X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Nowe staraczki 2018
Odpowiedz

Nowe staraczki 2018

Oceń ten wątek:
  • яóżσωє ѕłσń¢є Koleżanka
    Postów: 111 19

    Wysłany: 4 lutego 2018, 19:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam :)
    Czy można dołączyć? :)

    Mam 21 lat za niedługo 22 :) Jestem mężatką i staram się o maleństwo już 3 lata. Teraz jestem na etapie szukania nowego, konkretnego lekarza, który nie potraktuje mnie jak dziecko i weźmie się za mnie :)

    Pozdrawiam :)

  • Darinka Ekspertka
    Postów: 215 121

    Wysłany: 4 lutego 2018, 19:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    яóżσωє ѕłσń¢є wrote:
    Witam :)
    Czy można dołączyć? :)

    Mam 21 lat za niedługo 22 :) Jestem mężatką i staram się o maleństwo już 3 lata. Teraz jestem na etapie szukania nowego, konkretnego lekarza, który nie potraktuje mnie jak dziecko i weźmie się za mnie :)

    Pozdrawiam :)
    Hej ;) konkretny lekarz to podstawa, cieżko znaleźc dobrego, takiego, który szybko zacznie działac i badać. Ja dzięki czytaniu tego forum i z doświadczeń dziewczyn dowiedziałam sie dużo wiecej niż od lekarza ;) ale młodziutka jesteś, badania jakieś miałaś robione?

    34bw2n0a9897alzf.png
  • яóżσωє ѕłσń¢є Koleżanka
    Postów: 111 19

    Wysłany: 4 lutego 2018, 19:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Konkretnych nie... po ślubie zaniechaliśmy zabezpieczenia po roku zaświeciła się lampka że coś może być nie tak. I tak przez 2 lata chodzę od lekarza do lekarza i słyszę tylko (jesteś jeszcze młoda nie ma co panikować) (jak organizm dojrzeje to będzie i ciąża) itp teksty. Jedyne badania jakie miałam to TSH które wyszło w normie. Niedawno przez przypadek jak robiłam USG nerek okazało się że mam torbiel ok 3,7 cm na prawym jajniku, której lekarze nie zauważyli.

  • Lola_M Autorytet
    Postów: 661 217

    Wysłany: 4 lutego 2018, 19:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Darinka wrote:
    To co piszesz daje mi nadzieję :) :) muszę cierpliwie poczekać. Zamierzam kupić test najwcześniej w sobotę :)


    Nadzieje zawsze trzeba miec dopuki @ nie ma wszystko sie może okazac

    Pcos
    f2wlp07whe3ye9wg.png
  • Lola_M Autorytet
    Postów: 661 217

    Wysłany: 4 lutego 2018, 20:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    яóżσωє ѕłσń¢є wrote:
    Konkretnych nie... po ślubie zaniechaliśmy zabezpieczenia po roku zaświeciła się lampka że coś może być nie tak. I tak przez 2 lata chodzę od lekarza do lekarza i słyszę tylko (jesteś jeszcze młoda nie ma co panikować) (jak organizm dojrzeje to będzie i ciąża) itp teksty. Jedyne badania jakie miałam to TSH które wyszło w normie. Niedawno przez przypadek jak robiłam USG nerek okazało się że mam torbiel ok 3,7 cm na prawym jajniku, której lekarze nie zauważyli.


    A ile ci wyszlo tsh. Bo norma to norma ale zeby zajsc w ciaze czasem trzeba miec duzo mniej niz zwykla norma. Oprocz tego pasuje zrobic inne badania hormonalne i zajac sie torbiela. I zmienic lekarza jak nie zauwazyl tak wielkiej torbieli

    Pcos
    f2wlp07whe3ye9wg.png
  • Darinka Ekspertka
    Postów: 215 121

    Wysłany: 4 lutego 2018, 20:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lola_M wrote:
    A ile ci wyszlo tsh. Bo norma to norma ale zeby zajsc w ciaze czasem trzeba miec duzo mniej niz zwykla norma. Oprocz tego pasuje zrobic inne badania hormonalne i zajac sie torbiela. I zmienic lekarza jak nie zauwazyl tak wielkiej torbieli

    No wlaśnie ja tsh tez mam w normie, bo 2.7, a jednak być może troche za dużo aby zajść w ciąże, dobrze by było jakby było poniżej 2.

    34bw2n0a9897alzf.png
  • яóżσωє ѕłσń¢є Koleżanka
    Postów: 111 19

    Wysłany: 4 lutego 2018, 20:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    TSH 1,9 a nie pamiętam ile wynosiło ft3 i 4.
    Szukam nowego lekarza i strasznie ciężko znaleźć opinie na temat lekarzy są różne a testować każdego jednego na swoim doświadczeniu może być straszne..

  • Lola_M Autorytet
    Postów: 661 217

    Wysłany: 4 lutego 2018, 20:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To tsh masz ok. Ale inne hormony musisz sobie jeszcze przebadac. No a lekarza to musisz dobrze poszukac albo klinike

    Pcos
    f2wlp07whe3ye9wg.png
  • яóżσωє ѕłσń¢є Koleżanka
    Postów: 111 19

    Wysłany: 4 lutego 2018, 20:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zrobiła bym badania na własną rękę ale szczerze mówiąc nie bardzo wiem jakie.. Nie znam się na tym kompletnie.

  • Darinka Ekspertka
    Postów: 215 121

    Wysłany: 4 lutego 2018, 20:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też póki co nie robiłam nic więcej niż morfologia i tsh, ale w tym cyklu (jak sie nie udało) na pewno pójde do ginekologa na monitoring sprawdzić czy dochodzi do owulacji i pęknięcia pęcherzyka.

    34bw2n0a9897alzf.png
  • яóżσωє ѕłσń¢є Koleżanka
    Postów: 111 19

    Wysłany: 4 lutego 2018, 20:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Darinka wrote:
    Ja też póki co nie robiłam nic więcej niż morfologia i tsh, ale w tym cyklu (jak sie nie udało) na pewno pójde do ginekologa na monitoring sprawdzić czy dochodzi do owulacji i pęknięcia pęcherzyka.
    A długo już się staracie?

  • Lola_M Autorytet
    Postów: 661 217

    Wysłany: 4 lutego 2018, 20:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    яóżσωє ѕłσń¢є wrote:
    Zrobiła bym badania na własną rękę ale szczerze mówiąc nie bardzo wiem jakie.. Nie znam się na tym kompletnie.


    Od razu mowie duzo tych badan jest na wlasna reke to nie wiem czy jest sens kupa kasy cie za to wyjdzie a moze nie wszystkie beda potrzebne

    Pcos
    f2wlp07whe3ye9wg.png
  • Darinka Ekspertka
    Postów: 215 121

    Wysłany: 4 lutego 2018, 20:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie zabezpieczamy się od kwietnia, a od września zaczęłam pilnować dni płodnych itp, wiec tak konkretnie od września. Narazie bez rezultatow. Troche też martwi mnie mój wiek bo mam 30 lat, a myślałam, ze szybciej nam sie uda.

    34bw2n0a9897alzf.png
  • Lola_M Autorytet
    Postów: 661 217

    Wysłany: 4 lutego 2018, 20:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    яóżσωє ѕłσń¢є wrote:
    A długo już się staracie?


    No dobrze robisz z tym monitoringiem

    Pcos
    f2wlp07whe3ye9wg.png
  • яóżσωє ѕłσń¢є Koleżanka
    Postów: 111 19

    Wysłany: 4 lutego 2018, 20:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lola_M wrote:
    Od razu mowie duzo tych badan jest na wlasna reke to nie wiem czy jest sens kupa kasy cie za to wyjdzie a moze nie wszystkie beda potrzebne
    No więc zostało znaleźć lekarza i liczyć na szczęście że trafie w końcu na konkretnego :)

  • Lola_M Autorytet
    Postów: 661 217

    Wysłany: 4 lutego 2018, 20:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Darinka wrote:
    No wlaśnie ja tsh tez mam w normie, bo 2.7, a jednak być może troche za dużo aby zajść w ciąże, dobrze by było jakby było poniżej 2.


    No moja lekarka mowi ze musi byc ponizej 2,5

    Pcos
    f2wlp07whe3ye9wg.png
  • Darinka Ekspertka
    Postów: 215 121

    Wysłany: 4 lutego 2018, 20:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lola_M wrote:
    No moja lekarka mowi ze musi byc ponizej 2,5
    Ja na 10 mam umówioną wizytę i ciekawa jestem co mi pani doktor powie w tym temacie

    34bw2n0a9897alzf.png
  • Lola_M Autorytet
    Postów: 661 217

    Wysłany: 4 lutego 2018, 20:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Darinka wrote:
    Nie zabezpieczamy się od kwietnia, a od września zaczęłam pilnować dni płodnych itp, wiec tak konkretnie od września. Narazie bez rezultatow. Troche też martwi mnie mój wiek bo mam 30 lat, a myślałam, ze szybciej nam sie uda.


    A cykl masz w porzadku. Moze faktycznie ci npsię pecherzyk nie peka. A kiedy sie wybierasz na monit.

    Pcos
    f2wlp07whe3ye9wg.png
  • Lola_M Autorytet
    Postów: 661 217

    Wysłany: 4 lutego 2018, 20:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Darinka wrote:
    Ja na 10 mam umówioną wizytę i ciekawa jestem co mi pani doktor powie w tym temacie

    Na 10 lutego

    Pcos
    f2wlp07whe3ye9wg.png
  • яóżσωє ѕłσń¢є Koleżanka
    Postów: 111 19

    Wysłany: 4 lutego 2018, 20:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a powiedzcie mi monitoring może zrobić każdy ginekolog który posiada sprzęt w gabinecie czy odsyła do innego lekarza?

‹‹ 4 5 6 7 8 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Sezonowa dieta zwiększająca płodność – płodne smaki jesieni

Jesień to świetny moment na wprowadzenie zmian do stylu życia i diety, które mogą pozytywnie wpłynąć na płodność i tym samym zwiększyć szanse na zajście w ciążę. Jakie produkty wybierać jesienią? Które składniki mają szczególne znaczenie w kontekście płodności? Podpowiadają ekspertki - Ania i Zosia z Akademii Płodności. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Śluz szyjkowy, śluz z podniecenia, wydzielina z pochwy, upławy - jak odróżniać?

Śluz szyjkowy to bardzo ważny wskaźnik kobiecej płodności. Jak odróżniać poszczególne rodzaje śluzu? Czym różni się naturalny śluz szyjkowy od śluzu wynikającego z podniecenia? Czym są upławy i kiedy warto zgłosić się do lekarza? Jak zapisywać poszczególne rodzaje śluzu w aplikacji OvuFriend? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Dieta Płodności w OvuFriend - jak otrzymać spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności?

Brak śluzu płodnego, endometrioza, nieregularne cykle, a może PCOS? Dieta Płodności w OvuFriend to spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności dopasowane idealnie do Ciebie i Twoich dolegliwości! Sprawdź instrukcję krok po kroku, jak otrzymać Dietę Płodności i zwiększyć szanse na zajście w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ