X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Nowe staraczki 2018
Odpowiedz

Nowe staraczki 2018

Oceń ten wątek:
  • MKNiecierpliwa Znajoma
    Postów: 17 0

    Wysłany: 13 lutego 2018, 20:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny,
    Długo już czytam poszczególne wątki na forum, ale nie udzielałam się.
    Dziś postanowiłam dołączyć i pogadać z Wami, jeśli nie macie nic przeciwko 
    Staramy się z mężem o pierwsze dziecko już 7 cykl, z czego pierwsze 3 był takie na ,,chybił trafił”, kolejne 3 według internetowego kalendarzyka dni płodnych – taki podstawowy wyliczający owulacje jedynie w oparciu o długość cyklu i datę ostatniej @, a dopiero ten tak podeszliśmy profesjonalnie z mierzeniem temp i innymi wspomagaczami. Gdzieś, na którymś wątku znalazłam ,,przepis na ciążę” i postanowiłam spróbować. Nie wiem czy coś z tego będzie…

    MKNiecierpliwa
  • Lola_M Autorytet
    Postów: 661 217

    Wysłany: 13 lutego 2018, 20:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MKNiecierpliwa wrote:
    Cześć dziewczyny,
    Długo już czytam poszczególne wątki na forum, ale nie udzielałam się.
    Dziś postanowiłam dołączyć i pogadać z Wami, jeśli nie macie nic przeciwko 
    Staramy się z mężem o pierwsze dziecko już 7 cykl, z czego pierwsze 3 był takie na ,,chybił trafił”, kolejne 3 według internetowego kalendarzyka dni płodnych – taki podstawowy wyliczający owulacje jedynie w oparciu o długość cyklu i datę ostatniej @, a dopiero ten tak podeszliśmy profesjonalnie z mierzeniem temp i innymi wspomagaczami. Gdzieś, na którymś wątku znalazłam ,,przepis na ciążę” i postanowiłam spróbować. Nie wiem czy coś z tego będzie…
    Hej
    A podzielisz sie tym " przepisem" moze którejś z nas sie przyda

    Pcos
    f2wlp07whe3ye9wg.png
  • MKNiecierpliwa Znajoma
    Postów: 17 0

    Wysłany: 13 lutego 2018, 21:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pewnie,
    ,,Przepis na ciąże" do którego się dogrzebałam:
    Dla kobiety: od pierwszego dnia cyklu castagnus (poniżej 60 kg - 1 tab, powyżej -2 tab) (regulacja cyklu i prolaktyna), wiesiołek tak żeby dziennie wyszło 1000 mg (lepszy śluz), acard 1 tab niezależnie od wagi (ponoć pomaga w zagnieżdżeniu), kwas foliowy 1 tab. i wypijamy przynajmniej 2,5 l wody mineralnej. W momencie owulacji odstawiamy wiesiołek, reszta bez zmian do końca cyklu.
    Dla mężczyzny: cynk 1 tab., selen 1 tab., wiesiołek tak żeby dziennie wyszło 600 mg (wszystkie na ruchliwość wojowników) oraz witamina A i E (na żywotność wojowników).

    Dodatkowo jako wspomaganie przetrwania wojowników - convensive plus żel.

    Ja zdecydowałam się na castagnus choć cykle mam jak w zegarku równiutkie 28 dni i prolaktynę w normie. Zapytałam gina czy mogę to brać i czy faktycznie pomaga, to odpowiedział, że ,,jak się uda, to znaczy, że pomógł a jak się nie uda, to znaczy że nie". Generalnie chodziło mu o to, że szkody sobie nim nie wyrządzę.

    Oczywiście nie mogę zapewnić Was,że powyższy przepis zadziała, choćby dlatego że każda z nas jest inna, po drugie każda może mieć jakieś dodatkowe schorzenia, a po trzecie dlatego, że sama go dopiero pierwszy cykl testuję... ale może któraś z Was też się zdecyduje.

    MKNiecierpliwa
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 lutego 2018, 21:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fajny przepis, jeszcze żeby by miał 100% skuteczności.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 lutego 2018, 21:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mission completed :) padam .. leze sobie z pupa wyżej ;)

    Co do castagnusa- jeżeli mam Prolaktyne Ok wręcz idealna boję sie go łykać / ponoć może rozregulować cykl !?

    Do suplem dla panów - L karnityna !!!! 3000 mg dziennie - poprawia ruchliwość żywotność - inf od androloga.


    Gabriella lubi tę wiadomość

  • Lola_M Autorytet
    Postów: 661 217

    Wysłany: 13 lutego 2018, 21:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Coś w tym wszystkim jest to testuj. Ja narazie nie mogę za duzo juz lekow mam. Na prolaktyne tsh testosteron na wywolanie @ itd

    Pcos
    f2wlp07whe3ye9wg.png
  • Lola_M Autorytet
    Postów: 661 217

    Wysłany: 13 lutego 2018, 21:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ciasteczko82 wrote:
    Mission completed :) padam .. leze sobie z pupa wyżej ;)

    Co do castagnusa- jeżeli mam Prolaktyne Ok wręcz idealna boję sie go łykać / ponoć może rozregulować cykl !?


    Do suplem dla panów - L karnityna !!!! 3000 mg dziennie - poprawia ruchliwość żywotność - inf od androloga.

    To ja może dla M cos kupie



    A ile dni dzialacie

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 lutego 2018, 21:39

    Pcos
    f2wlp07whe3ye9wg.png
  • Lola_M Autorytet
    Postów: 661 217

    Wysłany: 13 lutego 2018, 21:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gabriella wrote:
    Fajny przepis, jeszcze żeby by miał 100% skuteczności.

    Nie ma rzeczy co da 100% pewnosci trzeba próbować wszystkiego. A jak wszysyko zawiedzie to nawet odpuścić. Czesto sie zdarza ze dopiero wtedy zaskoczy nie wiem co w tym jest

    Pcos
    f2wlp07whe3ye9wg.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 lutego 2018, 21:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiem, że nie ma dlatego napisałam, że fajnie by było gdyby istniał taki sposób ze 100% skutecznością :-)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 lutego 2018, 21:46

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 lutego 2018, 21:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny czy polecacie jakiś kwas foliowy ? Czy to wszystko jedno jaki się łyka ?

  • Lola_M Autorytet
    Postów: 661 217

    Wysłany: 13 lutego 2018, 22:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam kochana pregna plus. To jest dla kobiet w ciazy ale oprócz kwasu odpowiedniej dawki masz inne wit

    Pcos
    f2wlp07whe3ye9wg.png
  • Lola_M Autorytet
    Postów: 661 217

    Wysłany: 13 lutego 2018, 22:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gabriella wrote:
    Wiem, że nie ma dlatego napisałam, że fajnie by było gdyby istniał taki sposób ze 100% skutecznością :-)


    To tylko los szczęścia jest loteria. Podibno nawet zdrowa kobieta ma tylko ok 20% szans na zajscie w kazdym cyklu.
    A czy te wszystkie suplementy pomagaja to nie wiem. Znam multum kobiet(takze w rodzinie) ktore nic nie stosowaly i od tak sobie zaszły bez wzgledu na wiek. Chociaz większość byla po 30stce

    Pcos
    f2wlp07whe3ye9wg.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 lutego 2018, 22:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lola_M wrote:
    Ja mam kochana pregna plus. To jest dla kobiet w ciazy ale oprócz kwasu odpowiedniej dawki masz inne wit
    Ostatnio w aptece widziałam Pregna Plus i Pregna DHA, zastanawiam się, które jest lepsze. Jest tyle tych suplementów, że niewiadono co wybrać.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 lutego 2018, 22:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lola_M wrote:
    To tylko los szczęścia jest loteria. Podibno nawet zdrowa kobieta ma tylko ok 20% szans na zajscie w kazdym cyklu.
    A czy te wszystkie suplementy pomagaja to nie wiem. Znam multum kobiet(takze w rodzinie) ktore nic nie stosowaly i od tak sobie zaszły bez wzgledu na wiek. Chociaz większość byla po 30stce
    Tak zdrowa para ma tylko 20% szans na ciążę, ale też mam koleżanki, które bez żadnych „wspomagaczy” zaszły w ciążę.

  • Lola_M Autorytet
    Postów: 661 217

    Wysłany: 13 lutego 2018, 22:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gabriella wrote:
    Ostatnio w aptece widziałam Pregna Plus i Pregna DHA, zastanawiam się, które jest lepsze. Jest tyle tych suplementów, że niewiadono co wybrać.

    Mi gin mowila ze pregna plus wystarczy ale pewnie co kekarz to inna opinia

    Pcos
    f2wlp07whe3ye9wg.png
  • magdzi Ekspertka
    Postów: 173 83

    Wysłany: 13 lutego 2018, 22:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jagoda229 przeważnie cykle 28-dniowe. Ale właśnie ten ostatni coś się skrócił o dwa dni...Może to kwestia podniesionej dawki glucophage i włączenia luteiny,ale jak już coś to obstawiam to pierwsze...

    MKNiecierpliwa witaj :)

    atdc2n0adheyq10q.png
  • Lola_M Autorytet
    Postów: 661 217

    Wysłany: 13 lutego 2018, 22:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    magdzi wrote:
    jagoda229 przeważnie cykle 28-dniowe. Ale właśnie ten ostatni coś się skrócił o dwa dni...Może to kwestia podniesionej dawki glucophage i włączenia luteiny,ale jak już coś to obstawiam to pierwsze...

    MKNiecierpliwa witaj :)

    A na co masz luteine

    Pcos
    f2wlp07whe3ye9wg.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 lutego 2018, 05:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lola_M wrote:
    To ja może dla M cos kupie



    A ile dni dzialacie
    Tzn - było w nd; wczoraj; powinnismy dzis i jutro :)

  • MKNiecierpliwa Znajoma
    Postów: 17 0

    Wysłany: 14 lutego 2018, 06:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Powiem Wam dziewczyny odnośnie zachodzenia w ciąże bez wspomagaczy, że chyba duże znaczenie ma wiek.
    7 lat temu, dokładnie 8 marca 2011 r. postanowiliśmy z mężem (jeszcze wtedy narzeczonym :) ) ,,zaszaleć" i pierwszy raz w życiu i tylko w tamtym cyklu ten jeden raz kochaliśmy się bez zabezpieczenia. Absolutnie nie wychodziło, żeby to były dni płodne, ani z kalendarzyków, ani z objawów, ani z niczego. Było to w biegu, spontanicznie, bo zaraz wracali rodzice do domu (to jeszcze były moje młode lata) żadnych nóg do góry i podobnych cudów. I co? I oczywiście byłam w ciąży. Niestety straciliśmy ją w 7 tygodniu, przez stres i nerwy. Jednego dnia zmarła osoba mi bliska, a następnego straciliśmy ciąże.

    Potem długo nie chciałam próbować, stwierdziliśmy, że podejdziemy do tego rozsądniej... ślub, dom, studia, potem doktoraty, dobra praca... i tak zleciało to 7 lat. Myśleliśmy, że pójdzie tak łatwo jak wtedy. Nawet dokładnie zaplanowałam miesiąc rozpoczęcia starań, tak żeby rozwiązanie ciąży pasowało mi do planów zawodowych. O ja głupia! Tak jak pisałam, od tego czasu już 7 cykl, ale pierwszy z udziwnieniami.





    MKNiecierpliwa
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 lutego 2018, 06:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MKNiecierpliwa wrote:
    Powiem Wam dziewczyny odnośnie zachodzenia w ciąże bez wspomagaczy, że chyba duże znaczenie ma wiek.
    7 lat temu, dokładnie 8 marca 2011 r. postanowiliśmy z mężem (jeszcze wtedy narzeczonym :) ) ,,zaszaleć" i pierwszy raz w życiu i tylko w tamtym cyklu ten jeden raz kochaliśmy się bez zabezpieczenia. Absolutnie nie wychodziło, żeby to były dni płodne, ani z kalendarzyków, ani z objawów, ani z niczego. Było to w biegu, spontanicznie, bo zaraz wracali rodzice do domu (to jeszcze były moje młode lata) żadnych nóg do góry i podobnych cudów. I co? I oczywiście byłam w ciąży. Niestety straciliśmy ją w 7 tygodniu, przez stres i nerwy. Jednego dnia zmarła osoba mi bliska, a następnego straciliśmy ciąże.

    Potem długo nie chciałam próbować, stwierdziliśmy, że podejdziemy do tego rozsądniej... ślub, dom, studia, potem doktoraty, dobra praca... i tak zleciało to 7 lat. Myśleliśmy, że pójdzie tak łatwo jak wtedy. Nawet dokładnie zaplanowałam miesiąc rozpoczęcia starań, tak żeby rozwiązanie ciąży pasowało mi do planów zawodowych. O ja głupia! Tak jak pisałam, od tego czasu już 7 cykl, ale pierwszy z udziwnieniami.

    To prawda - wiek ma ogromne znaczenie.. nadto dochodzi stres i ta cała otoczka - trudno bez tego jeżeli się starasz i nie wychodzi, robisz badania które pokazują, że coś jest nie tak, nakręcasz się i koło zamknięte.
    Zajść w ciąże i ją utrzymać wydaje się być w obecnych czasach niemałym wyzwaniem.

    U mnie sytuacja wyglądała inaczej - pomijam karierę i zdobycie zawodu- ale mój ex mąż nie chciał mieć ze mną dzieci.

‹‹ 18 19 20 21 22 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

PMS, czyli zespół napięcia przedmiesiączkowego - przyczyny, objawy, leczenie

Zespół napięcia przedmiesiączkowego to ogólne określenie na objawy i dolegliwości, które odczuwają kobiety przed miesiączką. A jakie są najczęstsze objawy PMS? Co jest ich przyczyną? Czy i kiedy napięcie przedmiesiączkowe wymaga leczenia? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niepłodność u mężczyzn - najczęstsze przyczyny. Kiedy warto wykonać badanie nasienia?

Problem z poczęciem dziecka jest problemem obojga partnerów, dlatego jeśli już dłuższy czas czekasz na dziecko, to diagnostykę i ewentualne leczenie rozpocznij razem z partnerem. Niepłodność u mężczyzn występuje tak samo często, jak u kobiet. Przeczytaj jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością u mężczyzn, w jaki sposób można je wykryć i jakie są potencjalne rozwiązania na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Suchość pochwy - najczęstsze przyczyny, objawy i leczenie

Suchość pochwy to wstydliwa dolegliwość, która dotyka wielu kobiet. Kiedy się pojawia? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z odpowiednim nawilżeniem pochwy? Czy suchość pochwy można leczyć? 

CZYTAJ WIĘCEJ