie im uszy trzesa i trzeba im zgniesc widelcem i dawac.

    Odnosnie Twoich pytan Pomaranczko, budzi sie do karmienia wczesniaka i dzieciaki z niska masa urodzeniowa, ale to przez jakis czas. Pozniej one same budza sie jak zglodnieja. Oby jak najrzadziej ;) uwierz, ze zaden schemat nie spelni roli, bo dzieciaki tak potrafia kazdy grafik i plan pochrzanic, ze szok :)

    Ja w ciazy mialam nieziemskie smaki na Fante, tak po prostu, jak nigdy nie lubialam to mi do dzis zostalo, chociaz pije bardzo rzadko te slodkie sztuczne napoje.

    U nas niewesolo...w weekend wielkie plany wyjazdu na wesele na Slask do mojej kuzynki. My z mezem i dzieciakami i rodzice moi.
    Dzis nieszczescie...moja mama wyladowala na SORze ze złamaną kością trzaszki i szczęki :( :(
    Jak ona wyglądała i wygląda to kosmos :( miała pół twarzy jakby doklejone, tak spuchnięte, teraz zesiwiało mocno.
    A stało się tak, że nasz kochany doberman wpadł swoim łbem w jej głowę, jak schyliła się, by zerwać trawę królikom...on ma taki idiotyczny zwyczaj wpadania w człowieka jak goni po ogrodzie...pech chciał, że trafili głowami na siebie, ale to dosłownie ją tak musnął, bo tata to widział. Dramat ... musi jechać na konsultację chirurgiczną do Krakowa. A z wesela ma guzik...pojedziemy najprawdopodobniej z tatą, bo on chce żebyśmy się chociaż trochę pobawili, a on będzie siedział przy dzieciakach.
    Tak mi jej szkoda, strasznie chciała na to wesele jechać i sukienkę sobie taką ładną kupiła i z ciotkami się ugadywały już :( ehhhhhhh

    Chłopcy 1jajowi,1ow i 1kosm, cc 32+5,waga 1880g i 1670g.
    1usahdgeb3da0ojs.png
  • olka30 Autorytet
    Postów: 4780 3553

    Wysłany: 24 czerwca 2015, 22:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Myszka, Monia gratulacje :) Niech się pociechy zdrowo chowają.

    Jk6fp1.pngRjgsp1.png pgaCp1.pngq4sUp1.png
  • santoocha Autorytet
    Postów: 3414 6146

    Wysłany: 24 czerwca 2015, 22:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gratulacje dla nowych Mam :)
    Lilla sliczny wózek, co to za firma?

    U nas rozszerzanie diety szło szybko, jadł od razu po pół słoiczka, albo nawet po całym jeśli mu zasmakowało.
    Ostatnio gotowałam mu sama i zamrażałam w porcje, ale jak wczoraj dałam mu kawałek kurczaka i zjadł bez problemu, potem kawałki brzoskwiń i całe borówki, to raczej nie przewiduję więcej robienia papek ;)

    Bursztynko Michaś jest sliczny, a Ty masz figurę jakbyś nigdy nie rodziła! :)

    U nas dziś Mąż ma urodziny, zaraz siadamy do filmu, choć spać mi się chce strasznie....
    Jutro Szymek kończy 7 miesięcy. Ależ to zleciało! :)
    Siedzi samodzielnie, robi się taki mega kontaktowy, ma humorki, dużo krzyczy. Czekam na pierwsze MAMA :)

    LillaMy lubi tę wiadomość

  • Little Frog Autorytet
    Postów: 3666 5260

    Wysłany: 25 czerwca 2015, 08:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Matko, Misty aż sobie tego nie potrafie wyobrazić. Biedna Twoja mama....niech szybciutko wraca do zdrowia!

    Santoocha, ciekawe co będzie pierwsze ;) mama czy tata :D zawsze mi się kojarzy taka stara reklama, którą w sumie już pamiętam jak przez mgłę, że tata na różne sposoby próbuje nauczyc dziecko mówić tata, a ono i tak pierwsze mówi mama ;)

    Idę realizować dzisiejsze plany porządkowe i mam nadzieję, że się do wieczora wyrobię ;)

  • Anaaa:) Autorytet
    Postów: 710 1308

    Wysłany: 25 czerwca 2015, 09:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Misty, aż gęsiej skórki dostałam.. To straszne! Dużo zdrowia dla mamy <3

    Olka co u Was? :)

    Santoocha wszystkiego najlepszego dla męża z okazji urodzin :)
    Te pierwsze słowa są najbardziej wyczekiwane <3 W ogóle to teraz zauważyłam po suwaczkach, że Szymuś to był "prezent" na Waszą 2 rocznicę ślubu tak? :)

    Żabko szybkich i efektownych porządków :D


    Jejku u nas znowu pogoda do d.py :/ normalnie czuję się jakby była jesień a nie lato.
    Noc mieliśmy ciężką. Młody płakał, pewnie ząbkowanie. Ma tak twarde dziąsła i widać jakby któraś jedynka lada chwila miała się przebić. Boję się, że pójdą mu wszystkie na raz. Biedny tak się męczy codziennie. Myślałam, że już do tego czasu będzie miał 1-2 ząbki a tu nic. A pchają się wszystkie 4 :/
    Mleka nie chce mi pić. Tylko jedną butlę rano o 5 albo wieczorem o 23 jak się przebudzi.

    Little Frog, olka30 lubią tę wiadomość

    zrz6j44jhnppf5gr.png
    1usa9vvj2jvtgwts.png
    relg6iyeuekhqu9b.png
    0d1y3e3k5pu39jw1.png
‹‹ 1528 1529 1530 1531 1532 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Problemy z tarczycą - przyczyny, objawy, wpływ na płodność

Problemy z tarczycą są bardzo częstą przyczyną zaburzeń hormonalnych zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Jakie są najczęstsze zaburzenia w funkcjonowaniu tarczycy? Jakie są typowe objawy problemów z tarczycą? Jak wygląda diagnostyka? Jak zaburzenia tarczycy mogą wpływać na płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża bliźniacza – wszystko co musimy o niej wiedzieć

Ciąża bliźniacza to rodzaj ciąży wielopłodowej, podczas której w macicy kobiety rozwijają się jednocześnie dwa płody. Ciąże bliźniacze stanowią około 1,25% wszystkich ciąż, czyli średnio jeden na sto porodów kończy się przyjściem na świat nie jednego, a dwójki dzieci. Współcześnie coraz więcej ciąż to właśnie ciąże bliźniacze. Przeczytaj i dowiedz się m.in. jak powstaje ciąża bliźniacza, jakie są jej rodzaje i jakie może powodować ryzyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Test Panorama – jeszcze dokładniejszy dzięki sztucznej inteligencji!

Jeszcze do niedawna wykonywanie dokładnych badań prenatalnych, takich jak amniopunkcja, wiązało się z ryzykiem dla rozwijającego się maleństwa. Rozwój technologii i medycyny przyczynił się powstania nieinwazyjnych testów prenatalnych nowej generacji (NIPT). Jednym z nich jest test Panorama, który jako jedyny wykorzystuje sztuczną inteligencję. Jak wykonuje się test? Na czym polega jego skuteczność? Jakie choroby i schorzenia mogą zostać dzięki niemu wykryte? 

CZYTAJ WIĘCEJ