X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Nowe staraczki 2018
Odpowiedz

Nowe staraczki 2018

Oceń ten wątek:
  • madzikow Autorytet
    Postów: 818 287

    Wysłany: 30 kwietnia 2018, 12:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    futuremama wrote:
    Dziewczyny ja dziś po wizycie, wszystko dobrze więc nieco bardzo oficjalnie mogę zarażać Was wirusami <3
    <3 wspaniale! jeszcze raz gratulacje Kochana:*

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 kwietnia 2018, 13:00

    futuremama lubi tę wiadomość

    Starania od połowy 2017, czynnik męski.
    AD Clinic/Angelius dr Cholewa
    PICSI krótki protokół
    Mamy ❄ na zimowisku
    Patryk 15.04.2020 3980 g 60 cm <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 kwietnia 2018, 14:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    merkura123 wrote:
    jak działa na Ciebie Bromergon? nie skrócił Ci cyklu?
    Raczej nie bo teraz mam 2 lub trzeci cykl bez luteiny i każdy jest lekko dłuższy od wcześniejszego

  • PaolaD Przyjaciółka
    Postów: 63 40

    Wysłany: 30 kwietnia 2018, 15:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie bromek też cyklu nie zmienił mam 27 28 dni. A prolaktyne ładnie zbil. Jeśli biorę na wieczór to nie czuje działań niepożądanych :)

    7tydz [*]
    8t3dz serduszko przestalo bić :(
    Hashimoto-hiperprolaktynemia
    Mutacja MTHFR_677C-T hetero i PAI 1 homo
  • PaolaD Przyjaciółka
    Postów: 63 40

    Wysłany: 30 kwietnia 2018, 15:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    futuremama wrote:
    Dziewczyny ja dziś po wizycie, wszystko dobrze więc nieco bardzo oficjalnie mogę zarażać Was wirusami <3
    Zarażaaaaj!!! :) :) :)

    futuremama lubi tę wiadomość

    7tydz [*]
    8t3dz serduszko przestalo bić :(
    Hashimoto-hiperprolaktynemia
    Mutacja MTHFR_677C-T hetero i PAI 1 homo
  • Plamka_92 Autorytet
    Postów: 2186 1017

    Wysłany: 30 kwietnia 2018, 20:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    futuremama wrote:
    Dziewczyny ja dziś po wizycie, wszystko dobrze więc nieco bardzo oficjalnie mogę zarażać Was wirusami <3
    Cudownie <3 :*

    futuremama lubi tę wiadomość

    atdc2n0a7fxt5xal.png
    28.04.2020
    2940 g 54 cm Szczęścia

    01.2021 puste jajo (* 8 tc)
  • Ella464 Debiutantka
    Postów: 13 0

    Wysłany: 30 kwietnia 2018, 21:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lola_M wrote:
    Jak widzisz tez mam pcos a jednak można :)
    Jednak faktycznie trudniej niz maja to zdrowe dziewczyny. Musialam brac leki na stymulacje jajnikow i zastrzyki na pekniecie jajeczka. Ale ty możesz miec tak opanowana chorobe ze bedzie latwiej. Wszystko zalezy co ci dokładnie dolega


    Ja póki co dostałam leki na stymulacje jajnikow. Dziś pierwszy dzieN wzięłam. Więc muszę czekać co się będzie działo.

    Ella464
  • Lola_M Autorytet
    Postów: 661 217

    Wysłany: 30 kwietnia 2018, 22:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ella464 wrote:
    Ja póki co dostałam leki na stymulacje jajnikow. Dziś pierwszy dzieN wzięłam. Więc muszę czekać co się będzie działo.

    A co dostalas?
    Ja na początku mialam clo ale to na mnie nie dzialalo wiec dostalam lanette

    Pcos
    f2wlp07whe3ye9wg.png
  • Ella464 Debiutantka
    Postów: 13 0

    Wysłany: 1 maja 2018, 00:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lola_M wrote:
    A co dostalas?
    Ja na początku mialam clo ale to na mnie nie dzialalo wiec dostalam lanette



    Ja teraz też biorę Clostilbegyt. Ginekolog twierdzi że wyniki mam bardzo dobre . Lekko podwyzszone AMH. Ale mówi że to dlatego że mam PCOS. Generalnie mam brak owulacji. Myślę że mi pomogą.dopiero teraz zaczęłam się tym wszystkim interesować jak problem dotyczy bezpośrednio mnie. Myślałam że takie problemy tylko w telewizji się zdarzają... a jeszcze wielu rzeczy nie wiem, o wielu sprawach nie mam pojęcia...z jednej strony bardzo bym chciała z drugiej strony czuje lek i obawę przed tym wszystkim... sama nie wiem...

    Ella464
  • Lola_M Autorytet
    Postów: 661 217

    Wysłany: 1 maja 2018, 11:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ella464 wrote:
    Ja teraz też biorę Clostilbegyt. Ginekolog twierdzi że wyniki mam bardzo dobre . Lekko podwyzszone AMH. Ale mówi że to dlatego że mam PCOS. Generalnie mam brak owulacji. Myślę że mi pomogą.dopiero teraz zaczęłam się tym wszystkim interesować jak problem dotyczy bezpośrednio mnie. Myślałam że takie problemy tylko w telewizji się zdarzają... a jeszcze wielu rzeczy nie wiem, o wielu sprawach nie mam pojęcia...z jednej strony bardzo bym chciała z drugiej strony czuje lek i obawę przed tym wszystkim... sama nie wiem...


    Mnie akurat ten lek nie pomogl tez mialam brak owulacji. Dopiero jak dostalam lamette to lek z calkiem innej grupy ale dzialanie ma to samo to mi sie udalo w drugim cyklu z tym lekiem.
    Jednak ciezko bylo niekiedy ze skutkami ubocznymi

    Pcos
    f2wlp07whe3ye9wg.png
  • Ella464 Debiutantka
    Postów: 13 0

    Wysłany: 1 maja 2018, 14:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lola_M wrote:
    Mnie akurat ten lek nie pomogl tez mialam brak owulacji. Dopiero jak dostalam lamette to lek z calkiem innej grupy ale dzialanie ma to samo to mi sie udalo w drugim cyklu z tym lekiem
    Jednak ciezko bylo niekiedy ze skutkami ubocznymi


    Czyli jest możliwość tych skutków o których piszą w ulotce?. Ja narazie nic nie odczuwama.. zobaczymy później. No 6 mają mam wizytę. Okaże się co mi powie. Czy zadziałały? A to musi zrobić z nimi jakąś przerwę? (Kilka miesiecy) czy od razu (w nastepnym cylku) może powtórzyć? Czy tabletki wystarcza w razie czego czy muszą być także zastrzyki? Jaki jest koszt takiego zastrzyku.? Jak on działa? Czy to jest jednorazowe? Czy muszę przyjąć jakąś serię? .

    Ella464
  • Lola_M Autorytet
    Postów: 661 217

    Wysłany: 1 maja 2018, 15:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ella464 wrote:
    Czyli jest możliwość tych skutków o których piszą w ulotce?. Ja narazie nic nie odczuwama.. zobaczymy później. No 6 mają mam wizytę. Okaże się co mi powie. Czy zadziałały? A to musi zrobić z nimi jakąś przerwę? (Kilka miesiecy) czy od razu (w nastepnym cylku) może powtórzyć? Czy tabletki wystarcza w razie czego czy muszą być także zastrzyki? Jaki jest koszt takiego zastrzyku.? Jak on działa? Czy to jest jednorazowe? Czy muszę przyjąć jakąś serię? .


    Clo mozna przyjmowac tylko 6 cykli z rzedu. Z tym lekiem mialam tylko jeden cykl co byl nieudany i moja gin przepisala mi od razu lamette lepiej dziala i nie uposledza endometrium.
    A moja gin stwierdzila ze szkoda czasu sie bawic z clo bo nie wiadomo czy by zadzialo nastepnym razem.
    Skutki uboczne odczuwalam w jakims 3 dniu brania bol glowy uderzenia goraca zmienne nastroje.
    Monitoring mialam miedzy 10 a 13 dc i wtedy lekarz decydowal w ktory dzien mam zrobic sobie zastrzyk owitrelle na pekniecie jajeczka.
    Ja placilam za zastrzyk ok 150 zl u mnie w miescie nie ma kliniki leczenia nieplodnosci a tam sa podobno tansze.
    Ja kupowalam w zwyklej aptece.
    Jest to zastrzyk jednorazowy ja go sama robilam

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 maja 2018, 15:54

    Pcos
    f2wlp07whe3ye9wg.png
  • Ella464 Debiutantka
    Postów: 13 0

    Wysłany: 1 maja 2018, 16:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W takim razie więcej się dowiem w niedzielę od mojego giną. Tu u mnie też nie ma kliniki leczenia niepłodności. Więc pewnie też mi pozostanie apteka. Mam pewne obawy . Boję się...

    Ella464
  • Lola_M Autorytet
    Postów: 661 217

    Wysłany: 1 maja 2018, 17:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ella464 wrote:
    W takim razie więcej się dowiem w niedzielę od mojego giną. Tu u mnie też nie ma kliniki leczenia niepłodności. Więc pewnie też mi pozostanie apteka. Mam pewne obawy . Boję się...

    Tez sie balam ale nie bylo innego wyboru. Nie mialam swojej owulacji. Niby leczylam wszystkie hormony ale kiedy i czy pojawila by sie naturalnie tego nikt nie wie.
    To leczenie nie jest takie straszne

    Pcos
    f2wlp07whe3ye9wg.png
  • Ella464 Debiutantka
    Postów: 13 0

    Wysłany: 1 maja 2018, 17:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lola_M wrote:
    Tez sie balam ale nie bylo innego wyboru. Nie mialam swojej owulacji. Niby leczylam wszystkie hormony ale kiedy i czy pojawila by sie naturalnie tego nikt nie wie.
    To leczenie nie jest takie straszne[/QUOTE


    Miejmy nadzieję że mnie się uda tak jak i Tobie. Dziękuję za słowa otuchy:) jest mi teraz łatwiej. Wiem że nie jestem z tym sama:)

    Ella464
  • Lola_M Autorytet
    Postów: 661 217

    Wysłany: 1 maja 2018, 20:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ella464 wrote:
    Lola_M wrote:
    Tez sie balam ale nie bylo innego wyboru. Nie mialam swojej owulacji. Niby leczylam wszystkie hormony ale kiedy i czy pojawila by sie naturalnie tego nikt nie wie.
    To leczenie nie jest takie straszne[/QUOTE


    Miejmy nadzieję że mnie się uda tak jak i Tobie. Dziękuję za słowa otuchy:) jest mi teraz łatwiej. Wiem że nie jestem z tym sama:)

    Na pewno sie uda. A badalas wszystkie hormony? Bo jesli nie masz wlasnej owu to cos ja musi blokowac i to tez trzeba podleczyc dla lepszego i szybszego efektu

    Pcos
    f2wlp07whe3ye9wg.png
  • Ella464 Debiutantka
    Postów: 13 0

    Wysłany: 1 maja 2018, 21:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ginekolog kazał mi zrobić wyniki morfologi, prolaktyny, TSH, glukozy i AMH. Mówił że są w normie . No wlasnie mówił mi ze to przez tą wielotorbielowatosc nie mam owulacji. Przy tym występowały nieregularne miesiączki teraz przez leki miesiączki mam normalnie ale nadal bez owulacji. Ja się tak dokładnie na tym nie znam. To jest dla mnie nowe i zaczynam się tego wszystkiego uczyć. A przy czytaniu tego wszybkiego w internecie mam taki metalik w głowie, że sama nie wiem co jest dobre a co złe.

    Ella464
  • Lola_M Autorytet
    Postów: 661 217

    Wysłany: 1 maja 2018, 23:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czyli twoja sytuacja nie jest taka zła. Ja miałam podwyższona prolaktyne wysokie tsh i testosteron i przez to niedojrzewaly mi pecherzyki.
    Poczekaj do monitoringu zobaczysz czy tabletki skutkuja jesli tak to dzialaj

    Pcos
    f2wlp07whe3ye9wg.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 maja 2018, 11:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No nic ja zaczęłam wczoraj nowy cykl i na 16.05 mam wizytę u ginekologa zobaczymy czy jakiś nowy plan działania z nią ustalę po za tym muszę lubego wysłać na badania

  • Ania95 Autorytet
    Postów: 2987 2799

    Wysłany: 2 maja 2018, 12:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania2014 wrote:
    No nic ja zaczęłam wczoraj nowy cykl i na 16.05 mam wizytę u ginekologa zobaczymy czy jakiś nowy plan działania z nią ustalę po za tym muszę lubego wysłać na badania

    Współczuję :( trzymaj się! Faceta wyślij koniecznie na badanie. Najlepiej jeszcze przed Twoją wizytą, żebyście mieli wyniki. Będzie łatwiej Wam działać :)

  • madzikow Autorytet
    Postów: 818 287

    Wysłany: 2 maja 2018, 17:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania2014 wrote:
    No nic ja zaczęłam wczoraj nowy cykl i na 16.05 mam wizytę u ginekologa zobaczymy czy jakiś nowy plan działania z nią ustalę po za tym muszę lubego wysłać na badania
    Aniu trzymaj się

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 maja 2018, 17:10

    Starania od połowy 2017, czynnik męski.
    AD Clinic/Angelius dr Cholewa
    PICSI krótki protokół
    Mamy ❄ na zimowisku
    Patryk 15.04.2020 3980 g 60 cm <3
‹‹ 111 112 113 114 115 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Starania o dziecko, niepłodność? - jak powiedzieć o tym innym?

Często bywa tak, że temat kłopotów z zajściem w ciążę jest owiany tajemnicą. Jak powiedzieć rodzinie i przyjaciołom o Waszych trudnych doświadczeniach związanych z przedłużającymi się staraniami o dziecko? Doświadczony psycholog, który na co dzień pracuje z parami zmagającymi się z niepłodnością - Justyna Kuczmierowska - proponuje napisanie listu. Sprawdź, co powinno znaleźć się w liście do bliskich osób. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Objawy ciąży i testy ciążowe – co powinnaś wiedzieć?

Czy to nietypowe zachcianki, czy zmiany nastroju zwiastują nowy etap w Twoim życiu? Poznaj kluczowe objawy ciąży oraz najpopularniejsze testy ciążowe, które rozwieją Twoje wątpliwości i pozwolą odkryć, czy naprawdę zostaniesz mamą. Podajemy ważne informacje! Sprawdź!

CZYTAJ WIĘCEJ

7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz owulacji OvuFriend

Wydaje Ci się, że działanie kalendarza owulacji sprowadza się tylko do wyznaczania dni płodnych i terminu owulacji? Nic bardziej mylnego! Podczas prowadzenia obserwacji w kalendarzu OvuFriend możesz dowiedzieć się o rzeczach, które wspomogą Twoje starania o dziecko. Poznaj 7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz dni płodnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ