X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Nowe staraczki 2018r.
Odpowiedz

Nowe staraczki 2018r.

Oceń ten wątek:
  • Karo0705 Autorytet
    Postów: 337 139

    Wysłany: 16 listopada 2018, 10:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania2014 wrote:
    I po wizycie u endokrynologa uwielbiam mija Panią lekarz. Kazała mi zrobić krzywą cukrową i insulinową bi uznała wynik shbg zapiski (45,87) do tego poleciła mi kilku ginekologów który zajmują się problemami z zajściem w ciążę. Dodatkowo zalecił badanie mutacji mthfr i amh. Kochane możecie mi napisać ile tak mniej więcej te badania kosztują?

    Mój Luby ma szczęście bo narazie nie zaleciła wizyty u androloga mam poczekać na zalecenia nowego ginekologa

    Ania ja robiłam te badanie w laboratorium w Bydgoszczy :) Jak chcesz to mogę Ci podać dokładnie, jakie geny miałam tak zbadane. Koszt ok. 350 zł i generalnie te badanie można zrobić prawie w każdym laboratorium bo oni i tak często je wysyłają dalej. Moje akurat były badane w Invicie w Gdańsku. Panel badań nazywał się Panel Serce Predyspozycje do chorób zakrzepowo-zatorowych i obejmował geny: MTHFR C677T i A1298C, Proakcelaryna ( Leiden V ) i gen PROTROMBINY. Mi akurat wyszła mutacja w genie MTHFR C677T heterozygotyczna i od tego czasu jestem cały czas na Acardzie i muszę brać metylowany kwas foliowy.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 listopada 2018, 10:39

    * 33 l.
    * 2 poronienia 10 tc, 4 ciąże biochemiczne (z byłym partnerem, on-> 100% morfologicznie wadliwych plemników)
    * Biorę: Letrox 50mg, 5mg Nebilet
    Aktualnie: 8.2022 jajnik lewy usunięty z powodu włókniaka, nowy partner nowe starania i nowe nadzieje…❤️
  • MissKathy92 Autorytet
    Postów: 5507 2824

    Wysłany: 16 listopada 2018, 10:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Abi tak zaczęłam brać Fertilcare bo wydaje mi się że ma spoko skład w nie za dużych dawkach :) dodatkowo jeszcze biorę witamine D i popijam miovarian :)
    Z tą metforminą to fakt- w Polsce jest zalecenie aby odstawiac w ciąży ale to też zależy od powodu dlaczego jest brany, dlatego trzeba koniecznie skonsultować to z lekarzem :) nic na własną rękę...
    Ja mam zalecenie od lekarza ze jak tylko wyjdzie mi pozytywna beta to mam się kontaktować z nią i później zobaczymy co dalej :)
    Ogólnie u nas jest tak że dużo osób bierze metformine przy io lub pcos, lekarze zamiast szukać powodu złych wyników od razu dają lek... to tak jakby walić głową w mur i brać leki bo boli zamiast przestać walić haha przy io najważniejsza jest dieta i ruch- bez tego metformina mało pomoże a nawet może zaszkodzić :/ co do bromka w ciąży się nie wypowiadam bo nie miałam nigdy z nim stycznosci- pewnie jeszcze wszystko przede mną :)

    Czekamy na małą Liliankę ❤️❤️❤️
    Listopad 2021 ❤️

    klz96iyeimbp5oxr.png
    Amelia ur. 8.10.2019, cc (40+3), 4440g, 57cm, 10pkt
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 listopada 2018, 11:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karo0705 wrote:
    Ania ja robiłam te badanie w laboratorium w Bydgoszczy :) Jak chcesz to mogę Ci podać dokładnie, jakie geny miałam tak zbadane. Koszt ok. 350 zł i generalnie te badanie można zrobić prawie w każdym laboratorium bo oni i tak często je wysyłają dalej. Moje akurat były badane w Invicie w Gdańsku. Panel badań nazywał się Panel Serce Predyspozycje do chorób zakrzepowo-zatorowych i obejmował geny: MTHFR C677T i A1298C, Proakcelaryna ( Leiden V ) i gen PROTROMBINY. Mi akurat wyszła mutacja w genie MTHFR C677T heterozygotyczna i od tego czasu jestem cały czas na Acardzie i muszę brać metylowany kwas foliowy.
    Dziękuję za odpowiedź. Na tą chwilę napisałam maila do ginekologa którego wybrałam w kwestii badań do zrobienia zobaczę czy mi odpisze a może coś zasugeruje.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 listopada 2018, 11:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wspomniany lekarz ginekolog napisał żeby dorobić amh a zresztą się wstrzymać. Więc chyba zgodnie ze zleceniem endokrynologa zrobię krzywe glukozową i insulinową oraz amh. A mutacje sobie odpuszczę na tą chwilę zawsze będzie czas to dorobić. Jeszcze do tego dorzucę progesteron.

  • MissKathy92 Autorytet
    Postów: 5507 2824

    Wysłany: 16 listopada 2018, 11:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aniu dobre podejście do sprawy :)

    Czekamy na małą Liliankę ❤️❤️❤️
    Listopad 2021 ❤️

    klz96iyeimbp5oxr.png
    Amelia ur. 8.10.2019, cc (40+3), 4440g, 57cm, 10pkt
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 listopada 2018, 11:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miss a robilas moze prolaktyne i z obciazeniem? Bp niestety przy niedoczynnosco czesto idzie w parze :)

  • MissKathy92 Autorytet
    Postów: 5507 2824

    Wysłany: 16 listopada 2018, 11:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malwa133 wrote:
    Miss a robilas moze prolaktyne i z obciazeniem? Bp niestety przy niedoczynnosco czesto idzie w parze :)
    Nie robiłam bo prolaktyne mam w normie i nikt mi nigdy nie proponował robienia z obciążeniem bo skoro naczczo jest w normie to nie ma potrzeby :) A teraz się wstrzymujemy z dalszą diagnostyką od nowego roku, niech się dzieje co chce- mam trochę dość tych wszystkich badań więc sama się nie nakręcam na kolejne :)

    Czekamy na małą Liliankę ❤️❤️❤️
    Listopad 2021 ❤️

    klz96iyeimbp5oxr.png
    Amelia ur. 8.10.2019, cc (40+3), 4440g, 57cm, 10pkt
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 listopada 2018, 11:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MissKathy92 wrote:
    Nie robiłam bo prolaktyne mam w normie i nikt mi nigdy nie proponował robienia z obciążeniem bo skoro naczczo jest w normie to nie ma potrzeby :) A teraz się wstrzymujemy z dalszą diagnostyką od nowego roku, niech się dzieje co chce- mam trochę dość tych wszystkich badań więc sama się nie nakręcam na kolejne :)
    Pewnie, rozumiem :*

    MissKathy92 lubi tę wiadomość

  • najra88 Autorytet
    Postów: 533 483

    Wysłany: 16 listopada 2018, 11:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny mam pytanko do was odnosnie poziomu prolaktyny. Moj wynik prolaktyny to 21.62ng/ml (460mIU/L). Gorna norma na wyniku to 23.31ng/ml (496mIU/L). Dla pewnosci w sobote bede powtarzac badanie. Myslicie ze warto pytac lekarza o test z obciazeniem i w ogole sie przejmowac ze blisko gornej granicy skoro w sumie jest w normie. Nie znam sie kompletnie na tym a jak juz to wizyte umawialabym wlasnie tylko z tego powodu.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 listopada 2018, 11:56

    Starania o pierwsze dziecko od 2014 z przerwą między 2019 i 2023

    ♀️ PCOS, mięśniaki macicy, niewydolność ciałka żółtego; pomniejszony i słabo funkcjonujący lewy jajnik po operacji

    12/2017 i 06/2023 cb

    07/09/2023 – otwarta miomektomia (usunięte dwa mięśniaki ~6cm) i cystektomia (usunięta torbiel endometrialna lewego jajnika ~9cm)

    ♂️ 2018 - morfologia nasienia 2% prawidłowych; 2023 - morfologia 4%

    Start IVF/ICSI kwiecień 2024

    ▫️02/04 - start stymulacji 💉
    ▫️12/04 - punkcja; pobrano 30 🥚; ryzyko OHSS
    ▫️18/04 - mamy 8❄️🥰

    FET maj ⏳
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 listopada 2018, 11:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    najra88 wrote:
    Dziewczyny mam pytanko do was odnosnie poziomu prolaktyny. Moj wynik prolaktyny to 21.62ng/ml (460mIU/L). Gorna norma na wyniku to 23.31ng/ml (496mIU/L). Dla pewnosci w sobote bede powtarzac badanie. Myslicie ze warto pytac lekarza o test z obciazeniem i w ogole sie przejmowac ze blisko gornej granicy skoro w sumie jest w normie. Nie znam sie kompletnie na tym a jak juz to wizyte umawialabym wlasnie tylko z tego powodu.
    Warto powtorzyc i zapytac, bo powinna byc nizej niz gorna granica. Czasami tez hiperprolaltynemia czynnosciowa wychodzi po obciazeniu mimo podstawowej w normie. Mysle, ze warto powtorzyc badanie dla pewnosci. Ja na czczo mialam 536mIU/L a po godzinie juz 7000 i stad pewnie problemy z owulacja

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 listopada 2018, 12:00

  • najra88 Autorytet
    Postów: 533 483

    Wysłany: 16 listopada 2018, 12:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malwa133 wrote:
    Warto powtorzyc i zapytac, bo powinna byc nizej niz gorna granica. Czasami tez hiperprolaltynemia czynnosciowa wychodzi po obciazeniu mimo podstawowej w normie. Mysle, ze warto powtorzyc badanie dla pewnosci. Ja na czczo mialam 536mIU/L a po godzinie juz 7000 i stad pewnie problemy z owulacja

    Dzieki Malwa. Powtorze w sobote i zobacze jaki bedzie wynik jak dalej przy gornej granicy to sie umowie do lekarza.
    Generalnie owu mam. Nie wiem ze tak powiem jakiej jakosci jest ale wiem ze jest.

    Starania o pierwsze dziecko od 2014 z przerwą między 2019 i 2023

    ♀️ PCOS, mięśniaki macicy, niewydolność ciałka żółtego; pomniejszony i słabo funkcjonujący lewy jajnik po operacji

    12/2017 i 06/2023 cb

    07/09/2023 – otwarta miomektomia (usunięte dwa mięśniaki ~6cm) i cystektomia (usunięta torbiel endometrialna lewego jajnika ~9cm)

    ♂️ 2018 - morfologia nasienia 2% prawidłowych; 2023 - morfologia 4%

    Start IVF/ICSI kwiecień 2024

    ▫️02/04 - start stymulacji 💉
    ▫️12/04 - punkcja; pobrano 30 🥚; ryzyko OHSS
    ▫️18/04 - mamy 8❄️🥰

    FET maj ⏳
  • MissKathy92 Autorytet
    Postów: 5507 2824

    Wysłany: 16 listopada 2018, 12:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Najra sprawdzić zawsze warto i zapytać też :) ja sprawdzałam też dwa razy: raz miałam 19.8 a drugi raz 20.1 przy normie 1.2- 29.9 :) endokrynolog powiedziała że jest ok :) do tego mam owulacje normalną w każdym cyklu, żadnych problemów z piersiami (chyba bolą i płyn z nich wyplywac może przy wysokiej prolaktynie- jeśli się mylę to mnie poprawcie bo już dawno nie wglębialam się w ten temat)

    Czekamy na małą Liliankę ❤️❤️❤️
    Listopad 2021 ❤️

    klz96iyeimbp5oxr.png
    Amelia ur. 8.10.2019, cc (40+3), 4440g, 57cm, 10pkt
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 listopada 2018, 12:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MissKathy92 wrote:
    Najra sprawdzić zawsze warto i zapytać też :) ja sprawdzałam też dwa razy: raz miałam 19.8 a drugi raz 20.1 przy normie 1.2- 29.9 :) endokrynolog powiedziała że jest ok :) do tego mam owulacje normalną w każdym cyklu, żadnych problemów z piersiami (chyba bolą i płyn z nich wyplywac może przy wysokiej prolaktynie- jeśli się mylę to mnie poprawcie bo już dawno nie wglębialam się w ten temat)
    Mnie bolaly bardzo czasami nawet juz 2 tyg przed @ :)

    MissKathy92 lubi tę wiadomość

  • najra88 Autorytet
    Postów: 533 483

    Wysłany: 16 listopada 2018, 12:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W sumie to ja bylam wynikiem zaskoczona bo robilam pod koniec maja i bylo 8.88ng/ml a po 5 miesiacach mi skoczylo tak. Dodatkowo w ostatniom cyklu mialam wrazenie ze zaraz mi "rozsadzi" piersi. Takze macie racje i chyba nie wyjde na paranoiczke jak pojde do lekarza :P

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 listopada 2018, 12:16

    Starania o pierwsze dziecko od 2014 z przerwą między 2019 i 2023

    ♀️ PCOS, mięśniaki macicy, niewydolność ciałka żółtego; pomniejszony i słabo funkcjonujący lewy jajnik po operacji

    12/2017 i 06/2023 cb

    07/09/2023 – otwarta miomektomia (usunięte dwa mięśniaki ~6cm) i cystektomia (usunięta torbiel endometrialna lewego jajnika ~9cm)

    ♂️ 2018 - morfologia nasienia 2% prawidłowych; 2023 - morfologia 4%

    Start IVF/ICSI kwiecień 2024

    ▫️02/04 - start stymulacji 💉
    ▫️12/04 - punkcja; pobrano 30 🥚; ryzyko OHSS
    ▫️18/04 - mamy 8❄️🥰

    FET maj ⏳
  • MissKathy92 Autorytet
    Postów: 5507 2824

    Wysłany: 16 listopada 2018, 12:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malwa133 wrote:
    Mnie bolaly bardzo czasami nawet juz 2 tyg przed @ :)
    Ja nawet jakbym chciała żeby mnie bolały (podczas nakrecania się że może ciąża jest :p)to też nie bolały :)

    Czekamy na małą Liliankę ❤️❤️❤️
    Listopad 2021 ❤️

    klz96iyeimbp5oxr.png
    Amelia ur. 8.10.2019, cc (40+3), 4440g, 57cm, 10pkt
  • MissKathy92 Autorytet
    Postów: 5507 2824

    Wysłany: 16 listopada 2018, 12:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    najra88 wrote:
    W sumie to ja bylam wynikiem zaskoczona bo robilam pod koniec maja i bylo 8.88ng/ml a po 5 miesiacach mi skoczylo tak. Dodatkowo w ostatniom cyklu mialam wrazenie ze zaraz mi "rozsadzi" piersi. Takze macie racje i chyba nie wyjde na paranoiczke jak pojde do lekarza :P
    Na pewno nie wyjdziesz :) jeśli coś Cię martwi to badaj i konsultuj :)

    Czekamy na małą Liliankę ❤️❤️❤️
    Listopad 2021 ❤️

    klz96iyeimbp5oxr.png
    Amelia ur. 8.10.2019, cc (40+3), 4440g, 57cm, 10pkt
  • najra88 Autorytet
    Postów: 533 483

    Wysłany: 16 listopada 2018, 12:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miss
    Ja naleze do tych osob co nie cierpia chodzic do lekarza takze dla mnie taka wizyta to katorga i zawsze sie do tego zabieram jak sojka za morze :D I potem mecze Was na forum :D :D

    Starania o pierwsze dziecko od 2014 z przerwą między 2019 i 2023

    ♀️ PCOS, mięśniaki macicy, niewydolność ciałka żółtego; pomniejszony i słabo funkcjonujący lewy jajnik po operacji

    12/2017 i 06/2023 cb

    07/09/2023 – otwarta miomektomia (usunięte dwa mięśniaki ~6cm) i cystektomia (usunięta torbiel endometrialna lewego jajnika ~9cm)

    ♂️ 2018 - morfologia nasienia 2% prawidłowych; 2023 - morfologia 4%

    Start IVF/ICSI kwiecień 2024

    ▫️02/04 - start stymulacji 💉
    ▫️12/04 - punkcja; pobrano 30 🥚; ryzyko OHSS
    ▫️18/04 - mamy 8❄️🥰

    FET maj ⏳
  • MissKathy92 Autorytet
    Postów: 5507 2824

    Wysłany: 16 listopada 2018, 12:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    najra88 wrote:
    Miss
    Ja naleze do tych osob co nie cierpia chodzic do lekarza takze dla mnie taka wizyta to katorga i zawsze sie do tego zabieram jak sojka za morze :D I potem mecze Was na forum :D :D
    Haha ja kiedyś też tak miałam- chodziłam do lekarza jak już byłam obłożnie chora :D
    A przez ostatni rok byłam u lekarzy więcej razy niż przez całe życie

    najra88 lubi tę wiadomość

    Czekamy na małą Liliankę ❤️❤️❤️
    Listopad 2021 ❤️

    klz96iyeimbp5oxr.png
    Amelia ur. 8.10.2019, cc (40+3), 4440g, 57cm, 10pkt
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 listopada 2018, 12:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam lekko przekroczona normę jak skierowano mnie ma to badanie prolaktyny. Jak robiłam test pod obciążeniem tobjuz była w normie ale po obciążeniu 16 razy wzrosła. Od roku biorę bromergon i do czasu ciąży mam brać

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 listopada 2018, 12:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MissKathy92 wrote:
    Haha ja kiedyś też tak miałam- chodziłam do lekarza jak już byłam obłożnie chora :D
    A przez ostatni rok byłam u lekarzy więcej razy niż przez całe życie
    Ja to samo :D

    MissKathy92 lubi tę wiadomość

‹‹ 940 941 942 943 944 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Mierzenie temperatury podczas starań o dziecko - kiedy owulacja i dni płodne?

Temperatura ciała jest reakcją naszego organizmu na to co się w nim dzieje. Prawie wszyscy wiedzą, że temperatura ciała informuje nas, o tym, że nasz organizm walczy z infekcją. Niewiele osób zaś wie, że temperatura ciała może również dawać zaskakująco dokładne informacje na temat płodności kobiety! Wystarczą zaledwie 3 minuty dziennie, a nie wydając ani grosza dowiesz się więcej niż możesz przypuszczać. Sprawdź, po co mierzyć temperaturę podczas starania o ciążę. Dowiedz się, jak prawidłowo mierzyć temperaturę i w jaki sposób OvuFriend Ci w tym pomoże! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Prolaktyna a zajście w ciążę. Jak regulować poziom tego hormonu?

Prolaktyna to bardzo ważny hormon zarówno na etapie starań o dziecko, w ciąży, jak i po porodzie. Jakie są normy stężenia prolaktyny? Kiedy jej poziom może utrudniać zajście w ciążę i co robić w takiej sytuacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ

100% nauki, czyli badania i rozwój w OvuFriend!

OvuFriend to jedna z nielicznych aplikacji na rynku, których działanie opiera się na wieloletnich pracach badawczo-rozwojowych, a jej skuteczność została potwierdzona badaniami naukowymi. Od 10 lat najlepszej klasy naukowcy i lekarze pracują nad tym, aby OvuFriend z najwyższą wiarygodnością analizowało cykl miesiączkowy, wyznaczało dni płodne, owulację i miesiączkę. W rezultacie wielu badań naukowych system OvuFriend uczy się płodności każdej kobiety, jej indywidualnych cech, trendów i zależności w cyklu. 

CZYTAJ WIĘCEJ