X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Nowe staraczki 2018
Odpowiedz

Nowe staraczki 2018

Oceń ten wątek:
  • Darinka Ekspertka
    Postów: 215 121

    Wysłany: 14 lutego 2018, 06:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MKNiecierpliwa wrote:
    Powiem Wam dziewczyny odnośnie zachodzenia w ciąże bez wspomagaczy, że chyba duże znaczenie ma wiek.
    7 lat temu, dokładnie 8 marca 2011 r. postanowiliśmy z mężem (jeszcze wtedy narzeczonym :) ) ,,zaszaleć" i pierwszy raz w życiu i tylko w tamtym cyklu ten jeden raz kochaliśmy się bez zabezpieczenia. Absolutnie nie wychodziło, żeby to były dni płodne, ani z kalendarzyków, ani z objawów, ani z niczego. Było to w biegu, spontanicznie, bo zaraz wracali rodzice do domu (to jeszcze były moje młode lata) żadnych nóg do góry i podobnych cudów. I co? I oczywiście byłam w ciąży. Niestety straciliśmy ją w 7 tygodniu, przez stres i nerwy. Jednego dnia zmarła osoba mi bliska, a następnego straciliśmy ciąże.

    Potem długo nie chciałam próbować, stwierdziliśmy, że podejdziemy do tego rozsądniej... ślub, dom, studia, potem doktoraty, dobra praca... i tak zleciało to 7 lat. Myśleliśmy, że pójdzie tak łatwo jak wtedy. Nawet dokładnie zaplanowałam miesiąc rozpoczęcia starań, tak żeby rozwiązanie ciąży pasowało mi do planów zawodowych. O ja głupia! Tak jak pisałam, od tego czasu już 7 cykl, ale pierwszy z udziwnieniami.

    Hej, nie zamartwiaj się. Ja odstawilam tabletki w kwietniu, też czekałam na odpowiedni moment, praca, mieszkanie itd. I tak zleciało do trzydziestki. Myślałam, że odstawie i zaraz w ciąży będę. A tu psikus. Udało się w styczniu, przy pomocy żelu Conceive plus(pierwszy raz go zastosowalam i się udało, ale to może być przypadek). Dziś mam pierwszą wizytę i znowu stres. A stres to najgorsze co może być. Mam nadzieję, że u Ciebie też niedługo zaskoczy. Trzymam kciuki.

    34bw2n0a9897alzf.png
  • MKNiecierpliwa Znajoma
    Postów: 17 0

    Wysłany: 14 lutego 2018, 07:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki Darinka. Bardzo Ci gratuluje :) Też właśnie pierwszy cykl z convensive probowalismy i z cala reszta ,,przepisu". Bede wiedziec jak poszlo dopiero w sobotę.Boję się, ze nic z tego,bo jakoś dziwnie się czuję.

    MKNiecierpliwa
  • Darinka Ekspertka
    Postów: 215 121

    Wysłany: 14 lutego 2018, 07:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MKNiecierpliwa wrote:
    Dzięki Darinka. Bardzo Ci gratuluje :) Też właśnie pierwszy cykl z convensive probowalismy i z cala reszta ,,przepisu". Bede wiedziec jak poszlo dopiero w sobotę.Boję się, ze nic z tego,bo jakoś dziwnie się czuję.

    Spokojnie, ja też myslałam, że nic z tego nie będzie, a jednak się udało :) nie ma co się nakręcać, chociaż wiem jakie to trudne. Jak nie tym razem to następnym, trzeba wierzyć, że w końcu się uda:)

    34bw2n0a9897alzf.png
  • MKNiecierpliwa Znajoma
    Postów: 17 0

    Wysłany: 14 lutego 2018, 08:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wszystkie wiemy, ze nienakrecanie jest trudne, dlatego spokojnie staram sie poczekac do soboty. Najchetniej zrobilabym test juz teraz ale to bylby dopiero 9 lub 10 dpo (tak sadze,bo nie mialam monitoringu) wiec moze byc malo wiarygodne. Darinka,a Ty w ktorym dniu testowałas od owu?

    MKNiecierpliwa
  • Darinka Ekspertka
    Postów: 215 121

    Wysłany: 14 lutego 2018, 10:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja robiłam test dwa dni przed planowaną @, i już mialam drugą bardzo bladą kreskę. To był jakoś 13 dpo. A miałam nie robić testu przed terminem @, ale zakręciło mi się lekko w głowie i tylko dlatego zrobiłam ;)

    34bw2n0a9897alzf.png
  • Lola_M Autorytet
    Postów: 661 217

    Wysłany: 14 lutego 2018, 12:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MKNiecierpliwa wrote:
    Wszystkie wiemy, ze nienakrecanie jest trudne, dlatego spokojnie staram sie poczekac do soboty. Najchetniej zrobilabym test juz teraz ale to bylby dopiero 9 lub 10 dpo (tak sadze,bo nie mialam monitoringu) wiec moze byc malo wiarygodne. Darinka,a Ty w ktorym dniu testowałas od owu?

    Z tym testowaniem tez roznie jest. Niektore dziewczyny robily test w dniu spodziewanej @ i byl negatywny a kilka dni pozniej juz pozytywny.

    Testuj tak zeby bylo kolo 14dpo a jesli nic nie pokaze i @ dalej nie bedzie idz na bete

    Pcos
    f2wlp07whe3ye9wg.png
  • Lola_M Autorytet
    Postów: 661 217

    Wysłany: 14 lutego 2018, 12:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ciasteczko82 wrote:
    To prawda - wiek ma ogromne znaczenie.. nadto dochodzi stres i ta cała otoczka - trudno bez tego jeżeli się starasz i nie wychodzi, robisz badania które pokazują, że coś jest nie tak, nakręcasz się i koło zamknięte.
    Zajść w ciąże i ją utrzymać wydaje się być w obecnych czasach niemałym wyzwaniem.

    U mnie sytuacja wyglądała inaczej - pomijam karierę i zdobycie zawodu- ale mój ex mąż nie chciał mieć ze mną dzieci.


    Zgodze sie z tym ze wiek ma znaczenie.
    Chociaz mamnie inny przyklad moja bratowa ma 36 lat i od tak sobie jest w ciazy

    Moze jak ktoś bardzo chce to wtedy nie moze

    ciasteczko82 lubi tę wiadomość

    Pcos
    f2wlp07whe3ye9wg.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 lutego 2018, 13:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ciasteczko82 wrote:
    Mission completed :) padam .. leze sobie z pupa wyżej ;)

    Co do castagnusa- jeżeli mam Prolaktyne Ok wręcz idealna boję sie go łykać / ponoć może rozregulować cykl !?

    Do suplem dla panów - L karnityna !!!! 3000 mg dziennie - poprawia ruchliwość żywotność - inf od androloga.
    Czy L karnityna kupowałaś taką 3000 mg czy taką 1000 mg i 3 tabletki dziennie?

    ciasteczko82 lubi tę wiadomość

  • futuremama Autorytet
    Postów: 5608 3820

    Wysłany: 14 lutego 2018, 16:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja 10dpo miałam swój cień :D ale tak jak Lola_M pisze, znam kilka osób które w dniu @ testowały i był negatyw a w ciąży były :)

    3i49o7esfkybvicx.png
    👧12.2018 39+3, 3680g, 51cm
    👦08.2015 40+5, 3870g, 58cm
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 lutego 2018, 16:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam Panie chciałabym do Was dołączyć jako początkująca staraczka. Co prawda muszę trochę rozwiązać drobne problemy hormonalne ( hiperprolaktynemia czynnościowa) i znaleźć jakiegoś lekarza ginekologa, który podejmie się leczenia a nie tylko przepisywania luteiny nie zwracając uwagi na badania prolaktyny.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 lutego 2018, 16:58

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 lutego 2018, 17:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Helo girls:) pękł !!!!!!!! Test owu mega pozytywne - ciemnnaaa krecha endom10 mm
    Yhmmmm :)
    L karnityne dopiero moj ma kupić -2x 1500 w sklepie dla sportowców :) te z apteki nie polecam :)

    Gabriella lubi tę wiadomość

  • Lola_M Autorytet
    Postów: 661 217

    Wysłany: 14 lutego 2018, 18:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ciasteczko82 wrote:
    Helo girls:) pękł !!!!!!!! Test owu mega pozytywne - ciemnnaaa krecha endom10 mm
    Yhmmmm :)
    L karnityne dopiero moj ma kupić -2x 1500 w sklepie dla sportowców :) te z apteki nie polecam :)

    A masz to potwierdzone monit. Czy testem?

    Pcos
    f2wlp07whe3ye9wg.png
  • Lola_M Autorytet
    Postów: 661 217

    Wysłany: 14 lutego 2018, 18:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania2014 wrote:
    Witam Panie chciałabym do Was dołączyć jako początkująca staraczka. Co prawda muszę trochę rozwiązać drobne problemy hormonalne ( hiperprolaktynemia czynnościowa) i znaleźć jakiegoś lekarza ginekologa, który podejmie się leczenia a nie tylko przepisywania luteiny nie zwracając uwagi na badania prolaktyny.
    Hej witaj

    Pcos
    f2wlp07whe3ye9wg.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 lutego 2018, 18:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Ania2014 :-)





  • futuremama Autorytet
    Postów: 5608 3820

    Wysłany: 14 lutego 2018, 19:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Ania :)

    Dziewczyny mam pytanie o solcogyn. Mała któraś z Was tym smarowaną nadżerkę?
    Bo mam małą no i cytologia średnia więc z ginem była decyzja że jak taka wyjdzie i nie będę w ciąży to posmarujemy. Niby mówił że dwa tygodnie powinno wystarczyć żeby to się zagoiło. My bedziemy mieć teoretycznie niecały miesiąc. Wystarczy?

    3i49o7esfkybvicx.png
    👧12.2018 39+3, 3680g, 51cm
    👦08.2015 40+5, 3870g, 58cm
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 lutego 2018, 19:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lola_M wrote:
    A masz to potwierdzone monit. Czy testem?
    Oczywiście że monitoring :) usg - byłam po 17.
    Idę jeszcze w Pt

    Witaj Ania :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 lutego 2018, 19:27

  • Lola_M Autorytet
    Postów: 661 217

    Wysłany: 14 lutego 2018, 19:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    futuremama wrote:
    Hej Ania :)

    Dziewczyny mam pytanie o solcogyn. Mała któraś z Was tym smarowaną nadżerkę?
    Bo mam małą no i cytologia średnia więc z ginem była decyzja że jak taka wyjdzie i nie będę w ciąży to posmarujemy. Niby mówił że dwa tygodnie powinno wystarczyć żeby to się zagoiło. My bedziemy mieć teoretycznie niecały miesiąc. Wystarczy?


    W tej kwestii ci nie pomoge mialam usowana nadzerke laserem a to sie goilo chyba 6 tyg. Ale to di smarowania jest dobre apytanie czyy sie zagoi zai dwa tyg to zalezy od wielkosci i jak twoj organizm bedzie sie goil. I tak mie ma wyjscia trzeba to wyleczyc

    Pcos
    f2wlp07whe3ye9wg.png
  • Lola_M Autorytet
    Postów: 661 217

    Wysłany: 14 lutego 2018, 19:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ciasteczko82 wrote:
    Oczywiście że monitoring :) usg - byłam po 17.
    Idę jeszcze w Pt


    Szybko ci urósł szybko pękł
    To pewnie itak szybko w ciazy bedziesz :)

    ciasteczko82 lubi tę wiadomość

    Pcos
    f2wlp07whe3ye9wg.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 lutego 2018, 20:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lola_M wrote:
    ciasteczko82 wrote:
    Oczywiście że monitoring :) usg - byłam po 17.
    Idę jeszcze w Pt


    Szybko ci urósł szybko pękł
    To pewnie itak szybko w ciazy bedziesz :)

    To jest aż dziwne ... właśnie nie mogę zrozumieć jakim cudem.
    Endometrium też ponoć ładne - poprzedni cykl miałam 8 mm.
    Teraz nadzieja że jajeczko było + spotkają się+ połączą + zagnieździ..

    Nie sądzę że nam się uda.
    Ja się cieszę że coś tam się dzieje bo czułam się jak wybrakowany towar :(

  • Lola_M Autorytet
    Postów: 661 217

    Wysłany: 14 lutego 2018, 20:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ciasteczko82 wrote:
    To jest aż dziwne ... właśnie nie mogę zrozumieć jakim cudem.
    Endometrium też ponoć ładne - poprzedni cykl miałam 8 mm.
    Teraz nadzieja że jajeczko było + spotkają się+ połączą + zagnieździ..

    Nie sądzę że nam się uda.
    Ja się cieszę że coś tam się dzieje bo czułam się jak wybrakowany towar :(



    Nikt nie jest wybrakowany. Czasem tylko ktos poddaje nas próbie


    Ciekawe czyczy moje sie spotkalo. W tym mies tez mialal ladne endo 14 a w 13dc pecherzyk 19

    Pcos
    f2wlp07whe3ye9wg.png
‹‹ 19 20 21 22 23 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zespół Policystycznych Jajników (PCOS) – dieta dla płodności

Zespół policystycznych jajników (PCOS, Policystyczne Jajniki) to jedno z najczęściej występujących zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Dotyczy 5-10% kobiet w wieku rozrodczym i jest najczęstszą przyczyną zaburzeń owulacji i problemów z zajściem w ciążę. Przeczytaj jakie są objawy PCOS, jak wpływa ono na starania o dziecko oraz w jaki sposób możesz pomóc sobie dietą.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Owulacja – kiedy owulacja zwiększy szanse na zajście w ciążę

Kiedy owulacja? Większość kobiet wie, że owulacja to czas, w którym możliwe jest zajście w ciążę. Ale kiedy dokładnie ona występuje, jakie są objawy owulacji, jak ją rozpoznać lub co może na nią wpływać nie dla wszystkich jest oczywiste. Kilka faktów na ten temat oraz parę prostych instrukcji jak obserwować swoje ciało pomoże Ci wielokrotnie zwiększyć szanse na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak radzić sobie z trudnymi pytaniami, gdy cierpisz na niepłodność i masz problemy z zajściem w ciążę?

Tylko osoby, które doświadczyły przedłużających się starań o dziecko, wiedzą jak trudne mogą być pytania ze strony innych... "A Wy kiedy będziecie mieli dziecko?" jest jednym z najczęstszych. Jak odpowiadać na trudne pytania? Jak radzić sobie z emocjami podczas przedłużających się starań o dziecko? I dlaczego problemy z płodnością są tak trudnym emocjonalnie doświadczeniem? Przeczytaj artykuł doświadczonego psychologa - Justyny Kuczmierowskiej, która na codzień pracuje z parami borykającymi się z niepłodnością! 

CZYTAJ WIĘCEJ