X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Na Temat i NIE na temat, dla staraczek i dla zafasokowanych
Odpowiedz

Na Temat i NIE na temat, dla staraczek i dla zafasokowanych

Oceń ten wątek:
  • olka30 Autorytet
    Postów: 4780 3553

    Wysłany: 8 lutego 2017, 13:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jejku Ania, wielkie gratulacje :) Witamy Antosia na świecie :*

    Jk6fp1.pngRjgsp1.png pgaCp1.pngq4sUp1.png
  • XxMoniaXx Autorytet
    Postów: 15445 8425

    Wysłany: 8 lutego 2017, 18:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aniu mega wielkie gratulacje po tylu trudach ! Dzielna kobito cieszcie sie soba :)

    f2wl3e5exwv499zn.png
    km5sdf9hllms5iw1.png

    10. 2018r. - c.b
  • przedszkolanka:) Autorytet
    Postów: 16063 11970

    Wysłany: 8 lutego 2017, 20:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aniu duźo zdrówka dla Was!!! :*

    Moje szczęścia <3
    74di2n0ak6fycgla.png

    relg20mmmizyz3er.png
  • santoocha Autorytet
    Postów: 3414 6146

    Wysłany: 9 lutego 2017, 07:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aniu jeszcze raz gratulacje. To sobie Antek sam wybrał datę urodzin :)

    Anaaa, czyli u Was lepiej? W sensie między Tobą a mężem? Kryzys zażegnany?
    Duże masz już dzieciaki, fajnie że się tak razem wychowają :)

    U mnie szykują się pewne zmiany, ale o tym kiedy indziej.
    Dziś zaczęłam drugi trymestr. Czuję się nieźle, mdłości jakieś tam jeszcze są, ale do ogarnięcia. Gorsza jest duszność, zadyszki, mroczki przed oczami w kolejkach w sklepach, senność i bóle głowy.
    No ale takie uroki ciąży. Liczę na to, że wraz z wiosną poczuję się lepiej- bez tych kurtek, zimowych butów, szali..

    Szymek ok, już za każdym razem komunikuje, że chce siku lub kupkę. Pieluchomajtki ma tylko na noc, ale tylko dlatego, że nie kupiłam jeszcze ochraniacza na materac w sypialni.
    W żłobku zostaje bez problemu, mimo że miał tydzień przerwy przez ropna anginę.

    W ogóle jest fantastyczny, taki ma charakterek że czasem boki zrywamy, czasem mamy ochotę go rozszarpac. Ale jest rewelacyjny :) taki kochany!
    Wczoraj dawałam mu kawałki gruszki, to po każdym kęsie głaskał mnie po głowie albo klepał po ramieniu ;) jakby mówił "dobra mama".

    olka30 lubi tę wiadomość

  • Anaaa:) Autorytet
    Postów: 710 1308

    Wysłany: 9 lutego 2017, 20:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aniu ogromne gratulacje! Witamy długo wyczekiwanego Antosia <3 czekamy na zdjęcia!

    Santoocha z mężem raz lepiej raz gorzej, ale kryzys zażegnany póki co. Było kiepsko do tego stopnia, że już miałam się pakować i wracać do rodziców. Rozwód na tapecie i w ogóle .. dużo by pisać. Ale w końcu udało się normalnie pogadać, bo on wiecznie wszystko w sobie dusił i robił mi wyrzuty o błahe rzeczy zamiast prosto z mostu powiedzieć o co tak na prawdę mu chodzi.
    Ehh ciężko było dojść po wszystkim do siebie, zacząć tak jakby na nowo .. ale powolutku jakoś to ogarneliśmy i dalej ogarniamy .. nie jest jeszcze tak jak być powinno ale z czasem może się to jakoś ułoży.
    Póki co w końcu mi pomaga przy dzieciach i w domu także jest postęp.
    Dziękuję w ogóle za Twoje słowa i przepraszam że wcześniej nie odp bo wiem że już duuuużo wcześniej pytałaś :*

    Przedszkolanko u nas nocnikowanie to katastrofa :/ ale nie poddajemy się ..
    Młody mówi kiedy narobi w pieluche, nawet był już czas że kilka dni z rzędu wołał i sam siadał na nocnik i robił kupę, a ostatnio mu się odwidziało i wali w majtki :/ .. nie mam sił czasami ..
    Jak to mówią na wszystko przyjdzie czas..

    Inguś dzisiaj już bez butli w dzień :D .. zaczynamy odzwyczajać powoli ..
    Później zostanie wyeliminowanie nocnego karmienia jeszcze ..

    Dziewczyny ja ćwiczę ale tylko jakieś 45min i nie codziennie więc na efekty nie wiadomo jakie nie liczę, ale chęci mam więc z czasem może uda się poprawić co nie co :D
    Mam zamiar wybrać się jeszcze do dietetyka. Zobaczymy co mi powie. Chciałabym w końcu przytyć parę kilo :D

    A tak z innej beczki zapisałam się do kosmetyczki na parę zabiegów :D
    W końcu też mi się coś należy. Człowiek przy dwójce nie uznających drzemek dzieci chodzi jak ufo :D brak makijażu, dresik, włosy związane byle jak i tak cały dzień jak lump ..

    Ale się rozpisałam o pierdołach :D ale udało mi się uspać dzieciaki między 19 a 20 więc zajrzałam do Was :)

    olka30 lubi tę wiadomość

    zrz6j44jhnppf5gr.png
    1usa9vvj2jvtgwts.png
    relg6iyeuekhqu9b.png
    0d1y3e3k5pu39jw1.png
  • Little Frog Autorytet
    Postów: 3666 5260

    Wysłany: 10 lutego 2017, 13:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurde, no....napisałam posta z gratulacjami dla Ani i go wcięło!
    Aniu, najszczersze gratulacje. Szybkiego powrotu do formy i dużo zdrówka dla Was! :)

    Przedszkolanko, zbieraj siły na jutro! :)

    Santoocha, to kiedy mam się spodziewać tej informacji o zmianach? Bo już mnie ciekawość zżera!! :P Biedaku, nie są dla Ciebie zbytnio łaskawe te ciąże... Ale 1/3 już za Tobą! :) Może ten drugi trymestr przyniesie energię i skończą się te nieprzyjemne "skutki uboczne" :)My też z mężem się często śmiejemy z Kai ;) Poza tym czasami robi takie miny, że nie możemy wytrzymać :D Do tego jak podłapie i zacznie się popisywać :D Hehehe, nie przypuszczałam, że takie małe dzieci są aż tak kumate :) Ogólnie jest grzeczna i chce sporo pomagać. Mama z babcią się śmieją, że jak pomoc społeczna się dowie, to nam ją odbiorą. Podesłałam im filmik i zdjęcie jak odkurza, wyciąga pranie z pralki :)

    Anaaa, tylko 45 minut? :D Hahahaha, to jest aż!!!!! :) Co do dodatkowych kg, to ja Ci chętnie z 5 oddam ;)
    Dobrze, że udało Wam się szczerze porozmawiać z mężem :) Jak wiesz o co chodzi, to możesz próbować to zmienić, poprawić czy ogólnie wspólnie coś ustalić :) Czasami nawet kłótnie są dobre....bo w nerwach może i człowiek coś powie za dużo, ale warto się zastanowić czy może coś w tym jest.
    Już teraz pewnie jest o wiele łatwiej opiekować się dzieciaczkami. Ja momentami jak sobie pomyślę o kolejnym, to się poważnie nad tym zastanawiam. W sumie wszystko do przeżycia, ale ostatnio ząbki atakują i w nocy wymiękam. Do tego nie mogę się tego cyckojada pozbyć. Karmię już tylko w nocy i to 1-2 razy, ale przez ząbki np dziś miała pobudkę co 1-1,5h.

    No i u mnie @. Dżona, chętnie bym się do starań przyłączyła (pomimo tych wszystkich wątpliwości), ale muszę jeszcze odczekać 1-3 cykle.

    przedszkolanka:) lubi tę wiadomość

  • Myszka86 Ekspertka
    Postów: 159 254

    Wysłany: 11 lutego 2017, 11:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aniu, moje gratulacje.
    U mnie beta z wtorku 17 a z czwartku 70.Czekam co będzie dalej....
    Pozdrawiam :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 lutego 2017, 11:24

    santoocha, przedszkolanka:), Maniuś, olka30, Z., Little Frog, Misty87 lubią tę wiadomość

    relgdf9hh7cqua7m.png
    zrz63e5e4fvq77d3.png
  • Maniuś Autorytet
    Postów: 2051 6272

    Wysłany: 12 lutego 2017, 09:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Myszka, zaciskam kciuki za to, by tym razem wszystko dobrze się skończyło <3

    Aniu - Antek to jak narazie największy "cud" na naszym wątku :) czekamy na kolejne cuda u Macierznki,Złotej, Kaśki, Dżony... Musi się udać :)

    Teraz w kolejce na porodówkę jest pierwsza Z tak? I później ja??? Czy kogoś pominęłam...?

    Dziewczyny moje drogie życzę Wam miłego dnia i wpadajcie tu częściej, piszcie co u Was :)

    olka30 lubi tę wiadomość

    zrz69vvjbeicd46f.png
    Synek 19.08.2015 ❤️
    Synek 05.05.2017 ❤️
  • olka30 Autorytet
    Postów: 4780 3553

    Wysłany: 12 lutego 2017, 12:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jest jeszcze cud u Another :)

    Ciekawe co tam u Z.?

    Anaa dorzucę swoje 5 kg :) Jeszcze zapłacę jak weźmiesz :)

    Maniuś, Another lubią tę wiadomość

    Jk6fp1.pngRjgsp1.png pgaCp1.pngq4sUp1.png
  • santoocha Autorytet
    Postów: 3414 6146

    Wysłany: 12 lutego 2017, 12:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maniuś, zmiana imienia u drugorodnego?
    Nie miał być Maxymilian? :)

    Maniuś lubi tę wiadomość

  • Maniuś Autorytet
    Postów: 2051 6272

    Wysłany: 12 lutego 2017, 13:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    santoocha wrote:
    Maniuś, zmiana imienia u drugorodnego?
    Nie miał być Maximilian ilian? :)
    Ooo, Santoocha jaka spostrzegawczość :) tak, miał być Maxymilian ale jednak za dużo w naszym najbliższym otoczeniu jest czworonogów wabiących się Max... I nie mogliśmy się do końca przekonać do tego Maxia... Imię piękne, ale czuła bym się dziwnie idąc parkiem z dzieciątkiem, które nosi imię jak co drugi piesek :) stąd wzięła się zmiana imienia na Oskar :)

    O właśnie, Olka - dokładnie-drugi cud rośnie pod serduszkiem u Another <3

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 lutego 2017, 12:59

    Another lubi tę wiadomość

    zrz69vvjbeicd46f.png
    Synek 19.08.2015 ❤️
    Synek 05.05.2017 ❤️
  • Z. Autorytet
    Postów: 2054 3725

    Wysłany: 12 lutego 2017, 18:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A u mnie nic ciekawego, jakieś braxtony-straszaki się zaczęły, torba dalej niespakowana, jakoś się tam turlam z dolegliwościami końcówki ciąży i nastawiam znów na poród po terminie co by sobie nie robić nadziei na wcześniejsze rozwiązanie... ;)
    Dzięki za pamięć!

    Czytam i kciukam zarówno za mamuśki, staraczki jak i ciężarówki ;)

    Mi chodzi po głowie Misty, bo jej daaaawno nie było...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 lutego 2017, 18:45

    Maniuś, olka30, Misty87 lubią tę wiadomość

    Dwa bąbelki 👣
    06.2015
    03.2017
  • przedszkolanka:) Autorytet
    Postów: 16063 11970

    Wysłany: 12 lutego 2017, 22:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Myszko zaciskam kciuki! Jutro powtórka bety?

    Maniuś Ty kolejna,nie ominie Oskarek kolejki ;) jak się czujecie?

    Santoocha jak u Was? Zmiany ..to moźe w końcu wyprowadzka od teściowej? :D

    Zetko juź ostatnia prosta,dacie radę ;)

    Misty no właśnie,teź pytałam ostatnio i cisza..

    Moje szczęścia <3
    74di2n0ak6fycgla.png

    relg20mmmizyz3er.png
  • Maniuś Autorytet
    Postów: 2051 6272

    Wysłany: 13 lutego 2017, 07:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przedszkolanko,czuję się narazie jeszcze dobrze, ale to też zasługa diety i tego że przytyłam tylko 1,5 kg-tyle waży dziecko :)

    A Z Wy macie wybrane imię? Bo chyba mi umknęło...

    przedszkolanka:) lubi tę wiadomość

    zrz69vvjbeicd46f.png
    Synek 19.08.2015 ❤️
    Synek 05.05.2017 ❤️
  • santoocha Autorytet
    Postów: 3414 6146

    Wysłany: 13 lutego 2017, 09:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przedszkolanko, niestety nie takie zmiany. Raczej trudniejsze, dużo trudniejsze i stresujące. Ale o tym napiszę jak się już dokonają.

    Maniuś piękny wynik wagowy! :)
    Ty jesteś a diecie cukrzycowej?
    Też kombinuję co tu zrobić żeby nie przytyć znów 17kg jak z Szymkiem. Na razie ciężko o jakieś diety, bo nadal mam wybiórczy apetyt i wchodzą mi jedynie chleb i bułki z serem lub jakaś suchą kiełbachą. Także menu bardzo okrojone, za to regularne, bo mój organizm buntuje się nawet na najmniejsze oznaki głodu i uruchamia mdłości :/

    Maniuś lubi tę wiadomość

  • Another Autorytet
    Postów: 2133 2292

    Wysłany: 13 lutego 2017, 12:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zbieram się, żeby napisać i zebrać nie mogę. A zaglądam jak tylko nowy post się pojawi :) Chciałam napisać po wizycie, którą mam w środę, ale jednak nie wytrzymam .

    Żabko bardzo mi przykro, że nie będziesz sierpniową mamą razem z nami :( Wierzę jednak, że jeśli coś ma się zdarzyć to się zdarzy prędzej lub później <3

    Olka nie ma co się dziwić, że mała gaduła. W końcu mamy to zapisane w genach B)

    Dżona super wiadomości. Bardzo się cieszę, że udało się "zrobić porządek" w brzuszku i teraz czekamy wszyscy razem na cudowne efekty <3

    Przedszkolanka jak tam sobotni maraton? Ciekawa jestem jak było :D

    Ania ogromne gratulacje! Zdrówka dla Ciebie i maluszka <3

    Z. trzymam kciuki za spokojne ostatnie 30 dni. Ale ten czas ucieka o.O

    Myszka po cichu gratuluję i czekam na dalsze informacje :)



    Widzę, że choroby nie omijają nikogo. Ja też posmarkałam i pokaszlałam tydzień, ale minęło na szczęście.
    Z wagą u mnie niezła jazda. Przez ponad rok trzymałam restrykcyjną dietę i mega dużo ruchu, a tu nagle dietę trzeba było poszerzyć i doktór kazał ograniczyć ruch, do tego L4, czyli praca fizyczna odeszła. Wyobraźcie sobie jaki szok dla ciała :P W pierwszym trymestrze w ten sposób załapałam dodatkowe 3,5 kilograma, teraz staram się pilnować i od ostatniej wizyty nie przytyłam nic. Chciałabym jednak zmieścić się w granicach 15 kg max. Tylko jak to zrobić. Szczególnie, że ten stan u mnie był tak dłuuugo wyczekiwany i tak nagle się pojawił, że ciężko mi sobie odmawiać czegokolwiek. Najchętniej to nagradzałabym siebie teraz za wszystko :P
    Co do cudu to fakt, moją ciążę naprawdę można za taką uznać. Co najmniej 6-7 lat seksu bez zabezpieczeń (nie doliczę), w tym co najmniej 4 lata starań świadomych z pomocą lekarzy, leków, wspomaganiem owulacji itp, itd. Kilka prób "udanych" na chwilę i zaraz znów rozczarowanie i płacz. Potem drastyczna zmiana wszystkiego co tylko można (włącznie z partnerem :( ), całkowite poprzestawianie wszystkiego w głowie i w momencie w którym w ogóle się nad tym nie skupiałam, w cyklu w którym po raz pierwszy od kilku dobrych lat "uważałam" okazuje się, że się udało, że będę mamą! To taka trochę złośliwość losu prawda? Chciałaś, nie miałaś, nie spodziewasz się teraz, a to masz :)
    I niech mi ktoś powie, że odpuszczenie sobie nie działa :P

    Dam znać w środę po wizycie. Może dowiem się czy noszę córeczkę czy synka pod serduchem <3

    Buziaki dla Was dziewczyny k,ODQwNjkzOTQsNTExOTQwOTQ=,f,17_4p_orig.gif

    Ps. Jedak będę pisać częściej, ciężko to potem wszystko ogarnąć :O

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 lutego 2017, 12:17

    Maniuś, olka30, Misty87 lubią tę wiadomość

    "Musisz uwierzyć w siebie, bo wiara czyni cuda.."
    bpz77ab.png
  • Little Frog Autorytet
    Postów: 3666 5260

    Wysłany: 13 lutego 2017, 12:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Myszko, ja też mocno trzymam kciuki, żeby wszystko przebiegało książkowo :) Zdrówka!

    Maniuś, nieźle z tą wagą. Matko, ja to ostatnio jak odkurzacz jestem. Nie mogę przejść obojętnie obok słodyczy. Ale no co...okres miałam, to zapotrzebowanie wzmożone :D

    Z, pakuj tę torbę :D Jeszcze chwila, a będziesz tulić kolejnego maluszka :) Ahhhh jak ja bym chociaż na ręce wzięła takieo brzdąca małego!

    Przedszkolanko, ja tu czekałam na relację, że dostałaś wycisk, pot się po tyłku lał, ale dałaś radę :D

    Santoocha, też początkowo myślałam nad przeprowadzką :)
    Co do diety, to dobrze, że chociaż istnieje jakiś sposób na te mdłości. Ja w ciąży miałam niewielkie, a nie wymiotowałam ani razu. Za to moja mama wymiotowała całą ciążę... Może z wagą nie będzie tak źle, bo raczej prowadzisz dość aktywny styl życia.

    Another, ja to ostatnio sprawdziłam czy się udzielasz na sierpniowych :P I już Cię miałam opieprzać, ale że w ciąży jesteś, to odpuściłam :D Chciałam też kiedyś zapytać o to czy Ci się poukładało na nowo z byłym, ale pomyślałam, że to nie wypada :D Ale cierpliwość popłaciła i mam odpowiedź :D

    A ja też z katarem i powoli mnie trafia, a to dopiero 3 dzień. W sumie dla mnie to już. Dzień w miarę idzie przeżyć, ale wieczór, to mnie nawet oczy bolą.

    Maniuś lubi tę wiadomość

  • Another Autorytet
    Postów: 2133 2292

    Wysłany: 13 lutego 2017, 12:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Żabko bardzo żałuję, że nie udało mi się z nim poukładać, ale wcale się nie dziwię. To ja spierdzieliłam na całego i pewnie gdyby to on się tak zachował to bym mu nie wybaczyła. Dopiero po czasie doceniam jak wiele straciłam. Ale próbuję szukać w tym wszystkim pozytywów i dzięki Bogu największy pozytyw noszę w brzuszku :) Chociaż wiem, że poprzedni facet byłby idealnym ojcem, to mam cichą nadzieję, że ten nie okaże się aż takim złym :)

    olka30 lubi tę wiadomość

    "Musisz uwierzyć w siebie, bo wiara czyni cuda.."
    bpz77ab.png
  • Maniuś Autorytet
    Postów: 2051 6272

    Wysłany: 13 lutego 2017, 13:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Santoocha, tak jestem na diecie cukrzycowej od 10 tygodnia gdzieś... Tym razem mam też insulinę na noc... Ale daję radę - dla dziecka wszystko!!! <3

    zrz69vvjbeicd46f.png
    Synek 19.08.2015 ❤️
    Synek 05.05.2017 ❤️
  • przedszkolanka:) Autorytet
    Postów: 16063 11970

    Wysłany: 13 lutego 2017, 20:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale fajnie,źe w końcu coś piszecie:))

    Maniuś na czym polega Twoja dieta? Musisz pilnować ile czego jesz czy jakie produkty? Jak to wygląda?

    Santoocha oby jednak jak najmniej stresująco Wam się tam poukładało.
    A jadłospis faktycznie bogaty :D

    Another co tam 3.5 kg. Waźne,źe jest brzuchatek :) chociaź domyślam się szoku ;pp
    No i poukładało się tak,widocznie tak miało być :)

    Another;Źabko dziękuję źe pytacie. Na maratonie było FANTASTYCZNIE!
    Pół dnia byłam zestresowana jak to będzie,ale jak Ewa zza kulis się odezwała to stres minął :D Ewa jest drobniutką osóbka,taką koleżanka z podwórka ,wesoła jajcara,gaduła ;) sam trening mnie zmęczył ale jak się okazało 3h później,choroba się rozwinęla po wszystkim. Ogólnie był motywujący i dobrze ułoźony ;) po była pogawędka,wspólne i osobiste zdjęcia. Tak jak lubiłam ją przed tak teraz ją uwielbiam:D aaa no i była z męźem więc jego teź miałam okazję zobaczyć:D

    Another, Little Frog, majamia, Misty87 lubią tę wiadomość

    Moje szczęścia <3
    74di2n0ak6fycgla.png

    relg20mmmizyz3er.png
‹‹ 1649 1650 1651 1652 1653 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Sen a zdrowie hormonalne kobiety – jak na siebie wpływają?

Jak sen wpływa na zdrowie hormonalne kobiety? Jakie mogą być skutki niedoboru snu w kontekście kobiecej płodności? Jakie hormony są szczególnie wrażliwe na problemy z bezsennością u kobiet? Jak zadbać o prawidłową higienę snu?

CZYTAJ WIĘCEJ

Wybór dawczyni komórki jajowej – o czym warto pamiętać?

Odkryj kluczowe aspekty wyboru dawczyni komórki jajowej i dowiedz się wszystkiego o procedurze in vitro z wykorzystaniem komórki jajowej dawczyni lub nasienia dawcy. Jak to dokładnie działa? Gdzie i w jaki sposób można znaleźć odpowiednią dawczynię? Rozmawiamy z lek. med. Włodzimierz Sieg z Kliniki INVICTA, który opowiedział nam również o innowacyjnym narzędziu wykorzystującym algorytm machine learning (AI) do doboru fenotypowego pomiędzy biorcami a dawcą komórek. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Progesteron - dlaczego jest tak ważny podczas starania o dziecko?

Progesteron to jeden z najważniejszych hormonów dla kobiecej płodności. Jaką rolę odgrywa podczas starania o dziecko, przy zapłodnieniu i we wczesnej ciąży? Jakie są normy i co się dzieje, kiedy stężenie progesteronu jest za niskie? Jak wygląda leczenie luteiną dopochwową i doustną? 

CZYTAJ WIĘCEJ