X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Nowe staraczki 2018
Odpowiedz

Nowe staraczki 2018

Oceń ten wątek:
  • mar1tusia Przyjaciółka
    Postów: 117 56

    Wysłany: 17 kwietnia 2018, 10:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ginekolog powiedzial ze jak sie dowiem ze jestem w ciazy mam odstawic Dostinex i zaczac brac duphaston, myslicie ze mam jiz brac ? Trochr sie boje tego duphastonu

    f2w3ikgnystddcxf.png
  • futuremama Autorytet
    Postów: 5608 3820

    Wysłany: 17 kwietnia 2018, 10:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mar1tusia wrote:
    Dziewczyny chyba się udało ! :) dwa dni do @, ale nie mogłam się powstrzymać i zrobiłam test ! Jest blada kreska ale widoczna! Nie mogę wstawić zdjęcia bo nie umiem :) Boję się strasznie ze coś jest nie tak bo mam bóle jak na @. Podejrzewałam trochę że mogę być w ciąży bo bolą mnie piersi ( a mnie nigdy na @ nie bolą ) i wczoraj miałam taki dziwny śluz. Zastanawiałam się czy wam pisać bo wiem jakie to jest ciężkie :( Ale muszę komuś "powiedzieć" bo zwariuje. Najgorsze, że dzisiaj jadę na wyjazd służbowy no i będzie impreza co mam powiedzieć że nie pije szefowi, nie chce żeby się czegoś domyślił.
    Antybiotyki czasem się sprawdzają jako wymówka :)

    Strasznie się cieszę i po cichutku już gratuluję :*
    Dzisiaj bym już nie robiła tylko jutro z porannego co by się dodatkowo nie stresować :) Zwłaszcza jak mówisz że dwa pozytywne :) A kiedy miałaś OM? Pewnie też się na grudzień jeszcze załapiesz :)

    3i49o7esfkybvicx.png
    👧12.2018 39+3, 3680g, 51cm
    👦08.2015 40+5, 3870g, 58cm
  • mar1tusia Przyjaciółka
    Postów: 117 56

    Wysłany: 17 kwietnia 2018, 10:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    OM ? jezeli chodzi o owulacje to mialam 2 lub 5 kwietnia ;)

    f2w3ikgnystddcxf.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 kwietnia 2018, 11:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Om czyli ostatnią miesiączkę.
    Nie bój się leków zastosuj się do wskazań lekarza napewno będzie dobrze

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 kwietnia 2018, 11:06

  • mar1tusia Przyjaciółka
    Postów: 117 56

    Wysłany: 17 kwietnia 2018, 11:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania2014 wrote:
    Om czyli ostatnią miesiączkę
    Aaaa 22.03 :)

    f2w3ikgnystddcxf.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 kwietnia 2018, 11:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A tak z innej beczki zastanawiam się od jakiegoś czasu nad zmianą pracy (atmosfera do bani) ale kurcze teraz kiedy zdecydowaliśmy się na starania to trochę głupi pomysł wiem że w razie co po zbalezieniu nowej pracy muszę dostać umowę próbna na rok ale po potem. Tu przynajmniej wiem, że wyrazie co praca by na mnie czekała aż wrócę a po za tym szefowa to wyrozumiała kobieta jeśli chodzi o młode mamuśki

  • mar1tusia Przyjaciółka
    Postów: 117 56

    Wysłany: 17 kwietnia 2018, 11:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania2014 wrote:
    A tak z innej beczki zastanawiam się od jakiegoś czasu nad zmianą pracy (atmosfera do bani) ale kurcze teraz kiedy zdecydowaliśmy się na starania to trochę głupi pomysł wiem że w razie co po zbalezieniu nowej pracy muszę dostać umowę próbna na rok ale po potem. Tu przynajmniej wiem, że wyrazie co praca by na mnie czekała aż wrócę a po za tym szefowa to wyrozumiała kobieta jeśli chodzi o młode mamuśki
    Jezeli masz umowr na czas nieokreslony to szkoda zmieniać:) ja tez siedze w pracy tylko z tego powodu :)

    madzikow lubi tę wiadomość

    f2w3ikgnystddcxf.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 kwietnia 2018, 11:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Już od kilku lat mam na czas nieokreślony i tylko dlatego jeszcze nie rzuciłam tej pracy ale chyba wstrzymam się że zmiana bo roku czekać nie mam zamiaru na przedłużenie jakbym nowa prace znalazła

    mar1tusia lubi tę wiadomość

  • mar1tusia Przyjaciółka
    Postów: 117 56

    Wysłany: 17 kwietnia 2018, 11:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania2014 wrote:
    Już od kilku lat mam na czas nieokreślony i tylko dlatego jeszcze nie rzuciłam tej pracy ale chyba wstrzymam się że zmiana bo roku czekać nie mam zamiaru na przedłużenie jakbym nowa prace znalazła
    No dokładnie, lepiej się przemęczyć jeszcze tutaj :) A gdzie pracujesz jeżeli można spytać ? :)

    f2w3ikgnystddcxf.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 kwietnia 2018, 11:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem księgową w jednym z urzędów państwowych

  • mar1tusia Przyjaciółka
    Postów: 117 56

    Wysłany: 17 kwietnia 2018, 11:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania2014 wrote:
    Jestem księgową w jednym z urzędów państwowych
    No to pewnie stresująca praca, ja pracuje w Banku i niestety stres przy tej pracy jest nieunikniony. Czekałam aż dadzą mi umowę na czas nieokreślony i od razu zaczęliśmy starania. Po ciąży chce zmienić pracę bo strasznie mnie dołuje :)

    f2w3ikgnystddcxf.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 kwietnia 2018, 12:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czasami stresujące ale bardziej dokuczajace jest popsuje atmosfery wiadomo do wszystkiego można się przyzwyczaić już nawet nauczyłam się odcinać od tego co się dzieje w pokoju ale czasami aż krew mnie zalewa i kupi żeby rzucić wypowiedzenie np wczoraj kiedy wróciłam po prawie tygodniowej nieobecności a nikt za mnie roboty nie zrobił jak zostawiłam tak zostałam jeśli tylko uda mi się zajść w ciążę to l4 pójdzie w ruch coś czuję

  • Madziulka1991 Koleżanka
    Postów: 45 3

    Wysłany: 17 kwietnia 2018, 12:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dzień po spodziewanej miesiączce miałam śluz z niteczkami krwi drugiego dnia brązowe plamienie myślałam że @sie rozkręca jednak już 3 dzień same plamienia brązowe lecz jak dłużej chodzę lub niosą zakupy to śluz zabarwiony krwią taki kolor bordowy. Myślicie że test mogę zrobić jak są takie plamienie. Dodam że nie prowadzę wykresu bo dałam sobie spokój 3 miesiące



  • Taka_Babka Autorytet
    Postów: 552 110

    Wysłany: 17 kwietnia 2018, 12:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny potrzebuje pomocy w interpretacji wyników męża. Proszę poradzicie czy jest wszystko ok.

    Badane parametry. Wynik. Wartość referencyjna.
    Upłynnienie upłynniene. <60 min
    Objętość ( ml) 6 >1.5 ml
    pH. 8.1. >7.2
    Barwa. Prawidłowa
    Lepkość. Duża


    Aglutynacja. Brak. Brak
    Koncentracja plemników 250. > 15mln/ml
    Całkowita liczba plemników w ejakulacie 1500. > 39 mln/ejakulat
    Ruch postępowy. 70.6. > 32%
    1059.0. >12.5mln/ejakulat
    Ruch Całkowity 72.5. >40%
    1087.5. > 15.6 mln/ ejakulat
    Brak ruchu 27.5
    Żywotność. 81. > 58%
    1215.0. >22.6 ml
    Plemniki o prawidłowej budowie. 2. > 4 %
    30. >1.6 ml/ ejakulat
    Koncentracja komórek okrągłych. <5. <5mln/ml
    Koncentracja leukocytów. 0. <1 mln

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 kwietnia 2018, 12:18

    9 cs
    cykl 32 dni
    Letrox, Bromergon , ovarin, kwas foliowy metylowany, ovitrelle
    Polip, mięśniak
    Homocysteina za wysoka
    Mąż- morfologia 4% fertilman plus, maca, wit C
  • mar1tusia Przyjaciółka
    Postów: 117 56

    Wysłany: 17 kwietnia 2018, 12:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania2014 wrote:
    Czasami stresujące ale bardziej dokuczajace jest popsuje atmosfery wiadomo do wszystkiego można się przyzwyczaić już nawet nauczyłam się odcinać od tego co się dzieje w pokoju ale czasami aż krew mnie zalewa i kupi żeby rzucić wypowiedzenie np wczoraj kiedy wróciłam po prawie tygodniowej nieobecności a nikt za mnie roboty nie zrobił jak zostawiłam tak zostałam jeśli tylko uda mi się zajść w ciążę to l4 pójdzie w ruch coś czuję
    Ja dlugo pracowac nie bede na pewno, max do konca maja jezeli okaze sir ze na 100% jestem w ciazy ;)

    Madziulka1991 zrob test :)

    Taka_Babka ja niestety nie umiem zinterpretowac tych wynikow :(

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 kwietnia 2018, 12:17

    f2w3ikgnystddcxf.png
  • Lola_M Autorytet
    Postów: 661 217

    Wysłany: 17 kwietnia 2018, 12:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mar1tusia wrote:
    Ginekolog powiedzial ze jak sie dowiem ze jestem w ciazy mam odstawic Dostinex i zaczac brac duphaston, myslicie ze mam jiz brac ? Trochr sie boje tego duphastonu

    Dostinex napewno odstaw a co do duphasronu jesli ci tylko lekarz kazal to bierz
    Tez mialam na poczatku duphaston

    mar1tusia lubi tę wiadomość

    Pcos
    f2wlp07whe3ye9wg.png
  • Lola_M Autorytet
    Postów: 661 217

    Wysłany: 17 kwietnia 2018, 12:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Madziulka1991 wrote:
    Hej dzień po spodziewanej miesiączce miałam śluz z niteczkami krwi drugiego dnia brązowe plamienie myślałam że @sie rozkręca jednak już 3 dzień same plamienia brązowe lecz jak dłużej chodzę lub niosą zakupy to śluz zabarwiony krwią taki kolor bordowy. Myślicie że test mogę zrobić jak są takie plamienie. Dodam że nie prowadzę wykresu bo dałam sobie spokój 3 miesiące

    Mogla to byc inplantacja zrób test a bedziesz wiedziec przynajmniej
    Po co sie zastanawiac i stresowac testem nikomu nie zaszkodzisz

    Pcos
    f2wlp07whe3ye9wg.png
  • Ania95 Autorytet
    Postów: 2987 2799

    Wysłany: 17 kwietnia 2018, 12:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Taka_Babka lepkość jak jest duża to plemniki mogą mieć trudność w wydostaniu się, ale Twój mąż ma strasznie dużo plemników! To chyba przez ich ilość ta lepkość. Morfologia poniżej normy, bo tylko 2% z tego co widzę, ale przy tej ilości plemników i ich żywotności prawdopodobnie nie macie czym się martwić. Dla Waszego spokoju lepiej omówić te wyniki z lekarzem :)

    Fiołek_Aniołek lubi tę wiadomość

  • Ania95 Autorytet
    Postów: 2987 2799

    Wysłany: 17 kwietnia 2018, 12:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mar1tusia ogromne gratulacje! <3 teraz nas pozarażasz i wszystkie będziemy w ciąży <3

    mar1tusia, madzikow, Plamka_92, Fiołek_Aniołek, Olkaa4 lubią tę wiadomość

  • trzydziecha Autorytet
    Postów: 1041 662

    Wysłany: 17 kwietnia 2018, 15:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mar1tusia gratulacje, to wspaniałe wieści!! trzymam kciuki żeby wszystko było w porządku :)

    Madziulka1991 - ja mialam podobnie w tym cyklu, 3 dni przed @ delikatne brazowe plamki, pozniej jeden dzien nic i dzien przed @ znow dziwne plamienia. Nie zdazylam zrobic testu bo postanowilam ze czekam do dnia kalendarzowej @ (dodam ze caly czas mialam duzo wiecej slzu niz normalnie i czulam sie tak troche przedokresowo ale jednak nadzieje mialam coraz wieksza przy kazdej wizycie w wc) - niestety @ przyszla i po nadziejach :/ ale trzymam mocno kciuki zeby u Ciebie okazalo sie inaczej :)

    Starania od 06.2017
    12.12.2018 - 2 kreski + beta 308
    04.01.2019 - mamy serduszko <3
    22.08.2019 - Tomuś jest już z nami <3 <3 <3

    n59y9vvj275r1f8v.png
‹‹ 96 97 98 99 100 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

"Nie mogę zajść w drugą ciążę" - czym jest niepłodność wtórna?

Gdy wspomnienia z porodu zaczną blednąć, a pierworodny synek lub córeczka wyrosną z etapu pieluch i kaszek, pojawienie się myśli o dalszym powiększeniu rodziny najprawdopodobniej będzie tylko kwestią czasu. Niestety, nie każdej kobiecie udaje się zajść w ciążę po raz drugi. Dlaczego tak się dzieje? Czym jest niepłodność wtórna i jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niedobór kwasu foliowego - zaskakujące wyniki badań

Niemalże każda kobieta starająca się o dziecko ma świadomość, że podczas starań oraz w czasie ciąży powinna suplementować kwas foliowy. Jednak najnowsze doniesienia lekarzy wskazują na duże problemy z jego przyswajalnością. Co to oznacza? Niedobór kwasu foliowego - jakie mogą być tego skutki? Nawet pomimo zażywania kwasu foliowego, kobiety w dalszym ciągu mogą być narażone na ryzyko chorób/powikłań związanych z jego niedoborami. Jak temu zaradzić? Przeczytaj najnowsze doniesienia i zalecenia ginekologów.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Śluz szyjkowy, śluz z podniecenia, wydzielina z pochwy, upławy - jak odróżniać?

Śluz szyjkowy to bardzo ważny wskaźnik kobiecej płodności. Jak odróżniać poszczególne rodzaje śluzu? Czym różni się naturalny śluz szyjkowy od śluzu wynikającego z podniecenia? Czym są upławy i kiedy warto zgłosić się do lekarza? Jak zapisywać poszczególne rodzaje śluzu w aplikacji OvuFriend? 

CZYTAJ WIĘCEJ